Tasosftw

Νεοφερμένος

Ο Tasosftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τιποτα ρε παιδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Waverer765

Νεοφερμένος

Ο Waverer765 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Κοίτα φίλε εγώ προσωπικά έχω μεγάλο θέμα με την επιλογή σχολής οπότε δεν είμαι και το πιο κατάλληλο άτομο για συμβουλές σε αυτόν τον τομέα.Θα προσπαθήσω να σου απαντήσω λοιπόν.
1)Δεν βρίσκω ποιες σχολές είχες προτείνει από τη μεταφορά του θέματος αλλά θυμάμαι που είπες ανάμεσα σε μηχανολόγων και ηλεκτρολόγων μηχανικών τει. Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα επέλεγα με βάση αυτό που ονειρεύομαι.Από ηλεκτρολόγων μπορείς να το παλέψεις και να κάνεις πολλά πράγματα σε μεταπτυχιακά και ιστορίες και μια πολύ καλή εξέλιξη θα ήταν να έμπαινες στην ΔΕΗ.Πρόσφατα ένας ξάδερφος μπήκε σαν εναερίτης αλλά έφτυσε αίμα.Γενικά αν μπεις έχεις λύσει κάθε πρόβλημα επιβίωσης αφού ο μισθός είναι εξαιρετικά καλός για τους μηχανολόγους αλλά θα είναι δύσκολο αφού ανταγωνίζεσαι και αυτούς του πολυτεχνείου.Μηχανολόγος πας για εξωτερικό.Και οι δύο αυτές σχολές γενικά είναι του εξωτερικού οπότε ψάξε πολύ το τι σε συμφέρει οικονομικά,ψυχικά και σύμφωνα με τις κλίσεις σου.
2)Αν είσαι καλός στο εξωτερικό και με χαρτί τουαλέτας να είσαι έχεις πιθανότητες.Με ένα χαρτί από ΤΕΙ και μπόλικες γνώσεις γιατί εκεί το μόνο που μετράει είναι οι γνώσεις θα είσαι μια χαρά.Δεν ξέρω αν σου φάει τη θέση κάποιος του πολυτεχνείου αλλά σίγουρα είσαι υπολογίσιμος και ίσως καλύτερος από πολλούς του πολυτεχνείου που μετράει πολύ έξω.
3)Πάνω κάτω τα ίδια είναι αλλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σου πω που να πας και να με καταριέσαι μετά.:D προσπάθησε να ακολουθήσεις αυτό που σου αρέσει λίγο παραπάνω από τα υπόλοιπα,που σε συμφέρει και που έχει την μεγαλύτερη προοπτική.Σήμερα κατάλαβα ότι δεν βγάζεις άκρη αν ρωτάς γνώμες άλλων κοίτα να πάρεις μια απόφαση μόνος σου.Φαντάσου τον εαυτό σου στο τάδε πόστο σε κάθε ένα από τα επαγγέλματα που οδηγεί η κάθε σχολή και δες πότε θα ήσουν πιο ευτυχισμένος.
Γενικά κυνήγα το πολύ με μεταπτυχιακά, διδακτορικά και τέτοια και θα έχεις εξέλιξη αρκεί να αγαπάς αυτό που κάνεις.Αν το αγαπάς θα είσαι εντάξει και θα έχεις ελπίδες θέλω να πιστεύω γιατί το μέλλον είναι πολύ αβέβαιο σε όλα τα μέρη του κόσμου πίστεψέ με.

Κοίτα φίλε εγώ προσωπικά έχω μεγάλο θέμα με την επιλογή σχολής οπότε δεν είμαι και το πιο κατάλληλο άτομο για συμβουλές σε αυτόν τον τομέα.Θα προσπαθήσω να σου απαντήσω λοιπόν.
1)Δεν βρίσκω ποιες σχολές είχες προτείνει από τη μεταφορά του θέματος αλλά θυμάμαι που είπες ανάμεσα σε μηχανολόγων και ηλεκτρολόγων μηχανικών τει. Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα επέλεγα με βάση αυτό που ονειρεύομαι.Από ηλεκτρολόγων μπορείς να το παλέψεις και να κάνεις πολλά πράγματα σε μεταπτυχιακά και ιστορίες και μια πολύ καλή εξέλιξη θα ήταν να έμπαινες στην ΔΕΗ.Πρόσφατα ένας ξάδερφος μπήκε σαν εναερίτης αλλά έφτυσε αίμα.Γενικά αν μπεις έχεις λύσει κάθε πρόβλημα επιβίωσης αφού ο μισθός είναι εξαιρετικά καλός για τους μηχανολόγους αλλά θα είναι δύσκολο αφού ανταγωνίζεσαι και αυτούς του πολυτεχνείου.Μηχανολόγος πας για εξωτερικό.Και οι δύο αυτές σχολές γενικά είναι του εξωτερικού οπότε ψάξε πολύ το τι σε συμφέρει οικονομικά,ψυχικά και σύμφωνα με τις κλίσεις σου.
2)Αν είσαι καλός στο εξωτερικό και με χαρτί τουαλέτας να είσαι έχεις πιθανότητες.Με ένα χαρτί από ΤΕΙ και μπόλικες γνώσεις γιατί εκεί το μόνο που μετράει είναι οι γνώσεις θα είσαι μια χαρά.Δεν ξέρω αν σου φάει τη θέση κάποιος του πολυτεχνείου αλλά σίγουρα είσαι υπολογίσιμος και ίσως καλύτερος από πολλούς του πολυτεχνείου που μετράει πολύ έξω.
3)Πάνω κάτω τα ίδια είναι αλλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σου πω που να πας και να με καταριέσαι μετά.:D προσπάθησε να ακολουθήσεις αυτό που σου αρέσει λίγο παραπάνω από τα υπόλοιπα,που σε συμφέρει και που έχει την μεγαλύτερη προοπτική.Σήμερα κατάλαβα ότι δεν βγάζεις άκρη αν ρωτάς γνώμες άλλων κοίτα να πάρεις μια απόφαση μόνος σου.Φαντάσου τον εαυτό σου στο τάδε πόστο σε κάθε ένα από τα επαγγέλματα που οδηγεί η κάθε σχολή και δες πότε θα ήσουν πιο ευτυχισμένος.
Γενικά κυνήγα το πολύ με μεταπτυχιακά, διδακτορικά και τέτοια και θα έχεις εξέλιξη αρκεί να αγαπάς αυτό που κάνεις.Αν το αγαπάς θα είσαι εντάξει και θα έχεις ελπίδες θέλω να πιστεύω γιατί το μέλλον είναι πολύ αβέβαιο σε όλα τα μέρη του κόσμου πίστεψέ με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Λογικα εγραψα καπου στη βαση πανελληνιες και παινω μονο ΤΕΙ.
1. Ποιο απο αυτα τα τρια μου προτεινετε και γιατι? Ολα μ'αρεσουν εξισου πολυ.
2. Ειναι αληθεια οτι στο εξωτερικο το πτυχιο των ελληνικων ΤΕΙ ειναι ισοδυναμο με πτυχιο ελληνικων ΑΕΙ?
3. Εχω ακουσει οτι οι ΗΜ εχουν μεγαλυτερη ζητηση απ'ο,τι οι ΜΜ (γενικα, οχι μονο στην Ελλαδα που ετσι και αλλιως τιποτα δεν εχει ζητηση), γιατι μπορουν να ασχοληθουν και με πολυ περισσοτερα πραγματα. Ισχυει αυτο?

Υ/Γ: Εχει σημασια η πολη?

Μπορώ να σου απαντήσω μόνο για το δεύτερο.
Τα πτυχία των ΤΕΙ δεν είναι ισοδύναμα με αυτά των ΑΕΙ όσον αφορά τις σπουδές. Σε πολλά (κορυφαία) πανεπιστήμια, τα πτυχία των ΤΕΙ δεν γίνονται καν δεκτά για μεταπτυχιακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Επιλέξτε ότι σας αρέσει παιδιά, μην σκάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Waverer765

Νεοφερμένος

Ο Waverer765 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρουμε τι μας αρέσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Πήγαινε με την εις άτοπον απαγωγή τότε, διάλεξε αυτό που πιστεύεις ότι δεν θα σου αρέσει λιγότερο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Waverer765

Νεοφερμένος

Ο Waverer765 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Και πάλι οδηγεί σε αδιέξοδο...Άστο μη το ψάχνεις...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!! ηρθε λοιπον κ η σειρα των '00 να μπουμε στη "μαχη" .Αντε ενας χρονος εμεινε!!
Ειμαι θεωρητικη κατευθυνση κ σκεφτομαι 1ο πεδιο με Λατινικά, απο οπου θα μου αρεσε και η Ψυχολογία αλλα κ το τμημα Κοινωνικής Εργασίας..Βεβαια το τελευταίο ειναι ΤΕΙ κ αυτο με εχει προβληματίσει, επειδή πολλοι τα θεωρουν κατωτερα απο ΑΕΙ..ομως δεν ξερω αν οντως ετσι ισχυει, δεδομενου κιολας οτι δεν υπαρχει αντίστοιχο τμημα σε ΑΕΙ..καπου εδω λοιπον θελω τη βοηθεια σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Λοιπον για την Κοινωνικη Εργασια:
Τμημα ΑΕΙ υπαρχει στο ΔΠΘ, στην Κομοτηνη. Λεγεται ''Τμημα Κοινωνικη Διοικησης και Πολιτικης Επιστημης'' και στο μηχανογραφικο, πρεπει να δηλωσεις την Εισαγωγικη Κατευθευνση Κοινωνικης Διοικησης. Μετα, μεσα στη σχολη επιλεγεις στο 2ο ετος, ειτε την κατευθυνση Κοινωνικης Εργασιας, απο την οποια βγαινεις Κοινωνικος Λειτουργος, ειτε την κατευθυνση Κοινωνικης Διοικησης απο την οποια ΔΕΝ αποκτας επαγγελματικα δικαιωματα κοινωνικου λειουργου.

Υπαρχει ομως ενα θεματακι με το παραπανω τμημα. Τα τελευταια χρονια και λογω ελλειψης πορων για την πραγματοποιηση πρακτικης ασκησης, ο αριθμος των ατομων που μπορει να επιλεξει την κατευθυνση Κοινωνικης Εργασιας, εχει περιοριστει στα 80 ατομα ανα ετος. Ετσι μπορει να βρεθεις στην αλλη κατευθυνση χωρις να μπορεις να βγεις κοινωνικος λειτουργος μετα. Ειναι ενα ρισκο που το σταθμιζεις. Περισσοτερα δες εδω: https://www.socadm.duth.gr/ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ(ΤΕΛΙΚΟ).pdf

Οσον αφορα τα ΤΕΙ Κοινωνικης εργασιας:
Υπαρχουν τρια, σε Αθηνα, Κρητη (Ηρακλειο) και Πατρα (που ανοιξε ξανα μετα απο καποια χρονια που παρεμενε κλειστο).
Οι κοινωνικοι λειτουργοι που βγαινουν απο εκει εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ επαγγελματικα δικαιωματα, με τους Κοινωνικους Λειτουργους που βγαινουν απο ΑΕΙ. Δες περισσοτερα εδω: https://www.kedke.gr/wp-content/uploads/2017/02/582-2017.pdf

Για το επιπεδο σπουδων δεν ξερω να απαντησω, ας μιλησουν καλυτερα οσοι παρακολουθουν τα συγκεκριμενα τμηματα. Παντως απο επιπεδο επαγγελματικων δικαιωματων ειναι το ιδιο για τους κοινωνικους λειτουργους ειτε τελειωσεις ΑΕΙ ειτε ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Γεια σας... 2 απορίες.
1) όλα τα τμήματα πληροφορικής είτε σε ΑΕΙ είτε σε ΤΕΙ, πόσο καλό επίπεδο αγγλικών χρειάζονται; Ακόμα και σε βιβλία που σχετίζονται με την πληροφορική, υπάρχουν έννοιες και λέξεις-φράσεις αγγλικών, άρα χρειάζονται, σωστά; Το lower επαρκεί ή μπα;
2)το τμήμα στατιστικής και η συνέχεια δλδ. επαγγελματική αποκατάσταση, αξίζει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Γεια σας... 2 απορίες.
1) όλα τα τμήματα πληροφορικής είτε σε ΑΕΙ είτε σε ΤΕΙ, πόσο καλό επίπεδο αγγλικών χρειάζονται; Ακόμα και σε βιβλία που σχετίζονται με την πληροφορική, υπάρχουν έννοιες και λέξεις-φράσεις αγγλικών, άρα χρειάζονται, σωστά; Το lower επαρκεί ή μπα;
2)το τμήμα στατιστικής και η συνέχεια δλδ. επαγγελματική αποκατάσταση, αξίζει;;

2) μόνο με το πτυχίο της στατιστικής δύσκολα θα βρεις κάτι στην Ελλάδα. Αν το συνδυάσεις με ένα MBA ή MSC In Finance, τότε είσαι κορυφή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Γεια σας... 2 απορίες.
1) όλα τα τμήματα πληροφορικής είτε σε ΑΕΙ είτε σε ΤΕΙ, πόσο καλό επίπεδο αγγλικών χρειάζονται; Ακόμα και σε βιβλία που σχετίζονται με την πληροφορική, υπάρχουν έννοιες και λέξεις-φράσεις αγγλικών, άρα χρειάζονται, σωστά; Το lower επαρκεί ή μπα;
2)το τμήμα στατιστικής και η συνέχεια δλδ. επαγγελματική αποκατάσταση, αξίζει;;

1) Δεν είναι ότι χρειάζονται συγκεκριμένο επίπεδο. Αν μπορείς να διαβάζεις κάποια πράγματα με σχετική ευκολία, όχι τίποτα τρελό, είσαι καλυμμένη. Τις σχετικές με την πληροφορική έννοιες θα τις μαθαίνεις εν καιρώ. Επίσης, δεδομένου ότι θα πρέπει να ψάχνεις αρκετά στο Internet, θα έρχεσαι σε επαφή σίγουρα με αγγλικά άρθρα κλπ, σχετικά με αυτά που θα ψάχνεις, με αποτέλεσμα να βελτιώσεις αρκετά τη γλώσσα. Προσωπικά αυτά τα 4 χρόνια στη σχολή, έχω βελτιώσει κι έχω μάθει πολύ περισσότερα πράματα, απ' ότι όταν έκανα μαθήματα στο γυμνάσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
2) μόνο με το πτυχίο της στατιστικής δύσκολα θα βρεις κάτι στην Ελλάδα. Αν το συνδυάσεις με ένα MBA ή MSC In Finance, τότε είσαι κορυφή. ;)
Κατάλαβα, το ξεχνάμε τότε επειδή δεν ξέρω αν θα μπορέσω τελειώνοντας και κάνω και τα αντίστοιχα μεταπτυχιακά... Βασικά ελπίζω να περάσω στις υπόλοιπες σχολές και έχω στο μυαλό μου και αυτή άντε να μπει προς το τέλος...

1) Δεν είναι ότι χρειάζονται συγκεκριμένο επίπεδο. Αν μπορείς να διαβάζεις κάποια πράγματα με σχετική ευκολία, όχι τίποτα τρελό, είσαι καλυμμένη. Τις σχετικές με την πληροφορική έννοιες θα τις μαθαίνεις εν καιρώ. Επίσης, δεδομένου ότι θα πρέπει να ψάχνεις αρκετά στο Internet, θα έρχεσαι σε επαφή σίγουρα με αγγλικά άρθρα κλπ, σχετικά με αυτά που θα ψάχνεις, με αποτέλεσμα να βελτιώσεις αρκετά τη γλώσσα. Προσωπικά αυτά τα 4 χρόνια στη σχολή, έχω βελτιώσει κι έχω μάθει πολύ περισσότερα πράματα, απ' ότι όταν έκανα μαθήματα στο γυμνάσιο.
Δλδ. η σχολή δεν χρειάζεται και τόσα πολλά....

Γεια σας... 2 απορίες.
1) όλα τα τμήματα πληροφορικής είτε σε ΑΕΙ είτε σε ΤΕΙ, πόσο καλό επίπεδο αγγλικών χρειάζονται; Ακόμα και σε βιβλία που σχετίζονται με την πληροφορική, υπάρχουν έννοιες και λέξεις-φράσεις αγγλικών, άρα χρειάζονται, σωστά; Το lower επαρκεί ή μπα;
2)το τμήμα στατιστικής και η συνέχεια δλδ. επαγγελματική αποκατάσταση, αξίζει;;
Αααα και για το μάρκετινγκ... Ένα-ένα τα θυμάμαι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ria να σε περιμενουμε ΑΣΟΕΕ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ria να σε περιμενουμε ΑΣΟΕΕ;
Αν πιάσω τα μόρια για τα τμήματα που θέλω, γιατί οχι;
Και άντε να μην μπω ούτε σε ΤΕΙ και εγω σκέφτομαι μεγαλεία, χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ria να σε περιμενουμε ΑΣΟΕΕ;

Θα κάνουμε επική είσοδο, αν τα καταφέρουμε.

Αν πιάσω τα μόρια για τα τμήματα που θέλω, γιατί οχι;
Και άντε να μην μπω ούτε σε ΤΕΙ και εγω σκέφτομαι μεγαλεία, χαχαχαχα

Ποια τμήματα θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Θα κάνουμε επική είσοδο, αν τα καταφέρουμε.
:clapup:


Ποια τμήματα θες;
Σχεδόν όλα τα τμήματα με ενδιαφέρουν εκτός απο τα πολύ υψηλά επειδή δεν νομίζω να πιάσω τα μόρια που θα θέλουν, (ακόμα και να πέσουν οι βάσεις, πόσο να πέσουν; ) και για μάρκετινγκ και στατιστική που το σκέφτομαι ακόμα... Εσυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Με το καλο παιδες :D

Ria για το marketing που ρωτησες ,δες το νεο προγραμμα σπουδων (αναλυτικοτερα στον οδηγο σπουδων )
Δημιουργηθηκαν νεες κατευθυνσεις
  • Διεθνής Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία
  • Διοίκηση Επιχειρήσεων & Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Επιχειρησιακή Αναλυτική
  • Ψηφιακό Μάρκετινγκ
στατιστικη=>πήξιμο στα μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Με το καλο παιδες :D

Ria για το marketing που ρωτησες ,δες το νεο προγραμμα σπουδων (αναλυτικοτερα στον οδηγο σπουδων )
Δημιουργηθηκαν νεες κατευθυνσεις
  • Διεθνής Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία
  • Διοίκηση Επιχειρήσεων & Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Επιχειρησιακή Αναλυτική
  • Ψηφιακό Μάρκετινγκ
Κοίτα να δεις! Αλλού περίμενα την ξένη γλώσσα και αλλού μου βγήκε :P
Αυτά αν κατάλαβα καλά, είναι για το 4ο έτος ώστε να πάρεις ''ειδικότητα'', σωστά; Ενδιαφέρον.... Βέβαια, αν μπω σε αυτήν την σχολή και μέχρι να φτάσω στο 4ο έτος, μπορεί να έχουν αλλάξει πολλά :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Γενικοτερα οι σχολες Διοικησης Επιχειρησεων(School of Business) χρειαζονται-πολυ- καλο επιπεδο στις ξενες γλωσσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top