don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Το λοχρη πιο πολυ αν θες να ασχοληθεις με λογιστικη πιστευω οτι δεν υπαρχει καλυτερο τμημα σε αυτο τον τομεα. Στα χρηματοοικονομικο του ΠΑΠΕΙ ειναι το καλυτερο στα χρηματοοικονομικα αφου να σκεφτεις οτι ειναι το πρωτο τμημα χρηματοοικονομικης που ιδρυθηκε στην Ελλαδα 1989 και λοχρη 2000. Εχει απ τους καλυτερους καθηγητες στην ελλαδα και το τμημα προωθει και ενθαρρυνει τους φοιτητες του να σπουδασουν στα καλυτερα πανεπιστημια του κοσμου. Τα ιδια θα μπορουσα να πω και για το οικονομικο του ΟΠΑ το οποιο ειναι η ναυαρχιδα της ΑΣΟΕΕ. Οπως και να χει τα 2 αυτα τμηματα ειναι τα καλυτερα στο ειδος τους, εσυ ομως θα αποφασισεις τι θες εγω απλα σου λεω μερικες πληροφοριες.

Δηλαδηαν θελω χρηματοοικονομικα καλυτερα πα.πει αντι για οπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kluader

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Η κάθε επιστήμη εφόσον δεν περιέχει κομμάτι υπολογιστικών μαθημάτων (ή συνδυασμό τους) ταξινομείται ως θεωρητική. Μπορείς να το δεις από τίτλους μαθημάτων που λένε "Θεωρία Τάδε" ή "Ειδικά Θέματα Θεωρίας Τάδε"...κλπ. Κατεξοχήν το Πανεπιστήμιο προσφέρει θεωρητική γνώση εφόσον η γραπτή εξέταση γίνεται στο χαρτί σε θεωρητικά προβλήματα.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Η λέξη "θεωρία" σημαίνει μπλα μπλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paulkin94

Νεοφερμένος

Ο paulkin94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Δηλαδηαν θελω χρηματοοικονομικα καλυτερα πα.πει αντι για οπα?
Πιστευω πως ναι αλλα καλυτερα κοιτα μονος σου τα προγραμματα σπουδων στις ιστοσελιδες τους και δες τι μαθηματα εχουν και αν σε ενδιαφερουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
παιδες η σχολη μηχανικων περιβαλλοντος ειναι καλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Από πότε μαθαίνεις καλή Λογιστική από το τμήμα Οικονομικό ΟΠΑ?
Συμφωνώ, όμως ότι είναι ναυαρχίδα της ΑΣΟΕΕ. Όπως και το ΟΔΕ.
Το ιστορικό ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ και το ιστορικό ΕΜΠΟΡΙΚΟ τμήμα.

Εμείς έχουμε 4 υποχρεωτικά και 4 υποχρεωτικές κατεύθυνσης βαριές Λογιστικές.
(Δηλαδή το 1/5 του πτυχίο μας ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ).

Στο Οικονομικό ΟΠΑ, κανά ισολογισμό και κατάσταση αποτελεσμάτων ξέρουν, άντε και καμιά εγγραφή ημερολογιακή και προσαρμογής.

Χρηματοοικονομικά, στην πιο ποσοτική τους διάσταση, να προτιμήσουν το Οικονομικό, στην πιο διοικητική-ποιοτική το ΟΔΕ.

Φιλε οι μονες σχολες που αξιζουν πραγματικα στην ελλαδα και θεωρουνται τα ισχυροτερα οικονομικα πτυχια ειναι το οικονομικο του ΟΠΑ, το χρηματοοικονομικο του ΠΑΠΕΙ και το ΔΕΤ του ΟΠΑ.. Σου προσφερουν τρομερα εφοδια και απαραιτητη εξειδικευση με προοπτικες.

Χα χα! ΔΕΤ και Οικονομικό πτυχίο είναι δυο έννοιες αρκετά αποκλίνουσες. Μάλλον έχεις καταλάβει κάτι λάθος.
Εν ελλάδι, σε θέματα εργασίας, το ΔΕΤ=ΟΔΕ. Καμία διαφορά. Ο μόνος λόγος που άνοιξε το ΔΕΤ, είναι για να μπούν μεγαλοκαθηγητάδες που ήθελαν να το παίξουν πρωτοπώροι για να αναλάβουν μεγάλες θέσεις. Καμία αναγκαιότητα ως προς την Ελληνική αγορά. Θα μπορούσε ανέτως να καλυφθεί από το Ευρύτερο ΟΔΕ με ανάλογη κατεύθυνση πληροφοριακών συστημάτων και επιχειρηματικής ευφυίας.
Το Χρηματοοικονομικό ΠΑ.ΠΕΙ, παραείναι εξειδικευμένο και σε πάει σε ένα τομέα όπως και τα Τραπεζικά που έχουν πατώσει. Και γενικά το Finance πέφτει. Μόνο αν έχεις κανένα CFA ή ασχοληθείς με Investments θα έχεις λεφτά.
Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι είναι δυνατό τμήμα σε σχέση με τα Χρηματοοικονομικά, αλλά εκλείπει Λογιστικής που είναι πολύ σημαντική.

Που τις είδες τις προοπτικές? :P

Αυτά είναι η προσωπική σου άποψη, οπότε βάλε ένα κατ'εμέ και τι θεωρώ εγώ.

Δηλαδηαν θελω χρηματοοικονομικα καλυτερα πα.πει αντι για οπα?

ΛΟ.ΧΡΗ ΟΠΑ - κατεύθυνση Χρηματοοικονομικών ξεκάθαρα, εκτός αν δεν θέλεις να ακουμπάς την Λογιστική.

Finance & Accounting είναι άρρηκτα συνδεδεμένα, ότι και να λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος που άνοιξε το XXX (βάλτε τμήμα), είναι για να μπούν μεγαλοκαθηγητάδες που ήθελαν να το παίξουν πρωτοπώροι για να αναλάβουν μεγάλες θέσεις. Καμία αναγκαιότητα ως προς την Ελληνική αγορά. Θα μπορούσε ανέτως να καλυφθεί από το ΧΧΧ (βάλτε τμήμα) με ανάλογη κατεύθυνση (βάλτε τμήμα)

Και υπάρχουν προπτυχιακά προγράμματα σε Πανεπιστήμια & ΤΕΙ ουυυυυυυυυυυ (αν και το σχέδιο ΑΘΗΝΑ τα συμμάζεψε κάπως, υπάρχουν ακόμα μπόλικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paulkin94

Νεοφερμένος

Ο paulkin94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Από πότε μαθαίνεις καλή Λογιστική από το τμήμα Οικονομικό ΟΠΑ?
Συμφωνώ, όμως ότι είναι ναυαρχίδα της ΑΣΟΕΕ. Όπως και το ΟΔΕ.
Το ιστορικό ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ και το ιστορικό ΕΜΠΟΡΙΚΟ τμήμα.

Εμείς έχουμε 4 υποχρεωτικά και 4 υποχρεωτικές κατεύθυνσης βαριές Λογιστικές.
(Δηλαδή το 1/5 του πτυχίο μας ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ).

Στο Οικονομικό ΟΠΑ, κανά ισολογισμό και κατάσταση αποτελεσμάτων ξέρουν, άντε και καμιά εγγραφή ημερολογιακή και προσαρμογής.

Χρηματοοικονομικά, στην πιο ποσοτική τους διάσταση, να προτιμήσουν το Οικονομικό, στην πιο διοικητική-ποιοτική το ΟΔΕ.



Χα χα! ΔΕΤ και Οικονομικό πτυχίο είναι δυο έννοιες αρκετά αποκλίνουσες. Μάλλον έχεις καταλάβει κάτι λάθος.
Εν ελλάδι, σε θέματα εργασίας, το ΔΕΤ=ΟΔΕ. Καμία διαφορά. Ο μόνος λόγος που άνοιξε το ΔΕΤ, είναι για να μπούν μεγαλοκαθηγητάδες που ήθελαν να το παίξουν πρωτοπώροι για να αναλάβουν μεγάλες θέσεις. Καμία αναγκαιότητα ως προς την Ελληνική αγορά. Θα μπορούσε ανέτως να καλυφθεί από το Ευρύτερο ΟΔΕ με ανάλογη κατεύθυνση πληροφοριακών συστημάτων και επιχειρηματικής ευφυίας.
Το Χρηματοοικονομικό ΠΑ.ΠΕΙ, παραείναι εξειδικευμένο και σε πάει σε ένα τομέα όπως και τα Τραπεζικά που έχουν πατώσει. Και γενικά το Finance πέφτει. Μόνο αν έχεις κανένα CFA ή ασχοληθείς με Investments θα έχεις λεφτά.
Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι είναι δυνατό τμήμα σε σχέση με τα Χρηματοοικονομικά, αλλά εκλείπει Λογιστικής που είναι πολύ σημαντική.

Που τις είδες τις προοπτικές? :P

Αυτά είναι η προσωπική σου άποψη, οπότε βάλε ένα κατ'εμέ και τι θεωρώ εγώ.



ΛΟ.ΧΡΗ ΟΠΑ - κατεύθυνση Χρηματοοικονομικών ξεκάθαρα, εκτός αν δεν θέλεις να ακουμπάς την Λογιστική.

Finance & Accounting είναι άρρηκτα συνδεδεμένα, ότι και να λέμε.

Βασικά το χρηματοοικονομικό του ΠΑΠΕΙ είναι ένα καθαρά finance τμήμα με τα τραπεζικά μαθήματα να είναι περίπου ίσα με τα λογιστικής. Το ΟΔΕ είναι ένα πολύ αξιόλογο τμήμα αλλά αν σκεφτείς ότι υπάρχουν χιλιάδες απόφοιτοι αφού η μισή Ελλάδα σπουδάζει οδε και σε συνδυασμό τον αυξανόμενο αριθμό λουκέτων που βάζουν οι επιχειρήσεις δεν τη θεωρώ και καλή επιλογή (βέβαια θα μου πεις και ποια σχολή έχει ζήτηση στην σημερινή Ελλάδα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία). Όσο για το ΔΕΤ δεν συμφωνώ ότι δημιουργήθηκε μόνο για αυτό τον λόγο καθώς υπάρχουν πολλά ομοειδή τμήματα στο εξωτερικό. Θεωρώ ότι είναι μέσα στα 3 καλύτερα τμήματα του ΟΠΑ γτ συνδυάζει τρομερά οδε με πληροφορική που δεν το κάνει κανένα τμήμα σε τόσο ικανοποιητικό βαθμό γι αυτό και το επιλέγουν περισσότεροι. Αν έκανα τώρα το μηχανογραφικό θα το έβαζα άνετα πρώτο..Αυτή βέβαια είναι η άποψη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomasks

Νεοφερμένος

Ο thomasks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τη σειρά που πρέπει να δηλώσω τα τμήματα Μοριακής Βιολογίας στην Αλεξανδρούπολη , Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας στην Λάρισα και Βιολογικών Εφαρμογών στα Γιάννενα. Ποιά από αυτά έχουν καλύτερες προοπτικές και μπορούν να συνδεθούν με εργασία σε φαρμακευτικές εταιρίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου με τη σειρά που τα είπες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomasks

Νεοφερμένος

Ο thomasks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Και εγω με αυτή τη σειρά σκέφτομαι να τα δηλώσω αλλά βλέπω ότι η μοριακή βιολογία δεν σχετίζεται τόσο με φαρμακευτική και έχω μπερδευτεί.Επισης από ότι βλέπω είσαι μέσα στις βάσεις , οποτε λες ότι με 17850 στο 3ο πεδίο έχω πιθανότητα για κανένα βιολογικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Βασικά το χρηματοοικονομικό του ΠΑΠΕΙ είναι ένα καθαρά finance τμήμα με τα τραπεζικά μαθήματα να είναι περίπου ίσα με τα λογιστικής. Το ΟΔΕ είναι ένα πολύ αξιόλογο τμήμα αλλά αν σκεφτείς ότι υπάρχουν χιλιάδες απόφοιτοι αφού η μισή Ελλάδα σπουδάζει οδε και σε συνδυασμό τον αυξανόμενο αριθμό λουκέτων που βάζουν οι επιχειρήσεις δεν τη θεωρώ και καλή επιλογή (βέβαια θα μου πεις και ποια σχολή έχει ζήτηση στην σημερινή Ελλάδα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία). Όσο για το ΔΕΤ δεν συμφωνώ ότι δημιουργήθηκε μόνο για αυτό τον λόγο καθώς υπάρχουν πολλά ομοειδή τμήματα στο εξωτερικό. Θεωρώ ότι είναι μέσα στα 3 καλύτερα τμήματα του ΟΠΑ γτ συνδυάζει τρομερά οδε με πληροφορική που δεν το κάνει κανένα τμήμα σε τόσο ικανοποιητικό βαθμό γι αυτό και το επιλέγουν περισσότεροι. Αν έκανα τώρα το μηχανογραφικό θα το έβαζα άνετα πρώτο..Αυτή βέβαια είναι η άποψη μου.

Το θέμα δεν είναι το quantity αλλά το quality και πίστεψε με είναι πάρα πολλοί λίγοι οι καλοί και ξεχωρίζουν πάρα τους πολλούς αποφοίτους.

Management Science & Technology υπαρχει σαν προπτυχιακά σε πολλες σχολές? Καλά και Environmental Economics υπάρχουν τμήματα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι χρειάζεται στην αγορά. Τμήματα σαν το ΔΕΤ είναι μια φούσκα δεκαετίας όπως το Μάρκετινγκ και Επιχειρησιακης Έρευνας τη προηγούμενη δεκαετία και θα μπορούσε να ικανοποιηθεί από πιο γενικά τμήματα. Τα περισσότερα πανεπιστήμια στο εξωτερικό έχουν μεταπτυχιακά Business Intelligence, Management and Technology, Management Science κλπ μαι όχι αυτόνομα προπτυχιακά προγράμματα.

Στην Ελλάδα, το πτυχίο αυτό δεν έχει καμία διαφορά με το ΟΔΕ σε θέμα εργασίας και επίσης λίγοι απόφοιτοι ξέρουν καλό Προγραμματισμο γιατί επιλέγεις κατεύθυνση αντίστοιχη οπότε αν δε θες ξέρεις ίσα ίσα βασικη Java.

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Και εγω με αυτή τη σειρά σκέφτομαι να τα δηλώσω αλλά βλέπω ότι η μοριακή βιολογία δεν σχετίζεται τόσο με φαρμακευτική και έχω μπερδευτεί.Επισης από ότι βλέπω είσαι μέσα στις βάσεις , οποτε λες ότι με 17850 στο 3ο πεδίο έχω πιθανότητα για κανένα βιολογικό;

Αυτο καλύτερα να στο απαντήσει κάποιος γνωστής.
Διερεύνησε τα προγράμματα σπουδών και δες ποιο πιστεύεις ότι ταιριάζει καλύτερα σύμφωνα με αυτά που θέλεις.
Με 17.850 κάποιες ελπίδες για Βιολογικό Κρήτης αλλά όχι τρελά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Infant

Νεοφερμένος

Ο Infant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας. Θα μπορουσατε να μου πειτε ποιο πιστευεται ειναι καλυτερο τμημα: η βιοτεχνολογια ή η επιστημης τροφιμων και διατροφης του Γ.Π.Α, καθως και την επαγγελματικη αποκατασταση που εχει το καθε απο αυτα τα δυο τμηματα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια,θα ηθελα την βοηθεια σας. Θα μπορουσατε να μου πειτε ποιο πιστευεται ειναι καλυτερο τμημα: η βιοτεχνολογια ή η επιστημης τροφιμων και διατροφης του Γ.Π.Α, καθως και την επαγγελματικη αποκατασταση που εχει το καθε απο αυτα τα δυο τμηματα .

https://www.ethnos.gr/paideia/arthro/strofi_ton_neon_sta_prasina_epaggelmata-64372659/
https://www.imerisia.gr/article.asp?catid=34291&subid=2&pubid=113425743
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Και εγω με αυτή τη σειρά σκέφτομαι να τα δηλώσω αλλά βλέπω ότι η μοριακή βιολογία δεν σχετίζεται τόσο με φαρμακευτική και έχω μπερδευτεί.Επισης από ότι βλέπω είσαι μέσα στις βάσεις , οποτε λες ότι με 17850 στο 3ο πεδίο έχω πιθανότητα για κανένα βιολογικό;

Στο τμημα βιοχημείας και βιοτεχνολογίας στην Λάρισα μπορείς να ασχοληθείς με τον τομέα των φαρμάκων οπότε θα σου έλεγα να το βάλεις πτώτο μετά τα βιολογικά
https://www.youtube.com/watch?v=0-UmgF2Vxnc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomasks

Νεοφερμένος

Ο thomasks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Στο τμημα βιοχημείας και βιοτεχνολογίας στην Λάρισα μπορείς να ασχοληθείς με τον τομέα των φαρμάκων οπότε θα σου έλεγα να το βάλεις πτώτο μετά τα βιολογικά
https://www.youtube.com/watch?v=0-UmgF2Vxnc
Φίλε μου αυτή είναι η πιο λογική επιλογή που λες , αλλά σκέφτομαι και το τμήμα Βιοτεχνολογίας στην Αθήνα. Παρόλο που βγαίνεις γεωπόνος έχεις πολλές προοπτικές σε πολλούς τομείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Βιοχημεία πήγαινε. Η πιο κοντινή σε φαρμακευτική σχολή, και η Λάρισα ειναι φοιτητουπολη και φθηνή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomasks

Νεοφερμένος

Ο thomasks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Βιοχημεία πήγαινε. Η πιο κοντινή σε φαρμακευτική σχολή, και η Λάρισα ειναι φοιτητουπολη και φθηνή!
Ναι προς τα εκεί το βλέπω το πράγμα. Όσο για την Λάρισα ισχύει ότι είναι φοιτητούπολη αλλά θα προτιμούσα Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Φίλε μου αυτή είναι η πιο λογική επιλογή που λες , αλλά σκέφτομαι και το τμήμα Βιοτεχνολογίας στην Αθήνα. Παρόλο που βγαίνεις γεωπόνος έχεις πολλές προοπτικές σε πολλούς τομείς

οποιο και να διαλεξεις ειναι καλό τμήμα.Η βιοτεχνολογια είναι το ΜΕΛΛΟΝ.Τώρα το πόσο μέλλον δεν ξέρω :P

Ναι προς τα εκεί το βλέπω το πράγμα. Όσο για την Λάρισα ισχύει ότι είναι φοιτητούπολη αλλά θα προτιμούσα Αθήνα.

Θα είναι και η ΑΕΛΑΡΑ του χρόνου Α' Εθνική.Σκέψου το :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thomasks

Νεοφερμένος

Ο thomasks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
οποιο και να διαλεξεις ειναι καλό τμήμα.Η βιοτεχνολογια είναι το ΜΕΛΛΟΝ.Τώρα το πόσο μέλλον δεν ξέρω :P



Θα είναι και η ΑΕΛΑΡΑ του χρόνου Α' Εθνική.Σκέψου το :P
Πολύ μπερδεμένη σχολή αυτή η Βιοτεχνολογία. Χαχα φεύγω κατευθέιαν για Λάρισα μόνο για την ΑΕΛΑΡΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haniagreenwar

Νεοφερμένος

Ο haniagreenwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Με 18300 φαρμακευτικη παιζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top