Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Από φίλους και γνωστούς που έχουν περάσει από τα τμήματα της Κοζάνης και του Βόλου δεν έχω ακούσει κάποιο κραυγαλέο αρνητικό ως προς της υποδομές και τους καθηγητές .Ίσως στην Κοζάνη είναι θέμα ότι είναι κάπως διασκορπισμένες οι εγκαταστάσεις του πανεπιστημίου .

Το δίπλωμα του μηχανολόγου διαχωρίζεται σε 3 χρόνια bachelor και 2 σε master (αρα μπορούμε να πούμε ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα ).Το master που λέω ποιο πάνω αναφέρομαι ότι ίσως αν θες να εμβαθύνει σε κάποιο συγκεκριμένο τομέα να βοηθούσε - θα ήταν χρήσιμο να το κάνεις(δηλ ένα ανεξάρτητο από τον σπουδών σου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μηχανολόγος - Αεροναυπηγός Πάτρας Δαγκωτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariatztztz

Νεοφερμένος

Η mariatztztz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μοριακη βιολογια και γενετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Βιολογικάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κατάλαβα ευχαριστώ πολύ!! :)
Νοσηλευτικη εχεις αποκατασταση αλλα ξερεις κλασσικα νοσοκομεια,δημοσιο,ταλαιπωρια..αλλα σιγουρη δουλεια!
Επειδη σε βλεπω για επαγγελματα υγειας θα προτεινα και λογοθεραπεια,φυσικοθεραπεια,εργοθεραπεια..για τσεκαρε τα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charistale

Νεοφερμένος

Η charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Νοσηλευτικη εχεις αποκατασταση αλλα ξερεις κλασσικα νοσοκομεια,δημοσιο,ταλαιπωρια..αλλα σιγουρη δουλεια!
Επειδη σε βλεπω για επαγγελματα υγειας θα προτεινα και λογοθεραπεια,φυσικοθεραπεια,εργοθεραπεια..για τσεκαρε τα!

Γενικά είμαι μεταξύ νοσηλευτικής εκπα, εργοθεραπείας, φυσικοθεραπείας και μαιευτικής και δεν μπορώ να αποφασίσω με ποια σειρά να τα βάλω. Και η λογοθεραπεία μου αρέσει πολύ αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να φύγω από αθήνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Γενικά είμαι μεταξύ νοσηλευτικής εκπα, εργοθεραπείας, φυσικοθεραπείας και μαιευτικής και δεν μπορώ να αποφασίσω με ποια σειρά να τα βάλω. Και η λογοθεραπεία μου αρέσει πολύ αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να φύγω από αθήνα..

Νοσηλευτική ΕΚΠΑ δεν θα πρότεινα.
Μαιευτική, είναι ιδιαίτερο επάγγελμα εσύ ξέρεις.
Σίγουρα όμως φυσικοθεραπεια και έργο θεραπεία είναι πολύ καλές επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kleisthenis

Νεοφερμένος

Ο Kleisthenis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Αν τα μόρια δεν επαρκούν για ΑΠΘ, ιστορικό-αρχαιολογικό Βόλου ή Ιωαννίνων? Ποιο τμήμα είναι καλύτερο από άποψη μαθημάτων αλλά και σε ευρωπαική/παγκόσμια κατάταξη για μελλοντικό μεταπτυχιακό στο εξωτερικό?

Ιωαννινων με τα χίλια μακρυα από του Βολου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charistale

Νεοφερμένος

Η charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Νοσηλευτική ΕΚΠΑ δεν θα πρότεινα.
Μαιευτική, είναι ιδιαίτερο επάγγελμα εσύ ξέρεις.
Σίγουρα όμως φυσικοθεραπεια και έργο θεραπεία είναι πολύ καλές επιλογές.

Mαιευτική τελευταία θα την βάλω. Γιατί το λες αυτό για την νοσηλευτική? Είχα την εντύπωση ότι ήταν καλή σχολή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γενικά είμαι μεταξύ νοσηλευτικής εκπα, εργοθεραπείας, φυσικοθεραπείας και μαιευτικής και δεν μπορώ να αποφασίσω με ποια σειρά να τα βάλω. Και η λογοθεραπεία μου αρέσει πολύ αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να φύγω από αθήνα..
Τοτε θα σου λεγα να ψαχτεις για φυσικοθεραπεια,εργοθεραπεια..Αν εχεις καποια απορια μου λες:)
Βεβαια νταξει μαιευτικη οπως ειπαν ειναι ιδιαιτερο επαγγελμα..Αν σαρεσει πολυ θα σου λεγα αυτο,αν παλι εισαι σε διλημμα τα αλλα 2 θα τα προτεινα με 1000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
η ποιότητα σπουδών της νοσηλευτικής ΕΚΠΑ είναι εξαιρετική (δεν έχει να ζηλέψει σε τπτ από ιατρική) έχει σίγουρο το καλύτερο επίπεδο σπουδών απο όλες τις σχολές που προαναέφερες.

Παρόλα αυτά τα δικαιώματα που δίνουν δε θα σε κάνουν να διαφέρεις από τους απόφοιτους ΤΕΙ σε πολλά πράγματα. Νοσηλευτική δεν ασκείς μόνο σε νοσοκομεια μπορείς να κάνεις και άλλα πράγματα όμως είναι ένα επάγγελμα δύσκολο αν και θέσεις εργασίας πάντα υπάρχουν διαθέσιμες.

Αν θέλεις να κάνεις ακαδημαϊκή καριέρα η νοσηλευτική ΕΚΠΑ είναι μια πολύ καλή επιλογή. Υπάρχουν μόνο δύο Πανεπιστημια και πολλοί απόφοιτοι και πάρα πολλές σχολές δεν την ασκούν επισης προσφέρονται εξαιρετικά μεταπτυχιακά.

Αν θέλεις να κάνεις κάτι ως ιδιώτης τότε δεν είναι καλή επιλογή και θα πρότεινα φυσικοθεραπεία (σε αυτή την σχολή θα μάθεις ανατομία και ορισμένα πράγματα καλύτερα και από ιατρό). Αν έχεις επιχειρηματικό μυαλό προτίμησε φυσικοθεραπεία. Θα σου πούνε πως πρέεπι να εχεις μεγάλη μυικη δύναμη για την ασκήσεις σωστά αυτά είναι μύθος τα πάντα εξαρτιόνται από την τεχνική.

Λογοθεραπεία θεωρώ πολύ ωραία επιλογή για κοπέλα. Αν έχεις επιχειρηματικό μυαλό και παράλληλα έχεις υπομονή σου αρέσει να ασχολεισαι με παιδιά προτίμησε την και δε θα χάσεις.

Μαιευτική είναι ο μοναδικός κλάδος που μπορεί να συνταγογραφήσει φάρμακα εκτός από τους ιατρούς την θεωρώ πολύ καλή σχολή με τα μειονεκτήματα της νοσηλευτική μεν αλλά τα δικαιώματα που τους δίνει η πολιτεία ειναι ικανοποιητικά.

Οι επιλογές που έχεις είναι όλες πολύ έξυπνες και μπράβο σου αφού δείχνεις χαρακτήρα στον προσανατολισμο και όχι yolo και όπου μπούμε όπως κάνουν άλλοι το τι θα διαλέξεις εξαρτάται από σένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιωργος1998

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Εγώ είμαι από το 5ο πεδιο και από την αρχή της χρόνια έλεγα θα δηλώσω πρώτη επιλογή μαρκετινγκ και επικοινωνίας! Όμως τώρα που έψαξα και αλλες σχολες βρήκα και ενα άλλο τμήμα την οικονομικη επιστημη στο παπει που ισως περασω.
Δυσκολεύομαι στο ποιο να δηλώσω πρώτο. Φυσικά μου αρέσουν και τα δύο άλλα σκέφτομαι ότι το μάρκετινγκ παρέχει εξειδικευμένες γνώσεις σε αντίθεση με το αλλο τμήμα. Επίσης είχα στο μυαλό μου ότι ασοεε=καλύτερο οικονομικό Πανεπιστήμιο άλλα ακούω από πολλούς ότι το παπει είναι πιο καλό. Τι με συμβουλεύεται να κανω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

charistale

Νεοφερμένος

Η charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! :) Η αλήθεια είναι ότι αν μπορούσα θα επέλεγα λογοθεραπεία αλλά λίγο δύσκολο.. Τώρα η φυσικοθεραπεία με φοβίζει αρχικά γιατί σε κάθε στενάκι υπάρχει και από ένα κέντρο φυσικοθεραπείας και αφετέρου διότι έχω ακούσει από πολλούς ότι πρέπει να έχεις αρκετή δύναμη και δεν μπορώ να πω ότι έχω χεχε :Ρ Γι' αυτό κλίνω λίγο περισσότερο προς εργοθεραπεία (μία σχολή μόνο στην ελλάδα) και νοσηλευτική. Τώρα θα δείξει έχω πολλά να σκεφτώ ακόμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
δε σου αρεσει η διαιτολογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εγω ειμαι σε δίλλημα, δε ξερω σε ποια σχολή να δώσω προτεραιότητα , φυσικοθεραπεία Λαμίας ή αιγιο , γνωρίζει κανεις σε τι διαφέρει το ενα απο το αλλο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευλιγιστούλης

Νεοφερμένος

Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εαν σου αρεσει το μαρκετινγκ τοτε μαρκετινγκ. η ασοεε ειναι καλυτερη απο το παπει. εαν ομως θες να σπουδασεις οικονομικα και δεν πιανεις ασοεε τοτε οικονομικο παπει. ειναι καθαρα τι θες να κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charistale

Νεοφερμένος

Η charistale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
δε σου αρεσει η διαιτολογια?

Στην Αθήνα μόνο στο Χαροκόπειο υπάρχει τμήμα διαιτολογίας και δεν νομίζω να το πιάνω. Ενδιαφέρον τμήμα είναι πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmys1998

Νεοφερμένος

Ο Jimmys1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ειμαι απόφοιτος λυκειου και έδωσα πανελλήνιες μα το νεο σύστημα .Βριςκομουν στο 5ο πεδίο και εβγαλα 10950 μόρια ,ενδιαφέρομαι για οικονομικές σχολές.Επειδη τα μόρια δεν ειναι αρκετά για οικονομικές επιστήμες ,θα ήθελα να σας ρωτήσω για το ΤΕΙ λογιστικής και χρηματοοικονομικής .Εχει επαγγελματική αποκατάσταση ;τι διαφορά εχει με το αντίστοιχο ΑΕΙ;Επισης κοίταζα τα περσινά μόρια της οικονομικής επιστήμης και ειδα πως στην Τρίπολη ειχε 12370 .Με τα λιγότερα μαθήματα ,με τα μη επιπλέον (600) μόρια του σχολείου ,με την πανωλεθρία των μαθηματικών στο 5ο πεδίο (κατω απτην βάση 77,8%) και η τοποθέτηση των οικονομικών σχολών ΜΟΝΟ στο 5ο πεδίο σε σχεςη με πέρυσι που ηταν και στο 1ο,υπαρχει περίπτωση να μειωθεί η σχολή αυτη 1500μορια ; Επίπλεον θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για την σχολή οικιακής οικονομίας και οικολογίας.Επειδη ενδιαφέρομαι και για πληροφορική ποιο ειναι πιο πιθανό να "πιάσω" στα μόρια ,ώστε να συμπληρώσω στο μηχανογραφικό την πιο δύσκολη πρόσβαση στην κορυφή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,654 μηνύματα.
Μηχανολόγος - Αεροναυπηγός Πάτρας Δαγκωτό.

Αν και ειναι μακρια θα αξιζει τον κοπο θεωρεις η σχολη μηχανολογων και αεροναυπηγων(πατρα) ;
Επισης απο τη ΣΕΜΦΕ υπαρχει η δυνατοτητα να ασχοληθεις με μηχανοκινητο αθλητισμος ως μηχανικος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Παιδιά το Επικοινωνίας κ ΜΜΕ της Αθήνας, είναι αποκλειστικά για δημοσιογραφία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top