Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Από ΣΕΜΦΕ το κοίταζα για τον κλάδο της Φυσικής και μετά Φυσική Ιατρική μιας και με ενδιαφέρουν αρκετά οι επιστήμες υγείας. Τώρα
το πρόβλημα με την Νοσηλευτική είναι ότι παραμένεις πάντα στο χώρο της κλινικής-νοσοκομείου και είσαι πάντα εξαρτώμενος άμεσα από το δημόσιο τομέα. Ενώ στη Φυσικοθεραπεία πέραν του δημόσιου τομέα στον οποίο μπορείς να ασχοληθείς σου δίνεται η δυνατότητα να ανοίξεις για παράδειγμα και ένα ιδιωτικό φυσικοθεραπευτήριο ή να κάνεις επισκέψεις σε σπίτια. Τέλος σε ό,τι έχει να κάνει με τη Βιοτεχνολογία στο ΓΠΑ έμαθα ότι έχεις αποκλειστικά τα επαγγελματικά δικαιώματα γεωπόνου. Προσωπικά σκέφτομαι λίγο περισσότερο την Φυσικοθεραπεία αλλά θα με ενδιέφερε η γνώμη σας για αυτές τις τρεις σχολές ( Νοσηλευτική ΕΚΠΑ, Φυσικοθεραπεία Αθήνα, Βιοτεχνολογία ΓΠΑ ) γιατί ειλικρινά βρίσκομαι σε αδιέξοδο!

Για εμένα το πιο ωραίο από αυτά είναι η φυσιοθεραπεία αλλά αυτό που έχει σημασία είναι τι σε ενδιαφέρει.Αν θες να μάθεις καλή βιολογία πήγαινε βιοτεχνολογία (αν και για εμένα είναι πολύ εξειδικευμένο τμήμα).Από νοσηλευτική θα βρεις πολύ εύκολα δουλειά αλλά θα έχεις μεγάλο πρόβλημα με τα ωράρια (θα έχεις και βραδινά κτλπ.)Από φυσικοθεραπεία μπορείς να επιλέξεις αν θα γίνεις ελεύθερος επαγγελματίας ή δημόσιος υπάλληλος και έχει αρκετά καλή επαγγελματική αποκατάσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανος221

Νεοφερμένος

Ο Πανος221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια πειτε μου γιατι βρισκομαι σε αδιεξοδο!! Τξγμδ ή Αγγλικη Φιλολογια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Badass

Νεοφερμένος

Ο Badass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας!

έμαθα και εγω τα αποτελεσματα μου τα οποία δε με χαροποίησαν ιδιαιτέρως αλλα τελος παντων! Αρχικα ημουν θεωρητικη και έβγαλα 16.500 στο πρωτο πεδίο ενω στο τρίτο 15.520! Ξεκίνησα μα κανω το μηχανογραφικό βάζοντας αυτες που δεν πιάνω σίγουρα...ωστόσο η επόμενη επιλογη μου στη σειρά ειναι απ αυτες που θα πιαςω...συγκεκριμένα ειμαι αναμεςα στην ειδική αγωγή την οποία και θα δηλωςω Πρωτη με περσινή βαση 17.010 και αμφιβάλλω αν θα πεσει..ενω στη συνεχεια σκέφτομαι το ιστορικό αρχαιολογικό με αργότερα πτυχία σε μουσείολογεια ή διοίκηση μουσείων...το οικογενειακό περιβάλλον ασκεί πίεση γαι παιδαγωγικό βεβαίως κατι που εμενα δε με ενδιαφέρει..πιστεύουν πως θα βρω γρηγορότερα δουλειά τοσο Ελλάδα οσο κ στο εξωτερικό και να κανω απ εκει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή...προσωπικαιστευω πως απ το παιδαγωγικό εχω πολυ λιγότερες διεξόδους σε σύγκριση με το ιστορικό... δυστυχώς δεν γνωρίζω και πολλα για τις παραπανω σχολές οποτε θα ηθελα να με ενημερώσετε αν ειναι ευκολο τοσο για τα χρονια φοίτησης οσο και για την επαγγελματική αποκατάσταση! Βέβαια εχω κατα νου και τις πολιτικές επιστήμες και φιλολογία αν και εχω σιχαθεί τα αρχαια που εκανα σαν τριτη λυκειου... Το κακο πιστευω πως ειναι οτι εξ αρχής δε με ενδιέφερε κατι οποτε τωρα με εχει καταλαβει το άγχος και η απελπισία...οποιαδήποτε προταση και συμβουλή ακομη και για αλλες σχολές ευπρόσδεκτη!


Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magdalini

Νεοφερμένος

Η magdalini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, απόφοιτος Γ' Λυκείου είμαι και σκέφτομαι σοβαρά για το μηχανογραφικό!Είμαι ανάμεσα σε:
1. Νοσηλευτική ΕΚΠΑ
2. Φυσικοθεραπεία Αθήνας
3. Διαιτολογία-Διατροφολογία Χαροκόπειο
4. Βιοτεχνολογία ΓΠΑ
5. ΣΕΜΦΕ στο ΕΜΠ

Ποια είναι η γνώμη σας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κατά τη γνώμη μου νοσηλευτική γιατί έχει καλύτερη επαγγελματικη αποκατάσταση αρκεί βέβαια να σου αρέσουν τα επαγγέλματα υγείας. Θα μπορούσες να το συνδυάσεις και με ένα μεταπτυχιακό. Επισκέψου την ιστοσελίδα του τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kappa97

Νεοφερμένος

Η kappa97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Προτείνω να κάνεις αυτό που θέλεις εσύ. Η άποψή μου είναι πως αν αγαπάς κάτι , το κάνεις καλά και το κυνηγάς θα τα καταφέρεις...
Πιστεύω πως στις προπτυχιακές σπουδές θα πρέπει κανείς να επιλέγει ένα γενικότερο αντικείμενο πχ το παιδαγωγικό και ύστερα να ειδικεύεται πχ στην ειδική αγωγή. Επομένως δεν θα πρότεινα το τμήμα ειδικής αγωγής. Γνωρίζω επίσης πως οι διορισμοί
εκπαιδευτικών ειδικής αγωγής γίνονται μέσω ΕΣΠΑ. Δεν γίνονται μόνοι δηλ και η χρηματοδότηση απο τον ΕΣΠΑ δεν ξέρουμε αν θα συνεχιστεί. Όσον αφορά το ιστορικό-αρχαιολογικό θεωρώ πως είναι καλό τμήμα και με πολλές διεξόδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Badass

Νεοφερμένος

Ο Badass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Προτείνω να κάνεις αυτό που θέλεις εσύ. Η άποψή μου είναι πως αν αγαπάς κάτι , το κάνεις καλά και το κυνηγάς θα τα καταφέρεις...
Πιστεύω πως στις προπτυχιακές σπουδές θα πρέπει κανείς να επιλέγει ένα γενικότερο αντικείμενο πχ το παιδαγωγικό και ύστερα να ειδικεύεται πχ στην ειδική αγωγή. Επομένως δεν θα πρότεινα το τμήμα ειδικής αγωγής. Γνωρίζω επίσης πως οι διορισμοί
εκπαιδευτικών ειδικής αγωγής γίνονται μέσω ΕΣΠΑ. Δεν γίνονται μόνοι δηλ και η χρηματοδότηση απο τον ΕΣΠΑ δεν ξέρουμε αν θα συνεχιστεί. Όσον αφορά το ιστορικό-αρχαιολογικό θεωρώ πως είναι καλό τμήμα και με πολλές διεξόδους.

Αρχικα ευχαριστω για την απαντηση σου!
Ναι ισχύει αυτο γαι τους διορισμούς απλα μου ειπε κοπελα που εχει τελειώσει το τμήμα οτι δεν υπαρχει παρόμοια σχολη στο εξωτερικό οποτε οι Έλληνες απόφοιτοι απορροφώνται ευκολα και γρηγορα εξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisSfakia

Νεοφερμένος

Ο ChrisSfakia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Όσον αφορά το τμήμα της Βιοτεχνολογίας στο ΓΠΑ τηλεφώνησα στη γραμματεία και έμαθα ότι οι απόφοιτοι έχουν αποκλειστικά τα επαγγελματικά δικαιώματα του Γεωπόνου. Οπότε αναρωτιέμαι για ποιο λόγο κανείς να επιλέξει το συγκεκριμένο τμήμα και όχι ένα καθαρά Γεωπονικό τμήμα, δηλαδή ένα τμήμα που παίρνεις γενικές γνώσεις Γεωπονίας και όχι τόσο εξειδικευμένες όσο στη Βιοτεχνολογία. Πού θα μπορούσα ας πούμε να εργαστώ ως απόφοιτος της Βιοτεχνολογίας και τι χρησιμότητα έχει ο τίτλος Γεωπόνος με εξειδίκευση Βιοτεχνολόγου, πού θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kappa97

Νεοφερμένος

Η kappa97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αν σου αρέσει αυτή η σχολή εννοείται να την επιλέξεις! Αυτό για το εξωτερικό δεν το ξέρω άλλα αφού σου το είπαν λογικά ισχύει. Κοίταξε , αν σε ενδιαφέρει να δουλέψεις στο εξωτερικό σίγουρα θα έχεις αποκατάσταση , ειδικά με πολύ καλή γνώση της γλώσσας που θα προκύψει από φοίτηση στο εξωτερικό( erasmus ή μεταπτυχιακό) .

https://www.newsbeast.gr/greece/ekpa...eidiki-agogi-me-metaptuhiako-apo-to-exoteriko
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
στην κατασκευή διαγονιδιακών φυτών? γενικά σε ορισμένες χώρες, οι οποίες όμως είναι ελάχιστες, η βιοτεχνολογία είναι πολύ ανεπτυγμένη, υποθέτω ότι αν είσαι διατεθιμένος να βγεις στο εξωτερικό δεν θα έχεις πρόβλημα να βρεις εργασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Νομιζω πως το Ιστορικο Αρχαιολογικο με μεταπτυχιακο στην διοικιση μουσειων, ειναι η καλυτερη επιλογη απο θεμα επαγγελματικης αποκαταστασης, αν σου αρεσει φυσικα :)
Παντως απο αυτον τον κλαδο θα εχεις πολυ γρηγορη απορροφηση, μια γνωση μου τελειωσε το ΤΕΙ Αθηνων στο Τμημα Συντηρησης Αρχαιοτητων και Εργων Τεχνης και μολις αποφοιτησε βρηκε δουλεια και μενει μονιμα στη Ροδο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Κοίτα και εδώ εδθ4θ.gr/SchoolDetails.aspx?sxolh_id=325
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginm

Νεοφερμένος

Η ginm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ιατρικη
φαρμακευτικη
οδοντιατρικη
επιστημη διαιτολογιας και διατροφης χαροκοπειο

Σχολια(αρνητικα)
-Ιατρικη: τα χρόνια σπουδων είναι πολλά, ωράριο στις περισσότερες ειδικότητες δεν υπάρχει,έλλειψη προσωπικής ζωης

-φαρμακευτικη: στο μέλλον το επάγγελμα του φαρμακοποιου πιθανόν να ανοιξει(ισως και να αντικατασταθει),οι φάρμακοβιομηχανίες (έρευνα) στην Ελλάδα είναι ελάχιστες, φαρμακοποιος=εμπορος, απαραίτητο το κεφάλαιο

-οδοντιατρικη: μεγάλη εξειδίκευση, πολλά τα έξοδα ενός οδοντιατριου, ΜΟΝΟ δόντια (!)

-διατροφολογια: θεωρείται πολυτέλεια, σε περιπτωσεις ασθενων (πχ.διαβητικοι) οι ίδιοι στρέφονται σε έναν γιατρό -πρωτα- πάρα σε έναν διαιτολογο

->Με βάση τα σημερινά και μελλοντικά δεδομένα ποια είναι η καλύτερη επιλογή/αυτή με τα λιγότερα θεωρειτε αρνητικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ιατρικη
φαρμακευτικη
οδοντιατρικη
επιστημη διαιτολογιας και διατροφης χαροκοπειο

->Με βάση τα σημερινά και μελλοντικά δεδομένα ποια είναι η καλύτερη επιλογή;

ιατρικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Με βάση τα σημερινά και μελλοντικά δεδομένα ποια είναι η καλύτερη επιλογή

Αυτή που σε ελκύει περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki.........

Νεοφερμένος

Η maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Παδια βοηθειααα!!
Ειμαι αναμεσα σε:παιδαγωγικο δημοτ εκπαιδευσης ,νηπιαγωγων,μαθηματικο και φυσικο,...Βοηθηηστε!!μ αρεσουν ολα το ιδιοο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisSfakia

Νεοφερμένος

Ο ChrisSfakia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ξεκάθαρα φυσικό, έχει πιστεύω πολύ περισσότερες διεξόδους από τα υπόλοιπα. Τελειώνοντας φυσικό πχ μπορείς να έχεις και τα ιδιαίτερά σου άρα να εκπληρώσεις και την επιθυμία σου να γίνεις δασκάλα! Αυτή είναι η γνώμη μου, σκέψου καλά πριν το οριστικοποιήσεις

Απόψεις για Βιοτεχνολογία στο ΓΠΑ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Παδια βοηθειααα!!
Ειμαι αναμεσα σε:παιδαγωγικο δημοτ εκπαιδευσης ,νηπιαγωγων,μαθηματικο και φυσικο,...Βοηθηηστε!!μ αρεσουν ολα το ιδιοο!

Πιστεύω μαθηματικό είναι καλύτερο αρκεί βέβαια να κάνεις κάποιο μεταπτυχιακό,τώρα όσο για όλα αυτά που ακούγονται ότι είναι πολύ δύσκολο κτλπ. δεν ξέρω να σου πω ,ρώτα κανέναν καθηγητή σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Παδια βοηθειααα!!
Ειμαι αναμεσα σε:παιδαγωγικο δημοτ εκπαιδευσης ,νηπιαγωγων,μαθηματικο και φυσικο,...Βοηθηηστε!!μ αρεσουν ολα το ιδιοο!

Μια ερώτηση απορίας: τι κοινό έχουν οι επιλογές που σκέφτεσαι; :P :hmm: Δεν σ' αρέσει το Μαθηματικό ή το Φυσικό, αλλά έχεις έναν πρόσκαιρο ενθουσιασμό πιθανόν λόγω του σχολείου. Νομίζεις ότι σ' αρέσουν ενώ δεν έχεις προσωπική άποψη. Πρέπει να δεις προσεχτικά τι ακριβώς θέλεις να κάνεις στη ζωή σου και όχι απλά να δηλώσεις μια x επιλογή. Το Μαθηματικό και το Φυσικό δεν είναι τόσο δεδομένες. Μπορεί να κουραστείς πολύ και εν τέλει να μην είναι αυτό που θα ήθελες να είναι αλλά σε έναν πραγματικό κόσμο, δεν είναι. Εξέτασε όλα τα πιθανά σενάρια, επιτυχίας ή αποτυχίας με τις μελλοντικές σπουδές σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Παδια βοηθειααα!!
Ειμαι αναμεσα σε:παιδαγωγικο δημοτ εκπαιδευσης ,νηπιαγωγων,μαθηματικο και φυσικο,...Βοηθηηστε!!μ αρεσουν ολα το ιδιοο!


Είναι όλα τους τελείως διαφορετικά. Σκέψου όλους τους παράγοντες. Και τα τέσσερα δίνουν απασχόληση κυρίως στην εκπαίδευση. Με τί ηλικίες θα ήθελες να δουλεύεις; Η προσχολική αγωγή έχει να κάνει με τελείως μπόμπιρες, πρέπει να έχεις ιδιαίτερη υπομονή. Η δημοτική εκπαίδευση αφορά παιδιά λίγο μεγαλύτερα. Με το μαθηματικό και το φυσικό θα είσαι με παιδιά γυμνασίου-λυκείου, που συνήθως βρίσκονται σε μια δύσκολη φάση. Νομίζω ο παράγοντας ηλικία παιδιών είναι αρκετά σημαντικός.

Έπειτα, σκέψου το αντικείμενο που θα ήθελες να ασχοληθείς. Το μαθηματικό και το φυσικό είναι πιο επιστημονικά αντικείμενα. Τα καταφέρνεις καλά σε αυτά τα μαθήματα; Αν βλέπεις ότι γενικά δυσκολεύεσαι ίσως τα βρεις σκούρα στη σχολή. Από την άλλη το παιδαγωγικό (χωρίς να έχω ψάξει το πρόγραμμα σπουδών του) νομίζω έχει εύκολα μαθηματικά και φυσική, ενώ το τμήμα των νηπιαγωγών αφορά κυρίως τη σχέση σου με τα μικρά παιδάκια, ανεξαρτήτως πτυχίου... (σε όλα βέβαια τα επαγγέλματα αυτά πρέπει να αγαπάς τα παιδιά)

Όσο για τον παράγοντα αποκατάστασης, το μαθηματικό και το φυσικό σου δίνουν τη δυνατότητα να το κυνηγήσεις και μόνη σου με ιδιαίτερα πχ, ενώ με τα άλλα στηρίζεσαι αποκλειστικά σε άλλους. Βέβαια από τα παιδαγωγικά τμήματα, πέραν της εκπαίδευσης κυρίως μέσω διορισμού που είναι δύσκολο, μπορείς να είσαι και σε παιδικούς σταθμούς. Επίσης, ζητούν και πολλές baby sitters, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα ήθελες να περνάς τη ζωή σου σε σπίτια άλλων...

Κάνε μια συζήτηση με τον εαυτό σου και δες τί πραγματικά σου αρέσει.
Μπες στο e d u 4 u .gr*, στο "Σπουδές και Επαγγέλματα" και δες τα προγράμματα σπουδών του κάθε τμήματος, τις προοπτικές του κλπ και αποφάσισε.
Διάλεξε το επάγγελμα που θα ήθελες να σε δεις να κάνεις σε 10 χρόνια και να είσαι ευτυχισμένη.

*δεν μου επιτρέπει να το γράψω κανονικά, δεν ξέρω γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

John_07

Νεοφερμένος

Ο John_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Ειμαι αναμεσα σε τεχνολογια τροφιμων, μηχανικων πληροφορικηες ΤΕ, γεωλογιας και δασολογιας ολα στην θεσσαλονικη! Τι μου προτεινετε να σπουδασω και ποια σχολη εχει τις καλυτερες προοπτικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top