RustyNail

Νεοφερμένος

Ο RustyNail αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας.Ειμαι καινουργιο μελος στο φορουμ.Εδωσα φετος πανελλαδικες και παρ'ολο που δεν τα πηγα και τοσο καλα "ξεκλειδωνω"καποια ΤΕΙ που ειναι αρκετα ενδιαφεροντα.Πιο συγκεκριμενα "ξεκλειδωνω":ΤΕΙ ηλεκτρονικων μηχανικων,ΤΕΙ μηχανικων αυτοματισμου,ΤΕΙ μηχανικων πληροφορικης(!!!!!),ΤΕΙ μηχανικων αεροσκαφων(!!!!!),ΤΕΙ μηχανολογων μηχανικων(!!!!!!),ΤΕΙ μηχανολογων μηχανικων και βιομηχανικου σχεδιασμου(!!!!!!!!!),ΤΕΙ πολιτικων μηχανικων.

Αυτα με τα θαυμαστικα ειναι και αυτα που με ενδιαφερουν περισσοτερο.Θα ηθελα πληροφοριες σχετικα με την επαγγελματικη αποκατασταση της καθε σχολης(ιδιως στο εξωτερικο)και πιο συγκεκριμενα των μηχανολογων μηχανικων και βιομηχανικου σχεδιασμου,σχολη για την οποια εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια.Σας ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Κοιτα rustynail με το ωραιο ονομα(jackdaniels drambuie amaretto το πινω εγω)

Για ελλαδα

τει μηχανικων πληροφορικης (μπορεις να κανεις πραγματα και μονος σου και να μπεις σε εταιρειες μιας και υπαρχει ζητηση).Καλη επιλογη ομως πρεπει να γινεις ασος στον προγραμματισμο και να ανταγωνιστεις πληροφορικαριους ασους.Εχει αποκατασταση και χρηματα μετα απο εμπειρια.

ΤΕΙ ηλεκτρονικων μηχανικων(δεν εχει πολλα δικαιωματα και αποκατασταση μιας και ειναι υποτομεας της ηλεκτρολογιας)

Τει μηχανικων αυτοματισμου (φοβερη σχολη με καλο αντικειμενο και κανεις τα παντα,προσεξε ομως εαν εχουν παρει δικαιωματα ηλεκτρολογικης εγκαταστασης γιατι ηταν να τα παρουν.Εαν ψηφιστηκε τοτε η σχολη αυτη ειναι η καλυτερη απο ολες για εαν σε ενδιαφερει να εργαστεις σαν μηχανικος στην ελλαδα.

ΤΕι μηχανολογων μηχανικων ειναι αριστη σχολη,ιδια με τει αυτοματισμου μονο που μπορεις να φτιαχνεις και αυτοκινητα και συνεργειο να ανοιξεις,με δικαιωματα ηλεκτρολογου μηχανολογου αυτοματιστη κτλ.

Τει μηχανολογων μηχανικων και βιομηχανικου σχεδιασμου αριστη σχολη εαν πληροι ολα τα παραπανω επαγγελματικα δικαιωματα που κατεχει ο μηχανολογος μηχανικος.Ο βιομηχανικος σχεδιασμος στην ελλαδα δεν εχει πολυ αντικειμενο αλλα παρολα αυτα μπορει να σου χρησιμευσει και να βγαλεις χρηματα απο αυτο ,οποτε εαν περιλαμβανει το πτυχιο και δικαιωματα μηχανολογου οπως πρεπει ,προτιμησε την απο ολες τις σχολες τις παραπανω.


Σε γενικα πλαισια,οι μηχανικοι δεν εχουν πολυ δουλεια αυτο τον καιρο,ειμαστε 140.000 και δουλευουν πολυ λιγοι.Παρολα αυτα ο μηχανολογος μηχανικος εχει το πιο ευελικτο πτυχιο.Γενικοτερα μπορεις αργοτερα να στραφεις και σε αλλους τομεις οπως τα τεχνικοοικονομικα οποτε μην σε πτοει η αγορα.

Κοιτα να μαθεις απο τη σχολη αλλα εαν μπορεις κατα το τριτο τεταρτο ετος πιασε δουλεια πανω στο αντικειμενο γιατι στις δουλειες αυτες μετραει το backround η προυπηρεσια και η γνωση των διαδικασιων και οχι τοσο η θεωρια,αλλα ειναι πρακτικα επαγγελματα.Οποτε η εμπειρια θα σε βοηθησει οσο πιο νωρις αρχισεις τη δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariana adison

Νεοφερμένος

Η mariana adison αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Της αρεσει να κανει φροντιστηρια?

Όχι ίδιαιτερα.. αλλά της έκατσε η σχολή της ειδικής αγωγής περισσότερο λόγω των καλύτερων προοπτικών που παρέχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Όχι ίδιαιτερα.. αλλά της έκατσε η σχολή της ειδικής αγωγής περισσότερο λόγω των καλύτερων προοπτικών που παρέχει..

και εμενα θα με ενδιεφερε αυτη η σχολη. Γνωριζει κανεις πληροφοριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariana adison

Νεοφερμένος

Η mariana adison αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κανένας φοιτητής από εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μια φίλη μου σπουδάζει στο τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής του ΠΑΜΑΚ.
Είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη και με τα μαθήματα και τους καθηγητές.Λεπτομέρειες δε ξέρω αλλά νομίζω είναι καλό τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VRey

Νεοφερμένος

Η VRey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Μια φίλη μου σπουδάζει στο τμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής του ΠΑΜΑΚ.
Είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη και με τα μαθήματα και τους καθηγητές.Λεπτομέρειες δε ξέρω αλλά νομίζω είναι καλό τμήμα.
Μπορώ να επικοινωνήσω κάπως μαζί της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_gr

Νεοφερμένος

Η mar_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μια βοηθεια παιδια...τι να δηλωσω κοινωνικη και εκπαιδεθτικη πολιτικη στην κορινθο,πολιτικες επιστημες και διεθνεις σχεσεις στην κορινθο ,προσχολικη αγωγη στη κρητη η κοινωνικη εργασια στη κρητη?σας παρακαλω πειτε μου καιγομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Λίγο αργά αλλά δεν πειράζει

λοιπόν. Αγαπώ προγραμματισμό και μαθηματικά, και μετά το πανεπιστήμιο θέλω να πάω ολλάνδία μιας και έχω και την υπηκότητα. Όλα καταλήγουν σε ένα τμήμα csd, και λόγω πόλης και φήμης του Αριστοτελείου θέλω να πάω Πληροφορική Θεσσαλονίκης. Είμαι 900 μόρια πάνω από αυτή την σχολή αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Σύμφωνα με αυτό το λινκ,
https://edu.klimaka.gr/tritobathmia-.../581-antistoixia-tmhmatvn-gia-metagrafes.html

Η «Επιστήμης Υπολογιστών» του Πανεπιστημίου Κρήτης είναι σε αντιστοιχία με αυτο της Πληροφορική Θεσσαλονίκης, και επειδή έχω αδερφή που σπουδάζει Θεσσαλονίκη, λογικά δικαιούμαι μεταγραφή. Απλά έχω θέμα με την πόλη, μιας και έζησα μισό χρόνο και δεν με εμπνέι σαν μαθητή. Επίσης η «Εφαρμοσμένης Πληροφορικής» του Πανεπιστημίου Μακεδονίας είναι σε αντοιστοιχία, αλλά λένε για πολλά οικονομικά μαθήματα.

να προσθέσω ότι και γενικώς δεν με ελκύει το hardware

Γενικώς η ερώτηση μου είναι:
Άμα δεν περάσω Πληροφορική Θεσσαλονίκης, ποιο αντίστοιχο τμήμα να καταχωρήσω, ώστε άμα για κάποιο λόγο δεν πάρω την μεταγγραφή, να μην μείνω δυσαρεστημένος με την σχολή που θα περάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μπορώ να επικοινωνήσω κάπως μαζί της;
Χμ. Δε ξέρω. Είναι διακοπές αυτή την περίοδο :/: Μόνο στο φβ την πετυχαίνω. Στείλε πμ ό,τι θες να ρωτήσεις. Θα της στείλω και όταν απαντήσει θα σε ενημερώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Λίγο αργά αλλά δεν πειράζει

λοιπόν. Αγαπώ προγραμματισμό και μαθηματικά, και μετά το πανεπιστήμιο θέλω να πάω ολλάνδία μιας και έχω και την υπηκότητα. Όλα καταλήγουν σε ένα τμήμα csd, και λόγω πόλης και φήμης του Αριστοτελείου θέλω να πάω Πληροφορική Θεσσαλονίκης. Είμαι 900 μόρια πάνω από αυτή την σχολή αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Σύμφωνα με αυτό το λινκ,
https://edu.klimaka.gr/tritobathmia-.../581-antistoixia-tmhmatvn-gia-metagrafes.html

Η «Επιστήμης Υπολογιστών» του Πανεπιστημίου Κρήτης είναι σε αντιστοιχία με αυτο της Πληροφορική Θεσσαλονίκης, και επειδή έχω αδερφή που σπουδάζει Θεσσαλονίκη, λογικά δικαιούμαι μεταγραφή. Απλά έχω θέμα με την πόλη, μιας και έζησα μισό χρόνο και δεν με εμπνέι σαν μαθητή. Επίσης η «Εφαρμοσμένης Πληροφορικής» του Πανεπιστημίου Μακεδονίας είναι σε αντοιστοιχία, αλλά λένε για πολλά οικονομικά μαθήματα.

να προσθέσω ότι και γενικώς δεν με ελκύει το hardware

Γενικώς η ερώτηση μου είναι:
Άμα δεν περάσω Πληροφορική Θεσσαλονίκης, ποιο αντίστοιχο τμήμα να καταχωρήσω, ώστε άμα για κάποιο λόγο δεν πάρω την μεταγγραφή, να μην μείνω δυσαρεστημένος με την σχολή που θα περάσω.

Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης,Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mattypocket

Νεοφερμένος

Ο mattypocket αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Λίγο αργά αλλά δεν πειράζει

λοιπόν. Αγαπώ προγραμματισμό και μαθηματικά, και μετά το πανεπιστήμιο θέλω να πάω ολλάνδία μιας και έχω και την υπηκότητα. Όλα καταλήγουν σε ένα τμήμα csd, και λόγω πόλης και φήμης του Αριστοτελείου θέλω να πάω Πληροφορική Θεσσαλονίκης. Είμαι 900 μόρια πάνω από αυτή την σχολή αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Σύμφωνα με αυτό το λινκ,
https://edu.klimaka.gr/tritobathmia-.../581-antistoixia-tmhmatvn-gia-metagrafes.html

Η «Επιστήμης Υπολογιστών» του Πανεπιστημίου Κρήτης είναι σε αντιστοιχία με αυτο της Πληροφορική Θεσσαλονίκης, και επειδή έχω αδερφή που σπουδάζει Θεσσαλονίκη, λογικά δικαιούμαι μεταγραφή. Απλά έχω θέμα με την πόλη, μιας και έζησα μισό χρόνο και δεν με εμπνέι σαν μαθητή. Επίσης η «Εφαρμοσμένης Πληροφορικής» του Πανεπιστημίου Μακεδονίας είναι σε αντοιστοιχία, αλλά λένε για πολλά οικονομικά μαθήματα.

να προσθέσω ότι και γενικώς δεν με ελκύει το hardware

Γενικώς η ερώτηση μου είναι:
Άμα δεν περάσω Πληροφορική Θεσσαλονίκης, ποιο αντίστοιχο τμήμα να καταχωρήσω, ώστε άμα για κάποιο λόγο δεν πάρω την μεταγγραφή, να μην μείνω δυσαρεστημένος με την σχολή που θα περάσω.


αμα δεν σαρεσει η κρητη η το ηρακλειο πιο συγκεκριμενα μην την βαλεις την σχολη. ειναι κριμα να καταπιεστεις 4-5 χρονια. εγω στην θεση σου θα εβαζα το ceid της πατρας και πληροφορικη ιωαννινων, πολυ καλες σχολες και οι 2 και εχεις και δικαιωματα μηχανικου η/υ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cathrinaki

Νεοφερμένος

Η Cathrinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα
Φέτος έδωσα πανελλήνιες εξετάσεις για να πάρω ένα δεύτερο πτυχίο .... στο μυαλό μου είχα συγκεκριμένα 2 σχολές, την Ισπανική Φιλολογία και το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης. Ευτυχώς τα πράγματα πήγαν καλά και λογικά πιάνω και της 2 αυτές σχολές. :)))
Θα ήθελα λοιπόν τη γνώμη σας σε κάτι...δεδομένου οτι είμαι σε μία ηλικία 30+κάτι ψιλά και ο χρόνος μου είναι αρκετά περιορισμένος λόγω επαγγελματικών και οικογενειακών υποχρεώσεων.
Ποιό θα μου προτίνατε απο τα 2 τμήματα απο άποψη ευκολίας σχολής και υποχρεωτικών παρακολουθήσεων; Το παιδαγωγικό τμήμα έχει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις ή εργαστήρια κ πόσο εύκολο είναι να το τελειώσεις αν δεν παρακολουθείς ή έστω παρακολουθείς ελάχιστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
καλημερα σας. εχει φτασει 14 και ακομα δε μπορω να βρω τι πρεπει να βαλω ως 2η προτιμηση! ηθελα ΜΜΕ τα οποια δεν επιασα και θα ηθελα μια 2η γνωμη ως προς πιο απ τα 2 τμηματα εχει μεγαλυτερη σχεση με ΜΜΕ: κοινωνιολογια ή πολιτικες επιστημες? σημειωτεον οτι δεν καιγομαι να γινω πολιτικος αναλυτης, αλλα γενικοτερα θελω να ασχοληθω με τη δημοσιογραφια. οποιαδηποτε απαντηση ειναι ευπροσδεκτη, γτ το διλημμα ειναι ζητημα μελλοντος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοινωνιολογία μου φαίνεται πιο κοντά σε αυτό που θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,791 μηνύματα.
καλημερα σας. εχει φτασει 14 και ακομα δε μπορω να βρω τι πρεπει να βαλω ως 2η προτιμηση! ηθελα ΜΜΕ τα οποια δεν επιασα και θα ηθελα μια 2η γνωμη ως προς πιο απ τα 2 τμηματα εχει μεγαλυτερη σχεση με ΜΜΕ: κοινωνιολογια ή πολιτικες επιστημες? σημειωτεον οτι δεν καιγομαι να γινω πολιτικος αναλυτης, αλλα γενικοτερα θελω να ασχοληθω με τη δημοσιογραφια. οποιαδηποτε απαντηση ειναι ευπροσδεκτη, γτ το διλημμα ειναι ζητημα μελλοντος...

Τοτε δηλωσε τη δημοσιογραφια ακομη κι αν με τα μορια σου ποτε δεν την πιανεις, ποτε δεν ξερεις. Δηλωσε και τις σχολες που ανεφερες και βιασου γιατι μαλλον θα πεφτει το συστημα σημερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καταρχας σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας!
@Λένω, αυτο εχω βαλει ως 2η επιλογη αλλα ολοι οι δικοι μου και γνωστοι μου επιμενουν να προτιμησω πολιτικες επιστημες, αν και πιστευω το ιδιο με σενα, πως η σχολη της κοινωνιολογιας εχει μεγαυτερη σχεση με τις σχολες ΜΜΕ απ' τις πολ. επιστημες... :/

@meetmeinmontauk εννοειται πως την εχω δηλωσει! και τις αλλες 2 θα τις δηλωσω σιγουρα, ωστοσο προβληματιζομαι στη σειρα που θα τις βαλω. Το μηχανογραφικο μου το χω ετοιμο εκτος απ τις 2 σχολες που προανεφερα και θελω να πιστευω πως δε θα βρεθω προ εκπληξεως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην κοινωνιολογία εμπεριέχονται όλοι οι τομείς αυτής της επιστήμης μεταξύ των οποίων και η πολιτική κοινωνιολογία ενώ οι πολιτικές επιστήμες είναι πιο εξειδικευμένες πάνω στον συγκεκριμένο τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
για κοινωνιολογια με βλεπω λοιπον... αν καποιος αλλος εχει καποια αποψη επι του θεματος να την πει μη ντρεπεται :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Καλησπέρα
Φέτος έδωσα πανελλήνιες εξετάσεις για να πάρω ένα δεύτερο πτυχίο .... στο μυαλό μου είχα συγκεκριμένα 2 σχολές, την Ισπανική Φιλολογία και το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης. Ευτυχώς τα πράγματα πήγαν καλά και λογικά πιάνω και της 2 αυτές σχολές. :)))
Θα ήθελα λοιπόν τη γνώμη σας σε κάτι...δεδομένου οτι είμαι σε μία ηλικία 30+κάτι ψιλά και ο χρόνος μου είναι αρκετά περιορισμένος λόγω επαγγελματικών και οικογενειακών υποχρεώσεων.
Ποιό θα μου προτίνατε απο τα 2 τμήματα απο άποψη ευκολίας σχολής και υποχρεωτικών παρακολουθήσεων; Το παιδαγωγικό τμήμα έχει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις ή εργαστήρια κ πόσο εύκολο είναι να το τελειώσεις αν δεν παρακολουθείς ή έστω παρακολουθείς ελάχιστα;

Το παιδαγωγικό νομιζω εχει κατι του στυλ εργαστηρια αλλα οχι πολλα..καλύτερά ισπανική φιλολογια κατα την γνωμη μου. ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top