Costas.1

Νεοφερμένος

Ο Costas.1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γιατι μεγαλο μπλεξιμο η σεμφε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Γιατι δεν εχει νοημα να μπλεξεις παραπανω σαν σπουδαστης, χωρις να μπορεις να το αξιοποιησεις μετα. Hδη το φυσικο ειναι μεγαλο παλουκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sakel27

Νεοφερμένος

Ο sakel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας! Έδωσα φέτος πανελλήνιες και έγραψε 16,826 μόρια ( 4ο πεδίο). Είμαι από Λάρισα και ο αδερφός μου σπουδάζει στην Αθήνα.. Ο στόχος μου μέσα στην χρονιά ήταν ΗΜΜΥ, αλλά δεν τα πήγα όσο καλά περίμενα... Τώρα είμαι 910 μόρια απο ΗΜΜΥ βόλου και 835 από ΗΜΜΥ Ξάνθης... Λόγω απόστασης πρώτα θα βάλω ΗΜΜΥ Βόλου και μετά υπάρχει πιθανότητα μεταγραφής για ΕΜΠ αν τις αφήσουν ελεύθερες. Όμως έχω αρχίσει να σκέφτομαι και την ΔΕΤ ( Διοίκηση Επιστημών και Τεχνολογίας) και την Πληροφορικη στο ΟΠΑ, γιατί ανησυχώ μήπως μείνω Βόλο ή Ξάνθη και δεν είναι καλό το επίπεδο της σχολής. Επιπλέον μου αρέσουν και τα οικονομικά και θα με ενδιέφερε να συνδυάσω αυτά τα 2. Για αυτό θέλω βοήθεια από όσους ξέρουν αυτές τις σχολές να μου πούνε τι είναι καλύτερα ΗΜΜΥ ( Βόλο/ Ξάνθη) ή ΔΕΤ ή ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Βασσικά να ξεκαθαρίσω πως τους ΗΜΜΥ του Βόλου θα τους βάλω. Τώρα σκέφτομαι αν θα βάλω πρωτα ΗΜΜΥ Ξάνθης ή ΔΕΤ ή ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nikos_98

Νεοφερμένος

Ο Nikos_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
σκέψου εσύ ο ίδιος τι θέλεις και τι έχεις στο μυαλό σου να κάνεις μελλοντικά...
από την στιγμή που σκέφτεσαι και πληροφορική σε Αθήνα σκέψου και για πληροφορική ΠΑ.ΠΕΙ και πληροφορικής & τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ.
Δήλωσε τους ΗΜΜΥ πού έτσι και αλλιώς όλη τη χρονιά ήθελες και μετά βάλε τις πληροφορικές , τώρα δεν ξέρω για ΔΕΤ καλύτερα κάποιο παιδί που είναι στο τμήμα ή απόφοιτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hue

Νεοφερμένος

Ο hue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σερβία (Ευρώπη). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εχω ορισμενες αποριες για μερικες σχολες..Κυριως για μηχανολογους μηχανικους κοζανης,βιολογικων εφαρμογων και τεχνολογιων ιωαννινων,και φυσικο απθ.(Οι σχολες δεν ειναι μονο για το δικο μου μηχανογραφικο αλλα και ενος φιλου μου και το τονιζω γιατι ειδα σε αρκετα θεματα να σχολιαζουν αρνητικα οταν δεν ταιριαζουν οι σχολες σου και απλα κοιτας τα μορια)
Αρχικα για το βιολογικων εφαρμογων,ποιες οι διαφορες του με ενα βιολογικο τμημα:Απο επαγγελματικα δικαιωματα τι γινεται;Διοτι διαβασα μερικα ποστ πιο πανω πως ''βγαινεις βιολογος''.Ισχυει;Γενικοτε καποιες αποψεις για την σχολη;
Για τους μηχανολογους μηχανικους κοζανης εχω ακουσει αρκετα σχολια.Αλλοι την λατρευουν την σχολη και αλλοι την κατακρινουν παρα πολυ.Απο εργαστηρια,υποδομες,καθηγητες τι λεει;Επειδη διαβασα οτι η μετονομασια εγινε προσφατα ,εχει πληρη επαγγελματικα δικαιωματα μηχανολογου μηχανικου(οπως αποφοιτου ΕΜΠ,ΑΠΘ κτλπ);Γενικα μετα απο την σχολη θα ειχες μελλον για το εξωτερικο(αν εχει καποιες συνεργασιες με αλλα πανεπιστημια εκει),εχει καλο ονομα γενικοτερα για να γινει δεκτος σε σχολες του εξωτερικου ωστε να συνεχισεις τις σπουδες σου;
Τωρα οσον αφορα το φυσικο(που ειναι αυτο που ενδιαφερει εμενα)πιστευετε οτι το μελλον του ειναι μονο η διδασκαλια;Διοτι το διαλεξα ως πρωτη επιλογη με σκοπο να εργαστω σε οτιδηποτε εκτος απο το καθηγητηλικη,και ολοι βαλθηκαν να μου αλλαξουν γνωμη λεγοντας πως δεν εχει μελλον και οτι ειναι υπερβολικα δυσκολη σχολη γι αυτα που προσφερει;Στο εξωτερικο εχεις καποιες αλλες διεξοδους;
Συγγνωμη αν εγραψα πολλα...

Κυρίως από γνωστούς έχω ακούσει πως οι ΜΜ Κοζάνης διαθέτουν πάρα πολύ καλούς καθηγητές αλλά δεν υπάρχουν οι ανάλογες εγκαταστάσεις με άλλες σχολές ΜΜ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hue

Νεοφερμένος

Ο hue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σερβία (Ευρώπη). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Όσο για την Ξάνθη γνωρίζω ότι η σχολή είναι πολύ αξιόλογη και δεν υστερεί σε τίποτα από την αντίστοιχη του ΕΜΠ.Γι'αυτό μην φοβάσαι να την δηλώσεις!
Κατά την γνώμη μου πρώτα Ξάνθη και έπειτα Βόλο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakel27

Νεοφερμένος

Ο sakel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Όσο για την Ξάνθη γνωρίζω ότι η σχολή είναι πολύ αξιόλογη και δεν υστερεί σε τίποτα από την αντίστοιχη του ΕΜΠ.Γι'αυτό μην φοβάσαι να την δηλώσεις!
Κατά την γνώμη μου πρώτα Ξάνθη και έπειτα Βόλο;)
Αυτό το έχω διαβάσει σε πολλά forums... Αλλά ο Βόλος από Λάρισα είναι 30 λεπτά και η Ξάνθη είναι 4 ώρες και 35λεπτά... η ΗΜΜΥ είναι και πολλά χρόνια άρα γι αυτό θα βάλω Βόλο πρώτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
ΗΜΜΥ,ΔΕΤ και ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ καμια σχεση μεταξυ τους ! Εφοσον θελεις ΗΜΜΥ σαν σχολη βαλε την Ξανθη 3η επιλογη.Οσον αφορα την πληροφορικη στο ΔΕΤ υπαρχει κατευθυνση πληροφοριακα συστηματα στο 3ο ετος αλλα μεχρι τοτε θα κανεις 1-2 το πολύ μαθηματα πληροφορικης το εξάμηνο..όλα τα άλλα είναι μαθηματικό-οικονομικά.Με λίγα λόγια δεν στο συνιστώ εκτός αν όντως θες οικονομικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_whateverist

Νεοφερμένος

Η the_whateverist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδια γεωπονια ή φυσικοθεραπεία??
Αυριο το κανω οριστικοποιηση !!!!!! HELP

δεν ξερω τι ν αποφασισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hue

Νεοφερμένος

Ο hue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σερβία (Ευρώπη). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Παίξ'το κορώνα-γράμματα...Σοβαρά τώρα, είναι δύο εντελώς διαφορετικές σχολές και κανείς δεν μπορεί να σε βοηθήσει σε αυτή την απόφαση.
Σκέψου εσύ με τι θες να ασχοληθείς στην ζωή σου,σύγκρινε οδηγούς σπουδών και δες που κλίνεις περισσότερο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαριεμαι..

Νεοφερμένος

Ο βαριεμαι.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εχω ορισμενες αποριες για μερικες σχολες..Κυριως για μηχανολογους μηχανικους κοζανης,βιολογικων εφαρμογων και τεχνολογιων ιωαννινων,και φυσικο απθ.(Οι σχολες δεν ειναι μονο για το δικο μου μηχανογραφικο αλλα και ενος φιλου μου και το τονιζω γιατι ειδα σε αρκετα θεματα να σχολιαζουν αρνητικα οταν δεν ταιριαζουν οι σχολες σου και απλα κοιτας τα μορια)
Αρχικα για το βιολογικων εφαρμογων,ποιες οι διαφορες του με ενα βιολογικο τμημα:Απο επαγγελματικα δικαιωματα τι γινεται;Διοτι διαβασα μερικα ποστ πιο πανω πως ''βγαινεις βιολογος''.Ισχυει;Γενικοτε καποιες αποψεις για την σχολη;
Για τους μηχανολογους μηχανικους κοζανης εχω ακουσει αρκετα σχολια.Αλλοι την λατρευουν την σχολη και αλλοι την κατακρινουν παρα πολυ.Απο εργαστηρια,υποδομες,καθηγητες τι λεει;Επειδη διαβασα οτι η μετονομασια εγινε προσφατα ,εχει πληρη επαγγελματικα δικαιωματα μηχανολογου μηχανικου(οπως αποφοιτου ΕΜΠ,ΑΠΘ κτλπ);Γενικα μετα απο την σχολη θα ειχες μελλον για το εξωτερικο(αν εχει καποιες συνεργασιες με αλλα πανεπιστημια εκει),εχει καλο ονομα γενικοτερα για να γινει δεκτος σε σχολες του εξωτερικου ωστε να συνεχισεις τις σπουδες σου;
Τωρα οσον αφορα το φυσικο(που ειναι αυτο που ενδιαφερει εμενα)πιστευετε οτι το μελλον του ειναι μονο η διδασκαλια;Διοτι το διαλεξα ως πρωτη επιλογη με σκοπο να εργαστω σε οτιδηποτε εκτος απο το καθηγητηλικη,και ολοι βαλθηκαν να μου αλλαξουν γνωμη λεγοντας πως δεν εχει μελλον και οτι ειναι υπερβολικα δυσκολη σχολη γι αυτα που προσφερει;Στο εξωτερικο εχεις καποιες αλλες διεξοδους;
Συγγνωμη αν εγραψα πολλα...

Κάποιος;Γιατί τελειώνει η προθεσμία ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_whateverist

Νεοφερμένος

Η the_whateverist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παίξ'το κορώνα-γράμματα...Σοβαρά τώρα, είναι δύο εντελώς διαφορετικές σχολές και κανείς δεν μπορεί να σε βοηθήσει σε αυτή την απόφαση.
Σκέψου εσύ με τι θες να ασχοληθείς στην ζωή σου,σύγκρινε οδηγούς σπουδών και δες που κλίνεις περισσότερο !

Στο τελος μαλλον αυτο θα κανω χαχα
Το ψαχνω εδω και μια βδομαδα και εχω δει τα παντα για τις σχολες αλλα και παλι μολις καταληγω στο ενα μετα παω στο αλλο !
εσεις τι θα προτεινατε τουλαχιστον απο επαγγελματικη αποκατασταση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariana adison

Νεοφερμένος

Η mariana adison αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα!έδινε η αδερφή μου φέτος και θέλω να με βοηθήσετε για να την συμβουλεύσω το καλύτερο. Είναι ανάμεσα στο ιστορικό - αρχαιολογικό και στο τμήμα εκπαιδευτικης και κοινωνικής πολιτικής. Τι προτείνετε εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλημέρα!έδινε η αδερφή μου φέτος και θέλω να με βοηθήσετε για να την συμβουλεύσω το καλύτερο. Είναι ανάμεσα στο ιστορικό - αρχαιολογικό και στο τμήμα εκπαιδευτικης και κοινωνικής πολιτικής. Τι προτείνετε εσείς;

Απο το ενα βγαινεις φιλολογος(ιστορικο) και απο το αλλο δασκαλος ειδικης αγωγης!! (μονο απο της θεσσαλονικης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariana adison

Νεοφερμένος

Η mariana adison αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Απο το ενα βγαινεις φιλολογος(ιστορικο) και απο το αλλο δασκαλος ειδικης αγωγης!! (μονο απο της θεσσαλονικης)

Ναι το ξέρω! Αλλά ποιος από τα 2 πιστεύετε ότι έχει τις καλύτερες προοπτικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Της αρεσει να κανει φροντιστηρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
αναμεσα σε γεωπονια και γεωλογια τι προτεινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
καλύτερες ΑΜΕΣΕΣ προοπτικές το 1ο....αλλα και το 2ο αργότερα ίσως με εξειδίκευση στην κοιτασματολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon71

Νεοφερμένος

Ο dragon71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλημέρα!έδινε η αδερφή μου φέτος και θέλω να με βοηθήσετε για να την συμβουλεύσω το καλύτερο. Είναι ανάμεσα στο ιστορικό - αρχαιολογικό και στο τμήμα εκπαιδευτικης και κοινωνικής πολιτικής. Τι προτείνετε εσείς;

Κατά την προσωπική μου άποψη, επειδή στη σημερινή ελληνική πραγματικότητα, δεν υπάρχει καμία σχολή που να σου προσφέρει επαγγελματική αποκατάσταση (με εξαίρεση τις στρατιωτικές σχολές), θα συμβούλευα την αδερφή σου να επιλέξει με γνώμονα το ποια σχολή της ταιριάζει καλλίτερα (ή καλύτερα). Μια επίσκεψη στις ιστοσελίδες των παραπάνω σχολών, θα τη διαφωτίσει τόσο ως προς το περιεχόμενο και τα μαθήματα όσο και ως προς τις διεξόδους μετά την αποπεράτωση των σπουδών. Τέλος, η προσωποποιημένη πληροφόρηση από αποφοίτους των παραπάνω τμημάτων θεωρώ ότι είναι ανεκτίμητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Καλημέρα!έδινε η αδερφή μου φέτος και θέλω να με βοηθήσετε για να την συμβουλεύσω το καλύτερο. Είναι ανάμεσα στο ιστορικό - αρχαιολογικό και στο τμήμα εκπαιδευτικης και κοινωνικής πολιτικής. Τι προτείνετε εσείς;

Οι απόφοιτοι από το τμήμα εκπαιδευτικής και κοινωνικής πολιτικής αυτή την περίοδο διορίζονται αμέσως,τώρα σε 4 χρ'ονια δν ξέρω....επίσης πρέπει να σου αρέσει να ασχολείσαι με παιδιά που έχουν προβλήματα και μαθησιακές δυσκολίες. Για ιστορικό - αρχαιολογικό δεν έχω ιδέα τι παίζει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top