nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Φίλε Κώστα δυστυχώς οι περισσότεροι μαθητές / φοιτητές του φόρουμ και όχι μόνο, νομίζουν ότι το όνομα του Τμήματος, ο τίτλος του πτυχίου τους, θα τους απογειώσει ξαφνικά επαγγελματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω[ij]

Νεοφερμένος

Η Βασω[ij] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
npd δεν ειπα σε καμια περιπτωση οτι η ασοεε επειδη εχει το ονομα θα απογειωση τους φοιτητες της. δεν καταλαβες πως το εννοω μαλλον... την φραση που εγραψα αλλο εχει το ονομα και αλλο την χαρη, μου την εχει πει ενας γνωστος μου που ειναι οικονομολογος και την χρησιμοποιησε για να μου εξηγησει οτι το παπει ειναι καλυτερο απο την ασοεε καθως βγαζει πιο ετοιμους φοιτητες απο αυτους που βγαζει η ασοεε. δλδ οτι η ασοεε εχει απλα το ονομα και δεν βγαζει τοσο ετοιμους φοιτητες. Και εγω με αυτα που ακουω μαλλον ΠΑΠΕΙ θα βαλω πρωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι σε δίλημμα, δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο τμήμα μεταξύ της δημόσιας διοίκησης στη παντειο και των οικονομικών επιστημών στο οπα να βάλω πιο ψηλά. Αν κάποιος γνωρίζει τα τμήματα θα με βοηθούσε πολύ η άποψη του!

Για το οικονομικων επιστημων δεν ξερω αλλα το τμημα Δημοσιας Διοικησης του Παντειου επειδη σπουδαζω σε αυτο παρέχει πολυ καλές γνώσεις οικονομικών και δικαίου(ως προς αυτο υπερτερει το τμημα).Στο τρίτο ετος διαλέγεις κατευθυνση ειτε οικονομικων ειτε δημοσιων θεσμων.Οι αποφοιτοι του εγγράφονται στο Οικονομικο Επιμελητηριο.Μπορεις να μπεις και στο site της σχολης να δεις το προγραμμα σπουδων.Παντως,θελει διαβασμα η σχολη(οπως ολες)!Για οτι θελεις,ρωτας! Καλες σπουδες οτι κ αν επιλεξεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teobak

Νεοφερμένος

Ο Teobak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Για το οικονομικων επιστημων δεν ξερω αλλα το τμημα Δημοσιας Διοικησης του Παντειου επειδη σπουδαζω σε αυτο παρέχει πολυ καλές γνώσεις οικονομικών και δικαίου(ως προς αυτο υπερτερει το τμημα).Στο τρίτο ετος διαλέγεις κατευθυνση ειτε οικονομικων ειτε δημοσιων θεσμων.Οι αποφοιτοι του εγγράφονται στο Οικονομικο Επιμελητηριο.Μπορεις να μπεις και στο site της σχολης να δεις το προγραμμα σπουδων.Παντως,θελει διαβασμα η σχολη(οπως ολες)!Για οτι θελεις,ρωτας! Καλες σπουδες οτι κ αν επιλεξεις!!
Το έχω ψάξει το τμήμα και έχω ακούσει καλα λόγια για αυτό το τμήμα απο μια συμμαθήτρια μου που πέρασε εκεί πέρσι.Ευχαριστώ για την απάντηση σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra4

Νεοφερμένος

Η Dimitra4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=152549
καλησπερα!
εκανα ενα θεμα για επιλογη σχολης πληροφορικης...αν δεν σας κανει κοπο ριξτε μια ματια αν μπορειτε να βοηθησετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
npd δεν ειπα σε καμια περιπτωση οτι η ασοεε επειδη εχει το ονομα θα απογειωση τους φοιτητες της. δεν καταλαβες πως το εννοω μαλλον... την φραση που εγραψα αλλο εχει το ονομα και αλλο την χαρη, μου την εχει πει ενας γνωστος μου που ειναι οικονομολογος και την χρησιμοποιησε για να μου εξηγησει οτι το παπει ειναι καλυτερο απο την ασοεε καθως βγαζει πιο ετοιμους φοιτητες απο αυτους που βγαζει η ασοεε. δλδ οτι η ασοεε εχει απλα το ονομα και δεν βγαζει τοσο ετοιμους φοιτητες. Και εγω με αυτα που ακουω μαλλον ΠΑΠΕΙ θα βαλω πρωτα.

Βάσω, καλό είναι να μην είμαστε απόλυτοι σε αυτά τα θέματα. Δεν ξέρω κατά πόσο κάποια από τις δύο σχολές βγάζει "έτοιμους" φοιτητές στην αγορά. Εγώ πάντως, αν θες τη γνώμη μου, ήμουν ανάμεσα στο ΟΠΑ και το ΠΑΠΕΙ, και τελικά επέλεξα τη σχολή με βάση το τμήμα, το πρόγραμμα σπουδών, και τη δράση του τμήματος και των καθηγητών του. Νομίζω ότι έκανα μια καλή επιλογή. Τα τμήματα του ΟΠΑ (δε λέγεται ασοεε, το έχουμε πει χίλιες φορές, εδώ και λογότυπο αλλάξαμε για να γίνει αντιληπτό... :P) έχουν διαφορές από τα τμήματα του ΠΑ.ΠΕΙ. Μπορεί άλλωστε κάποιο τμήμα να είναι καλύτερο στο ΠΑΠΕΙ, και κάποιο καλύτερο στο ΟΠΑ. Ψάξε τα βιογραφικά των καθηγητών, δες τις δημοσιεύσεις ή τα citations τους, οτιδήποτε άλλο αντιπροσωπευτικό, δες ποιο καλύπτει πλήρως αυτό με το οποίο θες να ασχοληθείς...
Απάντηση στο ΟΠΑ ή ΠΑΠΕΙ δεν υπάρχει, και καλά θα κάνουμε να είμαστε προσεκτικοί με ασπρόμαυρες διατυπώσεις όπως το "αλλο εχει το ονομα και αλλο την χαρη". Με όλο το σεβασμό και τη διάθεση να βοηθήσω λίγο, εκμεταλλεύσου όσο χρόνο έχεις ακόμη για να συγκρίνεις όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά και ευθέως τα τμήματα που σε ενδιαφέρουν και όχι τις σχολές. Να δεις που στο τέλος θα μείνεις ευχαριστημένη με την επιλογή σου. Ειλικρινά σου το λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Παιδιά μεταξύ ημμυ ξανθης και Βόλου ποια πόλη θα βάζατε πρώτα;;τόσο για φοιτητική ζωή όσο και ποιότητα του τμήματος; Ευχαριστώ !!

Για ΗΜΜΥ βόλου δεν ξέρω, πάντως στην ξάνθη είναι καλό το τμήμα, οι εγκαταστάσεις γενικά, οι καθηγητές πιο βοηθητικοί από το ΗΜΜΥ θεσσ ή αθήνας. Τα μειονεκτήματα είναι φυσικά πως είναι μικρή πόλη, άρα δεν έχει τόσο φοιτητική ζωή και είναι ανδροκρατούμενη πόλη λόγω του πολυτεχνείου. :P

Από Βόλο έχω ακούσει πως είναι πανέμορφη η πόλη, η σχολή είναι δίπλα στην θάλασσα και γενικά αναμένεται να περάσεις -πολύ- καλά. Αλλά για το ΗΜΜΥ εκεί δεν έχω ιδέα.

Το μόνο σίγουρο είναι πως αν θες εσύ να βγεις γαμάτος ΗΜΜΥτης, θα το καταφέρεις απ όποιο τμήμα και να πας. Βέβαια ίσως είναι ευκολότερο σε πιο "μεγάλα" τμήματα σαν αυτό της ξάνθης που δεν είναι και καινούργιο...

PS: Είδα πιο πριν πως λένε την βιολογία νεκρή επιστήμη... Εγώ νόμιζα πως είναι η πιο "ενεργή" επιστήμη. Έχει πολλούς κλάδους η βιολογία και συνέχεια βγάζουν κάτι καινούργιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hiphop00

Νεοφερμένος

Ο hiphop00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλημερες.
στις πανελληνιες δεν πηγα καλα με αποτελεσμα να γραψω 9600 στο 3ο και 8400 στο 2ο-4ο
επειδη ισως να εχω την ικανοτητα για μεταγραφη,αυτο μου καθοριζει και τον τροπο καταχωρισης των σχολων στο μηχανογραφικο?
ξερω γω για να παρω την μεταγραφη απο επαρχεια-αθηνα,θα πρεπει να εχω δηλωσει ομοιως και τα 2 τμηματα?
επισης,εξαιρουμενου της δυνατοτητας για μεταγραφη,δηλωνω με βαση το 90% και οχι το 10%,ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
καλημερες.
στις πανελληνιες δεν πηγα καλα με αποτελεσμα να γραψω 9600 στο 3ο και 8400 στο 2ο-4ο
επειδη ισως να εχω την ικανοτητα για μεταγραφη,αυτο μου καθοριζει και τον τροπο καταχωρισης των σχολων στο μηχανογραφικο?
ξερω γω για να παρω την μεταγραφη απο επαρχεια-αθηνα,θα πρεπει να εχω δηλωσει ομοιως και τα 2 τμηματα?
επισης,εξαιρουμενου της δυνατοτητας για μεταγραφη,δηλωνω με βαση το 90% και οχι το 10%,ετσι?

όχι δηλώνεις μόνο το τμήμα της επαρχίας. αφού περάσεις σε αυτό θα κάνεις το χαρτί για μεταγραφή.
δηλώνεις με βάση 90%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και εγώ θέλω βιολογικό αλλά με απασχολεί η περιοχή! Κρήτη ή Πάτρα;

Νομίζω θα σε βοηθήσει στην απόφασή σου το θέμα "Κορυφαίο πανεπιστημιακό ίδρυμα στην Ελλάδα αναδεικνύεται το Πανεπιστήμιο της Κρήτης" που ανάρτησε ο nPb. Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos123

Νεοφερμένος

Ο christos123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια ηθελα βιολογικο (Κρητης,Πατρας) αλλα δυστυχως απεχω γυρω στα 600 μορια απο το βιολογικο Κρητης σκεφτομαι το τμημα βιολογικων εφαρμογων και τεχνολογιων στα ιωαννινα .Ποια ειναι η αποψη σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδια ηθελα βιολογικο (Κρητης,Πατρας) αλλα δυστυχως απεχω γυρω στα 600 μορια απο το βιολογικο Κρητης σκεφτομαι το τμημα βιολογικων εφαρμογων και τεχνολογιων στα ιωαννινα .Ποια ειναι η αποψη σας?

Πολυ καλο τμημα και βγαινεις ΒΙΟΛΟΓΟΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolos

Νεοφερμένος

Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Παιδεια τι ξέρετε για το οικονομικό τρίοπολης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinaios

Νεοφερμένος

Ο Aλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Και φαντάζομαι εκτός από το τμήμα σου έχεις την πολυτέλεια και πας και σε άλλα 2-3 τμήματα για να συγκρίνεις ασοεε-παπει.
Θέληση να υπάρχει,σωστός καταμερισμός του χρόνου και όλα τα προλαβαίνεις (φαντάζομαι άγνωστες λέξεις για σένα) ;)

Ενδιαφέρομαι να επιλέξω σχολή με βάση εκείνη που προσφέρει την περισσότερη γνώση και προσόντα ώστε να απασχοληθεί κάποιος ως νομικός σύμβουλος σε μια επιχείρηση.Το οδε στο παπει έχει αρκετά νομικά μαθήματα (+ μπορεί καποιος να επιλέξει πολλά δίκαια ως μαθήματα επιλογής),το ίδιο ισχύει και με τη δημόσια διοίκηση παντείου,όπου έχει πολλά νομικά μαθήματα ως υποχρεωτικά.Ποιο απ'τα 2 να επιλέξω;Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
,σωστός καταμερισμός του χρόνου
Ναι έχεις δίκιο τον χρόνο αυτό τον χρησιμοποιώ για να διαβάζω αντί να τριγυρνάω σε πανεπιστήμια και να το παίζω έξυπνος μπροστά από μια οθόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Noμικό ή Νομικό Σύμβουλο ή ότι άλλου είδους Νομικό θέλει κάποιος (π.χ. Δούκισσα Νομικού), δεν βγαίνεις από το Τμήμα Νομικής. Το Τμήμα Νομικής, Οικονομικής,...Παπεί, Πιπί το Παπί, Όπα, Ώπα μωρέ... δεν φτάνουν. Ας έχετε και μεταπτυχιακούς τίτλους. Ας φοράτε και κουστούμια με μανικετόκουμπα με ιδρωμένα πουκάμισα στις μασχάλες. Η Νομική και η νομική "επιπέδου" (όπως φαντάζεται το Νομικό σύμβουλο, ο Έλλην) θέλουν καλή επαφή με το πεζοδρόμιο. Αν δεν με πιστεύετε, τραβάτε να δείτε με τι είδους κόσμο πρέπει να είστε ικανοί να έχετε για "έντιμους" πελάτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Θέληση να υπάρχει,σωστός καταμερισμός του χρόνου και όλα τα προλαβαίνεις (φαντάζομαι άγνωστες λέξεις για σένα) ;)

Ενδιαφέρομαι να επιλέξω σχολή με βάση εκείνη που προσφέρει την περισσότερη γνώση και προσόντα ώστε να απασχοληθεί κάποιος ως νομικός σύμβουλος σε μια επιχείρηση.Το οδε στο παπει έχει αρκετά νομικά μαθήματα (+ μπορεί καποιος να επιλέξει πολλά δίκαια ως μαθήματα επιλογής),το ίδιο ισχύει και με τη δημόσια διοίκηση παντείου,όπου έχει πολλά νομικά μαθήματα ως υποχρεωτικά.Ποιο απ'τα 2 να επιλέξω;Ευχαριστώ!

αφου το κραζεις τοσο το οπα γιατι ρωτησες 3(τρεις) φορες στις εκτιμησεις βασεων για το που μπορει να ειναι η βαση του οδε οπα :confused:
για καποιον φιλο σου; να του προτεινεις να παει παπει να μην καει το παιδι :worry:
εγω δεν εχω σχεση με κανενα απο τα δυο πανεπιστημια, ουτε που βρισκονται οι βασεις τους ξερω, ουτε τι προσφερουν αλλα καποια πραγματα μου φαινονται θεοκουλα.

το να πηγαινει καποιος και να παρακολουθει μαθηματα αλλης σχολης, και να κανει καταμερισμο του χρονου του για να το επιτυχει, ουτε αυτο το εχω ξανακουσει :confused:

μηπως μωρε θες να αποτρεψεις τα παιδια απο το να δηλωσουν οπα να μεινει καμια θεση κενη; :D ή μηπως απλα τρολαρεις;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαριεμαι..

Νεοφερμένος

Ο βαριεμαι.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εχω ορισμενες αποριες για μερικες σχολες..Κυριως για μηχανολογους μηχανικους κοζανης,βιολογικων εφαρμογων και τεχνολογιων ιωαννινων,και φυσικο απθ.(Οι σχολες δεν ειναι μονο για το δικο μου μηχανογραφικο αλλα και ενος φιλου μου και το τονιζω γιατι ειδα σε αρκετα θεματα να σχολιαζουν αρνητικα οταν δεν ταιριαζουν οι σχολες σου και απλα κοιτας τα μορια)
Αρχικα για το βιολογικων εφαρμογων,ποιες οι διαφορες του με ενα βιολογικο τμημα:Απο επαγγελματικα δικαιωματα τι γινεται;Διοτι διαβασα μερικα ποστ πιο πανω πως ''βγαινεις βιολογος''.Ισχυει;Γενικοτε καποιες αποψεις για την σχολη;
Για τους μηχανολογους μηχανικους κοζανης εχω ακουσει αρκετα σχολια.Αλλοι την λατρευουν την σχολη και αλλοι την κατακρινουν παρα πολυ.Απο εργαστηρια,υποδομες,καθηγητες τι λεει;Επειδη διαβασα οτι η μετονομασια εγινε προσφατα ,εχει πληρη επαγγελματικα δικαιωματα μηχανολογου μηχανικου(οπως αποφοιτου ΕΜΠ,ΑΠΘ κτλπ);Γενικα μετα απο την σχολη θα ειχες μελλον για το εξωτερικο(αν εχει καποιες συνεργασιες με αλλα πανεπιστημια εκει),εχει καλο ονομα γενικοτερα για να γινει δεκτος σε σχολες του εξωτερικου ωστε να συνεχισεις τις σπουδες σου;
Τωρα οσον αφορα το φυσικο(που ειναι αυτο που ενδιαφερει εμενα)πιστευετε οτι το μελλον του ειναι μονο η διδασκαλια;Διοτι το διαλεξα ως πρωτη επιλογη με σκοπο να εργαστω σε οτιδηποτε εκτος απο το καθηγητηλικη,και ολοι βαλθηκαν να μου αλλαξουν γνωμη λεγοντας πως δεν εχει μελλον και οτι ειναι υπερβολικα δυσκολη σχολη γι αυτα που προσφερει;Στο εξωτερικο εχεις καποιες αλλες διεξοδους;
Συγγνωμη αν εγραψα πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Costas.1

Νεοφερμένος

Ο Costas.1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας! Μου αρέσει πολύ η Φυσική και για αυτό λέω να την δηλώσω πρώτη σχολή στο Μηχανογραφικό (για τη σχολή στο ΕΚΠΑ μιλάω). Αν τύχει όμως και δεν περάσω σ' αυτήν τί είναι προτιμότερο για να δηλώσω ως δεύτερη σχολή; ΣΕΜΦΕ ή κάποια σχολή Πληροφορικής στην Αθήνα γιατί και η Πληροφορική με ενδιαφέρει όχι όμως τόσο όσο η Φυσική. Επίσης, ποια σχολή Πληροφορικής είναι καλύτερη; Του ΕΚΠΑ, του ΟΠΑ ή του ΠΑ.ΠΕΙ;
Αν βοηθάει, έχω βγάλει 16998 μόρια στο 2ο και 4ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Το φυσικο φιλε μου θα κινηθει γυρω στο 15-16 στην Αθηνα οπως καθε χρονο και λιγο χαμηλοτερα σε αλλα μερη. Πληροφορικες υπαρχουν και με πιο πανω και με πιο κατω βασεις. Δε νομιζω να χεις προβλημα, θα το πιασεις το φυσικο ειδικα με αυτα τα μορια που εβγαλες. Τη σεμφε μη τη δηλωνεις, απεφυγε γτ ειναι μεγαλο μπλεξιμο και θα το μετανιωσεις. Βαλε πληροφορικες αν δεν περασεις φυσικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top