infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εσύ δεν μου έδωσες καμία απάντηση σε ότι και να έγραψα....Αφού έμμεσα κατηγόρησες του φοιτητές Νοσηλευτές από το Τει μετά μας το παίζεις και υπεράνω...
Ήθελα να καταλήξω λοιπόν ότι μετα τις αξιολογήσεις της ΑΔΙΠ μετά από όλες τις νομοθεσίες κτλ, ΝΑΙ μπορεί να γίνει μια τέτοια συγχώνευση ή μάλλον πρέπει να γίνει
Και κάτι τελυταίο διάβασε καλά όλα τα στοιχεία που παρέθεσα πριν και μετά σκέψου τι θα προσάψεις στους φοιτητές νοσηλευτικής του Τει
και για να γνωρίζεις καλά τους νόμους στην χώρα όπου μένεις κιόλας,
ΑΕΙ=πανεπιστήμια & ΤΕΙ, επίπεδο 6 του εθνικού πλαισίου προσόντων
θεωρω ότι όλα τα τμηματα νοσηλευτικης πρεπει να είναι αει δεν συμφωνω να γινουν όλα τει για να ξεκαθαρισω την θεση μου
δεν κατηγορησα κανεναν μιλαω καθαρα για τον εαυτο μου και για τις επιλογες μου τωρα οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους, αν και αρκετά άσχετο με το thread, για τους χ,ψ λόγους δεν τα πήγα καθόλου καλά φέτος στις Πανελλαδικές και ήταν η πρώτη φορά που έδινα. Έχω σκοπό να δώσω ξανά του χρόνου, πάραυτα θα κάνω το μηχανογραφικό μου. Σχολές που με ενδιέφεραν φετος ηταν κατά σειρά Χημικών Μηχανικών, Χημικό, Μαθηματικό και Σ.Ε.Μ.Φ.Ε. με μια επιφύλαξη λόγω των αρνητικών σχολίων που ακούω συχνά για αυτή. Η κατεύθυνση που ακολούθησα στο Λύκειο ήταν η Θετική. Έχω πέντε απορίες λοιπόν:

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΣΑΜΟΣ) - ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ-ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΑΝ ΑΙΓΑΙΟΥ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 9.618

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΣΑΜΟΣ) - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΑΝ ΑΙΓΑΙΟΥ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 11.282

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ KAI ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΑΝ ΚΡΗΤΗΣ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 12.450

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) ΠΑΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 12.993

Αφού σε ενδιαφέρει το μαθηματικό από την αρχή γιατί δεν δηλώνεις μία από τις παραπάνω χαμηλόβαθμες σχολές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadie

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γιατι δεν τα πηγες καλα φετος?
Είμαι γενικά αγχώδης όταν πρόκειται για πράγματα που δεν έχω ξανακάνει(στην περίπτωση αυτή Πανελλαδικές), συν το ότι αν εντοπίσω δυσκολία σε κάτι πελαγώνω και υπολειτουργώ και κρατάω το άγχος που νιώθω για εμένα... Πάραυτα είμαι αποφασισμένη να ξαναδώσω, απόφαση καθαρά δική μου, οι γονείς μου δεν με πιέζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
θεωρω ότι όλα τα τμηματα νοσηλευτικης πρεπει να είναι αει

Έχει ειπωθεί τόσες φορές που έπρεπε να είχε γίνει κατανοητό, σε άλλη περίπτωση δεν γνωρίζω πως αλλιώς πρέπει να γραφτεί

ΑΕΙ = πανεπιστήμια και τει
επίπεδο 6 του εθνικού πλαισίου προσόντων.

Επίσης ναι κατηγόρησες και υποβάθμισες τους συναδέρφους σου λόγο μορίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadie

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΣΑΜΟΣ) - ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ-ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΑΝ ΑΙΓΑΙΟΥ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 9.618

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΣΑΜΟΣ) - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΑΝ ΑΙΓΑΙΟΥ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 11.282

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ KAI ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΑΝ ΚΡΗΤΗΣ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 12.450

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) ΠΑΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 12.993

Αφού σε ενδιαφέρει το μαθηματικό από την αρχή γιατί δεν δηλώνεις μία από τις παραπάνω χαμηλόβαθμες σχολές?
Από τα τμήματα που έχεις παραθέσει πιάνω το πρώτο για το οποίο και ρωτάω στην συνέχεια του μηνύματος που έχω αναρτήσει παραπάνω. Ευχαριστώ πολύ πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι παντως την επομενη χρονια πανε καλυτερα! Για τις σχολες ομως θα σου προτεινα να εστιασεις σε ενα αντικειμενο ή σε μια μικρη ομαδα. Εχεις γραψει πολλες και διαφορετικες σχολες. Για ψαξε μεσα σου να καταλαβεις τι σ ευχαριστει πιο πολυ. Και φετος παντως περνας. Ισως πας να δεις πως ειναι οπου περασεις και δινεις και εξετασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Από τα τμήματα που έχεις παραθέσει πιάνω το πρώτο για το οποίο και ρωτάω στην συνέχεια του μηνύματος που έχω αναρτήσει παραπάνω. Ευχαριστώ πολύ πάντως :)

Αν δεν έχεις πρόβλημα μετανάστευσης υπάρχουν και τα εξής τμήματα που είναι κοντά στην επιστήμη του χημικού που είχες σαν πρώτη επιλογή προτίμησης
ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΛΙΚΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) ΠΑΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 10.650
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΩΝ ΥΛΙΚΩΝ (ΠΑΤΡΑ) ΠΑΝ ΠΑΤΡΩΝ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 10.341
ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΛΙΚΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) ΠΑΝ ΚΡΗΤΗΣ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 9.872
ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ & ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ Τ.Ε. ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. (ΚΑΒΑΛΑ) - ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ Τ.Ε. ΤΕΙ ΑΝΑΤ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ & ΘΡΑΚΗΣ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ.8 8.370

Να ξέρεις υπάρχουν και εναλλακτικές λύσεις, τμήματα τα οποία μπορεί να σε ενθουσιάσουν πολύ περισσότερο και να σου προσφέρουν πιο πολλά πράγματα τα οποία χάνονται μέσα στις ονομασίες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadie

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι παντως την επομενη χρονια πανε καλυτερα! Για τις σχολες ομως θα σου προτεινα να εστιασεις σε ενα αντικειμενο ή σε μια μικρη ομαδα. Εχεις γραψει πολλες και διαφορετικες σχολες. Για ψαξε μεσα σου να καταλαβεις τι σ ευχαριστει πιο πολυ. Και φετος παντως περνας. Ισως πας να δεις πως ειναι οπου περασεις και δινεις και εξετασεις.
Η προτίμηση μου ειναι η Χημικών Μηχανικών, οι υπόλοιπες αποτελούν εναλλακτικές που με ενδιαφέρουν αρκετά.

Ευχαριστώ πολύ, αλλά όπως έχω γράψει παραπάνω ενδιαφέρομαι για σχολές είτε στην Αθήνα, είτε για τμήματα με αντιστοιχία στην Αθήνα :)

Ευχαριστώ πολύ, αλλά όπως έχω γράψει παραπάνω ενδιαφέρομαι για σχολές είτε στην Αθήνα, είτε για τμήματα με αντιστοιχία στην Αθήνα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Αρα θελεις μονο αθηνα ετσι? θα τις βαλεις με τη σειρα τοτε και οτι γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mvasilak

Νεοφερμένος

Η mvasilak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια!!! Ξέρει κανείς ποια είναι η καλύτερη σχολή φαρμακευτικής στην Ελλάδα;; Θέλω να περάσω φαρμακευτικη και δεν ξέρω ποια να βάλω πρώτη μιας και δεν με πειράζει η πόλη...:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια!!! Ξέρει κανείς ποια είναι η καλύτερη σχολή φαρμακευτικής στην Ελλάδα;; Θέλω να περάσω φαρμακευτικη και δεν ξέρω ποια να βάλω πρώτη μιας και δεν με πειράζει η πόλη...:hmm::hmm::hmm:

Με ποιο κριτήριο μπορεί κάποιος που δεν είναι φοιτητής της Φαρμακευτικής να σου απαντήσει?

Την ΑΔΙΠ την γνωρίζεις? Εκεί λοιπόν υπάρχουν οι εξωτερικές αξιολογήσεις από πανεπιστημιακούς ξένων πανεπιστημίων, ότι καλύτερο για να πάρεις την απόφαση σου.

π.χ ΕΚΠΑ
https://www.hqaa.gr/eks/External Evaluation Dept of Pharm U of Athens_Revised Aug 10 2013 Final.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχει ειπωθεί τόσες φορές που έπρεπε να είχε γίνει κατανοητό, σε άλλη περίπτωση δεν γνωρίζω πως αλλιώς πρέπει να γραφτεί

ΑΕΙ = πανεπιστήμια και τει
επίπεδο 6 του εθνικού πλαισίου προσόντων.

Επίσης ναι κατηγόρησες και υποβάθμισες τους συναδέρφους σου λόγο μορίων.

Θεώρησα καλό να μην σου απαντήσω για τον απαράδεκτο τρόπο σου στην ανάρτησή αριθμ 3142 αλλά βλέπω ότι επιτίθεσαι με τον ίδιο τρόπο και σε άλλους. Θα ήθελα λοιπόν να σε παρακαλέσω πολύ να προσέξεις τα λόγια σου. Μην κατηγορείς άλλους για προπαγάνδες όταν εσύ κάνεις την μεγαλύτερη. Και για να έχουμε καλό ερώτημα ποιος σε έβαλε δικηγόρο των ΤΕΙ? Διακρίνω μια εμπάθεια και μια επιθετικότητα που σίγουρα από κάπου πηγάζει αλλά ειλικρινά καθόλου δεν με ενδιαφέρει να μάθω από πού. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είσαι κόσμιος όπως όλοι προσπαθούμε να είμαστε. Το αν ΑΕΙ σημαίνει Πανεπιστήμια και ΤΕΙ είμαστε αρκετά χρόνια στο "κουρμπέτι" για να το ξέρουμε. Συνηθίζεται όμως να λέμε ΑΕΙ και ΤΕΙ. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν υποβιβάζει τα ΤΕΙ. ΄Ενα απλό σχήμα λόγου είναι. Από όλα τα στραβά του συστήματος που αντιμετωπίζουμε στην καθημερινότητήτα μας, αυτό είναι που σε εξοργίζει? Το κοριτσάκι παραπάνω έχει πελαγώσει και ζητάει βοήθεια και εσύ το κατηγορείς ότι κατηγορεί και υποβαθμίζει τους συναδέλφους του. Ποιους συναδέλφους? Εδώ ακόμα δεν ξέρει αν βάλει πρώτη της προτίμηση αυτή τη σχολή. Και για να μιλήσω στη γλώσσα σου ΗΜΑΡΤΟΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Θεώρησα καλό να μην σου απαντήσω για τον απαράδεκτο τρόπο σου στην ανάρτησή αριθμ 3142 αλλά βλέπω ότι επιτίθεσαι με τον ίδιο τρόπο και σε άλλους. Θα ήθελα λοιπόν να σε παρακαλέσω πολύ να προσέξεις τα λόγια σου. Μην κατηγορείς άλλους για προπαγάνδες όταν εσύ κάνεις την μεγαλύτερη. Και για να έχουμε καλό ερώτημα ποιος σε έβαλε δικηγόρο των ΤΕΙ? Διακρίνω μια εμπάθεια και μια επιθετικότητα που σίγουρα από κάπου πηγάζει αλλά ειλικρινά καθόλου δεν με ενδιαφέρει να μάθω από πού. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είσαι κόσμιος όπως όλοι προσπαθούμε να είμαστε. Το αν ΑΕΙ σημαίνει Πανεπιστήμια και ΤΕΙ είμαστε αρκετά χρόνια στο "κουρμπέτι" για να το ξέρουμε. Συνηθίζεται όμως να λέμε ΑΕΙ και ΤΕΙ. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν υποβιβάζει τα ΤΕΙ. ΄Ενα απλό σχήμα λόγου είναι. Από όλα τα στραβά του συστήματος που αντιμετωπίζουμε στην καθημερινότητήτα μας, αυτό είναι που σε εξοργίζει? Το κοριτσάκι παραπάνω έχει πελαγώσει και ζητάει βοήθεια και εσύ το κατηγορείς ότι κατηγορεί και υποβαθμίζει τους συναδέλφους του. Ποιους συναδέλφους? Εδώ ακόμα δεν ξέρει αν βάλει πρώτη της προτίμηση αυτή τη σχολή. Και για να μιλήσω στη γλώσσα σου ΗΜΑΡΤΟΝ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ επιτελους καποιος που με καταλαβαινει σε λιγες μερες πρεπει να κανω το μηχανογραφικο και δεν ξερω τι να κανω εκανα μια ερωτηση σε περιπτωση που ξερει καποιος και δεχτηκα αυτή την επιθεση αν είναι δυνατον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
αν παω νοσηλευτικη εκπα και ξαφνικα μου πουν πας τα τει δεν θα είναι αδικια? εκτος του ότι τα παιδια που εχουν βγαλει 16χιλδες μορια θα εξισωθουν με τα παιδια που εχουν βγαλει 13 χιλιαδες θα υποβαθμιστεί το επαγγελμα του νοσηλευτη

Το κοριτσάκι παραπάνω έχει πελαγώσει και ζητάει βοήθεια και εσύ το κατηγορείς ότι κατηγορεί και υποβαθμίζει τους συναδέλφους του.

Μάλλον κατανοούμε διαφορετικά την ελληνική γλώσσα φαίνεται.

Στο 3142 σου απάντησα στα ψεύδη σου...Μάλλον σε ενόχλησε από ότι είδα..Δεν πειράζει καλό είναι που και που να ακούγονται και κάποιες αλήθειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Teobak

Νεοφερμένος

Ο Teobak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι σε δίλημμα, δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο τμήμα μεταξύ της δημόσιας διοίκησης στη παντειο και των οικονομικών επιστημών στο οπα να βάλω πιο ψηλά. Αν κάποιος γνωρίζει τα τμήματα θα με βοηθούσε πολύ η άποψη του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι σε δίλημμα, δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο τμήμα μεταξύ της δημόσιας διοίκησης στη παντειο και των οικονομικών επιστημών στο οπα να βάλω πιο ψηλά. Αν κάποιος γνωρίζει τα τμήματα θα με βοηθούσε πολύ η άποψη του!

Τι σε ενδιαφέρει στα δύο τμήματα αυτά; Απ' όσο γνωρίζω είναι πολύ διαφορετικά, και έχουν διαφορετικές προοπτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teobak

Νεοφερμένος

Ο Teobak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Τι σε ενδιαφέρει στα δύο τμήματα αυτά; Απ' όσο γνωρίζω είναι πολύ διαφορετικά, και έχουν διαφορετικές προοπτικές.
Επειδή ειναι τα τμήματα που παίζουν για την 4-5 θέση , δεν ασχολήθηκα πολύ να τα ψάξω απλώς θέλω να ακούσω γνώμες για τα τμήματα. Έχω ακούσει και για τα δυο καλα λόγια και δεν μπορώ να αποφασίσω. Το αντικείμενο και των δυο σχολών ειναι εξίσου ελκυστικό ( απο τα μαθήματα και τις κατευθύνσεις που είδα ) οπότε το κριτήριο επιλογής μου δεν θα ειναι το περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνος 96

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
:eek: :eek::eek: Εγκεφαλικό....Μην τα λέτε έτσι απότομα...................Και επανερχόμαστε στην πραγματικότητα

Δηλαδη εσυ για παραδειγμα ή οποισδηποτε δεν χρειαζεται να παρακολουθει καθε μαθημα για παραπανω βαθμους?Με αλλα λογια στα ΤΕΙ ειναι περισσοτερο πιεστικα οσον αφορα την παρουσια του φοιτητη στην ταξη σε σχεση με τα ΑΕΙ?Οποιος θελει απανταει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
τη φιλολογια καλαματας λετε να τη βαλω στο μηχανογραφικο ή να την αφησω τελειως απεξω; εχω ακουσει τα χειροτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Επειδή ειναι τα τμήματα που παίζουν για την 4-5 θέση , δεν ασχολήθηκα πολύ να τα ψάξω απλώς θέλω να ακούσω γνώμες για τα τμήματα. Έχω ακούσει και για τα δυο καλα λόγια και δεν μπορώ να αποφασίσω. Το αντικείμενο και των δυο σχολών ειναι εξίσου ελκυστικό ( απο τα μαθήματα και τις κατευθύνσεις που είδα ) οπότε το κριτήριο επιλογής μου δεν θα ειναι το περιεχόμενο.

Χωρίς να μπορώ να γνωρίζω προσωπικά, το Οικονομικής Επιστήμης φαίνεται να έχει ευρύτερες προοπτικές και πιο πολλές διεξόδους. Νομίζω πως ό,τι θέλεις μπορείς να το κάνεις από εκεί. Το αντικείμενό του είναι κυρίως τα καθαρά Οικονομικά, βέβαια (π.χ. Μικροοικονομία, Μακροοικονομία και πολλά άλλα), και αυτό το κάνει δύσκολο, για οικονομικό τμήμα. Τώρα, το Δημόσιας Διοίκησης του Παντείου δεν το ξέρω, οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω, αλλά με μια πρόχειρη ματιά στα στοιχεία του φαίνεται να έχει περιορισμένες προοπτικές. Αν ξέρει κάποιος εδώ καλύτερα ας με διαψεύσει. Δες και τι έχει μεγαλύτερη σχέση με τις πρώτες σου επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top