antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
καλησπερα παιδια ! γνωριζει κανεις αν ειναι το ιδιο να αποφοιτησει κανεις τεχνολογια τροφιμων στο τει θεσσαλονικης ή αν αποφοιτησει γεωπονος απο ΑΕΙ κ ακολουθησει τον κλαδο τεχνολογιας τροφιμων αργοτερα?? υπαρχει δηλαδη η ιδια επαγγελματικη αποκατασταση ?

ΑΕΙ = πανεπιστήμια & ΤΕΙ

Η αποκατάσταση είναι η ιδια αφού το τμήμα τεχνολογίας τροφίμων έχει πλήρη επαγγελματικά δικαιώματα
Η υπεροχή του γεωπονικού τμήματος είναι ότι θα έχεις πλήρη επαγγελματικά δικαιώματα Γεωπόνου ενώ αντίθετα από το τμήμα τεχνολογίας τροφίμων Θεσσαλονίκης θα είσαι μόνο τεχνολόγος τροφίμων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Επιτέλους συνήλθες. Χαίρομαι πολύ που σε βοήθησα γιατί είναι κρίμα να στενοχωριέσαι τόσο τη στιγμή που θα έπρεπε να χαίρεσαι. ΄Οσο για τη σειρά , νομίζω ότι πρώτα πρέπει να βάλεις τα ΑΕΙ και μετά τα ΤΕΙ. Είναι κρίμα να έχεις τα μόρια για τη Νοσηλευτική Αθήνας και τη Νοσηλευτική Σπάρτης και να μην τα βάλεις πρώτα. Δεν υποτιμώ σε καμία περίπτωση τα ΤΕΙ αλλά όταν με το καλό βγεις στον επαγγελματικό στίβο θα έχεις καλύτερο μισθό και καλύτερη εξέλιξη στην ιεραρχία. Το θέμα των εξόδων να μην το σκέφτεσαι γιατί νομίζω ότι αν περάσεις στην Σπάρτη τα έξοδά σου θα είναι λιγότερα από ότι αν περάσεις στην Αθήνα. Στην Αθήνα η ζωή είναι ακριβότερη από ότι στην επαρχία. Και τα ταξίδια είναι το πολύ 2-3 φορές το χρόνο. Δεν νομίζω ότι πρέπει να "κολλάς" σε αυτό. Μην ακούς κανέναν. Είναι μια προσωπική απόφαση με την οποία θα πρέπει να αισθάνεσαι καλά εσύ και όχι ο περίγυρός σου. ΄Οταν οριστικοποιήσεις το μηχανογραφικό σου, ανακοίνωσέ μας το με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
στο κεσυπ μου ειπανε να το σκεφτω για την νοσηλευτικη αει γιατι υπαρχουν φημες ενσωμάτωσης τους στα τει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
στο κεσυπ μου ειπανε να το σκεφτω για την νοσηλευτικη αει γιατι υπαρχουν φημες ενσωμάτωσης τους στα τει

Έχουν τα ίδια εππαγελματικά δικαιώματα? Ναι
Κάνουν την ίδια δουλειά? Ναι
κτλ κτλ....Αλλά εσύ φαντάζομαι θέλεις να ακούγεται η λέξη πανεπιστήμιο αλλιώς υπάρχει πρόβλημα? Αν όχι τότε ποιος ο λόγος να μην δηλώσεις νοσηλευτική είτε στο τει είτε στο πανεπιστήμιο από την στιγμή που σε ενδιαφέρει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Έχουν τα ίδια εππαγελματικά δικαιώματα? Ναι
Κάνουν την ίδια δουλειά? Ναι
κτλ κτλ....Αλλά εσύ φαντάζομαι θέλεις να ακούγεται η λέξη πανεπιστήμιο αλλιώς υπάρχει πρόβλημα? Αν όχι τότε ποιος ο λόγος να μην δηλώσεις νοσηλευτική είτε στο τει είτε στο πανεπιστήμιο από την στιγμή που σε ενδιαφέρει?
εχω βγαλει αρκετα μορια και αφου περναω αει γιατι να μην το βαλω και εννοείται πως δεν εχω θεμα με τα τει απλως αν παω νοσηλευτικη εκπα και ξαφνικα μου πουν πας τα τει δεν θα είναι αδικια? εκτος του ότι τα παιδια που εχουν βγαλει 16χιλδες μορια θα εξισωθουν με τα παιδια που εχουν βγαλει 13 χιλιαδες θα υποβαθμιστεί το επαγγελμα του νοσηλευτη που ηδη είναι υποβαθμισμενο και αντιμετωπίζεται ρατσιστικα την στιγμη που εχουμε μεγαλη ελλειψη στην ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
εχω βγαλει αρκετα μορια και αφου περναω αει γιατι να μην το βαλω και εννοείται πως δεν εχω θεμα με τα τει απλως αν παω νοσηλευτικη εκπα και ξαφνικα μου πουν πας τα τει δεν θα είναι αδικια? εκτος του ότι τα παιδια που εχουν βγαλει 16χιλδες μορια θα εξισωθουν με τα παιδια που εχουν βγαλει 13 χιλιαδες θα υποβαθμιστεί το επαγγελμα του νοσηλευτη που ηδη είναι υποβαθμισμενο και αντιμετωπίζεται ρατσιστικα την στιγμη που εχουμε μεγαλη ελλειψη στην ελλαδα

ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ) ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ Βαθμός πρώτου 15.522 Βαθμός τελευταίου 13.085
ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ) - Ε.Κ.Π.Α. ΕΚΠΑ 90% ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ Βαθμός πρώτου 17.Βαθμός τελευταίου 15.919

Είναι δηλαδή καθυστερημένα τα παιδιά που πήγαν στο Τει Αθήνας?
Και η βάση στο πανεπιστήμιο Σπάρτης Νοσηλευτική που είναι χαμηλότερη από το ΕΚΠΑ στα επίπεδα του ΤΕΙ ? Είναι και εκείνα καθυστερημένα ?

Από τη στιγμή που τα επαγγελματικά δικαιώματα είναι τα ίδια εγγράφεστε όλοι στην Ε.Ν.Ε. η εξέλιξη φτάνει στο ίδιο επίπεδο και για τους δύο, τότε τι να πω ''βλαχιά ελλήνων''

Και κάτι τελευταίο τις εξωτερικές αξιολογήσεις τις έχεις διαβάσει? Αν όχι να σου παραθέσω ένα απόσπασμα από την εξωτερική αξιολόγηση του Τει Αθήνας. Θεωρώ ότι η γνώμη των ξένων πανεπιστημιακών είναι σαφώς πιο έγκυρη και πιστοποιημένη από ότι η δικιά σου

CONCLUSIONS
Overall, the EEC was impressed with the high quality theoretical and clinical teaching
offered, the motivation and commitment of the peoplepower and the innovative practices
that have started being incorporated in the curriculum. Before putting forward specific
conclusions and recommendations, the EEC would like to make a clear statement that the
departments of Nursing A & B at the TEI of Athens deliver University level nursing education
and this should be equivocally recognized by all relevant stakeholders, including the Ministry
of Education
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
στο κεσυπ μου ειπανε να το σκεφτω για την νοσηλευτικη αει γιατι υπαρχουν φημες ενσωμάτωσης τους στα τει
μήπως κατάλαβες λάθος ανάποδα..????------->(ενσωμάτωση ΤΕΙ Νοσηλευτικής στα ΑΕΙ)<--------------------:hmm:
https://www.apela.gr/article/101430/stous-dromous-tis-spartis-oi--foitites-tis-nosileutikis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
μήπως κατάλαβες λάθος ανάποδα..????------->(ενσωμάτωση ΤΕΙ Νοσηλευτικής στα ΑΕΙ)<--------------------:hmm:
https://www.apela.gr/article/101430/stous-dromous-tis-spartis-oi--foitites-tis-nosileutikis
ότι μου ειπαν σου λεω
επισης https://www.nursepe.gr/node/47
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
από τοτε αρχησαν οι συζητήσεις τι θα τους εμποδισει να το κανουν τοσα εχουν κανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
ότι μου ειπαν σου λεω
επισης https://www.nursepe.gr/node/47

δεν μου σχολίασες το παραπάνω μήνυμα μου για τα μόρια εισαγωγής της Σπάρτης και για την εξωτερική αξιολόγηση του ΤΕΙ Αθήνας από τους πανεπιστημιακούς ξένων πανεπιστημίων..Περιμένω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
...εάν γίνει εκτιμώ ότι δεν θα περιλαμβάνει έως και τους φετινούς εισακτέους αφού εάν υπήρχε κάποια οδηγία δεν θα συμπεριλαμβάνονταν τα ΑΕΙ ΑΘΗΝΑΣ & ΣΠΑΡΤΗΣ στο μηχανογραφικό....

δεν μου σχολίασες το παραπάνω μήνυμα μου για τα μόρια εισαγωγής της Σπάρτης και για την εξωτερική αξιολόγηση του ΤΕΙ Αθήνας από τους πανεπιστημιακούς ξένων πανεπιστημίων..Περιμένω
......ΚΑΙ ΑΥΤΌ συγκλίνει ώστε τα ΤΕΙ να υπαχθούν στα ΑΕΙ.....λάθος..????:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
δεν μου σχολίασες το παραπάνω μήνυμα μου για τα μόρια εισαγωγής της Σπάρτης και για την εξωτερική αξιολόγηση του ΤΕΙ Αθήνας από τους πανεπιστημιακούς ξένων πανεπιστημίων..Περιμένω
δεν απαντω γιατι δεν με αφορα εκανα μια ερωτηση και με πηρες από τα μουτρα...ειχα έναν προβληματισμο ρωτησα και αυτό ηταν δεν σε ρωτησα για τις βασεις αυτές μπορω να τις βρω και μονη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ισχυει οτι στα ΤΕΙ πρεπει να πηγαινεις καθε μερα για να παρεις περιπου 2 extra βαθμους?:hmm:

Ναι, επίσης όταν πηγαίνεις πρέπει να μπαίνεις τρέχοντας μέσα στην αίθουσα και να κάνεις 2 κωλοτούμπες και 3 κατακόρυφα, να μπορείς να πεις το πάτερ ημών ανάποδα κάτω από το νερό και να κάνεις πτυχιακή στα σουαχίλι από το πρώτο έτος. Το 10ράκι το έχεις σίγουρο με όλα αυτά. Δοκιμασμένο.

ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΣΤ ΕΔΩ ΜΕΣΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Πάντως γελάω πολύ....Μόλις μπήκα στο σιτε της Ε.Ν.Ε Δηλαδή της Ένωσης Νοσηλευτών Ελλάδος..Εκεί λοιπόν υπάρχουν όλες οι νομοθεσίες κτλ όπου ελεύθερα μπορεί να τα δει κάποιος οπότε τέρμα στις ανόητες προπαγάνδες σας..
Έτσι λοιπόν έχουμε νοσηλευτές που εγγράφονται στο ίδιο επιμελητήριο με τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα...
Επίσης μετά από μια ματιά στις εξωτερικές αξιολογήσεις της ΑΔΙΠ καταλαβαίνουμε πολλά...
Ακόμη βρήκα μια προκήρυξη στην σελίδα της Ε.Ν.Ε
https://enne.gr/7819

Το Ίδρυμα Περιθάλψεως Χρονίως Πασχόντων διενεργεί διαγωνισμό για την πλήρωση δύο θέσεων:

α) Διευθυντή/ριας Νοσηλευτικού Προσωπικού.

β) Προϊσταμένου/ης Νοσηλευτικού Προσωπικού.

Και ξέρει τι προσόντα θέλει????
Νοσηλευτή είτε από πανεπιστήμιο είτε από ΤΕΙ.
Και ξέρεις που καταλήγουμε? ότι δεν υπάρχει καμία διαφορά απλά όσοι μπαίνουν στο πανεπιστήμιο νοσηλευτικής στην Αθήνα τυχαίνει να είναι λίγο πιο ψωνισμένοι το ίδιο δεν ισχύει για αυτούς που μπαίνουν στην Σπάρτη γιατί έχουν λιγότερα μόρια...Εδώ βλέπουμε να κατηγορούν οι φοιτητές του ΕΚΠΑ τα παιδιά του ΤΕΙ λόγο μορίων αλλά οταν αναφέρεις την Βάση της Σπάρτης, τίποτα απόλυτη σιγή.......Τέλος πάντων αφού διάβασα τις εξωτερικές αξιολογήσεις της νοσηλευτικής έχω πλήρη εικόνα για το επίπεδο και όλα αυτά που λες εσύ μόνο αστεία μου φαντάζουν

δεν απαντω γιατι δεν με αφορα

Όχι , απλά δεν έχει τι να πεις βλέπεις η αξιολόγηση ήταν δυνατή και άλλο η γνώμη των πανεπιστημιακών από το εξωτερικό και άλλο η δική σου που ούτε από έξω από το Τει δεν έχεις περάσεις για να μπορείς να τους σχολιάσεις

δεν απαντω γιατι δεν με αφορα

Όχι , απλά δεν έχει τι να πεις βλέπεις η αξιολόγηση ήταν δυνατή και άλλο η γνώμη των πανεπιστημιακών από το εξωτερικό και άλλο η δική σου που ούτε από έξω από το Τει δεν έχεις περάσεις για να μπορείς να τους σχολιάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Πάντως γελάω πολύ....Μόλις μπήκα στο σιτε της Ε.Ν.Ε Δηλαδή της Ένωσης Νοσηλευτών Ελλάδος..Εκεί λοιπόν υπάρχουν όλες οι νομοθεσίες κτλ όπου ελεύθερα μπορεί να τα δει κάποιος οπότε τέρμα στις ανόητες προπαγάνδες σας..
Έτσι λοιπόν έχουμε νοσηλευτές που εγγράφονται στο ίδιο επιμελητήριο με τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα...
Επίσης μετά από μια ματιά στις εξωτερικές αξιολογήσεις της ΑΔΙΠ καταλαβαίνουμε πολλά...
Ακόμη βρήκα μια προκήρυξη στην σελίδα της Ε.Ν.Ε
https://enne.gr/7819

Το Ίδρυμα Περιθάλψεως Χρονίως Πασχόντων διενεργεί διαγωνισμό για την πλήρωση δύο θέσεων:

α) Διευθυντή/ριας Νοσηλευτικού Προσωπικού.

β) Προϊσταμένου/ης Νοσηλευτικού Προσωπικού.

Και ξέρει τι προσόντα θέλει????
Νοσηλευτή είτε από πανεπιστήμιο είτε από ΤΕΙ.
Και ξέρεις που καταλήγουμε? ότι δεν υπάρχει καμία διαφορά απλά όσοι μπαίνουν στο πανεπιστήμιο νοσηλευτικής στην Αθήνα τυχαίνει να είναι λίγο πιο ψωνισμένοι το ίδιο δεν ισχύει για αυτούς που μπαίνουν στην Σπάρτη γιατί έχουν λιγότερα μόρια...Εδώ βλέπουμε να κατηγορούν οι φοιτητές του ΕΚΠΑ τα παιδιά του ΤΕΙ λόγο μορίων αλλά οταν αναφέρεις την Βάση της Σπάρτης, τίποτα απόλυτη σιγή.......Τέλος πάντων αφού διάβασα τις εξωτερικές αξιολογήσεις της νοσηλευτικής έχω πλήρη εικόνα για το επίπεδο και όλα αυτά που λες εσύ μόνο αστεία μου φαντάζουν



Όχι , απλά δεν έχει τι να πεις βλέπεις η αξιολόγηση ήταν δυνατή και άλλο η γνώμη των πανεπιστημιακών από το εξωτερικό και άλλο η δική σου που ούτε από έξω από το Τει δεν έχεις περάσεις για να μπορείς να τους σχολιάσεις
και ξανα εκτος θεματος δεν σε ρωτησα διαφορες του αει με τει απαντηση σε αυτό που ρωτησα εχεις να μου δωσεις ? αν όχι μη χωνεσαι σε θεματα που δεν σε αφορουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
και ξανα εκτος θεματος δεν σε ρωτησα διαφορες του αει με τει απαντηση σε αυτό που ρωτησα εχεις να μου δωσεις ? αν όχι μη χωνεσαι σε θεματα που δεν σε αφορουν

εσύ δεν μου έδωσες καμία απάντηση σε ότι και να έγραψα....Αφού έμμεσα κατηγόρησες του φοιτητές Νοσηλευτές από το Τει μετά μας το παίζεις και υπεράνω...
Ήθελα να καταλήξω λοιπόν ότι μετα τις αξιολογήσεις της ΑΔΙΠ μετά από όλες τις νομοθεσίες κτλ, ΝΑΙ μπορεί να γίνει μια τέτοια συγχώνευση ή μάλλον πρέπει να γίνει
Και κάτι τελυταίο διάβασε καλά όλα τα στοιχεία που παρέθεσα πριν και μετά σκέψου τι θα προσάψεις στους φοιτητές νοσηλευτικής του Τει
και για να γνωρίζεις καλά τους νόμους στην χώρα όπου μένεις κιόλας,
ΑΕΙ=πανεπιστήμια & ΤΕΙ, επίπεδο 6 του εθνικού πλαισίου προσόντων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εχω βγαλει αρκετα μορια και αφου περναω αει γιατι να μην το βαλω και εννοείται πως δεν εχω θεμα με τα τει απλως αν παω νοσηλευτικη εκπα και ξαφνικα μου πουν πας τα τει δεν θα είναι αδικια? εκτος του ότι τα παιδια που εχουν βγαλει 16χιλδες μορια θα εξισωθουν με τα παιδια που εχουν βγαλει 13 χιλιαδες θα υποβαθμιστεί το επαγγελμα του νοσηλευτη που ηδη είναι υποβαθμισμενο και αντιμετωπίζεται ρατσιστικα την στιγμη που εχουμε μεγαλη ελλειψη στην ελλαδα

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω με τα ποστ που βλέπω εδώ μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
......ΚΑΙ ΑΥΤΌ συγκλίνει ώστε τα ΤΕΙ να υπαχθούν στα ΑΕΙ.....λάθος..????:whistle:

Φυσικά και είναι λάθος γιατί τα τει μαζί με τα πανεπιστήμια είναι ΑΕΙ ΔΕΝ χρειάζεται να υποταχθεί κανένας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadie

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους, αν και αρκετά άσχετο με το thread, για τους χ,ψ λόγους δεν τα πήγα καθόλου καλά φέτος στις Πανελλαδικές και ήταν η πρώτη φορά που έδινα. Έχω σκοπό να δώσω ξανά του χρόνου, πάραυτα θα κάνω το μηχανογραφικό μου. Σχολές που με ενδιέφεραν φετος ηταν κατά σειρά Χημικών Μηχανικών, Χημικό, Μαθηματικό και Σ.Ε.Μ.Φ.Ε. με μια επιφύλαξη λόγω των αρνητικών σχολίων που ακούω συχνά για αυτή. Η κατεύθυνση που ακολούθησα στο Λύκειο ήταν η Θετική. Έχω πέντε απορίες λοιπόν:
1) Όσον αφορά το 4ο Επ. Πεδίο, με γνώμονα ότι πιάνω χαμηλόβαθμα ΤΕΙ και κάποια αρκετά χαμηλόβαθμα ΑΕΙ, μπορείτε να μου προτείνετε κάποια ενδιαφέροντα τμήματα είτε στην Αθήνα, είτε κάποια που να έχουν αντιστοιχία στην Αθήνα;
2) Θα μπορούσε κάποιος να μου πει λίγα λόγια για το τμήμα Μαθηματικών - Στατιστικής και Αναλογιστικών - Χρηματοοικονομικών της Σάμου και για το τμήμα της Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας;
3) Γνωρίζετε εάν το τμήμα της Πληροφορικής της Θεσσαλίας (όχι αυτο με τις Εφαρμογές στην Βιοϊατρική) αντιστοιχεί με τα τμήματα της Πληροφορικής στην Αθήνα, καθώς έψαξα και δεν το βρήκα ούτε στα αντίστοιχα, αλλά ούτε και στα μη αντίστοιχα τμήματα.
4) Έχετε συμβουλές για την δεύτερη χρονιά και το πως θα πρέπει να οργανωθώ;
5) Να ξαναπροσπαθήσω από Θετική ή να προσπαθήσω από Τεχνολογική; (είχα προετοιμαστεί μέσω φροντιστηρίου από Θετική φέτος, αν και έχω σημειώσεις φροντιστηρίου για Α.Ε.Π.Π. και Α.Ο.Δ.Ε. από την αδερφή μου)
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων όποιον/α είναι πρόθυμος/η να βοηθήσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Γιατι δεν τα πηγες καλα φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top