NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Στα ιεκ μπορεις ν απας για περισσοτερες γνωσεις,Γενικοτερα ειναι της πλακας αλλα εαν το καλλιεργησεις μπορεις να γινεις σεφερλης.Την γραφιστικη εννοω ε

Τι εννοείς? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
περασα σε μια σχολη (ΤΕΙ),η οποια δε μαρεσει,τελικα,ουτε η πολη
με τρελενει να λεμε την αληθεια :/
περασα μεσω ΕΠΑΛ,στη σχολη Εφαρμοσμενης Πληροφορικης και
Πολυμεσων που ειναι στο Ηρακλειο,και τα μαθηματα μου φαινοναι
παλουκι.Δεν ξερω αν ειναι οντως τοσο δυσκολα ή αν ετσι φαινεται
σε εμενα,επειδη περασα μεσω ΕΠΑΛ και εχω ελληψεις σε διαφορα
μαθηματα,οπως μαθηματικα και φυσικη...
Τελοσπατων,σκεφτομαι (σοβαρα),να αλλαξω σχολη...γιατι μου
φαινεται οτι εκει περα θα γινω και εγω αιωνιος φοιτητης :P
Μου αρεσει,καπως,η πληροφορικη,ΑΛΛΑ η πληροφορικη!Οχι τα
μαθηματικα,η φυσικη κτλ κτλ...ειπαμε,λογικο να εχει καποια
μαθηματικα,ΤΕΙ ειναι,αλλα οχι και ετσι!Θελω να δω τι επιλογες εχω
και τι μπορω να κανω τωρα...η αληθεια ειναι (ντροπη μου) οτι δε
ψαχτηκα καν πριν παω εκει,επελέξα Ηρακλειο μονο και μονο επειδη
απο ολους ακουγα οτι ειναι μια πολυ καλη σχολη,και επειδη ειναι
κοντα στο πατρικο μου (με ειχε πριξει και λιγο η μανα μου) και το
εχω μετανιωσει πολυ...εβγαλα 1588 μορια.Καλα ειναι;Με 10% θα
ειναι ευκολο να παω καπου αλλου;Και απο άλλα ΤΕΙ πληροφορικης
ποια ξερετε να ειναι καλα αλλα και οχι πολυ δυσκολα (ναι,ζηταω
πολλα :P)
Εκτος απο πληροφορικη,μαρεσει πολυ και η γραφιστικη (απο μικρη
μαρεσαν τα καλλιτεχνικα και εχω φαντασια :P ),αλλα μπορω μονο σε
ΙΕΚ να παω και οχι σε ΤΕΙ γιατι οπως ειπα και πριν ειμαι απο ΕΠΑΛ
και το μηχανογραφικο μου εχει μονο σχολες πληροφορικης.Στα ΙΕΚ
που ειναι δωρεαν μαθαινεις πραγματα ή πας για χαβαλε; :P Και σου
προσφερουν καλο πτυχιο;
Τελος...εχω καμια ελπιδα με το να ξαναδωσω πανελληνιες (για ΤΕΙ
γραφιστικης) ή θα χασω αδικα ενα χρονο απο τη ζωη μου και θα
ειναι χαζο εκ μερους μου;


αν δεν μπορεις να τα βγαλεις περα με τα μαθηματικα και την φυσικη,μη διαλεξεις παλι τμημα πληροφορικης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αν είσαι από ΕΠΑΛ Ομάδας Α΄ δε μπορείς να υποβάλλεις μηχανογραφικό δελτίο με το 10%. Μόνο οι υποψήφιοι ημερησίων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ Ομάδας Β΄ έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο με το 10%.

Γιώργο. Αυτό άλλαξε.
Για πρώτη χρονιά φέτος θα υπάρχει 10% και για τα ΕΠΑΛ.

Σύμφωνα με τις διατάξεις της παραγράφου 33 του άρθρου 39 του Ν. 4186/2013 (ΦΕΚ 193 τ.Α΄/17-9-2013), δίνεται για πρώτη φορά το δικαίωμα σε όσους συμμετείχαν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ- ΟΜΑΔΑΣ Α΄ να είναι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων εισακτέων χωρίς νέα εξέταση.

Η κοπέλα αφού δηλώνει ότι έγραψε 1588 μόρια είναι ΕΠΑΛ Α' διότι μόνο αυτοί έχουν 4-ψήφιο αριθμό μορίων. Και μπορεί κανονικά να κάνει μηχανογραφικό για 10%.

Συμβουλή μου πάντως είναι Κατερίνα μου, να αποφύγεις τμήματα Πληροφορικής, αν δεν το έχεις καθόλου με τα μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αν θες γραφιστική, να ξέρεις ότι θα πρέπει να δώσεις και σχέδιο (αν δεν το ξέρεις ήδη)
Πληροφορική χωρίς μαθηματικά λίγο δύσκολο μου φαίνεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
παιδια δε ζηταει καθολου μαθηματικα, ζηταει να μην ειναι πολυ απαιτιτικα για τις γνωσεις που ηδη εχει. Δε διαφωνω για τη σχεση πληροφορικης-μαηθματικων. Αλλο να εχει 2,5 ετη με μαθηματικα μαθηματα κι αλλα να τρως 3-4 μαθηματα στο 1ο ετος και μετα τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
το αν θα ναι 3-4 μαθήματα στο πρώτο έτος η αν θα πάει και (πολύ) παραπέρα εξαρτάται ίσως τη σχολή. Το σίγουρο είναι πως από ένα σημείο και μετά είναι στο χέρι σου το τι επαφή θα έχεις όπως και το ότι δεν χρειάζονται όλοι οι τομείς στον ίδιο βαθμό μαθηματικά κι ούτε καν τους ίδιους τομείς μαθηματικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
παιδια,ευχαριαστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας.
Εχετε δικιο,πληροφορικη και μαθηματικα πανε μαζι...
Τεσπα,μετα απο συζητηση με τους φιλους μου,αποφασισα να ακολουθησω το παιδικο μου ονειρο,και να ασχοληθω με κατι που να εχει σχεση με καλλιτεχνικα,γραφιστικη μαλλον.Το θεμα ειναι πως;Τι γνωσεις προσφερουν τα ΙΕΚ και το πτυχιο εκει ειναι καλο;(για δημοσιο ΙΕΚ λεω)Μεσω ΙΕΚ μπορεις να προχωρησεις τις γνωσεις σου με μεταπυχιακο ή δε γινεται;Τα ιδιωτικα ΙΕΚ τι λενε;Ειναι πολυ ακριβα;(Αν εχουν εστιες,και μου προσφερουν στεγαση τοτε η τιμη πραγματικα δε με νοιαζει)...
Τελος...η αρχικη μου σκεψη,που ηθελα να το κανω απο περυσι,ηταν να ξαναδωσω πανελληνιες.Θα χασω βεβαια ενα χρνονο (του χρονου θα δωσω,τωρα ειναι πολυ αργα για φετος),μηπως και περασω σε κανενα ΤΕΙ,πραγμα πολυ δυσκολο ομως γιατι ξερω πολυ λιγα πραγαμτα για ελευθερο-γραμμικο σχεδιο και θα πρεπει να παρακολουθησω ιδιαιτερα :(
Τι με συμβουλευετε να κανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Ξανά δώσε για ΤΕΙ γραφιστικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Απ'οσο γνωρίζω, τα ΤΕΙ γραφιστικης δεν έχουν πολλά μόρια. Το σχέδιο σού δίνει εώς και 4000 μόρια (4000 είναι το άριστα και στα δυο, δηλαδή 20 στο ελεύθερο και 20 στο γραμμικό) οπότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αν το χέρι σου πιάνει λίγο, θα τα πας μια χαρά με το σχέδιο. Αν πάλι νομίζεις ότι δεν το κατέχεις και τόσο, αν προσπαθήσεις, θα τα καταφέρεις. Ο καθηγητής μου στο ελεύθερο λέει ότι το ελεύθερο σχέδιο μαθαίνεται, δηλαδή, ακόμα και αν δεν είσαι η ταλενταρα σ'αυτο, δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορέσεις να τα πας καλά. Ο,τι κι αν αποφασίσεις, καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ!!Μου εδωσες κουραγιο! :) Εγω ειδα τις περσινες βασεις,και ηθελε 1700+ μορια και τα παιξα :eek: Εδω με το ζορι εβγαλα 1588...
Εκανα σχεδιο προπερσι ,με σκοπο να δωσω πανελληνιες (να εκανα αυτο που θα κανω τωρα),αλλα ηταν ακριβα για αυτο το αφησα...Με λιγα λογια το ελευθερο και το γραμμικο βοηθανε στα μορια ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ναι, βοηθάνε πολυ! Αρκεί βέβαια να μην πεις "έλα, σιγά, αφού το'χω" και το παρατήσεις, γιατί γνωρίζω παιδιά που δεν του έδωσαν όση σημασία έπρεπε και δυστυχώς πήραν κάτω από τη βάση. Και εδώ να πω ότι αν γράψεις κάτω από τη βάση στο σχέδιο, έστω και σε ένα από τα δυο, δεν περνάς στη σχολή. Αλλά αν προσπαθήσεις, όλα καλά θα πανε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
μαρεσει το σχεδιο,πιο πολυ το ελευθερο,το γραμμικο με δυσκολευε αλλα θα βαλω τα δυνατα μου :) ειναι αυστηρη η βαθμολογια στο σχεδιο;γιατι ξερω οτι κοβουν μοναδες με τη παραμικρη γραμμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Και εμένα το ελεύθερο μου αρέσει πιο πολυ! Ασε, και εγώ στην αρχή δυσκολευομουν στο γραμμικό αλλά τώρα το συνήθισα.. Η κοπέλα που μου κάνει γραμμικό μου είχε πει ότι η βαθμολογία είναι όσο αυστηρή όσο και στα υπόλοιπα μαθήματα. Αν δεις παλιά θέματα, αναφέρουν πως βγαίνει η βαθμολογία, πόσες μονάδες παίρνεις για τη μεταφορά στη σωστή κλίμακα, την ποιότητα των γραμμών, κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Θα ήθελα πολύ την βοήθεια σας,μιας και πλησιάζει ο καιρός για το 10%,έχω και την εξεταστική,οπότε λίγος ο χρόνος μου.
Μετά απο πάρα πολύ σκέψη,είμαι σχεδόν βέβαιος οτι θα φοιτήσω απο του χρόνου με το καλό σε τμήμα Μαθηματικών.
Τα τμήματα που πιάνω είναι όλα πλήν του ΑΠΘ.
Παρ'όλα αυτά το πρόγραμμα σπουδών που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση είναι του Πανεπιστημίου Κρήτης,όχι μόνο για την δομή του προγράμματος αλλά και για την διεπιστημονική φιλοσοφία που έχει.
Σε αυτό που θέλω να με βοηθήσετε είναι στο αν έχω τέτοια δυνατότητα απο άλλα τμήματα Μαθηματικών.Εννοώντας οτί πέρα απο τις γνώσεις Μαθηματικών θα έχεις και μια πολύ καλή γνώση για τις επιστήμες που αρωγούν.
Εν ολίγοις αξίζει να μην δηλώσω ΕΚΠΑ και Πάτρα για να πάω Κρήτη,πολύ μακριά απο το σπίτι μου και περισσότερα έξοδα.
Να ξεκαθαρίσω οτι δεν ενδιαφέρομαι για ΣΕΜΦΕ.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
H απαντηση ειναι οχι. Το προγραμμα σπουδων στο κρητης εχει μια μοναδικοτητα που δεν υπαρχει στα αλλα τμηματα. Μηπως σε ενδιαφερει κατι συγκεκριμενο πχ καποιος κλαδος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Θα ήθελα πολύ την βοήθεια σας,μιας και πλησιάζει ο καιρός για το 10%,έχω και την εξεταστική,οπότε λίγος ο χρόνος μου.
Μετά απο πάρα πολύ σκέψη,είμαι σχεδόν βέβαιος οτι θα φοιτήσω απο του χρόνου με το καλό σε τμήμα Μαθηματικών.
Τα τμήματα που πιάνω είναι όλα πλήν του ΑΠΘ.
Παρ'όλα αυτά το πρόγραμμα σπουδών που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση είναι του Πανεπιστημίου Κρήτης,όχι μόνο για την δομή του προγράμματος αλλά και για την διεπιστημονική φιλοσοφία που έχει.
Σε αυτό που θέλω να με βοηθήσετε είναι στο αν έχω τέτοια δυνατότητα απο άλλα τμήματα Μαθηματικών.Εννοώντας οτί πέρα απο τις γνώσεις Μαθηματικών θα έχεις και μια πολύ καλή γνώση για τις επιστήμες που αρωγούν.
Εν ολίγοις αξίζει να μην δηλώσω ΕΚΠΑ και Πάτρα για να πάω Κρήτη,πολύ μακριά απο το σπίτι μου και περισσότερα έξοδα.
Να ξεκαθαρίσω οτι δεν ενδιαφέρομαι για ΣΕΜΦΕ.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

H απάντηση στο προσωπικό μήνυμα δεν σε κάλυψε; :P Γενικά στην Ελλάδα να είσαι λίγο επιφυλακτικός με την διευρυμένη "διεπιστημονικότητα" λόγω ανεπαρκούς παράδοσης στα προγράμματα σπουδών και στην αγορά εργασίας. Σαφώς και η κάθε επιστήμη προσφέρει μια διεπιστημονικότητα, κάτι που φαίνεται από τον Οδηγό Σπουδών του (εκάστοτε) Τμήματος, αλλά η διευρυμένη διεπιστημονικότητα νομίζω ότι δημιουργεί άλλου είδους προβλήματα. Μιλάω με τη πείρα που έχω. Μπορεί να λέω και βλακείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Με κάλυψε ρε Νικόλα και με το παραπάνω,μαζεύω γνώμες γιατί δεν θα εχω και 3η ευκαιρία,οποτε το άγχος είναι λίγο μεγαλύτερο.
Επίσης στο Τμήμα της Κρήτης δεν τίθεται θέμα έλλειψης προσωπικού απ ότι κατάλαβα ότι μάθημα άλλης επιστήμης θες να διδαχτείς, το διδάσκεται από καθηγητές του αντίστοιχου τμήματος,Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι αρνητικό,πες μου την γνώμη σου.

@alladin θα με ενδιέφερε πολύ πιστεύω να δω έναν συνδυασμό :μαθηματικών- Πληροφορικής, μαθηματικών-Βιολογίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Σε κάθε Τμήμα θα έχεις κάποια μείον. Να ξέρεις ότι θα αναγκαστείς να προσαρμοστείς αρκετές φορές σε Ελληνικά δεδομένα. Καλά κάνεις. Απλά ο καθένας θα υποστηρίξει το Τμήμα του διότι μόνο αυτό γνωρίζει. Οι απόψεις μου, ότι σου είπα στο προσωπικό μήνυμα, είναι με βάση γνωστούς που έχουν αποφοιτήσει εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Φιλε μου το καθε τμημα δινει εμφαση αναλογα τους καθηγητες. Το κρητης εχει πολλες καινοτομιες που δεν τα χουν τα αλλα τμηματα. Δεν εχω καταλαβει ακομα αν εχεις εντοπισει ενα αντικειμενο που σ αρεσει κ θες να ακολουθησεις για μετα ή αν απλα ψαχνεις για ενα καλο προγραμμα σπουδων που να μην ειναι περιχαρακωμενο στα παραδοσιακα. Εαν εχεις καποιο θεμα που σ ενδιαφερει θα σου προτεινα να πας στο τμημα με τα περισσοτερα σχετικα μαθηματα.
npb στειλε μου κ μενα το πμ με τις πληροφοριες να παρω μια ιδεα. θενκς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Το πμ δεν το έχω. Αν το έχει ο sail ελπίζω να βοηθήσει. Ζήτα του να σε ενημερώσει σχετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top