Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω,αποκλειείς κάθε σχολή λόγω ''απορρόφησης''.
Πραγματικά,νομίζεις πως θα βρεις απορρόφηση σε κάποια σχολή,εκτός απο τα σώματα ασφαλείας και τα στρατιωτικά?

Άλλο το να έχει περισσότερες προοπτικές κάποιο επαγγελμα,επιστημονικά ,από κάποιο άλλο,και άλλο στην σημερινή εποχή να αποκλείεις σχολές με κριτήριο την απορρόφηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotekos97

Νεοφερμένος

Ο Sotekos97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω,αποκλειείς κάθε σχολή λόγω ''απορρόφησης''.
Πραγματικά,νομίζεις πως θα βρεις απορρόφηση σε κάποια σχολή,εκτός απο τα σώματα ασφαλείας και τα στρατιωτικά?

Άλλο το να έχει περισσότερες προοπτικές κάποιο επαγγελμα,επιστημονικά ,από κάποιο άλλο,και άλλο στην σημερινή εποχή να αποκλείεις σχολές με κριτήριο την απορρόφηση.

Καταρχάς δεν απέκλεισα καμία σχολή λόγω απορρόφησης αλλά λόγω απόφασης να φύγω στο εξωτερικό μετα τις σπουδές μου. Η νομική πχ. Δεν σου χρησιμεύει γιατι πρέπει να μελετήσεις άλλους νόμους ανάλογα με κάθε κράτος. Η ψυχολογία με ενδιαφέρει αλλά δεν ΓΙΝΕΤΑΙ να μην συνυπολογίσεις το ότι δεν έχει προοπτικές απασχόλησης εκτός εάν έχεις την τρομερή εξειδίκευση και μετεκπαίδευση. Πουθενά δεν πορευόμαστε μόνο με τα θέλω μας γιατι έτσι κατέληξαν τοσοι άνεργοι δικηγόροι , γιατροί , ψυχολόγοι και φιλόλογοι !!.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καταρχάς δεν απέκλεισα καμία σχολή λόγω απορρόφησης αλλά λόγω απόφασης να φύγω στο εξωτερικό μετα τις σπουδές μου. Η νομική πχ. Δεν σου χρησιμεύει γιατι πρέπει να μελετήσεις άλλους νόμους ανάλογα με κάθε κράτος. Η ψυχολογία με ενδιαφέρει αλλά δεν ΓΙΝΕΤΑΙ να μην συνυπολογίσεις το ότι δεν έχει προοπτικές απασχόλησης εκτός εάν έχεις την τρομερή εξειδίκευση και μετεκπαίδευση. Πουθενά δεν πορευόμαστε μόνο με τα θέλω μας γιατι έτσι κατέληξαν τοσοι άνεργοι δικηγόροι , γιατροί , ψυχολόγοι και φιλόλογοι !!.

Αν πραγματικα σου αρεσει η φυσικοθεραπεια τοτε θα βρεις διεξοδους αν το ψαξεις!! Αν ομως σε ενδιαφερει κατι αλλο ασε τα αντικρυσματα κλπ!! Παλεψε το και οπου βγει,αν το αγαπας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Αφού δε σκέφτεσαι να ακολουθήσεις το 1ο πεδίο και γνώριζες την κατάσταση, για ποιο λόγο επέλεξες τη θεωρητική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Π ρωτά από όλα χρόνια πολλά :Dοπως οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαι σε δίλημμα σε περίπτωση που πιάσω τα μόρια είμαι ανάμεσα στο φυσικό στο οποίο τρελαίνομαι από την Α λυκείου αλλά τώρα τελευταία σκέφτομαι για τους μηχανολόγους όπου έχω διαβάσει το πρόγραμμα σπουδών και με έχει ικανοποιήσει πάρα πολύ καθώς και ανάμεσα στους ημμυ Ποιο πιστεύετε ότι έχει καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotekos97

Νεοφερμένος

Ο Sotekos97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αφού δε σκέφτεσαι να ακολουθήσεις το 1ο πεδίο και γνώριζες την κατάσταση, για ποιο λόγο επέλεξες τη θεωρητική;

Γιατι μου άρεσε περισσότερο πάντα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Γιατι μου άρεσε περισσότερο πάντα !!

Καμιά φορά όμως πρέπει να λαμβάνουμε υπ'όψιν μας κι άλλους παράγοντες... Αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία είναι το αντικείμενο που θα σπουδάσεις και αυτό έπρεπε να το σκεφτείς πριν επιλέξεις κάποια κατεύθυνση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Καταρχάς δεν απέκλεισα καμία σχολή λόγω απορρόφησης αλλά λόγω απόφασης να φύγω στο εξωτερικό μετα τις σπουδές μου. Η νομική πχ. Δεν σου χρησιμεύει γιατι πρέπει να μελετήσεις άλλους νόμους ανάλογα με κάθε κράτος. Η ψυχολογία με ενδιαφέρει αλλά δεν ΓΙΝΕΤΑΙ να μην συνυπολογίσεις το ότι δεν έχει προοπτικές απασχόλησης εκτός εάν έχεις την τρομερή εξειδίκευση και μετεκπαίδευση. Πουθενά δεν πορευόμαστε μόνο με τα θέλω μας γιατι έτσι κατέληξαν τοσοι άνεργοι δικηγόροι , γιατροί , ψυχολόγοι και φιλόλογοι !!.

Καταρχάς,η εξειδίκευση πλέον χρειάζεται σχεδόν σε όλα τα προγράμματα σπουδών,διότι διευρύνεται η διεπιστημονικότητα.Η επιστήμη της ψυχολογίας,έχει άπειρες διεξόδους,άμα θες να ασχοληθείς σοβαρά όπως και κάθε επιστήμη,ιδιαίτερα με τους τομείς που έχουν αναπτυχθεί τα τελευταία χρόνια(νευροψυχολογία,βιοψυχολογία,νευροεπιστήμη,ψυχολογία της συμπεριφοράς).Μπορείς να εργαστείς απο έρευνα για νευροψυχολογικά νοσήματα(νόσος αλτσχάιμερ) μέχρι ανάλυση κοινωνικών φαινομένων υπό το πρίσμα της κοινωνικής ψυχολογίας.Άρα δεν είναι θέμα του οτι δεν υπάρχει μέλλον,αλλά θέλουμε να βολευτούμε σε ένα γραφειάκι και τέλος.Αυτό δεν είναι επιστήμη φίλε.

Αναφορικά με τα θέλω μας,εγώ είμαι της αντίθετης άποψης.Παντού,πρέπει να πορευόμαστε με βάση τα θέλω μας,εφόσον πραγματικά ανήκουμε σε αυτά και μας ανήκουν.
Σκέψου επίσης και,λίγο πιο πρακτικά: Ζούμε σε μια περίοδο κρίσης και εξειδίκευσης.Ποιός νομίζεις να βγεί νικητής,εσύ που θα επιλέξεις μια δουλειά,όντας μη αρεστή σε σένα,αλλα προέκυψε υπό την ψευδή πίεση περί ''έχει μέλλον'' ή αυτός ο οποίος επέλεξε το επάγγελμα που ποθούσε,ασχολήθηκε με αυτό συστηματικά και ουσιαστικά έδωσε την ζωή του για να επιτύχει,πάνω του?Αυτός θα θέλει να το εξελίξει,ενώ εσύ θα το αντιμετωπίζεις συντηρητικά.Η επιστήμη έχει ανάγκη πρωτοπόρα,ανοιχτά και γεμάτα φαντασία και πάθος μυαλά.
Διάλεξε πλευρά, πρίν να είναι αργά.

ΥΓ:Μπράβο,βρήκες το αίτιο της ανεργίας.Δεν φταίνε τα μνημόνια,η απαξίωση της παιδείας και τα ρουσφέτια,αλλά τα όνειρα που έχουμε και η πραγματοποίηση αυτών.Αλλά μην ανησυχείς,η χώρα αυτή έχει φροντίσει πλέον,ο καθένας,σίγουρα να μην πορεύεται με αυτό που αγαπάει :)


Kαι στο κάτω κάτω,όσοι πραγματικά αγαπάμε την επιστήμη,και δεν την ξεπουλάμε για λίγα ψωροευρώ,και μια βολική θέση είμαστε σίγουρα οραματιστές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotekos97

Νεοφερμένος

Ο Sotekos97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καταρχάς,η εξειδίκευση πλέον χρειάζεται σχεδόν σε όλα τα προγράμματα σπουδών,διότι διευρύνεται η διεπιστημονικότητα.Η επιστήμη της ψυχολογίας,έχει άπειρες διεξόδους,άμα θες να ασχοληθείς σοβαρά όπως και κάθε επιστήμη,ιδιαίτερα με τους τομείς που έχουν αναπτυχθεί τα τελευταία χρόνια(νευροψυχολογία,βιοψυχολογία,νευροεπιστήμη,ψυχολογία της συμπεριφοράς).Μπορείς να εργαστείς απο έρευνα για νευροψυχολογικά νοσήματα(νόσος αλτσχάιμερ) μέχρι ανάλυση κοινωνικών φαινομένων υπό το πρίσμα της κοινωνικής ψυχολογίας.Άρα δεν είναι θέμα του οτι δεν υπάρχει μέλλον,αλλά θέλουμε να βολευτούμε σε ένα γραφειάκι και τέλος.Αυτό δεν είναι επιστήμη φίλε.

Αναφορικά με τα θέλω μας,εγώ είμαι της αντίθετης άποψης.Παντού,πρέπει να πορευόμαστε με βάση τα θέλω μας,εφόσον πραγματικά ανήκουμε σε αυτά και μας ανήκουν.
Σκέψου επίσης και,λίγο πιο πρακτικά: Ζούμε σε μια περίοδο κρίσης και εξειδίκευσης.Ποιός νομίζεις να βγεί νικητής,εσύ που θα επιλέξεις μια δουλειά,όντας μη αρεστή σε σένα,αλλα προέκυψε υπό την ψευδή πίεση περί ''έχει μέλλον'' ή αυτός ο οποίος επέλεξε το επάγγελμα που ποθούσε,ασχολήθηκε με αυτό συστηματικά και ουσιαστικά έδωσε την ζωή του για να επιτύχει,πάνω του?Αυτός θα θέλει να το εξελίξει,ενώ εσύ θα το αντιμετωπίζεις συντηρητικά.Η επιστήμη έχει ανάγκη πρωτοπόρα,ανοιχτά και γεμάτα φαντασία και πάθος μυαλά.
Διάλεξε πλευρά, πρίν να είναι αργά.

ΥΓ:Μπράβο,βρήκες το αίτιο της ανεργίας.Δεν φταίνε τα μνημόνια,η απαξίωση της παιδείας και τα ρουσφέτια,αλλά τα όνειρα που έχουμε και η πραγματοποίηση αυτών.Αλλά μην ανησυχείς,η χώρα αυτή έχει φροντίσει πλέον,ο καθένας,σίγουρα να μην πορεύεται με αυτό που αγαπάει :)


Kαι στο κάτω κάτω,όσοι πραγματικά αγαπάμε την επιστήμη,και δεν την ξεπουλάμε για λίγα ψωροευρώ,και μια βολική θέση είμαστε σίγουρα οραματιστές :D
.

Μην μου βάζεις καταρχήν στο στόμα πράματα που δεν είπα.
Σου είπα πως θέλω να υπηρετήσω τα στερεότυπα και να περνάω την ώρα μου σε ένα γραφείο; Μάλλον πέρα απο την θεωρία που ορθώς αναπτύσσεις πρέπει να διερευνησεις και τα πραγματικά στοιχεία. Πολλοί νέοι πορεύθηκαν μόνο με βάση τα θέλω τους χωρίς κάποιο "αλλά" και κατέληξαν άνεργοι πτυχιούχοι οραματιστές που δουλεύουν σε άσχετα αντικείμενα απο αυτό που σπούδασαν ( έτεροαπασχόληση ) η και χωρίς αμοιβή σε διάφορους απατεωνίσκους
Που έταζαν λαγούς και πετραχήλια. Αυτό με τη σειρά του έχει οδηγήσει σε φαινόμενα διαφθοράς , ευνοιοκρατίας και νεποτισμου αφού πολλοί δεν διστάζουν να καταπατήσουν νόμους για να γίνουν " μεγαλοδικηγόροι " η "πυρηνικοί φυσικοί ". Το σωστό ειναι να τα συνυπολογίσουμε όλα , τίποτα δεν ειναι απόλυτο !!! ( κριτήρια επιλογής επαγγέλματος , απο τα λίγα χρήσιμα της Β λυκείου )

Καμιά φορά όμως πρέπει να λαμβάνουμε υπ'όψιν μας κι άλλους παράγοντες... Αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία είναι το αντικείμενο που θα σπουδάσεις και αυτό έπρεπε να το σκεφτείς πριν επιλέξεις κάποια κατεύθυνση...

Μα προφανώς δεν διάλεξα την θεωρητική για να γίνω χημικός , απλά διερευνώ τις επιλογές μου :·)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Π ρωτά από όλα χρόνια πολλά :Dοπως οι περισσότεροι εδώ μέσα είμαι σε δίλημμα σε περίπτωση που πιάσω τα μόρια είμαι ανάμεσα στο φυσικό στο οποίο τρελαίνομαι από την Α λυκείου αλλά τώρα τελευταία σκέφτομαι για τους μηχανολόγους όπου έχω διαβάσει το πρόγραμμα σπουδών και με έχει ικανοποιήσει πάρα πολύ καθώς και ανάμεσα στους ημμυ Ποιο πιστεύετε ότι έχει καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση?

Λογικά οι μηχανολόγοι γιατί είναι λιγότεροι και είναι πιο εξειδικευμένη η σχολή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ValiaMor7

Νεοφερμένος

Η ValiaMor7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ,οντως εχει αλλαξει το συστημα,δεν ισχυουν τα ξεκλειδωματα πεδιων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ναι αλλα οι σχολες πχ βρεφονηπιοκομων,ψυχολογιας..σε τι κατευθυνση θα ειναι:;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Βάζοντας κάτω την κοινή λογική, η Ψυχολογία θα είναι στον κύκλο των ανθρωπιστικών σπουδών, ενώ το βρεφονηπιοκόμων στον κύκλο των παιδαγωγικών σπουδών. Διαλέγεις και παίρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
περασα σε μια σχολη (ΤΕΙ),η οποια δε μαρεσει,τελικα,ουτε η πολη
με τρελενει να λεμε την αληθεια :/
περασα μεσω ΕΠΑΛ,στη σχολη Εφαρμοσμενης Πληροφορικης και
Πολυμεσων που ειναι στο Ηρακλειο,και τα μαθηματα μου φαινοναι
παλουκι.Δεν ξερω αν ειναι οντως τοσο δυσκολα ή αν ετσι φαινεται
σε εμενα,επειδη περασα μεσω ΕΠΑΛ και εχω ελληψεις σε διαφορα
μαθηματα,οπως μαθηματικα και φυσικη...
Τελοσπατων,σκεφτομαι (σοβαρα),να αλλαξω σχολη...γιατι μου
φαινεται οτι εκει περα θα γινω και εγω αιωνιος φοιτητης :P
Μου αρεσει,καπως,η πληροφορικη,ΑΛΛΑ η πληροφορικη!Οχι τα
μαθηματικα,η φυσικη κτλ κτλ...ειπαμε,λογικο να εχει καποια
μαθηματικα,ΤΕΙ ειναι,αλλα οχι και ετσι!Θελω να δω τι επιλογες εχω
και τι μπορω να κανω τωρα...η αληθεια ειναι (ντροπη μου) οτι δε
ψαχτηκα καν πριν παω εκει,επελέξα Ηρακλειο μονο και μονο επειδη
απο ολους ακουγα οτι ειναι μια πολυ καλη σχολη,και επειδη ειναι
κοντα στο πατρικο μου (με ειχε πριξει και λιγο η μανα μου) και το
εχω μετανιωσει πολυ...εβγαλα 1588 μορια.Καλα ειναι;Με 10% θα
ειναι ευκολο να παω καπου αλλου;Και απο άλλα ΤΕΙ πληροφορικης
ποια ξερετε να ειναι καλα αλλα και οχι πολυ δυσκολα (ναι,ζηταω
πολλα :P)
Εκτος απο πληροφορικη,μαρεσει πολυ και η γραφιστικη (απο μικρη
μαρεσαν τα καλλιτεχνικα και εχω φαντασια :P ),αλλα μπορω μονο σε
ΙΕΚ να παω και οχι σε ΤΕΙ γιατι οπως ειπα και πριν ειμαι απο ΕΠΑΛ
και το μηχανογραφικο μου εχει μονο σχολες πληροφορικης.Στα ΙΕΚ
που ειναι δωρεαν μαθαινεις πραγματα ή πας για χαβαλε; :P Και σου
προσφερουν καλο πτυχιο;
Τελος...εχω καμια ελπιδα με το να ξαναδωσω πανελληνιες (για ΤΕΙ
γραφιστικης) ή θα χασω αδικα ενα χρονο απο τη ζωη μου και θα
ειναι χαζο εκ μερους μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Γεια σου Κατερινα.

Αν κοιταξεις για πληροφορικη τοτε δες στα αλλα τμηματα τι μαθηματικα εχουν. Εχει μαθηματικα λογω αντικειμενου δηλαδη.
δες σχολες που σε ενδιαφερουν αν θες να πας με το 10% και οχι σχολες "καλες". ΑΥτο ηταν το κριτηριο σου τη πρωτη φορα και μαλλον εκ του αποτελεσματος δε σε αντιπροσωπευε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Πληροφορική χωρίς Μαθηματικά ή κάποια Φυσική (Ηλεκτρονική) δεν είναι Πληροφορική. Μόνο στην Ελλάδα ζητάμε την επιστήμη στα νερά μας. Κατάντια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Τα μαθηματικά είναι παντού. Συνήθισέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αν είσαι από ΕΠΑΛ Ομάδας Α΄ δε μπορείς να υποβάλλεις μηχανογραφικό δελτίο με το 10%. Μόνο οι υποψήφιοι ημερησίων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ Ομάδας Β΄ έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο με το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Μαθητής Β' ΕΠΑΛ γραφει στα στοιχεια... αρα ειναι μαλλον β' κυκλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Στα ιεκ μπορεις ν απας για περισσοτερες γνωσεις,Γενικοτερα ειναι της πλακας αλλα εαν το καλλιεργησεις μπορεις να γινεις σεφερλης.Την γραφιστικη εννοω ε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top