Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Βεβαίως, είδα ότι υπάρχουν μαθήματα δικαίου, ιστορίας, κάποια μαθήματα που μου φαίνονται γενικά (κοινωνιολογία κλπ.). Σε ποιον τομέα μπορεί να απασχοληθεί ένας απόφοιτος του τμήματος, ή, τουλάχιστον, σε τι έχει προβάδισμα έναντι των αποφοίτων άλλων σχολών;

Το τμήμα του ΑΠΘ συγκεκριμένα έχει 1 μάθημα Νομικής(Συνταγματικό δίκαιο),και εξετάζει αρκετά συνοπτικά κάποια θεμελιώδη άρθρα του Συντάγματος(πχ 110),που αναφέρονται σε πράγματα που πρέπει να γνωρίζει ένας πολιτικός επιστήμονας,πχ προυποθέσεις αναθεωρητικής εξουσίας,διάκριση εξουσιών,συστατικά στοιχεία πολιτεύματος κτλπ.Άντε να συναντήσεις και μια Πολιτική οικονομία,καθώς και μαθηματικά-στατιστική.
Τα υπόλοιπα τώρα,είναι comparative politics,political theory και Ιστορία με επικέντρωση σε πολιτικά γεγονότα,καθώς και πολιτική ανάλυση αυτής.
Από το τμήμα,μπορείς να ασχοληθείς με την διπλωματία,τα ΜΜΕ,την πολιτική ανάλυση,στατιστικές-εταιρίες δημοσκοπήσεων(δημοσκοπήσεις εκλογών,metron analysis κτλπ άμα έχεις ακούσει τώρα που έρχονται και οι εκλογές),κέντρα πολιτικών ερευνών,υπουργεία καθώς και σε οργανισμούς της Ευρωπαικής Ένωσης.Επιπλέον,μην ξεχνάς και την έρευνα,που σε αντίθεση με οτι πιστεύουν οι περισσότεροι,βασιλεύει(λχ εκλογική συμπεριφορά,με τι κριτήρια ψηφίζει κάποιος ένα κόμμα),που μπορεί να σε οδηγήσει σε Ακαδημαική καριέρα.Το ''επάγγελμα΄΄ του Πολιτικού το αφήνω απ'εξω,γιατι όπως έχεις παρατηρήσει,πολιτικός μπορεί να γίνει ο καθείς,ακόμη και όταν έχει βγάλει μόνο Λύκειο(βλ. χρυσή αυγή :P ).

Αυτά τα μαθήματα,κάθε άλλο παρά γενικά και ''άσχετα'' είναι.Μήν ξεχνάς,πως οι Π.Ε έχουν σταματήσει εδώ και χρόνια να αποτελούν τσιράκι της Νομικής,και έχουν λάβει θετικό και όχι δεοντολογικό χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Σίγουρα το πεδίο σχετίζεται σε μεγάλο βαθμό με τα ενδιαφέροντά μου, ίσως μόνο να παρέχει λιγότερες διεξόδους από τα οικονομικά, επειδή οποιοδήποτε πεδίο σχετίζεται με την οικονομία. Σκέφτομαι, δηλαδή, ότι αν κάποιος μπορεί να ασχοληθεί με ένα από τα 2 και του αρέσουν εξίσου, ίσως είναι πιο εύλογο να επιλέξει το δεύτερο. Θα ήθελα βέβαια να ακούσω και άλλες απόψεις, καθώς και θα ήθελα να μάθω σε τι επίπεδο βρίσκονται τα μαθηματικά των οικονομικών τμημάτων, και αν κάποιος μπορεί να ασχοληθεί με αυτό το αντικείμενο χωρίς πολλά μαθηματικά, αλλά με διαφορετικές προσεγγίσεις (ξαναλέω ότι δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερα προβλήματα, απλώς δεν είναι από τα αντικείμενα που συμπαθώ ιδιαιτέρως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leonidas G9

Νεοφερμένος

Ο leonidas G9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
τη είναι καλύτερο Χημικό η βιοχημεία-βιοτεχνολογία? Μου ενδιαφέρουν και τα δυο ωστόσο.!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ποια η διαφορα νηπιαγωγου με βρεφονηπιοκομου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Ποια η διαφορα νηπιαγωγου με βρεφονηπιοκομου?


Δεν πολυεχει σημασια, ανεργη θα εισαι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Δεν πολυεχει σημασια, ανεργη θα εισαι! :P

Δεν πολυέχει σημασία αφου λες βλακείες. Έχεις εσυ την εντύπωση οτι και γιατρός να τελειωσεις που θεωρείται η ΤΟΠ σχολή, θα έρθουν να σε πάρουν απο το χεράκι και θα σου βρούνε μια θεσούλα να δουλεψεις; Ελεος πια με τα στερεότυπα του τύπου:
Δασκαλίτσα; Καημενη μια ζωη ενεργή.
Γιατρός; Ω ρε μάνα μου, τρικουβερτο θα στήσουμε, έχεις τρελο μέλλον.
Αν δεν έχεις μεράκι γι αυτο που κανεις και δεν το κυνηγας δεν γινεται τίποτα. Και στο κάτω κάτω, καλύτερα να είμαι ανεργη και να έχω ενα πτυχίο πανω στο αντικείμενο που με ευχαριστεί και μου αρέσει, παρα ενα πτυχίο στο οποιο άλλοι με οδήγησαν.
Που μπορω να βρω δουλεια ως: Μεταλλειλογος, Γεωλογος, Δάσκαλος, Χημικός, Νηπιαγωγός;
Απάντηση: Ορεξη να χεις να δουλεύεις σε καφετέριες. Με τους δίσκους τα πας καλα;
Που μπορω να βρω δουλεια ως: Δικηγόρος, Γιατρός, Ηλεκτρολόγος - Αρχιτέκτονας -Πολιτικος μηχανικος;
Απάντηση: Βγες εσυ, και θα σου βρω εγω δουλεια.
Τα έχω ακούσει χιλιάδες φορες. Τουλάχιστον ας μην αναπαράγουν και οι νεότεροι όντας φερέφωνα, τις ακρίτες αυτές στερεότυπικες αντιλήψεις. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Θα σου δώσω χρόνο μέχρι το απόγευμα να ξαναδεις τι έγραψα( μέσα σε ποια πλαισια) και να επαναδιατυπωσεις την απαντηση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Δεν πολυέχει σημασία αφου λες βλακείες. Έχεις εσυ την εντύπωση οτι και γιατρός να τελειωσεις που θεωρείται η ΤΟΠ σχολή, θα έρθουν να σε πάρουν απο το χεράκι και θα σου βρούνε μια θεσούλα να δουλεψεις; Ελεος πια με τα στερεότυπα του τύπου:
Δασκαλίτσα; Καημενη μια ζωη ενεργή.
Γιατρός; Ω ρε μάνα μου, τρικουβερτο θα στήσουμε, έχεις τρελο μέλλον.
Αν δεν έχεις μεράκι γι αυτο που κανεις και δεν το κυνηγας δεν γινεται τίποτα. Και στο κάτω κάτω, καλύτερα να είμαι ανεργη και να έχω ενα πτυχίο πανω στο αντικείμενο που με ευχαριστεί και μου αρέσει, παρα ενα πτυχίο στο οποιο άλλοι με οδήγησαν.
Που μπορω να βρω δουλεια ως: Μεταλλειλογος, Γεωλογος, Δάσκαλος, Χημικός, Νηπιαγωγός;
Απάντηση: Ορεξη να χεις να δουλεύεις σε καφετέριες. Με τους δίσκους τα πας καλα;
Που μπορω να βρω δουλεια ως: Δικηγόρος, Γιατρός, Ηλεκτρολόγος - Αρχιτέκτονας -Πολιτικος μηχανικος;
Απάντηση: Βγες εσυ, και θα σου βρω εγω δουλεια.
Τα έχω ακούσει χιλιάδες φορες. Τουλάχιστον ας μην αναπαράγουν και οι νεότεροι όντας φερέφωνα, τις ακρίτες αυτές στερεότυπικες αντιλήψεις. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

Συνήθως υπάρχει μια σύγχυση στο μυαλό πολλών παιδιών αλλά και των οικογενειών τους (πολλοί γονείς είναι άσχετοι με την πραγματική αγορά εργασίας και τις τρέχουσες οικονομικές εξελίξεις) μεταξύ "ενδιαφέρον της επιστήμης" και "επάγγελμα που τη συνοδέυει". Βέβαια παραβλέπουν το βασικό δεδομένο "μου αρέσει αυτό που κάνω". Κανείς δεν αντιλέγει ότι η Μεταλλειολογία, η Γεωλογία, η Παιδαγωγική, η Φυσική, τα Μαθηματικά, η Ιατρική, η Χημική Μηχανική... είναι ενδιαφέρουσες επιστήμες. Όμως οι σπουδές κάποια στιγμή θα τελειώσουν. Το θέμα δεν είναι να σπουδάζουμε απλά για να μαθαίνουμε νέες γνώσεις. Οι γνώσεις αυτές θα πρέπει κάπως να εξαργυρωθούν σε επιβίωση. Όμως η αγορά εργασίας έχει άλλη γνώμη. Εκεί μετά αρχίζει το πανηγύρι. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Χημικό φίλε.Μακρυά από βιοχημεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μην τον ακούς, δεν έχει αμερόληπτη γνώμη. Εγώ σου λέω πάνε εκεί που γουστάρεις, απλά το χημικό είναι πιο γενικό τμήμα και γι αυτό ίσως -με πολύ επιφύλαξη, γιατί μόνο μαντεύω- να είναι καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Παίδες δεν βλέπω κάποιο αντεπιχείρημα για το Βιοχημικό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σία94

Νεοφερμένος

Η Σία94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Και το χημικό και το βιοχημικό καλό είναι. Απλώς το χημικό είναι πιο γενικό, διδάσκεσαι όλους τους τομείς της χημείας και έχει και κατεύθυνση βιοχημείας άμα θες να γίνεις χημικός-βιοχημικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
για προπτυχιακα οσο πιο γενικο ειναι ενα τμημα τοσο το καλυτερο. Εδω καλα καλα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για το αν σου αρεσει ενας κλαδος πριν μπεις ,θα πας να διαλεξεις και ειδικευση κιολας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Να ξες, το βιοχημικό είναι χάλια τμήμα. Από τα πιο ό,τι να 'ναι τμήματα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης. Καλύτερα πάνε στο χημικό να μάθεις να παίζεις μπαλίτσα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
κοιταξτε παιδια επειδη ειχε περασει ενας γνωστος μου σε αυτο το τμημα θα το πω οσο πιο περιεκτικα γινεται.η σχολη ειναι παρα πολυ ευκολη με κατα γενικη ομολογια μαθηματα της πλακας οποτε βαθμο πτυχιου ανω του 8 λογικα με ελαχιστο διαβασμα.Το θεμα ειναι αλλο ομως.Πρωτον παλαιοτερα τα εργασιακα δικαιωματα και δευτερον το πουλ μουρ θεμα που ενδιαφερει σιγουρα τους ελληναρες που δινουν πανελλαδικες.Εργασιακα δικαιωματα μηδαμινα αντιμετωπιζονται ισαξια με της φυτικης παραγωγης χωρις να υποτιμω καμια σχολη απο τις 2 και στο θεμα του πουλ μουρ οι περισσοτεροι κοροιδευουν και λενε χαρακτηριστικα τις εξης φρασεις:ελα μωρε σιγα τι σχολη,ολοι οι ασχετοι που απετυχαν να μπουν σε μουρατη σχολη πανε εκει.Οποτε συμπερασμα:μακρια και αγαπημενοι,ξαναδωστε πανελλαδικες αν ειναι να πατε σε αυτη τη σχολη

μπορει να φανταζει αστειο αυτο που γραφω και σε αντιφαση με αυτο που γραφω σε αλλο θεμα ομως η φυτικη παραγωγη σε λιγα χρονια θα ειναι πρωτη στις προτιμησεις ολων των παιδιων.αν σκεφτειτε το λογο και μου τον βρειτε θα σας δωσω δωρο ενα σοκολατακι.ακουω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

leonidas G9

Νεοφερμένος

Ο leonidas G9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά είναι τόσο χάλια σχολή ? Απότι βλέπω και τα επαγγέλματικα δικαιώματα είναι πολύ καλά. Την θεωρούν υποτιμητική? Κανένας φοιτητής αυτής της σχολής τι λέει? (χημικό ή βιοχημεία βιοτεχνολογία?)-:confused:

Επίσης, ως προς την επαγγελματική αποκατάσταση, είναι καλύτερο χημικό ΄ή βιοχημία-βιοτεχνολογία? Με ενδιαφέρουν και τα δυο τμήματα, Ποιο από τα δυο όμως έχει περισσότερες προοπτικές για εργασία? Διαφωτίστε με σας παρακαλώ, ευχαριστώ εκ το πρότερον! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sotekos97

Νεοφερμένος

Ο Sotekos97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Ειμαι β λυκείου , θεωρητική κατεύθυνση και τα πάω αρκετά καλά με τα μαθήματα. Ωστόσο εχω αρχίσει και προβληματίζομαι έντονα για την σχολή που θα επιλέξω. Όπως ειναι γνωστό , η κατεύθυνση μας ειναι αρκετά ενδιαφέρουσα αλλά με πολύ λίγες επιλογές και χωρίς επαγγελματικό αντίκρισμα... ( όχι πάντα βέβαια ). Πολλοί μου προτείνουν την νομική αλλά εχω αρκετές αμφιβολίες τόσο για την κλίση μου προς αυτό όσο και για το αν πραγματικά αξίζει να ασχοληθεί κανείς στην σήμερον ημέρα με τις νομικές σπουδές. Το ίδιο ισχύει μερικώς και για την ψυχολογία. Την φιλολογία την εχω αποκλείσει καθώς πρόκειται να φύγω στο εξωτερικό μετα τις σπουδές μου κάτι για το οποίο εχω αρχίσει ήδη και προετοιμάζομαι επί του πρακτέου... Οι επιλογές μου λοιπόν μάλλον περιορίζονται στο 3ο και το 5ο πεδίο , όμως για το τελευταίο δεν εχω αρχίσει την κατάλληλη προετοιμασία από φέτος όπως κάποιοι άλλοι. Τι μου προτείνετε; Εμένα Μου αρέσουν ιδιαίτερα οι σχολές του 1ου και του 3ου πεδίου όμως η απορρόφηση ειναι μεγάλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Ειμαι β λυκείου , θεωρητική κατεύθυνση και τα πάω αρκετά καλά με τα μαθήματα. Ωστόσο εχω αρχίσει και προβληματίζομαι έντονα για την σχολή που θα επιλέξω. Όπως ειναι γνωστό , η κατεύθυνση μας ειναι αρκετά ενδιαφέρουσα αλλά με πολύ λίγες επιλογές και χωρίς επαγγελματικό αντίκρισμα... ( όχι πάντα βέβαια ). Πολλοί μου προτείνουν την νομική αλλά εχω αρκετές αμφιβολίες τόσο για την κλίση μου προς αυτό όσο και για το αν πραγματικά αξίζει να ασχοληθεί κανείς στην σήμερον ημέρα με τις νομικές σπουδές. Το ίδιο ισχύει μερικώς και για την ψυχολογία. Την φιλολογία την εχω αποκλείσει καθώς πρόκειται να φύγω στο εξωτερικό μετα τις σπουδές μου κάτι για το οποίο εχω αρχίσει ήδη και προετοιμάζομαι επί του πρακτέου... Οι επιλογές μου λοιπόν μάλλον περιορίζονται στο 3ο και το 5ο πεδίο , όμως για το τελευταίο δεν εχω αρχίσει την κατάλληλη προετοιμασία από φέτος όπως κάποιοι άλλοι. Τι μου προτείνετε; Εμένα Μου αρέσουν ιδιαίτερα οι σχολές του 1ου και του 3ου πεδίου όμως η απορρόφηση ειναι μεγάλο θέμα.

Κοιτα το 5ο πεδιο και αν σε ενδιαφερουν τα οικονομικα κανε ιδιαιτερα απο Ιουλιο ειδικα στα Μαθηματικα και ΑΟΘ φυσικα αλλα το τελευταιο ειναι πιο βατο!! Στο 3ο πεδιο διερευνησε λιγο τις σχολες Ιατρικων Εργαστηριων,Φυσικοθεραπειας,Ραδιολογιας,Διαιτολογιας,Νοσηλευτικης!! Βεβαια θα εχεις καποια κενα σε Χημεια και Βιολογια και ισως Φυσικη αλλα αν πραγματικα σου αρεσουν κανεις ιδιαιτερο στην αρχη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Και τα 2 εχουν πεθανει προ πολλου στην ελλαδα. Μαλλον δεν εχεις ρωτησει αποφοιτους να σου πουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotekos97

Νεοφερμένος

Ο Sotekos97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κοιτα το 5ο πεδιο και αν σε ενδιαφερουν τα οικονομικα κανε ιδιαιτερα απο Ιουλιο ειδικα στα Μαθηματικα και ΑΟΘ φυσικα αλλα το τελευταιο ειναι πιο βατο!! Στο 3ο πεδιο διερευνησε λιγο τις σχολες Ιατρικων Εργαστηριων,Φυσικοθεραπειας,Ραδιολογιας,Διαιτολογιας,Νοσηλευτικης!! Βεβαια θα εχεις καποια κενα σε Χημεια και Βιολογια και ισως Φυσικη αλλα αν πραγματικα σου αρεσουν κανεις ιδιαιτερο στην αρχη!!!!


Σκέφτομαι σοβαρά την φυσικοθεραπεια καθώς μου αρέσει αρκετά σαν επιστήμη αλλά δεν γνωρίζω το επαγγελματικό της αντίκρισμα και ιδιαίτερα στο εξωτερικό , υπάρχουν ευκαιρίες μετεκπαίδευσης και αποκατάστασης ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top