challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Το ΣΕΜΦΕ ειναι αλλη μια σχολη απατη. Σχολη χωρις επαγγελματικα δικαιωματα. Απορω ειλικρινα ποιος νους σκεφτηκε να δημιουργησει μια τετοια σχολη στο ΕΜΠ?

Τι εννοείς;

Για την αποκατάσταση της αλήθειας: Επαγγελματικά Δικαιώματα αποφοίτων ΣΕΜΦΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Η ΣΕΜΦΕ αυτή τη στιγμή έχει επαγγελματικά δικαιώματα ίδια με ενός μαθηματικού/φυσικού ανάλογα με το τι κατεύθυνση θα πάρεις στο τρίτο έτος. Όσον αφορά την μετ έπειτα εισαγωγή σε ΗΜΜΥ αν δεν κάνω λάθος από σχολές εντός του ΕΜΠ μπορείς να πας μετά με κατατακτήριες στο 5ο εξάμηνο ενώ από οποιαδήποτε άλλη εκτός ΕΜΠ στο 3ο. Αλλά εγώ πάντως δεν θα το σκεφτόμουν έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Τι εννοείς;

Για την αποκατάσταση της αλήθειας: Επαγγελματικά Δικαιώματα αποφοίτων ΣΕΜΦΕ

Φιλε μου εννοω πως ειναι σχολη Πολυτεχνειου και δεν εχει επαγγελματικα δικαιωματα Μηχανικου. Τωρα αν ειναι να μπεις εκει και να παρεις την ιδιοτητα του Μαθηματικου η του Φυσικου γιατι να μην το κανεις απευθειας στις original σχολες?

Aυτο εννοω λεγοντας πως η σχολη αυτη ειναι κοροιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Φιλε μου εννοω πως ειναι σχολη Πολυτεχνειου και δεν εχει επαγγελματικα δικαιωματα Μηχανικου. Τωρα αν ειναι να μπεις εκει και να παρεις την ιδιοτητα του Μαθηματικου η του Φυσικου γιατι να μην το κανεις απευθειας στις original σχολες?

Τι δικαιώματα θα έπρεπε κατα την γνώμη σου να έχει δηλαδή;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Τι δικαιώματα θα έπρεπε κατα την γνώμη σου να έχει δηλαδή;:confused:

Δεν θα επρεπε να υφισταται καν σαν σχολη. Ποιο το νοημα να δημιουργουμε σχολες και να αρχιζουμε μετα την κολοκυθια? Να προσπαθουμε δηλαδη να την "στριμωξουμε" μεταξυ ηδη υπαρχοντων σχολων? Μηπως μας ελειπαν οι σχολες μαθηματικων η φυσικων και επρεπε να φτιαξουμε και αλλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos147

Νεοφερμένος

Ο aggelos147 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας.εχω βγαλει 14241 μορια και ενδιαφερομαι για πληροφορικη.εσεις ποια σχολη προτεινετε???μου εχουν πει οτι καλυτερη ειναι η πληροφορικη στο καποδιστριακο!ισχυει?σε ενα προχειρο μηχανογραφικο που εχω κανει την εχω βαλει πρωτη και μετα εχω βαλει την πληροφορικη στο ΠΑΠΙ.Και ως τριτη επιλογη εχω βαλει την πληροφορικη στην ΑΣΟΕΕ.θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας και να με βοηθησετε.επισης επειδη το καποδιστριακο εχει 16684 ειναι λιγο δυσκολο να την πιασω.βεβαια ανηκω σε ειδικη κατηγορια(τριτεκνια) και η περσυνη βαση ειχε 14818.πιστευετε οτι εχω πιθανοτητες να την πιασω φετος αν πεσει αρκετα η σχολη???σας παρακαλω βοηθηστε αμεσα γιατι αυριο θα οριστικοποιησω το μηχανογραφικο και δεν εχω αποφασισει ακομα για την σειρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallen angel <3

Νεοφερμένος

Η Όποιος θέλει ας με ρωτήσει... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Θα ήταν πολύτιμη η γνώμη σας για τις παρακάτω σχολές
΄
1 Βιοχημείας &βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας(μόνο Λάρισα υπάρχει αυτό το τμήμα)
2 Φυσική-Χημεία
3 Επιστημών της Προσχολικής αγωγής& του Εκπ/κού
4 Γεωλογίας & Γεωπεριβάλλοντος
Thanks!
προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου η φυσικη αλλα ξερω απο φιλους οτι σαν τμηματα ειναι καλα..το θεμα ειναι η αποκατασταση μετα.επισης πολλοι μ εχουν πει για την προσχολικη αγωγη οτι ειναι πολυ καλη σαν σχολη...και απο θεμα αποκαταστασης υπαρχουν και τα ιδιωτικα ή επιλέγεις συγκεκριμενη κατηγορια πχ παιδια με κινητικα προβληματα και γινεσαι αμεσως "σπανια" οποτε και σε ψαχνουν και σε ζητανε!!αυτα πιστευω και ξερω εγω..ελπιζω να βοηθησα λιγακι και καλη επιτυχια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tom*

Νεοφερμένος

Ο Tom* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
΄καλημέρα. Εδωσα φέτος πανελλήνιες από θεωρητική κατευθυνση. Και έδωσα επίσης και δύο ειδικά μαθήματα: γερμανικά και γαλλικά στα οποια νομίζω οτι τα πήγα πολύ καλά. Είχα σκεφτει να δηλώσω γαλλική φιλολογία αλλά δυστυχώς από όσο ξέρω το συγκεκριμένο τμήμα είναι πολύ δυσκολο για να πάρεις πτυχιο και σαν να μην έφτανε αυτό, οι επαγγελματικές του προοπτικές είναι μηδενικές καθώς για τους καθηγητες της γαλλικής δεν υπάρχει απορροφηση από τη δημόσια εκπαιδευση και το χειροτερο είναι οτι πλέον κυνηγάνε και τα ιδιαιτερα με το τουφέκι! Αντίθετα το τμήμα της Γερμανικής Φιλολογίας είναι πολλά υποσχόμενο μιας και η ζήτηση για την εκμάθηση της Γερμανικής έχει αυξηθει και συνεχιζει να αυξάνεται κατακόρυφα! Με λίγα λόγια έγινε η δεύτερη ξένη γλώσσα μέτα τα Αγγλικά ,οπότε αν μη τι άλλο εχει εξασφαλίσει κανείς απασχόληση σε ιδιαίτερα και φροντηστήρια. Και επιπλέον έχουν και καλύτερη προοπτική για διορισμό. Σκέφτομαι όμως να δηλώσω και τουριστικά επαγγέλματα. Οπότε θα ήθελα να ακούσω και τη δική σας αποψη για να μπορεσω να σχηματίσω μια όσο το δυνατόν πιο ξεκάθαρη εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maro!

Νεοφερμένος

Η maro! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλημέρα Tom*! Τα πράγματα ειναι ακριβώς έτσι. Σκέφτεσαι σωστά! Τα τμήματα της Γερμανικής Φιλολογίας έχουν να παρουσιάσουν πτυχιούχους οι οποίοι γίνονται ολοένα και πιο περιζήτητοι στην αγορά εργασίας λόγω της προτίμησης της Γερμανικής γλώσσας ως δεύτερης σε διδασκαλία μετα τα αγγλικά. Στην Ελλάδα πλέον η διδασκαλία των Γερμανικών κερδίζει έδαφος έναντι της διδασκαλίας άλλων ξένων γλωσσών. Και το πολύ θετικό είναι ότι διδασκεται ως δεύτερη ξένη γλώσσα στα περισσότερα δημόσια σχολεία και αυτό ειναι κάτι που δημιουργεί πολλές δυνατότητες για απασχόληση ακόμα και στο δημόσιο τομέα. Αυτή την άνοδο της Γερμανικής την επιβεβαιώνει και η θεαματική αυξηση στα μόρια αυτού του τμήματος συγκριτικά με τις βάσεις που είχε πριν πεντε χρόνια κάτι που δείχνει φυσικά την προτίμηση των υποψηφίων για τη σχολή αυτή λόγω των πολύ καλών προοπτικών. Και δεν θα ήταν υπερβολή αν λέγαμε οτι σε δυο - τρία χρόνια θα δούμε πιθανότατα τη Γερμανική Φιλολογία να αγγίζει τις βάσεις της Αγγλικής! Αυτήν την τάση ανόδου μπορείς να τη διαπιστώσεις και ο ίδιος αν ρίξεις μια ματιά στην πορεία των βάσεων των τελευταίων 7 ετών! Ψάξτο και δεν θα χάσεις! Όσο για τη γάλλική, λυπάμαι αλλά ούτε κι εγώ θα στο πρότεινα. Ξέρω άτομα που ειχαν περάσει και παράτησαν το τμήμα στο δεύτερο και τρίτο έτος για να δώσουν τελικά ξανά εξετάσεις για άλλες σχολές. Ε, από αυτή την άποψη μάλλον χάσιμο χρόνου είναι μια επιλογή για το συγκεκριμένο τμήμα. Δυστυχώς άλλες σχολές γνωρίζουν τώρα την αναγνώριση και άλλες ειναι καταδικασμένες να περάσουν σε δεύτερο ή και τρίτο πλάνο. Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Γεια σας.εχω βγαλει 14241 μορια και ενδιαφερομαι για πληροφορικη.εσεις ποια σχολη προτεινετε???μου εχουν πει οτι καλυτερη ειναι η πληροφορικη στο καποδιστριακο!ισχυει?σε ενα προχειρο μηχανογραφικο που εχω κανει την εχω βαλει πρωτη και μετα εχω βαλει την πληροφορικη στο ΠΑΠΙ.Και ως τριτη επιλογη εχω βαλει την πληροφορικη στην ΑΣΟΕΕ.θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας και να με βοηθησετε.επισης επειδη το καποδιστριακο εχει 16684 ειναι λιγο δυσκολο να την πιασω.βεβαια ανηκω σε ειδικη κατηγορια(τριτεκνια) και η περσυνη βαση ειχε 14818.πιστευετε οτι εχω πιθανοτητες να την πιασω φετος αν πεσει αρκετα η σχολη???σας παρακαλω βοηθηστε αμεσα γιατι αυριο θα οριστικοποιησω το μηχανογραφικο και δεν εχω αποφασισει ακομα για την σειρα...

Αυτο που πρεπει να κανεις πρωτα απ'ολα ειναι να επικοινωνησεις με το Οικονομικο Επιμελητηριο της Ελλαδας και να μαθεις εαν η σχολη του Οικονομικου Αθηνων σου δινει δικαιωμα εγγραφης στα μητρωα τους και αδεια λογιστη. Αν πραγματι ισχυει για μενα δηλωσε πρωτα το Οικονομικο Αθηνων, μιας και θα εχεις μια επαγγελματικη διεξοδο επιπλεον.

Τωρα ειτε ΠαΠει ειτε Πανεπιστημιο Αθηνων μικρες οι διαφορες. Για μενα καλυτερα ΠαΠει μιας και εχει καλυτερο περιβαλλον σπουδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το να πηγαίνει κάποιος πληροφορική και να θέλει να ασχοληθεί ως λογιστής είναι τραγικό :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ilia δεν ζουμε σε εποχες οπου ο καθενας κανει αυτο που θελει, αλλα σε εποχες οπου κανεις αυτο που χρειαζεται για να τα βγαλεις περα. Το να σου δινεται η δυνατοτητα να εργαστεις και ως λογιστης με το ιδιο πτυχιο ειναι κατι θετικο. ΕΙναι μια επιπλεον δυνατοτητα απασχολησης. Αρα πρεπει να αντιμετωπιζεται ως κατι θετικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δε διαφωνώ Θεόδωρε,απλά το να θες να περάσεις πχ πληροφορική ΟΠΑ ,εφαρμοσμένη ΠΑΜΑΚ ή ακόμα και Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης (ω ναι το άκουσα και αυτό)για να θες να γίνεις λογιστής για μένα είναι Άτοπο.Καλύτερα δηλαδή να πήγαινες κατευθείαν Τει λογιστικής ή οικονομικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ilia δεν ζουμε σε εποχες οπου ο καθενας κανει αυτο που θελει, αλλα σε εποχες οπου κανεις αυτο που χρειαζεται για να τα βγαλεις περα. Το να σου δινεται η δυνατοτητα να εργαστεις και ως λογιστης με το ιδιο πτυχιο ειναι κατι θετικο. ΕΙναι μια επιπλεον δυνατοτητα απασχολησης. Αρα πρεπει να αντιμετωπιζεται ως κατι θετικο.

ΔΕΝ ΖΕΙΣ,εσυ.Απλως ΕΣΥ δεν θες να προσπαθησεις ωστε να πετυχεις τον στοχο σου,και μενεις και βολευεσαι σε αλλες επιλογες.
Οι εποχες που ζουμε ειναι δυσκολες,και θα ξεχωρισουν αυτοι με τσαγανο και θεληση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos147

Νεοφερμένος

Ο aggelos147 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αυτο που πρεπει να κανεις πρωτα απ'ολα ειναι να επικοινωνησεις με το Οικονομικο Επιμελητηριο της Ελλαδας και να μαθεις εαν η σχολη του Οικονομικου Αθηνων σου δινει δικαιωμα εγγραφης στα μητρωα τους και αδεια λογιστη. Αν πραγματι ισχυει για μενα δηλωσε πρωτα το Οικονομικο Αθηνων, μιας και θα εχεις μια επαγγελματικη διεξοδο επιπλεον.

Τωρα ειτε ΠαΠει ειτε Πανεπιστημιο Αθηνων μικρες οι διαφορες. Για μενα καλυτερα ΠαΠει μιας και εχει καλυτερο περιβαλλον σπουδων.

επειδη το εχω ψάξει εγγραφεσαι σιγουρα στο οικονομικο επιμελητηριο είτε απο την ΑΣΟΕΕ ειτε απο το ΠΑΠΙ.αυτο ειναι σιγουρο.αλλα απο γνωστους που ακουω λενε οτι στην ΑΣΟΟΕ το τμημα ειναι χαλια τελείως και με εχουν μπερδεψει αρκετα,αν και εμενα μου αρεσει πολυ η ΑΣΟΕΕ ως σχολη και ειναι και πολυ κοντα.Το καποδιστριακο δεν ειναι καλη επιλογη;ολοι λενε οτι αυτη ειναι η καλυτερη σχολη και απο φιλο που ειναι στην συγκεκριμενη σχολη λεει οτι ειναι τελεια και οτι λεει με χιλια...για πρωτη επιλογη σιγουρα θα βαλω το καποδιστριακο μαλλον.για δευτερη και τριτη ειναι το θεμα.ΑΣΟΟΕ και ΠΑΠΙ ή ΠΑΠΙ και ΑΣΟΕΕ;σε μια απο αυτες τις 2 περναω σιγουρα...(εκτος και αν τυχει κανενα απροοπτο).τι προτεινεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickd

Νεοφερμένος

Ο nickd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Η ΣΕΜΦΕ οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος έχει επαγγελματικά δικαιώματα ίδια με ενός μαθηματικού/φυσικού ανάλογα με το τι κατεύθυνση θα πάρεις στο τρίτο έτος. Δεν ειναι απατη αλλα σχολη πολυ υψηλου επιπεδου. Αν θες να γινεις απλως καθηγητης μπορεις και απλα να πας στο Φυσικο, αν εχεις βλεψεις για ακαδημαικη καριερα, διδακτορικα κλπ μπορεις να πας και ΣΕΜΦΕ.
Φυσικα δεν βγαινεις μηχανικος λεει η Σχολη στον τιτλο της την λεξη μηχανικος? Τ ο τραγικοτερο ομως ολων ειναι να μην ακολουθησεις αυτο που λεν οι επιθυμιες σου και να εγκλωβιστεις για παντα σε κατι με το οποιο δεν εχεις αγαπη. Στους ΗΜΜΥ τον καις τον εγκεφαλο σου με ενα σωρο μαθηματα και εργασιες με τα οποιο αν δεν εχεις κολλημα θα σου γινουν εφιαλτης.
Follow your heart φιλε , η νεοτητα δεν ειναι μεγαλη για να την αναλωσουμε και να φτασει μια μερα να δουμε οτι φαγαμε τα καλυτερα μας χρονια δυστυχισμενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Θ.7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Θ.7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Η ΣΕΜΦΕ οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος έχει επαγγελματικά δικαιώματα ίδια με ενός μαθηματικού/φυσικού ανάλογα με το τι κατεύθυνση θα πάρεις στο τρίτο έτος. Δεν ειναι απατη αλλα σχολη πολυ υψηλου επιπεδου. Αν θες να γινεις απλως καθηγητης μπορεις και απλα να πας στο Φυσικο, αν εχεις βλεψεις για ακαδημαικη καριερα, διδακτορικα κλπ μπορεις να πας και ΣΕΜΦΕ.
Φυσικα δεν βγαινεις μηχανικος λεει η Σχολη στον τιτλο της την λεξη μηχανικος? Τ ο τραγικοτερο ομως ολων ειναι να μην ακολουθησεις αυτο που λεν οι επιθυμιες σου και να εγκλωβιστεις για παντα σε κατι με το οποιο δεν εχεις αγαπη. Στους ΗΜΜΥ τον καις τον εγκεφαλο σου με ενα σωρο μαθηματα και εργασιες με τα οποιο αν δεν εχεις κολλημα θα σου γινουν εφιαλτης.
Follow your heart φιλε , η νεοτητα δεν ειναι μεγαλη για να την αναλωσουμε και να φτασει μια μερα να δουμε οτι φαγαμε τα καλυτερα μας χρονια δυστυχισμενοι.
αδερφε σε ποιον αναφερεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
ΔΕΝ ΖΕΙΣ,εσυ.Απλως ΕΣΥ δεν θες να προσπαθησεις ωστε να πετυχεις τον στοχο σου,και μενεις και βολευεσαι σε αλλες επιλογες.
Οι εποχες που ζουμε ειναι δυσκολες,και θα ξεχωρισουν αυτοι με τσαγανο και θεληση.


Καταλαβαινω πως οταν βρισκεσαι στα φοιτητικα εδρανα ειναι εξαιρετικα δυσκολο να αντιληφθεις την κοινωνικη πραγματικοτητα.

Ολα αυτα που λες περι "θελησης" και "τσαγανου" ειναι υπεροχα στην θεωρια, αλλα δεν πληρωνουν το νοικι, δεν πληρωνουν τους λογαριασμους και δεν γεμιζουν την κατσαρολα. Θα ερθει η στιγμη που θα το καταλαβεις και εσυ αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Όχι στα φοιτητικά έδρανα, ακόμα δεν μπήκε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top