miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
ειμαι σε πολυ μεγαλο διλημμα..εβγαλα 18.350 μορια (θεωρητικη) και θελω παιδαγωγικο αθηνας..ομωσ ακουω οτι δεν εχει επαγγελματικη αποκατασταση..τι να κανω?σε 5 χρονια λετε να αλλαξουν τα πραγματα..??μηπως θα ηταν καλυτερα να παω αγγλικη φιλολογια?ομωσ δεν μ αρεσουν και πολυ τα αγγλικα..η δημοσιογραφια παντειου εχει προοπτικη?η'προωθουνται περισσοτερο αυτοι απο ιδιωτικεσ σχολες?πειτε μ την αποψη σας γτ ειμαι προβληματισμενη.

βλέπεις να υπάρχει περίπτωση να καλυτερέψουν τα πράγματα?το δημόσιο έκλεισε, δε χωράει άλλους...πολύ δύσκολα αλλάζει αυτό...γνώμη μου είναι ότι όσοι επιλέγουν συνειδητά παιδαγωγικές σχολές είναι άξιοι της μοίρας τους...καλύτερα να πας σε μια φιλολογία να μπορείς τουλάχιστον να κάνεις και κανένα ιδιαίτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilirose

Νεοφερμένος

Η lilirose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα!Θα ηθελα τη βοηθεια σας..Εδωσα για δευτερη φορα πανελληνιες και εβγαλα 17560 μορια.Λογικα πιανω και αγγλικη φιλολογια αθηνας και προγραμμα ψυχολογιας στο καποδιστριακο.δεν μπορω να αποφασισω ποιο να βαλω πρωτο στο μηχανογραφικο.μου αρεσουν και τα δυο.Βεβαια οσον αφορα την επαγγελματικη αποκατασταση στην ελλαδα και τα δυο ειναι σε χαλια μοιρα αλλα η ψυχολογια ειναι χειροτερα.Στο εξωτερικο που θελω να προσπαθησω να φυγω η ψυχολογια εχει μεγαλυτερη ζητηση.δεν ξερω.Τι να διαλεξω? αγγλικη που ειναι πιο περιορισμενη και στην τελικη διδασκει κανεις και με ενα proficiency ή ψυχολογια που εχει περισσοτερους δρομους αλλα ειναι οπως και να το κανουμε πιο περιπλοκη επιστημη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Καλησπερα!Θα ηθελα τη βοηθεια σας..Εδωσα για δευτερη φορα πανελληνιες και εβγαλα 17560 μορια.Λογικα πιανω και αγγλικη φιλολογια αθηνας και προγραμμα ψυχολογιας στο καποδιστριακο.δεν μπορω να αποφασισω ποιο να βαλω πρωτο στο μηχανογραφικο.μου αρεσουν και τα δυο.Βεβαια οσον αφορα την επαγγελματικη αποκατασταση στην ελλαδα και τα δυο ειναι σε χαλια μοιρα αλλα η ψυχολογια ειναι χειροτερα.Στο εξωτερικο που θελω να προσπαθησω να φυγω η ψυχολογια εχει μεγαλυτερη ζητηση.δεν ξερω.Τι να διαλεξω? αγγλικη που ειναι πιο περιορισμενη και στην τελικη διδασκει κανεις και με ενα proficiency ή ψυχολογια που εχει περισσοτερους δρομους αλλα ειναι οπως και να το κανουμε πιο περιπλοκη επιστημη?

Έχει διαφορά η διδασκαλία αγγλικής γλώσσας με proficiency ή με πτυχίο Αγγλικής φιλολογίας. Στην Αγγλική φιλολογία μελετάς σε πάρα πολύ βάθος την αγγλική γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
εχω μπερδευτει παρα πολυ..εξ αρχης ειχα ως πρωτη επιλογη και μαλιστα πιστευα οτι δεν θα την πιασω νηπιαγωγων (αθηνα+θεσσαλονικη).οταν εγραψα ομως ημουν 80% σιγουρη οτι εχω γραψει γυρω στα 15.500 οποτε δεν περνουσα και το ειχα παρει αποφαση οτι περναω γιαννενα.τελικα εβγαλα 16.653 και πιανω νηπιαγωγων σε ολες τις πολεις.ομως τωρα μου εχουν μπει σκεψεις να δηλωσω πρωτα παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης.αθηνα και σαλονικα δεν τα πιανω γιατι αποκλειεται να πεσουν τοσο οι βασεις.τωρα αυτο που με βασανιζει ειναι να δηλωσω πρωτα επαρχια δημοτικης εκπαιδευσης ή νηπιαγωγων αθηνα+σαλονικα που περναω???πειτε και εσεις την γνωμη σας..περισσοτερο μελλον και αποκατασταση ποια απο τα δυο εχουν???καλυτερη σχολη ποια ειναι???ποιο ευρυ πεδιο ποιο ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ewa214

Νεοφερμένος

Η ewa214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα εχω 17843 μορια και σκεφτομαι για Χημικων Μηχανικων ΕΜΠ ή Πληροφορικης & Τηλεπικοινωνιων στο Καποδιστριακο. Ποια σχολη εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosSinCara

Νεοφερμένος

Ο Sheldon Cooper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
παιδιά βρήκα μια σχολή στο πανεπιστήμιο του Πειραιά που λέγεται Ψηφιακών Συστημάτων που με βάση τις περσινές βάσεις περνάω,,,,σαν σχολή πως είναι? έχει κανείς άποψη? και τι μπορείς να κάνεις όταν πάρεις το πτυχίο,,,,

με λίγο ψάξιμο που έκανα στην ιστοσελίδα τους δε βρήκα και πολλά πράγματα ,,
αλλά αυτό που πρόσεξα στο πρόγραμμα σπουδών τους είναι ότι μοιάζει λίγο με των σχολών πληροφορικής,,,,,,,

όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει.,.,.,.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εχω μπερδευτει παρα πολυ..εξ αρχης ειχα ως πρωτη επιλογη και μαλιστα πιστευα οτι δεν θα την πιασω νηπιαγωγων (αθηνα+θεσσαλονικη).οταν εγραψα ομως ημουν 80% σιγουρη οτι εχω γραψει γυρω στα 15.500 οποτε δεν περνουσα και το ειχα παρει αποφαση οτι περναω γιαννενα.τελικα εβγαλα 16.653 και πιανω νηπιαγωγων σε ολες τις πολεις.ομως τωρα μου εχουν μπει σκεψεις να δηλωσω πρωτα παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης.αθηνα και σαλονικα δεν τα πιανω γιατι αποκλειεται να πεσουν τοσο οι βασεις.τωρα αυτο που με βασανιζει ειναι να δηλωσω πρωτα επαρχια δημοτικης εκπαιδευσης ή νηπιαγωγων αθηνα+σαλονικα που περναω???πειτε και εσεις την γνωμη σας..περισσοτερο μελλον και αποκατασταση ποια απο τα δυο εχουν???καλυτερη σχολη ποια ειναι???ποιο ευρυ πεδιο ποιο ειναι??

βασικα,ότι σου αρέσει πιο πολυ!εγω λεω να βάλεις πρώτα τα παιδαγωγικα και μετα το νηπιαγωγων.το παιδαγωγικο έχει μεγαλύτερη απορρόφηση απο ότι το νηπιαγωγων και γενικά είναι ευκολη σχολη και με ενδιαφέρον. αλλα βάλε ότι σου αρεσει περισσοτερο γιατι στις εποχές που διανυουμε καμια σχολη δεν έχει σίγουρη απορρόφηση!το θεμα ειναι να σου αρεσει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα από αντικείμενο σπουδών/επίπεδο κλπ κλπ οπότε μην με κράξετε. Θα μιλήσω όμως βάσει της εμπειρίας μου: Το ΕΜΠ είναι παντού, αλήθεια, ΠΑΝΤΟΥ. Και έχει λεφτά. :D
Ούτε χαρτί δεν έχει, μεταξύ μας. Έγινε χαμός με το κούρεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
λοιπόν ας πω και εγώ,είμαι ανάμεσα σε τει εμπορίας και διαφήμισης,λογιστική,δομικών έργων,μηχανολογίας και οτιδήποτε με πληροφορική ( πχ Βιομηχανική Πληροφορική )
κυρίως όμως σε λογιστική και δομικών έργων δεν ξέρω πιο να δηλώσω πιο πάνω...εχω ως πρωτη επιλογη εμπορίας κ διαφημισης και "δεν ξερω" τι να δηλωσω δευτερη...να πω την αληθεια ειμαι προς λογιστικη μερια...
αυτα για αρχη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George pap.

Νεοφερμένος

Ο George pap. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα,
Στις φετινές πανελλήνιες συγκέντρωσα μετά από πολύ κόπο 18795 μόρια (θετική). Γιούπι ναι, όμως τώρα σχόλασε η γιορτή και ήρθε η ώρα για το μηχανογραφικό. Όλεθρος. Γαμώ την εποχή που βρήκαμε να γεννηθούμε μέσα μη χέσω (Pardon τα français μου). Πραγματικά νιώθω ότι δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα και είμαι σε θολά νερά για όλες τις σχολές. Ιατρική αν και πιάνω δεν με ενδιαφέρει σαν επάγγελμα και το νιώθω εξωγήινο για μένα. (σημειωτέων, για να προλάβω σχόλια, η οικονομική μου κατάσταση είναι λίγο χειρότερη από αυτή του μέσου έλληνα,και μένω σπάρτη, άρα δεν έχω επιλογές από τα τοπικά) Φαρμακευτική πάλι νομίζω ότι τα μόρια της δεν ανταποκρίνονται στο επάγγελμά της μετέπειτα. Είδαμε όλοι τις εξεγέρσεις τους λίγους μήνες πρίν και είμαστε στην χώρα με το μεγαλύτερο ποσοστό φαμακείων ανά κάτοικο στην ευρώπη, αν δεν απατώμαι.Ήρθα σε επαφή με έναν απόφοιτο του ΜΒΓ της αλεξανδρούπολης (GNR αν το βλέπεις ευχαριστώ για την βοήθεια) ο οποίος δεν λέω έριξε λίγο φως ως προς αυτό το τμήμα το οποίο ήταν τελείως άγνωστο μέχρι πρίν από λίγο και που μου είχε κινήσει την περιέργεια πολύ. To αντικείμενό της με ενδιαφέρει αρκετά (και ας είναι άκρη θεού) και θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ με την έρευνα, αλλά είναι η καταραμένη η ανεργεία στην μέση. Από την άλλη είναι το βιολογικό (κρήτης by far the best) το οποίο ωραίο είναι αν θες να δείς την βιολογία σφαιρικά αλλά μετά δεν ξερω, γιατί για καθαγητής δεν θα με ενδιέφερε.

Πείτε και εσείς την γνώμη σας και όποια άλλη εναλλακτική ειναι ευπρόσδεκτη (αρκεί να είναι καλοπροαίρετη :-) )
Ευχαριστώ
Υ.Γ.ποιά σχολή έχει αρκετές προοπτικές για εξωτερικό και πόσο εύκολο είναι να κινηθεί κάποιος προς τα εκέι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Eπιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων στο Γεωπονικό Πσνεπιστήμιο Αθήνας . Πλήρης άδεια Γεωπόνου , δυσκολη σχολή 5 χρόνια και καλές προοπτικές είτε εδώ είτε έξω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
φιλε και εγω σχεδον οπως εσυ τα εχω παει και σκεφτομαι ακριβως το ιδιο ! αν θεω μιλα μ απο μηνυματα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Σε περίπτωση που δεν περάσω στην πρώτη επιλογή μου(Ψυχολογία Παντείου):
1. Διεθνών και ευρωπαϊκών Παντείου
2. Τμήμα Θεωρίας και Ιστορίας της Τέχνης, Καλών Τεχνών

Το ξέρω πως και τα δυο έχουν μηδενική επαγγλεματική αποκατάσταση, αλλά δε με ενδιαφέρει και κάτι άλλο. Προτιμώ Καλών Τεχνών.

Τι θα επιλέγατε;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα,
Στις φετινές πανελλήνιες συγκέντρωσα μετά από πολύ κόπο 18795 μόρια (θετική). Γιούπι ναι, όμως τώρα σχόλασε η γιορτή και ήρθε η ώρα για το μηχανογραφικό. Όλεθρος. Γαμώ την εποχή που βρήκαμε να γεννηθούμε μέσα μη χέσω (Pardon τα français μου). Πραγματικά νιώθω ότι δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα και είμαι σε θολά νερά για όλες τις σχολές. Ιατρική αν και πιάνω δεν με ενδιαφέρει σαν επάγγελμα και το νιώθω εξωγήινο για μένα. (σημειωτέων, για να προλάβω σχόλια, η οικονομική μου κατάσταση είναι λίγο χειρότερη από αυτή του μέσου έλληνα,και μένω σπάρτη, άρα δεν έχω επιλογές από τα τοπικά) Φαρμακευτική πάλι νομίζω ότι τα μόρια της δεν ανταποκρίνονται στο επάγγελμά της μετέπειτα. Είδαμε όλοι τις εξεγέρσεις τους λίγους μήνες πρίν και είμαστε στην χώρα με το μεγαλύτερο ποσοστό φαμακείων ανά κάτοικο στην ευρώπη, αν δεν απατώμαι.Ήρθα σε επαφή με έναν απόφοιτο του ΜΒΓ της αλεξανδρούπολης (GNR αν το βλέπεις ευχαριστώ για την βοήθεια) ο οποίος δεν λέω έριξε λίγο φως ως προς αυτό το τμήμα το οποίο ήταν τελείως άγνωστο μέχρι πρίν από λίγο και που μου είχε κινήσει την περιέργεια πολύ. To αντικείμενό της με ενδιαφέρει αρκετά (και ας είναι άκρη θεού) και θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ με την έρευνα, αλλά είναι η καταραμένη η ανεργεία στην μέση. Από την άλλη είναι το βιολογικό (κρήτης by far the best) το οποίο ωραίο είναι αν θες να δείς την βιολογία σφαιρικά αλλά μετά δεν ξερω, γιατί για καθαγητής δεν θα με ενδιέφερε.

Πείτε και εσείς την γνώμη σας και όποια άλλη εναλλακτική ειναι ευπρόσδεκτη (αρκεί να είναι καλοπροαίρετη :-) )
Ευχαριστώ
Υ.Γ.ποιά σχολή έχει αρκετές προοπτικές για εξωτερικό και πόσο εύκολο είναι να κινηθεί κάποιος προς τα εκέι;

Eπιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων στο Γεωπονικό Πσνεπιστήμιο Αθήνας . Πλήρης άδεια Γεωπόνου , δυσκολη σχολή 5 χρόνια και καλές προοπτικές είτε εδώ είτε έξω .
Η πρόταση του patera είναι πολύ καλή.Εφόσων θέλεις να ασχοληθεις και με την έρευνα όμως,θα σου πρότεινα να πας κατευθείαν στο Φυτικής Παραγωγής,το ΙΚΥ δίνει ΠΟΛΛΕΣ υποτροφίες για Master/PhD στο γεωπονικό/κτηνιατρικό κλάδο.
Άσε που θα μπορείς και να λες ότι μπήκες πρώτος στο τμήμα σου8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George pap.

Νεοφερμένος

Ο George pap. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δηλαδή για μοριακή βιολογία που σκέφτομαι εγώ ούτε λόγος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Δηλαδή για μοριακή βιολογία που σκέφτομαι εγώ ούτε λόγος ;
Δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου,αυτό που θέλεις να σπουδάσεις!
Απλά,σου δίνω άλλο ένα πρόγραμμα σπουδών για να κοιτάξεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Παιδια....πολιτικων μηχανικων ή μηχανολογων αεροναυπηγων πατρας??ποια ειναι καλυτερη σχολη και εχει περισσοτερες προοπτικες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpoumpounas

Νεοφερμένος

Ο mpoumpounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα...
Φετος τελειωσα την τριτη λυκειου με βαθμο προσβασης 18800 απο θετικη αλλα δε με ενδιαφερουν ιατρικες σχολες..:hmm:
Ενδιαφερομαι περισσοτερο για πολυτεχνεια και ειμαι αναμεσα σε δυο:
Μηχανικων υπολογιστων στην πατρα και ΗΜΜΥ στη θεσσαλονικη.
Επισης ασχολουμαι αρκετα με τη μουσικη και σκεφτομουνα αν και πως μπορουν αυτες οι σχολες να συνδυαστουν με τη μουσικη (π.χ. σχεδιαση ενισχυτων η προγραμματισμος μουσικων εφαρμογων κλπ)
Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε τις γνωμες σας για αυτες τις σχολες (οσο γινεται αντικειμενικα:/:) και ποια ειναι καλυτερη οσον αφορα τη μουσικη...
Ευχαριστω εκ των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Έλα ΗΜΜΥ,έχω να σου κάνω κονέ άλλο πράμα!;)

Όσο για τη μουσική,τρέχα γύρευε φιλαράκο...δύσκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

refresh

Νεοφερμένος

Η refresh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα,
Στις φετινές πανελλήνιες συγκέντρωσα μετά από πολύ κόπο 18795 μόρια (θετική). Γιούπι ναι, όμως τώρα σχόλασε η γιορτή και ήρθε η ώρα για το μηχανογραφικό. Όλεθρος. Γαμώ την εποχή που βρήκαμε να γεννηθούμε μέσα μη χέσω (Pardon τα français μου). Πραγματικά νιώθω ότι δεν γνωρίζω σχεδόν τίποτα και είμαι σε θολά νερά για όλες τις σχολές. Ιατρική αν και πιάνω δεν με ενδιαφέρει σαν επάγγελμα και το νιώθω εξωγήινο για μένα. (σημειωτέων, για να προλάβω σχόλια, η οικονομική μου κατάσταση είναι λίγο χειρότερη από αυτή του μέσου έλληνα,και μένω σπάρτη, άρα δεν έχω επιλογές από τα τοπικά) Φαρμακευτική πάλι νομίζω ότι τα μόρια της δεν ανταποκρίνονται στο επάγγελμά της μετέπειτα. Είδαμε όλοι τις εξεγέρσεις τους λίγους μήνες πρίν και είμαστε στην χώρα με το μεγαλύτερο ποσοστό φαμακείων ανά κάτοικο στην ευρώπη, αν δεν απατώμαι.Ήρθα σε επαφή με έναν απόφοιτο του ΜΒΓ της αλεξανδρούπολης (GNR αν το βλέπεις ευχαριστώ για την βοήθεια) ο οποίος δεν λέω έριξε λίγο φως ως προς αυτό το τμήμα το οποίο ήταν τελείως άγνωστο μέχρι πρίν από λίγο και που μου είχε κινήσει την περιέργεια πολύ. To αντικείμενό της με ενδιαφέρει αρκετά (και ας είναι άκρη θεού) και θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ με την έρευνα, αλλά είναι η καταραμένη η ανεργεία στην μέση. Από την άλλη είναι το βιολογικό (κρήτης by far the best) το οποίο ωραίο είναι αν θες να δείς την βιολογία σφαιρικά αλλά μετά δεν ξερω, γιατί για καθαγητής δεν θα με ενδιέφερε.

Πείτε και εσείς την γνώμη σας και όποια άλλη εναλλακτική ειναι ευπρόσδεκτη (αρκεί να είναι καλοπροαίρετη :-) )
Ευχαριστώ
Υ.Γ.ποιά σχολή έχει αρκετές προοπτικές για εξωτερικό και πόσο εύκολο είναι να κινηθεί κάποιος προς τα εκέι;

Αφού είσαι Σπάρτη γιατί δεν πάς στο ΑΕΙ Νοσηλευτικής Σπάρτης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top