annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
γεια σας παιδια!κι εγω εχω διλημματα..ειμαι 3η λυκειου κ σιγα σιγα πρεπει να αποφασισω ποια σχολη θα βαλω ως πρωτη επιλογη...α ειμαι θεωρητικη κατευθυνση....ειμαι αναμεσα στις εξης σχολες
παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης (ειναι το μονο πραγμα που εδω κ 3-4 χρονια δεν εχω αλλαξει γνωμη αλλα σκεφτομαι την αποκατασταση)
παιδαγωγικο ειδικης αγωγης
εκπαιδευτικης κ κοινωνικης πολιτικης
εργοθεραπεια
λογοθεραπεια
κ τωρα τελευταια εχω σκεφτει για μμε κι επικοινωνιας αλλα δν ξερω τι παιζει με την αποκατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
γεια σας παιδια!κι εγω εχω διλημματα..ειμαι 3η λυκειου κ σιγα σιγα πρεπει να αποφασισω ποια σχολη θα βαλω ως πρωτη επιλογη...α ειμαι θεωρητικη κατευθυνση....ειμαι αναμεσα στις εξης σχολες
παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης (ειναι το μονο πραγμα που εδω κ 3-4 χρονια δεν εχω αλλαξει γνωμη αλλα σκεφτομαι την αποκατασταση)
παιδαγωγικο ειδικης αγωγης
εκπαιδευτικης κ κοινωνικης πολιτικης
εργοθεραπεια
λογοθεραπεια
κ τωρα τελευταια εχω σκεφτει για μμε κι επικοινωνιας αλλα δν ξερω τι παιζει με την αποκατασταση
Θα σου προτεινα το αυτονοητο ,να κανεις παιδαγωγικα που σου αρεσουν αλλωστε κ μετα να κανεις ενα μεταπτυχιακο ή στην ειδικη αγωγη ή στην λογοθεραπεια ή οπου αλλου θελησεις τοτε. Οποτε θα κτυπας δυο πορτες για αποκατασταση κ οχι μονο μια. Παντως οτι κ να διαλεξεις ,Καλη σου Επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Θα σου προτεινα το αυτονοητο ,να κανεις παιδαγωγικα που σου αρεσουν αλλωστε κ μετα να κανεις ενα μεταπτυχιακο ή στην ειδικη αγωγη ή στην λογοθεραπεια ή οπου αλλου θελησεις τοτε. Οποτε θα κτυπας δυο πορτες για αποκατασταση κ οχι μονο μια. Παντως οτι κ να διαλεξεις ,Καλη σου Επιτυχια

σ ευχαριστω πολυ!το θεμα ειναι οτι μετα θα χω τα ιδια δικαιωματα με τους αποφοιτους των σχολων της λογοθεραπειας η του παιδαγωγικου ειδικης αγωγης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
σ ευχαριστω πολυ!το θεμα ειναι οτι μετα θα χω τα ιδια δικαιωματα με τους αποφοιτους των σχολων της λογοθεραπειας η του παιδαγωγικου ειδικης αγωγης?
Ειδικά για τη λογοθεραπεία δε νομίζω.Δεν θα ρθει δηλαδή ο γονιός με το δυσλεξικό παιδί για να το θεραπεύσεις.Απλά αν έχεις ένα τέτοιο παιδί στην τάξη θα ξέρεις καλύτερα πως να το χειριστείς και να το βοηθήσεις να μάθει.Για την ειδική αγωγή δεν ξέρω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Ειδικά για τη λογοθεραπεία δε νομίζω.Δεν θα ρθει δηλαδή ο γονιός με το δυσλεξικό παιδί για να το θεραπεύσεις.Απλά αν έχεις ένα τέτοιο παιδί στην τάξη θα ξέρεις καλύτερα πως να το χειριστείς και να το βοηθήσεις να μάθει.Για την ειδική αγωγή δεν ξέρω....

οκ σ ευχαριστω πολυ...αν κ δε μ ενδιαφερει τοσο το μεταπτυχιακο της λογοθεραπειας απο το παιδαγωγικο οσο αυτο της ειδικης αγωγης...λογοθεραπεια θα επιλεξω εφοσον γραψω χαμηλα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nik7

Νεοφερμένος

Ο nik7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. το 2012 δίνω και γω πανελλήνιες. λόγω των δυνατοτήτων μου στοχεύω να γράψω μέχρι 10.000 και αν μπορώ και παραπάνω εννοείται.
Σκέφτομαι λοιπόν να περάσω στο τει μηχανολογίας που τα μόρια είναι κάπου εκεί. ντάξει μαρέσει λίγο αλλά δεν μπορώ να κρίνω εάν δεν το δουλέψω και το δω.
Ακούω όμως από όλους ότι είναι πολύ δύσκολη σχολή και ούτε για καφέ δεν μπορείς να πας που λέει ο λόγος.
Μπορείτε να μου δώσετε λίγες πληροφορίες για το τμήμα μηχανολογίας και τι παίζει με αυτό?σκέφτομαι για κρήτη ή πάτρα σαυτό.

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MrWise

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.....!
Είμαι ένας αρκετά καλός μαθητής της θεωρητικής κατεύθυνσης και θέλω την γνώμη σας πάνω στο θέμα των πανεπιστημιακών σπουδών.(Αποκλείοντας εντελώς τις στρατιωτικές σχολές...)Βρίσκομαι ανάμεσα στο Παιδαγωγικό Δημοτικής(Ειδικής και μη) και στο Φιλοσοφικό-Παιδαγωγικό τμήμα...... Ποια είναι η άποψη σας...;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giasmin...

Νεοφερμένος

Η Giasmin... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ΜΜΜ....Νομιζω οτι Παιδαγωγικο ειναι προτιμοτερο γιατι δεν θα χρειαστει να δωσεις ΑΣΕΠ ... ενω φιλολογος θα δυσκολευτεις να διοριστεις αλλα θα μπορεις να ανοιξεις ή να δουλεψεις σ'ενα φροντιστηριο ή ακομα και ιδιαιτερα...Δεν σε ενδιαφερει τιποτα αλλο?? :/

Υ.Γ Πολυ πιασαρικο το SEX και μετα το μυνημα μονος σου το σκεφτηκες?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Γιατί με το παιδαγωγικό δεν θα δώσει ΑΣΕΠ; Μια χαρά ΑΣΕΠ θα δώσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MrWise

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γιατί με το παιδαγωγικό δεν θα δώσει ΑΣΕΠ; Μια χαρά ΑΣΕΠ θα δώσει!!!
Κοίταξε... είναι αλήθεια πως στα ειδικής αγωγής(μέχρι τώρα τουλάχιστον) δεν δίνουν ΑΣΕΠ....
Άλλα γενικά να επιδιώξω μια θέση στο δημόσιο με ελάχιστη εργασία στα ιδιαίτερα(π.χ. δάσκαλος..) ή μια θέση που μέχρι τα σαράντα θα είμαι στο ιδιωτικό τομέα(π.χ. φιλόλογος).......;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar0ulihp

Νεοφερμένος

Ο mar0ulihp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γεια σας παιδιά... χρειάζομαι μια βοήθεια... εμένα μου αρέσουν γενικά τα πειράματα και τέτοια και γι' αυτό το λόγο θέλω να σπουδάσω κάτι που να έχει σχέση με παρασκευή φαρμάκων καλλυντικών κλπ... είμαι θετική κατεύθυνση αλλά έχω μπερδευτεί λιγάκι με τις σχολές...ποια σχολή πιστεύετε εσείς πως είναι η κατάλληλη?? ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια εκ των προτέρων..:smartass::rolleyes::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
φαρμακευτικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Ναι αν δε περάσει φαρμακευτική Χημικό. Βασικά στην φαρμακευτικη΄μπορείς να φτιάξεις δικες σου πατέντες και να τις πουλάς μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar0ulihp

Νεοφερμένος

Ο mar0ulihp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
φαρμακευτικη

ο χημικος η ο χημικος μηχανικος πηγαινει σ αυτον τον τομεα???

Ναι αν δε περάσει φαρμακευτική Χημικό.

και τι πιστεύεις είναι καλύτερο???σε ερευνητικό επίπεδο πάντα... μεταξύ χημικού απλού και φαρμακευτικής..??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ο χημικος η ο χημικος μηχανικος πηγαινει σ αυτον τον τομεα???

χημικός μηχανικός είναι για τα εργοστάσια για να υπογράφουν και η σχολή έχει πολλά μαθηματικά και εξωχημικά μαθηαμτα. Εγώ θα προτιμούσα το απλό χημικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
γεια σας παιδιά... χρειάζομαι μια βοήθεια... εμένα μου αρέσουν γενικά τα πειράματα και τέτοια και γι' αυτό το λόγο θέλω να σπουδάσω κάτι που να έχει σχέση με παρασκευή φαρμάκων καλλυντικών κλπ... είμαι θετική κατεύθυνση αλλά έχω μπερδευτεί λιγάκι με τις σχολές...ποια σχολή πιστεύετε εσείς πως είναι η κατάλληλη?? ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια εκ των προτέρων..:smartass::rolleyes::D
Ποιά μαθήματα σου αρέσουν περισσότερο και σκέφτεσαι ότι θα ήθελες να εμβαθύνεις στο γνωστικό τους αντικείμενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar0ulihp

Νεοφερμένος

Ο mar0ulihp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ποιά μαθήματα σου αρέσουν περισσότερο και σκέφτεσαι ότι θα ήθελες να εμβαθύνεις στο γνωστικό τους αντικείμενο;

βιολογια χημεια...βσκ εχω αποφασησει ...θελω να ασχοληθω με παρασκευη φαρμακων κ καλλυντικων αλλα δν ξρ ποια σχολη πρεπει να παω για να μπορεσω να ασκησω το συγκεκριμενο επαγγελμα...:$

μηπως γνωριζεισ??χημικο καλυτερα η φαρμακευτικη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
βιολογια χημεια...βσκ εχω αποφασησει ...θελω να ασχοληθω με παρασκευη φαρμακων κ καλλυντικων αλλα δν ξρ ποια σχολη πρεπει να παω για να μπορεσω να ασκησω το συγκεκριμενο επαγγελμα...:$

μηπως γνωριζεισ??χημικο καλυτερα η φαρμακευτικη??
Ψάξου σε σχολές Φαρμακευτικής, Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας, Βιολογίας, Χημείας, δες τα μαθήματα της κάθε καθεμιάς και διάλεξε αυτήν που το αντικείμενο σπουδών είναι κοντά στα ενδιαφέροντά σου. Τα επαγγελματικά δικαιώματα θα έρθουν αργότερα και ίσως ενισχυθούν με ένα καλό μεταπτυχιακό. Το πιο σημαντικό είναι να διαλέξεις ένα πρόγραμμα σπουδών που να σου αρέσει στο σύνολό του, γιατί σε όποια σχολή και να πας, σε προπτυχιακό επίπεδο δε θα ασχοληθείς μόνο με φάρμακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εγω βασικα πηγαινω 3η λυκειου κ σιγα σιγα πρεπει ν ξεδιαλυνω τ θεμα μ τς κατευτυνσεις..δεν αγχωνομαι κ ολας..αλλα μεχρι στιγμης δεν μ αρεσει κανενα μαθημα..κ ουτε θεωρω οτι εχω κλιση καπου..περσυ πιστευα οτι επρεπε ν παω θετικη ομως τρ σκεφτομαι ν παω θεωρετικη π εχει πιο πολλες επιλογες στ επαγγελματα...μ ενδιαφερει πολυ η μουσικη αλλα μολις τ καλοκαιρι αρχισα κιθαρα κ δν ξερω αν προλαβαινω ν μαθω περισσοτερα μεχρι την τριτη η αν πρεπει ν παω σ μουσικο σχολειο..(γτ ειμαι σ ενιαιο ).εντομεταξυ μ αρεσει κ η γυμναστικη (το αγαπημενο μ μαθημα) κ θα ητν κ αυτ καλη ιδεα γ επαγγελμα..θελω ν επισημανω οτι ειμαι καλη μαθητρια..αλλα δν ξερω βεβαια ποσο θα γραψω στις πανελληνιες..τι λετε κ εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top