xrhstosasl

Νεοφερμένος

Ο xrhstosasl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Την αστυνομια την απορριπτω πιο πολυ πλεον..

Για το ΔΕΤ μου ειχε μιλησει και η καθηγητρια σας στην πληροφορικη γιατι πηγαινω στο τμημα των μεταπτυχιακων στο πλαισιο του προγραμματος YES.
Για την τελευταια παραγραφο συγνωμη αλλα ημουν λιγο βιαστικος, ναι το ονειρο μου μπορω να πω πως εγραψα..μου αρεσουν αρκετα τα PC και ο προγραμματισμος..
Γενικα η καθηγητρια που συζητησα μαζι της μου ειπε οτι συμφωνα με αυτα που της ειπα (πχ να ανοιγα δικη μου επιχειρηση) το ΔΕΤ ειναι κατι πολυ καλο για μενα..το ιδιο και ενας απο τους φοιτητες που ειναι εκει..
Βλεπω ομως οτι δεν εχει αρκετη πληροφορικη και φοβαμαι μηπως δεν μου αρεσουν τα μαθηματα σχετικα με διοικηση..

Αρα μαλλον μεταξυ ασοεε, καποδιστριακου κυμαινομαι..Υπαρχει καποια αλλη σχολη πληροφορικης που ξεχνω ή θα πρεπε να ξερω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
έλα ρε.......εισαι στο YES, μπραβο.......κοιτα
για το "αρκετη πληροφορικη", θα σου πω οτι λογικο ειναι να μην σου φαινεται αρκετη γιατι υποσυνειδητα το συγκρινεις με τμηματα πληροφορικης.
αλλα για τον σκοπο του τα μαθηματα πληροφορικης ειναι υπεραρκετα και μην σε ξεγελανε απλα οι τιτλοι των μαθηματων. δες για παραδειγμα τις προοπτικες των αποφοιτων σε πεταπτυχιακα σε πληροφοριακα συστηματα, τεχνολογια λογισμικου κτλ. και στον προγραμματισμο δεν μετρας με την πσοτητα των μαθματων αλλα με την περιεκτικοτητα και την ποιοτητα αυτων.
οσο για τα μαθηματα διοικησης, μην βλεπεις την διοικηση οπως την αοδε ειναι κατι το εντελως διαφορετικο. και εγω περυσι μισουσα τρομερα την αοδε, αλλα φετος γουσταρα να παρακολουθω διοικηση κτλ. ειναι κατι το εντελως καινουργιο,
εκτο αυτου, όσα παιδια ξερω που ηταν πραγματικα pc nerds και διαλεξαν δετ αντι για καποια πληροφορικη, δεν μετανιωσαν.
αλλλα
επειδη η αλεξανδρα καραδοκει, δεν θα σε πιεσω αλλο για το δετ απλα ψαξτο.
παντως
οχι
δεν υπαρχει αλλη σχολη που θα πρεπει να ξερεις σχετικα με πληροφορικη.
μεταξυ πληροφορικη οπα και πληροφορικη εκπα θα σου ελεγα εκπα με την λογικη οτι
οπως και με το δετ, γιατι να μπλεξεις με διοικησεις
ετσι και στην πληροφορικη του οπα, γιατι να μπλεξεις με οικονομικα εξαλλου εχεις και το "τηλεπικοινωνιες" ως κατι παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λορεμ_Ιπσθμ

Νεοφερμένος

Ο Λορεμ_Ιπσθμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σόρρυ που το ξαναδημοσιεύω αλλά στο άλλο topic που έχω γράψει το ίδιο μάλλον δεν το έχετε δει και βιάζομαι γτ μέχρι την Τρίτη πρέπει να έχω καταθέσει μηχανογραφικό. Έχω βγάλει γύρω στα 15800 στο 1ο πεδίο (δεν με ενδιαφέρει καμία σχολή απο εκεί) και 15273 στο 5ο. Μόνο από το 5ο πεδίο με ενδιαφέρουν σχολές κυρίως όποια έχει να κάνει με οικονομικά κ διοίκηση. Όλο το χειμώνα σκεφτόμουν για Διοίκηση Τεχνολογίας αλλά ενώ μου αρέσει και μου ταιριάζει αυτή η σχολή δεν θα την βάλω πρώτη προτίμηση επειδή πιστεύω ότι δεν θα μου αρέσει το μέρος. Επίσης είχα και κατά νου τις ναυτιλιακές σχολές (Πειραιά ή Χίο) που επίσης με ενδιαφέρουν πάρα πολύ και θέλω να ρωτήσω σχετικά με αυτές ένα πράγμα. Άν με το καλό μπώ, όταν τελειώσω θα μπορώ να αποκατασταθώ ή θα χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο που επέλεξα αυτή τη σχολή; Οι γονείς μου και άλλοι γνωστοί μας με συμβουλεύουν να μην τις δηλώσω. Επίσης ο πατέρας μου έχει ενα φίλο που δουλεύει ως στέλεχος σε ναυτιλιακή και μου είπε ότι δεν θα βρώ δουλειά και αν βρώ θα πληρώνομαι ψίχουλα. Εσείς τί λέτε; Να την δηλώσω; Έχετε ακούσει τπτ σχετικά; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
κοίτα ανεργία υπάρχει παντού,όποια σχολή και να βγάλεις θα πρέπει να ψάξεις λίγο εώς πάρα πολύ για να αποκατασταθείς (εξαιρώ τον στρατό και την αστυνομία) από εκεί και πέρα αφού λες ότι έχεις γνωστό μέσα από τον χώρο και σε πληροφόρησε σχετικώς δεν πιστεύω να βρεις καλύτερη ενημέρωση.
αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ δήλωσε το και ό,τι κάτσει πιο μετά αλλιώς βάζεις ένα οικονομικό το τελειώνεις και αναλόγως μετά κάνεις ένα μεταπτυχιακό εκεί και ξεμπέρδεψες σε +1 χρόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Ό,τι συμβουλή και να σου έδωσε,κανείς δεν ξέρει τι κορεσμό θα υφίσταται ο κλάδος αυτός σε 4-5 χρόνια που θα έχεις τελειώσει τη σχολή.Είναι πολύ ρευστή η κατάσταση και το σκηνικό αλλάζει από μέρα σε μέρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Onair

Νεοφερμένος

Ο Onair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ρε παιδιά πραγματικά δεν ξέρω τι μου γίνεται.
Από σχολές μόνο το πολυτεχνείο της πόλης μου έχω δει κι αυτό εξ όψεως, δεν έχω ιδέα για τι γίνεται με τα μαθήματα,
για το τι γίνεται αργότερα και από τα κοντινά μου πρόσωπα ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του.
Ο ένας πολιτικός, ο άλλος ηλεκτρολόγος, ο παράλλος παιδαγωγικά και δεν βγαίνει άκρη.
Ελπίζω να τη βγάλω την άκρη μέχρι την Πέμπτη που έχω σκοπό να καταθέσω μηχανογραφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
:hehe: Καραδοκεί, ακου εκει. Ετσι οπως μας τα λες κι εγω σου λεω ΔΕΤ. Ξαναλεω ομως Πληροφορική και Οικονομικά ΔΕΝ ειναι απαραιτητος συνδυασμος στην ΑΣΟΕΕ, βγαινεις αν θες με καθαρο πτυχιο Πληροφορικης. Και οταν λεμε πληροφορικη δεν εννοουμε προγραμματισμο. Δεν ξέρω τι κανουν στο ΔΕΤ απο αυτοματα, υπολογισιμοτητα, λογικη, αλγοριθμους, μαθηματικα, μεταγλωττιστες, λειτουργικα, δομες, αρχιτεκτονικη, δικτυα, θεωρια πληροφοριας κ.ο.κ. Αυτα ειναι πληροφορικη γιατι πολυ το εχετε μπερδεψει με το μαθημα της γ' λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marb

Νεοφερμένος

Η marb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σ ολους!!ρε παιδια εχουμε καμια ιδεα για τη σχολη βαλκανικων σλαβικων κ ανατολικων σπουδων της θεσσαλονικης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
εδώ ο καθένας θα λέει το μακρύ του κοντο του.
αυτό απίτρεψέ μου να το γενικέυσω και να πώ πως αφορά κι όλους τους κατοίκους των Νότιων βαλκανίων που βρέχεται από το Ιόνιο κα το Αιγαίο Πέλαγος... :D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Γι αυτη τη σχολη ξερω οτι βγαινεις φιλολογος αναλογα με τις γλωσσες που θα επιλεξεις τουρκικα αραβικα σερβικα(επιλεγεις τις 2 απο τις 3). Εχει και μαθηματικα αυτη η σχολη και μπορεις να εργαστεις σε εταιριες. Θεωρω οτι ειναι αρκετα δυσκολη παντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia.vla

Νεοφερμένος

Η fenia.vla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια.. μηπως ξερει κανενας σας αν αξιζει η βιομηχανικης διοικησης και τεχνολογιας στον πειραια??? ευχαριστω εκ των προταιρων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpelafon

Νεοφερμένος

Η mpelafon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας! Εχω ενα θεματακι οσον αφορα τη συμπληρωση του μηχανογραφικου..
Λοιπόν! Εχω 18215 μορια. Οι σχολες που με ενδιαφέρουν ειναι Μαθηματικο/Εφαρμοσμενα Μαθηματικα ή Τοπογράφοι.
Όσον αφορα αναμεσα σε Μαθηματικο κ Εφαρμοσμενα θα βαλω πρωτα Εφαρμοσμενα. Δεν μπορω να αποφασισω ομως αν πρωτα θα βαλω εφαρμοσμενα ή τοπογραφους.
Σκεφτομαι τα εφαρμοσμενα επειδη παντα μου αρεσαν τα μαθηματικα ειδικα της 3ης λυκειου και θα μου αρεσε πολυ να ασχοληθω με αυτα. Παρολα αυτα ακουω πολλους που λενε οτι τα μαθηματικα του σχολειου δεν εχουν σχεση με τα μαθηματικα του πανεπιστημιου κ οτι ειναι πολυ πιο δυσκολα αυτα του πανεπιστημιου. Βεβαια εγω πιστευω οτι τα μαθηματικα αν τα παρακολουθεις και δεν αφηνεις κενα τοτε τα βγαζεις περα,οποτε το ευκολο-δυσκολο το οριζεις εσυ με το διαβασμα που ριχνεις. Αλλα οπως και να εχει με εχουν μπερδεψει..Δεν ξερω πλεον αν ειναι αρκετο το οτι μου αρεσουν τα μαθηματικα για να τα σπουδασω. Με εχουν ψιλοφοβισει..
Οσον αφορα τους τοπογραφους εχω διαβασει τα μαθηματα τους αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καταλαβει και πολλα. Οταν λεμε τοπογραφος εννοουμε αυτον που παιρνει το τριποδο και μετραει? Επειδη θελω να καταλαβω πρακτικα τι κανει για αυτο ρωταω. Εχω ακουσει οτι ειναι εξωτερικη δουλεια κυριως και αυτο μου αρεσει αρκετα.
Δε με νοιαζει τοσο η αποκατασταση αρκει να μου αρεσει αυτο που θα κανω. Αρχικος στοχος μου ηταν κατι σχετικο με μαθηματικα αλλα μετα με προβληματισαν τα παραπανω που ανεφερα κ βρηκα και τους τοπογραφους που μου φαινονται αρκετα ενδιαφερον σαν επαγγελμα .
Ποια ειναι η γνώμη σας?
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Τελική απόφαση με 19.100 μόρια:
Τμήμα: ΗΜΜΥ ή Μηχανολόγοι
Πόλεις Αθήνα, Θεσ/κη, Πάτρα
Μου προτείνουν καλύτερα ΗΜΜΥ αλλά το σκέφτομαι διότι πχ στις πανελλαδικές έγραψα 20 φυσική διότι το θέμα (το δύσκολο) είχε να κάνει με τροχαλίες και στροφική και μεταφορική κίνηση. Γούσταρα τρελά! Αν ήταν με ρεύματα δεν θα το έπιανα ίσως καν να το λύσω... Και έτσι σκέφτομαι αν τα αντίστοιχα μαθήματα που θα μου ταιριάζουν ανήκουν στους μηχανολόγους. Δεν είμαι σίγουρος. Αν κάποιος ξέρει ας μου πει σε ποια ειδικότητα κάνουν τέτοιου είδους μαθήματα. Οι ΗΜΜΥ φαντάζομαι δεν θα έχουν.

Από τους 6 πιθανούς συνδυασμούς ποιόν θεωρείτε καλύτερο;
1) ΗΜΜΥ ΕΜΠ
2) ΗΜΜΥ ΑΠΘ
3) ΗΜΤΥ ΠΑΤΡΑ
4) ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ ΕΜΠ
5) ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ ΑΠΘ
6) ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ ΠΑΤΡΑ

Μένω μόνιμα Μεσσηνία αλλά και για ΑΠΘ δεν τρέχει τίποτα διότι έβαλαν πολύ φτηνό αεροπλάνο.
Οπότε απαντάτε τελείως ανεξάρτητα από τόπο μόνιμης διαμονής!

*Βοηθάτε τι να βάλω διότι Πέμπτη το δίνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Το θεμα ειναι τι σου αρεσει περισσοτερο.Και εγω το σκεφτομουν για λιγο καιρο,αλλα μετα ειδα οτι στους ΗΜΜΥ εχει πολλα μαθηματα με ηλεκτρικα και μαγνητικα πεδια που ποτε δεν μου αρεσαν,οποτε προτιμησα μηχανολογους.Αν δεν εχεις προβλημα μεγαλο με αυτα ομως,πανε ΗΜΜΥ που σου δινει την δυνατοτηα να ασχοληθεις και με υπολογστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpelafon

Νεοφερμένος

Η mpelafon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καποιος λιγη βοηθεια αν γινεται... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Καποιος λιγη βοηθεια αν γινεται... :worry:
Εφαρμοσμενο εννοεις αυτο στο Ηρακλειο ή έχει κι άλλο?:hmm:Κατ'αρχην για να εχεις πανω απο 18000 και να σκεφτεσαι μαθηματικο σημαινει πως το εχεις μεσα σου οποτε ακολουθησε το.Για το Μαθηματικο και το Εφαρμοσμενο του Ηρακλειου ξερω πως ειναι δυσκολες σχολες,αλλα αν αγαπας το αντικειμενο δε βλεπω λογο να διστασεις να το ακολουθησεις.Για τους τοπογραφους ιδεα δεν εχω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Τα μόρια δεν αντιπροσωπεύουν τόσο τις γνώσεις ενός μαθητή στα μαθηματικά. Τα μαθηματικά είναι κάτι άλλο από τα εφαρμοσμένα μαθηματικά, mpelafon;

Σκεφτομαι τα εφαρμοσμενα επειδη παντα μου αρεσαν τα μαθηματικα ειδικα της 3ης λυκειου και θα μου αρεσε πολυ να ασχοληθω με αυτα. Παρολα αυτα ακουω πολλους που λενε οτι τα μαθηματικα του σχολειου δεν εχουν σχεση με τα μαθηματικα του πανεπιστημιου κ οτι ειναι πολυ πιο δυσκολα αυτα του πανεπιστημιου. Βεβαια εγω πιστευω οτι τα μαθηματικα αν τα παρακολουθεις και δεν αφηνεις κενα τοτε τα βγαζεις περα,οποτε το ευκολο-δυσκολο το οριζεις εσυ με το διαβασμα που ριχνεις.

Και φυσικά είναι πολύ πιο δύσκολα και διαφορετικά από αυτά του σχολείου, αλλιώς δεν θα υπήρχε λόγος να υπάρχει σε πανεπιστημιακό επίπεδο, αυτή η επιστήμη. Ο σκοπός ύπαρξης των μαθηματικών σαν επιστήμη στο Πανεπιστήμιο, δεν είναι βγάζει καθηγητές να λύνουν ασκήσεις με κανόνες de l'Hospital. Ο πρωταρχικός σκοπός τόσο των Μαθηματικών όσο και Εφαρμοσμένων Μαθηματικών Τμημάτων είναι η παραγωγή υψηλού επιπέδου θετικών επιστημόνων που θα μπορέσουν να δουλέψουν είτε στα θεωρητικά μαθηματικά είτε στα εφαρμοσμένα μαθηματικά. Σημασία δεν έχει αν τελείωσες Εφαρμοσμένα Μαθηματικά ή Μαθηματικά. Παντού μαθηματικά και εφαρμοσμένα μαθηματικά διδάσκουν. Απλά, υπάρχουν τόσα Τμήματα Μαθηματικών μόνο και μόνο να διορίζονται καθηγητές Πανεπιστημίου και να υπάρχει εκτενής έρευνα. Σε γενικές γραμμές όλοι οι πτυχιούχοι μαθηματικών διδάχτηκαν τα ίδια από πλευράς γνώσης απλά διαφέρει η περιοχή ειδίκευσης, η οπτική διδακτικής των μαθηματικών (φορμαλιστική ή εφαρμοσμένη πλευρά των εφαρμοσμένων μαθηματικών ή γενικότερα των μαθηματικών,...κτλ). Επίσης υπάρχει διαφορά στους πτυχιούχους από πλευράς γνώσης. Δεν διάβασαν όλοι το ίδιο. Σημασία πλέον, έχει σε ποια περιοχή των μαθηματικών έχεις ειδικευτεί είτε σε προπτυχιακό είτε σε μεταπτυχιακό επίπεδο περισσότερο. Είναι τόσες πολλές οι περιοχές των μαθηματικών πλέον, που είναι αδύνατον σε μια ζωή να παρακολουθήσεις πάνω από μια περιοχή.

Επίσης τα μαθηματικά δεν είναι μόνο θέμα διαβάσματος αλλά και ευστροφίας γενικότερης. Ξέρω πολλά παιδιά που λένε ότι διαβάζουν και κόβονται με ένα 3. Θα δεις ότι είναι άλλοι παράγοντες που θα σε κάνουν να επιτύχεις στην επιστήμη αυτή. Πρόσεχε επίσης και το πιθανό ξενέρωμα σε πολλά μαθήματα, λόγω καθηγητή. Αν θέλει ο καθηγητής Πανεπιστημίου, μπορεί να σε κάνει να σιχαθείς τα μαθηματικά...:/: Δεν είναι όλα τόσο ρόδινα και αγγελικά πλασμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Προφανώς εννοεί το τμημα εφαρμοσμενων μαθηματικων στο Ηρακλειο σε σχεση με το απλο μαθηματικο. Εγω θα σου προτεινα πρωτα το μαθηματικο. Ακουγονται φημες για καταργηση του εφαρμοσμενου και νομιζω ειναι προτιμοτερο να δεις ολους τους κλαδους της βασικης επιστημης πριν καταληξεις στο οτι σου αρεσουν τα εφαρμοσμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τα μόρια δεν αντιπροσωπεύουν τόσο τις γνώσεις ενός μαθητή στα μαθηματικά. Τα μαθηματικά είναι κάτι άλλο από τα εφαρμοσμένα μαθηματικά, mpelafon;
στο Ηράκλειο εχει δυο σχολες.Εφαρμοσμενο Μαθηματικο,και Μαθηματικό σκέτο.Συστεγάζονται.Κι εγώ το Μαθηματικό σκέτο προτείνω απο τη στιγμη που τα πιάνεις και τα δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpelafon

Νεοφερμένος

Η mpelafon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Οχι.. Εννοω τα εφαρμοσμενα του ΕΜΠ...Με συγχωρειτε δεν το διευκρινησα..


nPb ναι εχω καταλαβει οτι ειναι πιο δυσκολα απο το επιπεδο του πανεπιστημιου. Προφανως το εχω καταλαβει. Ολα δυσκολευουν στο πανεπιστημιο. Απλα θελω να μαθω αν ειναι τοσο τραγικο οσο το παρουσιαζουν γιατι συγκεκριμενα οσοι μου το εχουν πει θελουν να παω σε καποια σχολη στο πολυτεχνειο και οχι για μαθηματικα. Και πιστευω οτι αιτια που πολλοι δεν περνανε τα μαθηματα ειναι και το οτι το μαθηματικο εχει ουτως η αλλως χαμηλη βαση και μπαινουν πολυ με το σκεπτικο "ειδα φως και μπηκα".Προφανως δεν ξερω με ποιο σκεπτικο μπηκαν οι φιλοι σου,μιλαω γενικα.Το λεω για να μην υπαρξει καμια παρεξηγηση.
Οσον αφορα την ευστροφια ,το εχω σκεφτει και αυτο,και ρωτησα τον μαθηματικο μου και μου ειπε οτι μπορω να ανταπεξελθω .
Οπως και να εχει ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top