kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
παιδια επειδη εχω τρελαθει να ψαχνω για σχολες. με 16830 μορια εχετε να προτεινετε καμια καλη σχολη με επαγγελματικη αποκατασταση. με ενδιαφερει λιγο η μηχανολογια και οι υπολογιστες αλλα δεν ξερω. οποιος ξερει και εχει να προτεινει κατι που να αρμοζει στο βαθμο μου ας βοηθησει γιατι εχω μπερδευτει. :worry:
Εγω θα σου ελεγα να σκεφτεις και το μαθηματικο ή και το χημικο εστω χημικο....
χααχαχ
Παντως αυτες οι σχολες, δεν ειναι μόνο να γίνεις καθηγητης σε σχολειο....
Σου ανοιγουν πολλες πορτες....
Μπορείς να ασχοληθεις με ό,τι θελεις έστω κι αν οχι αμεσα, με το να σπουδασεις αμεσως αυτο που θες, εμμεσα με μεταπτυχιακο....
Ειδικα τα μαθηματικο-χημικα είναι πολυ καλες σχολες...
Αν θες σχετικα με μαθηματικα στειλε προσωπικο μηνυμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicky###

Νεοφερμένος

Η vicky### αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Οι μοναδικες σχολες με 100% επαγγελματικη αποκατασταση ειναι οι στρατιωτικεσ.....αν αντεχεις τις συνθηκεσ του στρατου κ φυσικα αν εχεισ δωσει κ περασει τα αθληματα τοτε προτιμησε τες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Onair

Νεοφερμένος

Ο Onair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Στις στρατιωτικές σχολές δεν μπορώ να περάσω διότι είμαι τάπα :P
(Τι ήθελες και μου το θύμισες!! :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
η λογιστικη εχει αμεσως επαγγελματικη αποκατασταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aesmade

Νεοφερμένος

Ο Aesmade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι καμένος με τον προγραμματισμό (μαθαίνω μόνος μου εδώ και 5 περίπου χρόνια, ξέρω από assembly μέχρι SQL) αλλά έχω ακούσει ότι δεν έχει καλή αποκατάσταση, σκεφτόμουν λοιπόν ηλεκτρολόγος μηχανικός & μηχανικός υπολογιστών ΕΜΠ που έχει και προγραμματισμό και άλλα μαθήματα που με ενδιαφέρουν, δεν μου φτάνουν όμως τα μόρια, τώρα λοιπόν είμαι ανάμεσα σε πληροφορική Αθήνας και ηλεκτρολόγων μηχανικών Πάτρας, δε θέλω όμως να φύγω από Αθήνα. Ποια θα μου προτείνατε; Υπάρχει κανείς που έχει 800 μόρια παραπάνω να μου δώσει και μένα μπας και περάσω ΕΜΠ; Βασικά πιο πολύ με ενδιαφέρει η πληροφορική, ξέρετε πώς είναι η αποκατάσταση τώρα για πληροφορικούς και ηλεκτρολόγους μηχανικούς;
Επίσης, γίνεται να περάσω σε κάποια σχολή και μετά απο εκεί να πάω μετά από κάνα χρόνο ΕΜΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι καμένος με τον προγραμματισμό (μαθαίνω μόνος μου εδώ και 5 περίπου χρόνια, ξέρω από assembly μέχρι SQL) αλλά έχω ακούσει ότι δεν έχει καλή αποκατάσταση, σκεφτόμουν λοιπόν ηλεκτρολόγος μηχανικός ΕΜΠ που έχει και προγραμματισμό και άλλα μαθήματα που με ενδιαφέρουν, δεν μου φτάνουν όμως τα μόρια, τώρα λοιπόν είμαι ανάμεσα σε πληροφορική Αθήνας και ηλεκτρολόγων μηχανικών Πάτρας, δε θέλω όμως να φύγω από Αθήνα. Ποια θα μου προτείνατε; Υπάρχει κανείς που έχει 800 μόρια παραπάνω να μου δώσει και μένα μπας και περάσω ΕΜΠ; Βασικά πιο πολύ με ενδιαφέρει η πληροφορική, ξέρετε πώς είναι η αποκατάσταση τώρα;
Επίσης, γίνεται να περάσω σε κάποια σχολή και μετά απο εκεί να πάω μετά από κάνα χρόνο ΕΜΠ;

Και με ένα με ενδιαφέρει η πληροφορική και δήλωσα Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Σίγουρα με ένα καλό μεταπτυχιακό και με όρεξη για δουλειά κανείς δε θα μείνει άνεργος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
η λογιστικη εχει καλη επαγγελματικη αποκατασταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι καμένος με τον προγραμματισμό (μαθαίνω μόνος μου εδώ και 5 περίπου χρόνια, ξέρω από assembly μέχρι SQL) αλλά έχω ακούσει ότι δεν έχει καλή αποκατάσταση, σκεφτόμουν λοιπόν ηλεκτρολόγος μηχανικός & μηχανικός υπολογιστών ΕΜΠ που έχει και προγραμματισμό και άλλα μαθήματα που με ενδιαφέρουν, δεν μου φτάνουν όμως τα μόρια, τώρα λοιπόν είμαι ανάμεσα σε πληροφορική Αθήνας και ηλεκτρολόγων μηχανικών Πάτρας, δε θέλω όμως να φύγω από Αθήνα. Ποια θα μου προτείνατε; Υπάρχει κανείς που έχει 800 μόρια παραπάνω να μου δώσει και μένα μπας και περάσω ΕΜΠ; Βασικά πιο πολύ με ενδιαφέρει η πληροφορική, ξέρετε πώς είναι η αποκατάσταση τώρα για πληροφορικούς και ηλεκτρολόγους μηχανικούς;
Επίσης, γίνεται να περάσω σε κάποια σχολή και μετά απο εκεί να πάω μετά από κάνα χρόνο ΕΜΠ;
Αφού δε θες να φύγεις από Αθήνα μετά το ΕΚΠΑ βάλε ΟΠΑ. Μια χαρά για προγραμματισμό. Κατ'εμέ θα απογοητευθείς αν πας σε πολυτεχνείο, γιατί θα δεις χίλια δυο άσχετα πράγματα τα οποία σε αποπροσανατολίζουν από τον αρχικό σου στόχο (δεδομένου του πάθους για προγραμματισμό). Έχω δει άτομα τα οποία έφυγαν από ΗΜΜΥ και ήρθαν σ'εμάς και απ'ότι λένε ο οδηγός σπουδών είναι πολύ πιο κοντά στα ενδιαφέροντα τους. Σε ένα τμήμα πληροφορικής πιθανόν να έχεις και μεγαλύτερη ευελιξία στο να δουλεύεις ατομικά πρότζεκτς άσχετα από τη σχολή.
Αν είναι φύγεις από Αθήνα ceid στην Πάτρα. Δες τις ισοδυναμίες σχολών και σε περίπτωση που δικαιούσαι μετεγγραφή με τα ΝΈΑ κριτήρια, μπορείς να δηλώσεις κάποια σχολή εκτός Αθήνας και να πάρεις μετεγγραφή σε ΗΜΜΥ. Αλλά σκέψου το καλά, μην ξεμείνεις σε άλλη πόλη και άλλη σχολή.
Ανεργία έχει παντού, άρα και στην Πληροφορική και πρέπει να είσαι έξυπνος σε ποια εταιρεία πας να δουλέψεις, μη σε πιάσουν κότσο για 3 και 60 χωρίς προοπτικές εξέλιξης. Σαν αποφοιτος ΗΜΜΥ έχεις περισσότερα δικαιώματα καθώς είσαι μηχανικός και ηλεκτρολόγος και εγγράφεσαι στο ΤΕΕ. Ακόμα και αν έχεις πάρει την κατεύθυνση της ενέργειας και οι γνώσεις σου στην Πληροφορική είναι μικρές δυστυχώς με τα κυκλώματα στην Ελλάδα συνεχίζεις να μπορείς να υπογράψεις έργα πληροφορικής, ενώ ένας απόφοιτος ΑΕΙ δε μπορεί. Απλά αυτό είναι αρκετά συγκεκριμένο, δε νομίζω πως αρκεί να σε αποτρέψει να δηλώσεις μια καλή σχολή πληροφορικής σε ΑΕΙ.

ΕΚΠΑ και ΟΠΑ λοιπόν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstosasl

Νεοφερμένος

Ο xrhstosasl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση σου,

Βασικα αυτο που ειχα στο μυαλο μου, απο καιρο, χωρις να εχω ψαξει και πολλα, ηταν οτι ηθελα να μπω σε ενα τμημα στο οποιο θα μαθω σημαντικες γλωσσες για τον προγραμματισμο και να καταφερνω να κανω αρκετα με τις γνωσεις μου, και οχι μονο σπουδες σχετικα με γλωσσες προγραμματισμου αλλα γενικα ενασχοληση και εκπαιδευση για το software..βεβαια και το hardware βρισκω ενδιαφερον αλλα αν ηταν να διαλεξω αναμεσα στα 2, πιστευω software θα ηταν η επιλογη μου.

Για αξιωματικο, δεν ειναι η ιδεα σου, αλλα και παλι ειναι η αποκατασταση..και εχω ακουσει οτι μπορω να μπω αξιωματικων να τελειωσω μετα απο 4 χρονια και μετα να δωσω κατατακτηριες σε καποια σχολη πληροφορικης και να παρω και το πτυχιο μου εκει. Καλο μου φαινεται αυτο, αλλα δεν εχω πολλες πληροφοριες.
Καταρχας με τις κατατακτηριες, πως γινεται η ολη διαδικασια?
Τι μαθηματα και ποσα δινονται? (Σε ποια εξεταστεα υλη?) Μετρουν τα μορια/ο βαθμος προσβασης/το απολυτηριο?
Εστω οτι περναω τις κατατακτηριες, επειτα, πως θα γινεται παραλληλα?
θα παιρνω αδεια μονο για να δωσω τα μαθηματα στην εξεταστικη?
Δεν θα μπορω να παρακολουθησω μαθημα (κατι που το θελω) παρα μονο αν δεν εχω βαρδια? (αν και λιγο δυσκολο γιατι νομιζω ως αξιωματικος πηγαινεις το 8ωρο σου το πρωι, χωρις να ειμαι σιγουρος για το προηγουμενο.


Γενικα αυτο που θα μου αρεσε να κανω ειναι να παρω πτυχιο και ειτε να συνεχισω κατι αλλο (μεταπτυχιακο)..
Επειτα με την δουλεια μου να αναπτυσσω προγραμματα γενικου τυπου χωρις να ειναι εστιασμενα μονο σε οικονομικα...
'H να δουλεψω σε μια επιχειρηση που κανει κατι αντιστοιχο, ή ακομη και να ανοιξω την δικη μου επιχειρηση με αλλα ατομα που τους αρεσει το συγκεκριμενο αντικειμενο..Διαφορα απο τα παραπανω ειχα στο μυαλο μου..αλλα μαλλον δεν ειναι ετσι ακριβως ή δεν ειναι εφικτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν ξέρω κάποια πληροφορία για αξιωματικούς. Πάντως για κατατακτήριες, τουλάχιστον στο τμήμα μου, πρέπει να έχεις πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ και να δώσεις 3 μαθήματα, τα οποία είναι πρώτου έτους (εισαγωγή στον προγραμματισμό με Java, μαθηματικός λογισμός και εισαγωγή στην επιστήμη των υπολογιστών νομίζω (για το 2ο δεν είμαι σίγουρη )) και ανάλογα με τις θέσεις που διαθέτουν παίρνουν αυτούς που συγκεντρώσουν την μεγαλύτερη βαθμολογία σε αυτά τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
φίλε xrhstosasl, εγώ πέρυσι ήμουν ακριβώς στο ίδιο δίλημμα με σένα μαλιστα είχα περίπου τα ίδια μόρια μονο που τα ειχα αντιστροφα (ειχα περισσοτερα στο 4ο :p)

αν κατάλαβα καλα, για την πατρα, λες για την "μηχανικων η/υ και πληροφορικής", επειδη την ειχα ψαξει περυσι, δεν μου πολυαρεσε, κυριως απο θεμα οργανωσης, δηλαδη θα προτιμουσα πληροφορικη οπα/εκπα.
εγω στην αρχη σκεφτομουν κατι σε πληροφορική, ώσπου γνωρισα το δετ. https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40246
να μην στα πολυλογω η σειρα προτίμησης ήταν:
1) δετ
2) πληροφορικη εκπα
3) πληροφορικη οπα
4) μηχανικων η/υ και πληροφορικης πατρας
5) μαθηματικο εκπα (ετσι για το γαμωτο, μεγαλη αγαπη τα μαθηματικα :'( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Όχι ΔΕΤ, αυτά που λέει το παλικάρι θέλουν αποκλειστικά πληροφορική, αφού δε μπλέκει μανατζερίστικα γιατί να πάει στο ΔΕΤ; Ήδη έχει δει μόνος του ένα κομμάτι από τα πιο αντιπροσωπευτικά ρεύματα στον προγραμματισμό, είναι κρίμα να το αφήσει για διοικήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
:'(
"Όχι ΔΕΤ", καλά ντε :P
απλα, θέλω να τονισω πως και εγω γούσταρα (εγω εκανα QBasic sthn δευτερα γυμνασιου, ωραιες εποχες :'( ενα απλο print input ktl. αλλα με το σχολικο βιβλιο δεν......) και γουστάρω πολυ προγραμματισμο και δεν μετανιωσα για την επιλογή μου.
ε τοτε
απο την σειρα που σου ειπα παραπανω, βγαλε το πρωτο :P
αλλα μην το βγαλεις πριν το μελετησεις καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλά, καλά, κατάφερες να με κάνεις να ντραπω για τον τόνο μου :redface: Όντως ας το ψάξει, απλά δεν έκανε κάποια αναφορά σε διοικητικά πράγματα. Anywayz :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Συγγνώμη όμως ακόμα δεν ζήτησες για τον τονο σου δεσποινις :mad:

Δεν έκανε αναφορά για διοικητικα γιατι πολυ απλα δεν ξερει και πολλα
ουτε εγω ηξερα λιγο πριν καταθεσω μηχανογραφικό, αλλα μετα εψαξα, εμαθα και.......να'μαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aesmade

Νεοφερμένος

Ο Aesmade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αφού δε θες να φύγεις από Αθήνα μετά το ΕΚΠΑ βάλε ΟΠΑ. Μια χαρά για προγραμματισμό. Κατ'εμέ θα απογοητευθείς αν πας σε πολυτεχνείο, γιατί θα δεις χίλια δυο άσχετα πράγματα τα οποία σε αποπροσανατολίζουν από τον αρχικό σου στόχο (δεδομένου του πάθους για προγραμματισμό). Έχω δει άτομα τα οποία έφυγαν από ΗΜΜΥ και ήρθαν σ'εμάς και απ'ότι λένε ο οδηγός σπουδών είναι πολύ πιο κοντά στα ενδιαφέροντα τους. Σε ένα τμήμα πληροφορικής πιθανόν να έχεις και μεγαλύτερη ευελιξία στο να δουλεύεις ατομικά πρότζεκτς άσχετα από τη σχολή.
Αν είναι φύγεις από Αθήνα ceid στην Πάτρα. Δες τις ισοδυναμίες σχολών και σε περίπτωση που δικαιούσαι μετεγγραφή με τα ΝΈΑ κριτήρια, μπορείς να δηλώσεις κάποια σχολή εκτός Αθήνας και να πάρεις μετεγγραφή σε ΗΜΜΥ. Αλλά σκέψου το καλά, μην ξεμείνεις σε άλλη πόλη και άλλη σχολή.
Ανεργία έχει παντού, άρα και στην Πληροφορική και πρέπει να είσαι έξυπνος σε ποια εταιρεία πας να δουλέψεις, μη σε πιάσουν κότσο για 3 και 60 χωρίς προοπτικές εξέλιξης. Σαν αποφοιτος ΗΜΜΥ έχεις περισσότερα δικαιώματα καθώς είσαι μηχανικός και ηλεκτρολόγος και εγγράφεσαι στο ΤΕΕ. Ακόμα και αν έχεις πάρει την κατεύθυνση της ενέργειας και οι γνώσεις σου στην Πληροφορική είναι μικρές δυστυχώς με τα κυκλώματα στην Ελλάδα συνεχίζεις να μπορείς να υπογράψεις έργα πληροφορικής, ενώ ένας απόφοιτος ΑΕΙ δε μπορεί. Απλά αυτό είναι αρκετά συγκεκριμένο, δε νομίζω πως αρκεί να σε αποτρέψει να δηλώσεις μια καλή σχολή πληροφορικής σε ΑΕΙ.

ΕΚΠΑ και ΟΠΑ λοιπόν ;)
Οκ, το έκανα έτσι. :) Έβαλα και το ΗΜΜΥ του ΕΜΠ πρώτο και πληροφορική Πειραιά τελευταία, αλλά αποκλείεται να περάσω σ'αυτά, οπότε εκτός αν ανέβει η Αθήνα κατά 1000 μόρια (ναι καλά) πάω εκεί, αλλιώς έρχομαι σε σας. Ευχαριστώ για τη βοήθεια. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
συγγνωμη florenc, μερικές φορές είμαι σκέτη bitch :P Ευχαριστημένος; Πόσο πια να ταπεινωθώ!? :P

Tώρα που ξανακοιτάω το ποστ του χρήστου, μπορώ να πω πως δεν καταλαβαίνω τίποτα από την τελευταία παράγραφο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
αχα, ικανοποιημενος :D

εννοείς αυτη την παραγραφο;

"Γενικα αυτο που θα μου αρεσε να κανω ειναι να παρω πτυχιο και ειτε να συνεχισω κατι αλλο (μεταπτυχιακο)..
Επειτα με την δουλεια μου να αναπτυσσω προγραμματα γενικου τυπου χωρις να ειναι εστιασμενα μονο σε οικονομικα...
'H να δουλεψω σε μια επιχειρηση που κανει κατι αντιστοιχο, ή ακομη και να ανοιξω την δικη μου επιχειρηση με αλλα ατομα που τους αρεσει το συγκεκριμενο αντικειμενο..Διαφορα απο τα παραπανω ειχα στο μυαλο μου..αλλα μαλλον δεν ειναι ετσι ακριβως ή δεν ειναι εφικτο.."

αν καταλαβα καλα, αυτό είναι το κλασικό όνειρο ενος 18οκταρη pc nerd. :P

φίλε χρήστο, το ολο ποιντ, στον προγραμματισμο ειναι να μαθαινεις καποια βασικα εργαλεια και αναλογα με την δουλεια σου, να τα εφαρμοζεις οπvς πρεπει στην καταλληλα περισταση.
όμως το "προγραμματα γενικου τυπου" δεν λεει κατι. οπωσδηποτε θα δουλεψεις σε μια συγκεκρημενη επιχειρηση με καποιους συγκεκριμενους στοχους.
απο την αλλη όμως οταν ακους "επιχειρηση" "οικονομικο πανεπιστημιο" δεν σημαινει οτι πρεπει να ξερεις και χρηματοοικονομικα για παραδειγμα.
μπορει να σου ανατεθει να αναπτυξεις καποιο προγραμμα για την ροη πληροφοριων στην επιχειρηση (πρεπει ομως να ξερεις πως λειτουργει μια επιχειρηση-------->ΔΕΤ ) κατι δηλαδη που δεν χρειαζεται γνωσεις οικονομικων.
οσο για την δικη σου επιχειρηση.........δεν εισαι στο silicon valley στην αθήνα εισαι.......
μη σου χαλαω τα ονειρα απλα, μην βρεθεις προ εκπληξεων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
ΔΕΤ https://www.dmst.aueb.gr/news/DMST 2010_survey results.pdf
και ΗΜΜΥ

(ελπιζω να μην το ειδε η woochoogirl :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top