fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για να δώσεις κατακτήριες πρέπει να πάρεις πτυχίο πρώτα... Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω να σου απαντήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstosasl

Νεοφερμένος

Ο xrhstosasl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σε όλους,

θα θελα πληροφορίες για τις σχολες και κάποιες γνώμες, σχετικά με τις σχολες που μπορώ να επιλέξω.
Έχω βγάλει στο 2/4 πεδίο 18206 μόρια και στο πέμπτο 18582. :)
Πρέπει να καταθέσω την δευτέρα το μηχανογραφικό μου.
Για τις σχολές . . .
Το πέμπτο το είχα δηλώσει κυρίως γιατί πέρσι σκεφτόμουν αρκετά την αξιωματικών αστυνομίας, στην οποια σύμφωνα με τα περσινά μόρια περνάω ( +30). Έχω δώσει και τα αθλήματα και όλα ok.

Από την άλλη μου αρέσει παρα πολύ ο προγραμματισμός.:rolleyes::worship:
Δηλαδή είχα αρχίσει από 3η γυμνασίου να κοιτάζω λίγο Visual Basic και είχα καταφέρει κάποια πράγματα.
Από 'κει και πέρα έχω ασχοληθεί λίγο με php, MySQL και html για ένα forum που είχαμε, με έναν φίλο μου.

Τώρα πιο πολύ σκέφτομαι για σχολες πληροφορικής,όπως της asoee, του καποδιστριακού.

Μου ανέφεραν από το φροντιστήριο ένα τμήμα στην πάτρα νομίζω ηλεκτρολόγων μηχανολόγων Η/Y, με μόνη περίπτωση να μπω να πέσει περίπου 400 μόρια και με σκοπο να έχω, όπως μου είπαν την ταμπέλα του μηχανικού και την δυνατότητα να είμαι στο ΤΕΕ.
Ακόμη, στην πάτρα απότι βλέπω περνάω στο τμήμα μηχανικών Η/Y και πληροφορικής..Αλλά γι αυτο δεν γνωρίζω και πολλά.
Για την πάτρα ακόμη δεν έχω συζητήσει με τους γονείς μου αν έχουν την δυνατότητα να πάω..

Γενικά με όσα άτομα έχω συζητήσει, μου ανέφεραν για τις σχολες πληροφορικής το πρόβλημα της αποκατάστασης.
Επιπλέον παρακολουθώ ένα πρόγραμμα στην ΑΣΟΕΕ και εκεί μου πρότειναν το ΔΕΠ (Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας) αλλα απ'ότι είδα έχει λίγο προγραμματισμό και "ψιλοξενερωσα". :/:


Εσείς τι πιστεύετε?
Πως να κινηθώ για την επιλογή?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
EΚΠΑ + ΑΣΟΕΕ, ψάξε τα αντίστοιχα τόπικς. Πάτρα καλό, αλλά μακριά και οικονομικά ίσως δεν αξίζει να φύγεις από Αθήνα μόνο γι'αυτό. Για αξιωματικός δε σε βλέπω θερμό ή ιδέα μου είναι;
ΔΕΤ δε σου προτείνω γιατί βλέπουν πολύ επιπόλαια τον προγραμματισμό. Αλλά και σε Πληροφορική να μπεις πέρα από τα 2-3 μαθήματα που πρέπει σώνει και καλά να δεις με προγραμματισμό, δε θα ξαναδεις κάτι αυτούσιο. Οδηγίες θα σου δωθούν και μετά θα το ψάχνεις μόνος σου. Στην ΑΣΟΕΕ από φέτος μπήκε και μάθημα για τεχνολογίες και προγραμματισμό για web, το οποίο (συν)σχεδίασε η διαχειρίστρια αυτού του forum, οπότε σου λέω πως εγγυημένα θα δεις και μερικές catchy τεχνολογίες αν το θες. ΕΚΠΑ είναι του πιο κλασικού, αλλά λόγω δραστήριων MS Student Partners έχουν και μια μικρή εισαγωγή νομίζω σε C#
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_92

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Θα ηθελα τη γνωμη σας πανω στην επιλογη σχολης 1ης επιλογης,κι εγω. Εβγαλα 18900+ μορια στο 4ο πεδιο.. Σκεφτομαι για ΗΜΜΥ καθως και για πολιτικος μηχανικος. Για τη σχολη ΗΜΜΥ ,θα προτιμουσα να ασχοληθω με τον τομεα της ενεργειας περισσοτερο.. Ενταξει,και με τους υπολογιστες φυσικα. Οσο για το τμημα Πολιτικων Μηχανικων, αν και θα με ενδιεφερε κι εδω το αντικειμενο, δεν ξερω για την επαγγελματικη αποκατασταση αργοτερα.. Τι θα μου προτεινατε? Και ΚΥΡΙΩΣ, θελω να ρωτησω τους φοιτητες ΗΜΜΥ, τι επαγγελματικες δυνατοτητες υπαρχουν μετα το πτυχιο... Θεωρεισαι Προγραμματιστης? Μηχανικος Η/Υ? Ειδικος σε θεματα ενεργειας ως Ηλεκτρολογς Μηχανικος? (το τελευταιο ερωτημα με απασχολει κυριως για να παρω την τελικη αποφαση! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BlowJob

Νεοφερμένος

Ο BlowJob αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους. Φετοσ εδωσα πανελληνιες και τα μορια που βγηκαν ειναι 15.102. Με ενδιαφερουν 2 σχολες στις οποιεσ περναω με τα περσινα δεδομενα. Η μια ειναι η πληροφορικη κερκυρας και η αλλη ειναι επιστημης υπολογιστων κρητης. Θα ηθελα να μαθω μερικα πραγματα για τισ 2 αυτεσ σχολεσ. Εχω ακουσει καλα για τησ κρητησ απο θεμα ποιοτητα σχολησ και καθητητων αλλα ασχημα απο θεμα υποδομησ και υγειηνης. Για το ιονιο ομωσ δεν γνωριζω τιποτα. Με ενδιαφερει πολυ ο τομεας τησ πληροφορικησ και ετσι δεν ξερω ποια θα ηταν καλυτερη τελικα απο τισ 2. Εαν γνωριζετε πειτε μου την αποψη σας. Επισης εαν μου εχει διαφυγει καποια σχολη καλυτερη απο αυτεσ (στον ιδιο τομεα και με τα μορια που εχω βγαλει) αναφερετε την!

Ευχαριστω προκαταβολικα ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ένα άλλο μέλος από το ischool υποστηρίζει πως τον επόμενο ή μεθεπόμενο χρόνο το cs της Κρήτης μεταφέρεται στην καινούργια πανεπιστημιούπολη στις Βούτες. Αν γίνει αυτό, θα είσαι σε ένα από τα πιο σύγρονα κτήρια, σε τέλειο περιβάλλον. Για μένα το Ηράκλειο προσφέρει έναν από τους καλύτερους οδηγούς σπουδών στην Πληροφορική και έχει πολύ καλό όνομα. Για την Κέρκυρα πάλι δεν έχω ακούσει τίποτα. Ούτε καλό, ούτε κακό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temperik

Νεοφερμένος

Ο temperik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
με 17936 που να παω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Όπου σου αρέσει περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Όπου σου αρέσει περισσότερο


χαχα δικιο εχεις!!Αν βοηθουσες και με την κατευθυνση σου..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Για να το έχει βάλει 4ο πεδία θετική/τεχνολογική θα είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Σωστα.με συγχωρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temperik

Νεοφερμένος

Ο temperik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
είμαι θετική κατεύθυνση και βγάζω 17936 σε 2 και 4 πεδίο και 18263 σε 3!!θέλω να παο ηλεκτρολόγος μηχανικός ξανθης αλλα θέλει 18250!!λέτε νφ πέσουν οι βάσεις??μια άλλη άποψη είναι κτηνίατρος όπου στην καρδίτσα θέλει 18400!!και εδώ πρέπει να πέσουν οι βάσεις!!!3 επιλογή όπου "περναιο" σίγουρα είναι στο βόλο μηχανικών υπολογιστών και τηλεπικοινωνιών 17500 στο οποιο άκουσα ότι έχει τα ίδια "δικαιώματα" με τους ΗΜΜΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BlowJob

Νεοφερμένος

Ο BlowJob αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μαλιστα... Σ'ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
temperik

σκέψου καλά πριν κάνεις μηχανογραφικό και πάντα να κοιτάς το τι σου αρέσει να κάνεις στο μέλλον το πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου σε 10 χρόνια...
Να γιατρεύεις και να σώζεις τις ζωές άρρωστων ζώων και λοιπά λοιπά...
Να είσαι κλεισμένος σε ένα γραφείο όλη μέρα και να σχεδιάζεις τις ηλεκτρικές εγκαταστάσεις ενός κτιρίου...
Να είσαι αγκαλιά με το λάπτοπ σου όλη μέρα και να γράφεις, να αποσφαλματώνεις κώδικες όλη μέρα (ίσως και νύχτα)...

Αυτά είναι 3 ενδεχόμενα ισοπίθανα κι ανεξάρτητα μεταξύ τους και η επιλογή όλη δική σου!
Καλή τύχη και τα μόρια και να θυμάσαι:
τα μόρια είναι αποτέλεσμα των επιλογών των υποψηφίων
κι όχι οι επιλογές τους συνάρτηση αυτών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Βασικά αυτά τα 3 που σκέφτεσαι είναι εντελώς μα εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους.
Καταρχάς θα κοιτάξεις τις σχολές που θες να δεις αν σ'αρέσουν τα μαθήματα.
Έπειτα θα βάλεις τις σχολές με την δική σου προτίμηση και όχι ανάλογα με τις βάσεις.
Και Τέλος είναι λίγο ..χμ. ανόητο να ζητάς από ένα φορουμ να σου πει που να πας. Αυτή πρέπει να είναι δική σου απόφαση, εδώ ο καθένας θα λέει το μακρύ του κοντο του.

Anyways, διάβασε αυτό. Ίσως σε βοηθήσει. https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=2297019&postcount=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Επιστημης υπολογιστων με χιλια.Αν δεν ηταν στο Ηρακλειο αυτη η σχολη θα ειχε σιγουρα 17.000+ μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BlowJob

Νεοφερμένος

Ο BlowJob αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Χαίρομαι... σας ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
blowjob χαχαχα τελειο ονομα
Κρητη εννοειται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Επίσης ισχύει ότι στο 4ο έτος μπορείς να δώσεις κατατακτήριες? Παιδιά όσοι γνωρίζετε κάτι και είναι έγκυρο και κυρίως όσοι τα γνωρίζετε από πρώτο χέρι βοηθήστε με γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη.Δεν μπορώ να αποφασίσω....

Όχι. Δεν ξέρω που το άκουσες αλλά δεν ισχύει. Για να δώσεις κατατακτήριες πρέπει να έχεις πτυχίο ή αν δεν έχεις ορκιστεί να έχεις πιστοποιητικό δτο οποίο αναγράφεται ότι έχεις ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις για τη λήψη πτυχίου και ότι εκκρεμεί μόνο η ορκομωσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GreenEve

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύμη (Εύβοια). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
παιδια επειδη εχω τρελαθει να ψαχνω για σχολες. με 16830 μορια εχετε να προτεινετε καμια καλη σχολη με επαγγελματικη αποκατασταση. με ενδιαφερει λιγο η μηχανολογια και οι υπολογιστες αλλα δεν ξερω. οποιος ξερει και εχει να προτεινει κατι που να αρμοζει στο βαθμο μου ας βοηθησει γιατι εχω μπερδευτει. :worry:

και εγώ περίπου σαν τα δικά σου μόρια έχω και σκέφτομαι μηχανικός περιβάλλοντος (Κρήτη) ή γεωλογία...

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top