kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Τι να προτιμησω ρε παιδια...Κοινωνικη διοικηση Κομοτηνης ή Ψυχολογια Ρεθυμνου; Μαρεσουν και τα δυο παρα πολυ αλλα δεν ξερω ποιο να δηλωσω πρωτο,μπορει καποιος να με βοηθησει;
Η ψυχολογία Ρεθύμνου είναι αρκετά καλή σχολή....
Πάντως προτείνω να το ψάξεις στις ιστοσελίδες των τμημάτων για να δείς τα μαθήματα, τους καθηγητές....Αυτες τις λεπτομέρειες και μετά εσυ κρίνεις....Αν θες ψυχολογία Ρεθύμνου είναι αυτό το site: https://www.soc.uoc.gr/psycho/prosvasi.htm
Πάντως επειδή ξέρω, το Ρέθυμνο είναι φοιτητούπολη....Ψάξ' το...Αν και στην ανταγωνιστική κοινωνία όπυ ζουμε, χωρίς μεταπτυχιακό δεν πας πουθενα....Αρα σκέψη...!!!Καλά αποτελέσματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ποια πολη λετε να ειναι η πιο φθηνη απο τις δυο και σε ποια εχω περισσοτερες πιθανοτητες να βρω μια δουλιτσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ποια πολη λετε να ειναι η πιο φθηνη απο τις δυο και σε ποια εχω περισσοτερες πιθανοτητες να βρω μια δουλιτσα;
Σπουδές και δουλειά....?
Λίγο δύσκολο, κατ' εμε (είμαι βεβαια και μαθηματικο)....δεν ξέρω...
Παντως το Ρεθυμνο είναι φθηνη πολη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Η κοινωνική διοίκηση έχει 0 αντίκρυσμα...Μπορείς να σαι κοινωνικος λειτουργος μόνο αν πάρεις μια συγκεκριμένη κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ε οταν λεω δουλεια εννοω κατι ευκολο καποιες μερες τη βδομαδα η παρτ ταιμ,για πραδειγμα θα μπορουσα ευκολα να δουλεψω σερβιτορος σε μια ταβερνα,εχω και προυπηρεσια.Η κοινωνικοι διοικηση λενε οτι εχει καλυτερη αποκατασταση απο οτι η ψυχολογια,τρεχα γυρευε δηλαδη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αν είσαι αρκετά καλή στα μαθηματικά και έχεις όρεξη δεν νομίζω πως είναι άκυρο.Σίγουρα θα έχεις μειονέκτημα όσον αφορά τους θετικούς-τεχνολογικούς αλλά και πάλι με προσωπικό διάβασμα μπορείς σίγουρα να τους φτάσεις.Έχω την εντύπωση άλλωστε πως το πρώτο εξάμηνο κάνουν βασικά πράγματα για να φτάσουν όλοι στο ίδιο επίπεδο.Άρα με λίγη περισσότερη προσπάθεια εκ μέρους σου πιστεύω πως μπορείς να ανταπεξέλθεις.

Και πού δεν θέλει προσπάθεια? :) Αλλά όντως ισχύει αυτό με το πρώτο εξάμηνο?Με μια κοπέλα που το συζήτησα μου είπε να μην το προσπαθήσω καν..Η οποία βρίσκεται ήδη στο μαθηματικό μέσα!Δεν ξέρω τι να κάνω..:redface:

Μια καθηγήτριά μου, στο Πανεπιστήμιο, έχει σπουδάσει Μαθηματικός από θεωρητική κατεύθυνση (παλιά ήταν το κλασικό λύκειο) και ασχολείται με πολύπλοκες μαθηματικές περιοχές στην πληροφορική. Μας το είπε η ίδια. Αν υπάρχει θέληση και όρεξη όλα γίνονται...;) :P Μην νομίζεις ότι όσοι μπαίνουν από θετικοτεχνολογική κατεύθυνση έχουν ιδέα από αρκετά μαθηματικά. Στην πορεία, άλλοι φοιτητές μαθαίνουν και άλλοι φοιτητές κοροϊδεύουν τους εαυτούς τους με επιδόσεις πάτος. Εδώ βασικές έννοιες από άλγεβρα και ανάλυση λυκείου, φαίνονται για πολλούς κινέζικές...:worry: :whistle: Αν διαβάσεις, θα καλύψεις τα κενά. Προσωπικά είχα τεράστια κενά. Με ατελείωτο ξενύχτι και διάβασμα - συνεχείς επαναλήψεις από καλά βιβλία ξενόγλωσσα (και όχι τα εκτρώματα βιβλία του δημόσιου ελληνικού σχολείου), πάω πολύ καλά από άλλους που το διατυμπάνιζαν ότι ήθελαν μαθηματικά και ξερό ψωμί...

ΜΑΚΑΡΙ!Πραγματικά τώρα..Ελπίζω να μην είναι τόσο δύσκολα όσο μου λένε οι περισσότεροι..Έχω σκοπό να το προσπαθήσω..Σ'ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αθηνά μπορείς (αν έχεις δυνάμεις) να ξεκινήσεις σιγά σιγά να κοιτάς τι έχασες από τις 2 τάξεις που τα μαθηματικά ήταν μάθημα κατεύθυνσης. Επίσης τσέκαρε τις σελίδες των μαθηματικών τμημάτων που σε ενδιαφέρουν, μπορεί (στο τμήμα μου το'χω δει γι'αυτό το αναφέρω, δεν ξέρω κατα πόσο γίνεται γενικά) να έχουν οδηγίες προς πρωτοετείς που να λένε τι θεωρούν προαπαιτούμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ξέρω ότι ξεκινάνε απο τα μαθηματικά κατεύθυνσης Β' λυκείου..Αλλά κάτι ακόμα που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής..Γιατί κάθε φορά που αναφέρω ότι σκέφτομαι το Μαθηματικό Ιωαννίνων όλοι κάνουν λες και είδαν τον Χάρο μπροστά τους..?Τόσο δύσκολη σχολή είναι?Ξέρετε τίποτα πάνω σε αυτό?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ξέρω ότι ξεκινάνε απο τα μαθηματικά κατεύθυνσης Β' λυκείου..Αλλά κάτι ακόμα που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής..Γιατί κάθε φορά που αναφέρω ότι σκέφτομαι το Μαθηματικό Ιωαννίνων όλοι κάνουν λες και είδαν τον Χάρο μπροστά τους..?Τόσο δύσκολη σχολή είναι?Ξέρετε τίποτα πάνω σε αυτό?:worry:
Αθηνά όλες οι σχολές θέλουν μελέτη και αφοσίωση...Το Μαθηματικό Ιωαννίνων είναι, κατ' εμέ και κατα την γνώμη πολλών (και καθηγητές του μαθηματικού κρήτης που εχω ρωτήσει) το δυσκολότερο μαθηματικό....Χωρίς αυτό να συμαίνει ότι δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα...Και το Κρήτης είναι δύσκολο, αλλα με μελέτη και ψάξιμο σε ό,τι δεν ξέρεις όλα καλά θα πάνε....
Δεν θέλω να σε παραπληροφόρίσω, αλλα νομίζω έχει μέσο όρο σπουδών καπου στα 7 χρόνια, αν δεν κάνω λάθος....
Προτείνω να το ψάξεις, να δεις καθηγητές πρόγραμμα σπουδων περιγραφή μαθηματών και τέτοια πραγματα....
Αλλα γενικότερα το μαθηματικό θέλει προσωπική εξάσκηση....Μην αγχώνεσαι...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
1) παιδ/κά: καλα τα σημερινα δεδομενα αλλα δεν ξερω σε 4-5 χρονια τι γινεται. επιπλεον αν δεν διοριστω με τον πρωτο ασεπ παει χαθηκα! επισης, η σχολη εχει μαθηματικα που δεν ξερω αν μπορω να περασω!
2) νομικη: ανοιγει πορτες αλλα δυσκολη η αποκατασταση πρακτικα.
3) νοσηλευτικη: ονειρο μου ηταν να σπουδασω ιατρικη αλλα με φαγανε τα μαθηματικα και οι παλιοφυσικες...την πιανω απο το 3ο πεδιο αλλα φοβαμαι μηπως δεν περασω τα μαθηματα...εχει ομως και αποκατασταση.
4) αγγλικη φιλολογια: τα αγγλικα ηταν αυτο που ονειρευομουν να σπουδασω ( περα απο ιατρικη που ξερω οτι δε θα μπορουσα ποτε) και παντα τα λατρευα! απο την αλλη, να διοριστεις και να ζεις εν πασει περιπτωσει με αξιοπρεπη μισθο ειναι κομματακι δυσκολο...σαν τους φιλολογους αν και λιγο ευκολοτερος ο διορισμος στο δημοσιο ( αναλογια 1/19)...
και ιδου το καυτο ερωτημα: τι να κανω βρε παιδια? ειπα να ξεκολλησω απο το διπολο παιδ/κα ή νομικη και να βαλω και τα ενδιαφεροντα μου μεσα! ας βοηθησει καποιος!! ημαρτον, δε μπορω με αυτο το μηχανογραφικο!!

πολυ ρηχα και πρακτικα το σκεφτεσαι....η δουλεια δν ειναι μονο η εξασφαλιση θεσης και χρηματων, ειναι δημιουργεια, ωφελεια. τωρα θα μου πεις, "αμα δν βρω καπου να δουλεψω ρε κολλητε πως θα 'δημιουργησω' και θα 'ωφελησω' ???" λοιπον πρωτον θα πρεπει να παρεις την εξης αποφαση: τι σε ενδιαφερει περισσοτερο: να διοτιστεις ευκολα? ο μισθος? να περνας καλα στη δουλεια???

θελω να σου πω οτι αν πχ εμενα με ενδιαφερει το χρημα και αυτο με κανει ευτυχισμενο θα γινω επιχηρηματιας, γτ αυτο μου προσφερει αυτο που θελω....εμενα ομω με ενδιαφερει να σωσω και να ασχοληθω με επιστημη και ε ανθρωπους και επιπλεον μ¨αρεσει η ιατρικη, οποτε γινομαι γιατρος.....

εν τελει, τι θα σε κανει να αγαπησεις τη δευτερα??? τι θα εκανες χωρις αμοιβη???? τι αγαπας??? τι σε εκφραζει????

αυτα ειχα να σου πω...αν απο μενα θες τιποτα περετερω υπαρχουν πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Η έφη είναι πλέον φοιτήτρια νομικής από πέρσυ...
Το σύστημα χρονολόγησης είναι πολύ άβολο πλέον...


Α και επιπλέον δε γίνεσαι εύκολα επιχειρηματίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris71

Νεοφερμένος

Ο chris71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εβγαλα 18.316 στο 3ο πεδιο και 17.792 στο 2ο-4ο...θα προτιμουσα βιολογια αλλα ειναι το θεμα αποκαταστασης...:hmm:μπορειτε να μου προτεινετε καποια αλλη σχολη?ή αν ειναι καποιοσ που εχει περασει βιολογος να προτεινει καποιο πανεπιστημιο βιολογιας.εχω και τη κοπελα μου εβγαλε 400 μορια πιο κατω κ θελουμε να περασουμε στην ιδια πολη..δν ξερω τι να κανω κοντευω να τρελαθω....!!οποιαδηποτε συμβουλη ή ιδεα θα μ ειναι χρησιμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

busted

Νεοφερμένος

Ο busted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Γιατι δε δηλωνεις βιολογια θεσσαλονικης;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris71

Νεοφερμένος

Ο chris71 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
απλα ακουσα οτι της πατρας ειναι καινουργιο και καλο και σκεφτομουν μηπως υπαρχει διαφορα αναμεσα στα πανεπιστημια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Να επιλέξεις αυτό που σε εκφράζει περισσότερο και να σκεφτείς ότι μ' αυτό θα ασχολείσαι για όλη σου τη ζωή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Confused:$

Νεοφερμένος

Η Confused:$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορώ να κάνω μια ερώτηση?(sorry για τα greeklish :/ ) ανάμεσα σε αγγλική φιλολογία, παιδαγωγικά και παιδαγωγικό ειδικής αγωγής ποια είναι η καλύτερη επιλογή? Πρέπει να συμπληρώσω μηχανογραφικό κι έχω πελαγώσει λίγο! ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
εχω μια φιλη η οποια ειναι αριστη και εβγαλε 17700 μορια....τι επιλογες εχει? και θελω να ρωτησω εαν υπαρχει πριπτωση ν πεσει η νομικη κομοτινης σε αυτα τα μορια?:/::/:\

ααα και μαθημα επιλογης εχει τη βιολογια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karxarini

Νεοφερμένος

Η Κλαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας .Φετος τελειωσα και εβγαλα 11700 μορια στο 4ο και 12558 στο 5ο και θα ηθελα να μου πειτε σε ποιες σχολες μπορω να παω με αυτο τον βαθμο. Κατα προτειμηση στην θεσσαλονικη αλλα εαν ειναι και καμια αλλη σχολη θα το σκεφτω.Να ξερεται πως εχω μια κληση προς τις τεχνολογικες σχολες (αυτοματισμου, πληροφορικη, κ.τ.λ). ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...........
Παρόλο που άν ανοίξεις ένα φυλλάδιο με τις περσινές βάσεις θα βρεις αυτο που θες σου παραθέτω όσα γνωρίζω.
Για 4ο πεδίο με 11700 και συγκεκριμένα για Θεσσαλονίκη δεν υπάρχουν σχολές ΑΕΙ καθώς με αυτά τα μόρια πιάνεις σχολές σε πόλεις όπως Αγρίνιο,Μυτιλήνη,Ορεστιάδα,Ηράκλειο και Πάτρα.
Σε ΤΕΙ του 4ου αντίθετα έχει μερικές. Η ηλεκτρονική που είναι και της προτίμησης σου εχει 10827 η πληροφορική όμως έχει 13949 (αν και υπάρχουν πιθανότητες να πέσει και μάλιστα αρκετά) και το αυτοματισμού έχει 12608 (θα μπορούσε επίσης να πέσει).Επίσης ΤΕΙ οχημάτων με 10208 και μετά είναι η φυτική παραγωγή και η ζωική παραγωγή με 9034 και 9012 αντίστοιχα.
Για 5ο σε ΑΕΙ επίσης δεν βρήκα τίποτα στη Θεσσαλονίκη,έχει΄σε πόλεις όπως Σπάρτη,Αγρίνιο,Κομοτηνή κλπ. Σε ΤΕΙ βρήκα το ΤΕΙ Αγροτικής Ανάπτυξης & Διοίκησης Αγρ.Επιχειρήσεων με 9253.
Σόρρυ που περιορίστηκα μόνο στις σχολές της Θεσσαλονίκης απλά είπες ότι την προτιμάς.
Ελπίζω να βοήθησα.:)

εχω μια φιλη η οποια ειναι αριστη και εβγαλε 17700 μορια....τι επιλογες εχει? και θελω να ρωτησω εαν υπαρχει πριπτωση ν πεσει η νομικη κομοτινης σε αυτα τα μορια?:/::/:\

ααα και μαθημα επιλογης εχει τη βιολογια!!!

Π.χ. με μάθημα επιλογής τη Βιολογία μπορεί να πάρει 3ο πεδίο και να ρίξει μια ματιά στις σχολές που έχουν βάση κάτω απο 17500 (γιατί λογικά θα βγάζει λιγότερα μόρια στο πεδίο αυτό). Είναι σχολές με καλές προοπτικές εξ'όσων γνωρίζω.
Δεν ξέρω βέβαια πόσες είναι οι πιθανότητες να πέσει η βάση 400 μόρια...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εσένα πιο πολύ πιο σου αρέσει;
Θα ήθελες πχ να έμπαινες αγγλική φιλολογία και μετά να στεναχωριόσουν που σαν πρώτη επιλογή δεν έβαλες παιδαγωγικό;
Δε νομίζω, οπότε ψάξε πληροφορίες για τα τμήματα της επιλογής σου, δες online οδηγούς σπουδών και θα κατασταλάξεις.
Αγγλική φιλολογία
Παιδαγωγικά
Παιδαγωγικό ειδικής αγωγής Βόλου

Γενικά, πάνε στο section του ischool και θα βρεις πληροφορίες που θα σε βοηθήσουν να κατασταλάξεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παιδιά βοήθεια! Είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Εγώ σκεφτόμουν τοπογράφους αλλά επειδή δεν τους πιάνω (εκτός αν γίνει κάποιο θαύμα!) σκεφτόμουν Μεταλλειολόγους ΕΜΠ. Αλλά απ όσο έμαθα δεν έχει ευρύ φάσμα απασχόλησης. Τώρα μου λένε για Φυσικό (το οποίο πάντα λάτρευα αλλά είχα αποκλίσει από καιρό λόγω ανεργιάς κλπ) και ότι έχει πολλούς κλάδους που μπορείς να μεταπηδήσεις. Και έχω ακούσει ότι το Φυσικό είναι μπάτε σκύλοι αλλέστε. Επίσης ισχύει ότι στο 4ο έτος μπορείς να δώσεις κατατακτήριες? Παιδιά όσοι γνωρίζετε κάτι και είναι έγκυρο και κυρίως όσοι τα γνωρίζετε από πρώτο χέρι βοηθήστε με γιατί είμαι πολύ μπερδεμένη.Δεν μπορώ να αποφασίσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top