manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.ΜΕ τα μόρια που έχω βγάλει θελω να περάσω είτε μαθηματικό είτε εφαρμοσμένων μσθηματικών Ηρακλείου.Η ερώτηση μου είναι η εξής:Τι διαφορά έχουν αυτά τα δύο τμήματα,και πιο προσφέρει καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki

Νεοφερμένος

Η nenaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Χρειάζομαι βοηθεια ! Ειμαι μεταξυ Παιδαγωγικου και Νοσηλευτικης ! Ειναι καποιος ειδικος να με φωτισει γιατι θέλω να μάθω καποια πράγματα για τους διορισμούς ! Ξερει κανείς κατι σχετικο για ΑΣΕΠ και Παιδαγωγικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karxarini

Νεοφερμένος

Η Κλαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
σε ποιά πόλη ενδιαφέρεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.ΜΕ τα μόρια που έχω βγάλει θελω να περάσω είτε μαθηματικό είτε εφαρμοσμένων μσθηματικών Ηρακλείου.Η ερώτηση μου είναι η εξής:Τι διαφορά έχουν αυτά τα δύο τμήματα,και πιο προσφέρει καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση;
Μάνο καλύτερα για βασικό πτυχίο να προτιμάς καθαρές σχολές, οι εξειδικεύσεις μπορούν να έρθουν στις μεταπτυχιακές σπουδές. Άλλωστε το εφαρμοσμένα μαθηματικά κάνει λίγο από όλα, δεν είναι προτιμότερο να δεις την επιστήμη σου πρώτα (που έχει χίλια δυο παρακλάδια) και μετά να καταλήξεις αν θες να γίνεις θεωρητικός ή εφαρμοσμένος. Plus, keep in mind ότι πολλά συζητιούνται για κατάργηση παρεμφερών τμημάτων σε ίδιες πόλεις και το εφαρμοσμένο είναι υποψήφιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nα ξέρετε επίσης ότι για το πτυχίο των ΤΕΜ απαιτούνται καμιά 30αρια διδακτικές μονάδες παραπάνω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικά με αυτά τα τμήματα.Το ΕΜ έχει λιγότερα χρόνια σπουδών απο το Μαθηματικό;Ή είναι πιο "εύκολο";Γιατί υπάρχει πιθανότητα με κατατακτήριες να περάσω φυσικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
θελω να με βοηθησετε αν ειναι προτιμοτερο να επιλεξω σχολες απο το 4ο η το 5ο πεδιο..εχω επιλογη μονο απο ενα πεδιο.
περισσοτερες θεσεις υπαρχουν στο 4ο πεδιο? τι λετε να κανω?

τσεκαρα την απορια που εχω με το αν μπορω να μην επιλεξω στην θεωρητικη το πρωτο πεδιο.Δυστυχως ειναι υποχρεωτικο το 1ο και πρεπει να διαλεξω αναμεσα σε 4ο και 5ο πεδιο (ειμαι θεωρητικη και εχω εξεταστει στα μαθηματικα και στις αοθ)
Ποιο απο τα 2 πεδια θα επιλεγατε το 4ο η το 5ο? Που υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να βρω χαμηλοβαθμη σχολη στο 4ο η το 5ο πεδιο?
εχω περιπου 6200 στο 4ο και 7000 στο 5ο πεδιο..Ποια η γνωμη σας?
παραδειγμα αν επιλεξω το 5ο πεδιο που εχω πιο πολλα μορια υπαρχει περιπτωση να μην περασω πουθενα..ενω στο 4ο ισως επιανα κατι..τι ειναι καλυτερα να κανω? :( εχετε ακουσει αν θα υπαρχουν σχολες στο 5ο κατω απο 7000 μορια? Γιατι στο 4ο λενε ακομα μεχρι 4500..

υγ: στο πρωτο πεδιο δεν θα δηλωσω καθολου σχολες παροπο που το ανοιγω (υποχρεωτικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Είναι πολύ άκυρο απο θεωρητική να περάσω μαθηματικό?
Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει..!Πάντα αγαπούσα τα μαθηματικά και είμαι αρκετά καλή..Αλλά από την στιγμή που δεν τα διδάχθηκα είναι δυνατόν να μπορέσω να ανταποκριθώ στα μαθήματα..??
Αν μπορεί να μου πει κάποιος που να έχει εμπειρία και άποψη πάνω στο θέμα θα με βοηθήσει πάρα πολύ..!

Μια καθηγήτριά μου, στο Πανεπιστήμιο, έχει σπουδάσει Μαθηματικός από θεωρητική κατεύθυνση (παλιά ήταν το κλασικό λύκειο) και ασχολείται με πολύπλοκες μαθηματικές περιοχές στην πληροφορική. Μας το είπε η ίδια. Αν υπάρχει θέληση και όρεξη όλα γίνονται...;) :P Μην νομίζεις ότι όσοι μπαίνουν από θετικοτεχνολογική κατεύθυνση έχουν ιδέα από αρκετά μαθηματικά. Στην πορεία, άλλοι φοιτητές μαθαίνουν και άλλοι φοιτητές κοροϊδεύουν τους εαυτούς τους με επιδόσεις πάτος. Εδώ βασικές έννοιες από άλγεβρα και ανάλυση λυκείου, φαίνονται για πολλούς κινέζικές...:worry: :whistle: Αν διαβάσεις, θα καλύψεις τα κενά. Προσωπικά είχα τεράστια κενά. Με ατελείωτο ξενύχτι και διάβασμα - συνεχείς επαναλήψεις από καλά βιβλία ξενόγλωσσα (και όχι τα εκτρώματα βιβλία του δημόσιου ελληνικού σχολείου), πάω πολύ καλά από άλλους που το διατυμπάνιζαν ότι ήθελαν μαθηματικά και ξερό ψωμί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jeep13

Νεοφερμένος

Ο jeep13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
λεω ν δηλωσω σχολη πολιτικης επιστημης κρητης.μπορειτε ν μ δωσετε πληροφοριες σχετικα μ την αποκατασταση?(σ ποιους τομεις θ εργαστω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bambam

Νεοφερμένος

Ο bambam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γεια σας εβγαλα 18088 στο 5ο πεδιο.Σκεφτομαι για το marketing και επικοινωνιας. Οποιος ξερει παρακαλω να μου πει για προοπτικες εργασιας και ενδιαφερον του τμηματος. Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manwlia

Νεοφερμένος

Η manwlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
η εξέλιξη των παιδαγωγικών είναι απογοητευτική τώρα πλέον πρέπει να δίνουν κανονικά εξετάσεις στον ασεπ όσοι διορίστηκαν αναπληρωτές με την τελευταία προκήρυξη τώρα αγχώνονται διότι δεν είναι σίγουρο οτι θα μονιμοποιηθούν όσοι πρόλαβαν πρόλαβαν αυτο ήταν !!Σίγουρα δεν είναι τόσο χάλια τα πράγματα όσο με την φιλολογία αλλά είναι κρίμα να ωλέπεις παιδιά που έχουν βγάλει 19 να δηλώνουν παιδαγωγικά ελπίζοντας στην αποκατάσταση εκτός και αν πραγματικά το θέλουν! Είμαι απο αυτους που στην αρχή της χρονιάς δήλωνα οτι θα δηλώσω παιδαγωγικά μετά τις τελευταίες τροποποιήσεις όμως της υπουργού παιδείας ψάχνω άλλες σχολές ...πιστεύω οτι τα επόμενα χρόνια η βάση των παιδαγωγικών θα επανέλθει στο 14
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Αγγλική φιλολογία. Από λίγο ψάξιμο που του έχω κάνει έχει ενδιαφέροντα μαθήματα και ο κόσμος πάντα θα μαθαίνει αγγλικά. Ιδιαίτερα, φροντιστήρια πάντα θα υπάρχει δουλειά και παράλληλα κυνηγάς τον διορισμό. Και το βασικότερο θα κάνεις αυτό που θέλεις. Προσωπικά λατεύω τα αγγλικά... Καλή επιτυχία με ό,τι αποφασίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν των νηπιαγωγών έχει εργαστήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Πρωτη φορα το ακουω! Τι εργαστηρια εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Εννοώ ας πούμε μαθήματα που θα πρέπει να πηγαίνεις υποχρεωτικά αλλιώς θα πέφτει απουσία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pitsiflis

Νεοφερμένος

Ο pitsiflis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια,πιανω το τμημα ηλεκτρωνικων και υπολογιστικων συστηματων στα τ.ε.ι πειραια και μαρεσει κιολας:D.....απλα θελω κατι να μαθω...χρειαζεται να εχεις μεγαλες γνωσεις πανω σε υπολογιστες και προγραματισμο,ή μπορω να παω με τις στοιχειωδεις γνωσεις πανω στους υπολογιστες και αφου θα παρακολουθω να προκοψω????????οποιος ξερει να απαντησει και θα με βοηθησει παρα πολυ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosVou

Νεοφερμένος

Ο PanosVou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Έχει κάποιος/α ιδιαίτερες πληροφορίες (επίπεδο σχολής, επαγγελματική αποκατάσταση κλπ) για τη ΔΕΟΣ στο ΟΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
παιδια,πιανω το τμημα ηλεκτρωνικων και υπολογιστικων συστηματων στα τ.ε.ι πειραια και μαρεσει κιολας:D.....απλα θελω κατι να μαθω...χρειαζεται να εχεις μεγαλες γνωσεις πανω σε υπολογιστες και προγραματισμο,ή μπορω να παω με τις στοιχειωδεις γνωσεις πανω στους υπολογιστες και αφου θα παρακολουθω να προκοψω????????οποιος ξερει να απαντησει και θα με βοηθησει παρα πολυ......

Συνηθως αυτοι που πανε εχουν στην πλειοψηφια τους μια παραπανω ενασχοληση με υπολογιστες.Αλλα μην σε ανησυχει,ξερω πολλους που πηγανε σε σχολες πληροφορικης ξερωντας τα βασικα και μονο και μια χαρα μπορεσαν να προκοψουν!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Τι να προτιμησω ρε παιδια...Κοινωνικη διοικηση Κομοτηνης ή Ψυχολογια Ρεθυμνου; Μαρεσουν και τα δυο παρα πολυ αλλα δεν ξερω ποιο να δηλωσω πρωτο,μπορει καποιος να με βοηθησει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Τι να προτιμησω ρε παιδια...Κοινωνικη διοικηση Κομοτηνης ή Ψυχολογια Ρεθυμνου; Μαρεσουν και τα δυο παρα πολυ αλλα δεν ξερω ποιο να δηλωσω πρωτο,μπορει καποιος να με βοηθησει;

Μπες αρχικά στην ιστοσελίδα των τμημάτων και δες, ποιά μαθήματα σου φαίνονται πιο ενδιαφέροντα;
Προσωπικά πιστεύω πως σε αυτήν την πουριτανική κοινωνία ούτε σε 10 χρόνια δεν πρόκειται ν' ανοίξει ο κλάδος της ψυχολογίας. Εκτός αυτού εννοείται πως το απλό πτυχίο της σχολής δεν είναι επαρκές, θα πρέπει μετά να κάνεις και μεταπτυχιακό. Από την άλλη αν σου αρέσει πραγματικά, δεν θα χαθείς!
Κοινωνική διοίκηση έχει πιο μεγάλη απορροφητικότητα, μπορείς να εργαστείς σε διοικητικές θέσεις νοσοκομείων, σε φυλακές, κέντρα απεξάρτησης, κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top