lilitu

Νεοφερμένος

Η lilitu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλά πλάκα μας κάνεις ή με τον πόνο άλλων λιγότερο καλών μαθητών παίζεις??:P
Με 18500+ στο Θεό φτάνεις, όπου θες πας, το πρόβλημα που είναι??
Σκεψου και τους υπόλοιπους που πιθανόν να θέλουν κάπου και να μην περνάνε...(τα χω περάσει για αυτό το λέω :/:)

έτσι είναι ...όσοι γράφουν καλά πέρνουν πολύ φόρα απ' τη χαρά ..περνάνε ιατρική και έχουν και απορια που περνάω με 18.500... ιχθυοκαλλιέργιες περνάς.:vroum:

μια φίλη μου εβγαλε 6.000 και αλλιως τα είχε υπολογίσει ακομα τσιριζει..
γενικά το θέμα είναι να περνάς εκεί που σου αρέσει ..να μην εχεις κριτηριο την πόλη ή τα χρήματα που σου λένε οτι θα βγαλεις μετα..γιατι είναι μουφα.δες αυτο που θελεις οχι που περνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilitu

Νεοφερμένος

Η lilitu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κατέβασε τις περσινες βασεις και στο μηχανογραφικο σου να δηλωσεις ολες τις σχολες που απεχουν +2000 και -2000 απο τα μορια σου ...εχε στο νου σου οτι στο 3ο+4ο οι βασεις θα πεσουν αρκετα.. εγω θα δηλωσω στο τμημα επιστημης και τεχνολογιας επικοινωνιων στην τριπολη εχω 12960 ..στην πληροφορικη τει & αει εχουν ισοβαθμα πτυχια..σκεψου και αυτο πριν αποφασισεις ..η καλυτερη σχολη ειναι το τει λαρισσας για πληροφορικη και ειναι κοντα στα μορια σου ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xarisgr

Νεοφερμένος

Ο χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ παιδια. Θα δηλωσω πρωτα καποια πανεπιστημια που μαλλον δεν τα πιανω και μετα τει αυτοματισμου θεσσαλονικης και τει ηλεκτρονικης θεσσαλονικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
παιδια εχω βγαλει 19201 θελω πολυτεχνια. εχετε να προτεινετε τιποτα αναμεσα σε πολιτικων/ναυπηγων/μηχανολογων/ηλεκτρολογων μηχανικων?
Μόλις ανέφερες 4 εντελώς διαφορετικές σχολές μεταξύ τους.Μπορείς να ψάξεις για τον κύκλο σπουδών της κάθε σχολής και να κατανοήσεις την ιδιαιτερότητα της κάθε σχολής.;)
Σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να σου προτείνουμε σχολές χωρίς να ξέρουμε τις προτιμήσεις σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Έτσι είναι.
Ομως επειδή εγώ δεν είμαι απο αυτούς που παίρνουν φόρα λόγω βαθμού, την ψάχνω τι υπάρχει που να μου αρέσει.
Αλλιώς θα δήλωνα όπως κάθε βλάκας με βάση τα μόρια και θα πήγαινα κάπου που θα έψαχνα να φύγω μετά...
Απλά με 19100 μπορώ να διαλέξω και μεταξύ τμημάτων που κάποιος δεν έτυχε να πιάνει και επίσης να υποθέσω ότι δεν θα έχω δυσκολία να βγάλω τη σχολή που θα διαλέξω λόγω δυσκολίας των μαθημάτων.
Ουσιαστικά κέρδισα την δυνατότητα επιλογής.......
ΔΕΝ θα διαλέξω με βάση τα μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilitu

Νεοφερμένος

Η lilitu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κοιτα ολες τις σχολες ονομαστικα... οταν βλεπεις καποια που σου αρεσει θα το googlareis και θα βλεπεις τον οδηγό σπουδών...αλλα για να βγαλεις 19000 δεν νομιζω να εχεις προβλημα απο αποψη δυσκολιας μαθηματων..διαλεγεις και περνεις 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
ειμαι αναμεσα σε λογιστικη και πληροφορικη, ποια λετε να διαλεξω σαν πρωτη επιλογη ποια θεωρειτε πως ειναι καλυτερη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εχω ψάξει αρκετά. Αλλά δυστυχώς ΟΛΟΙ σχεδόν που έχω ρωτήσει είναι απογοητευμένοι με τη σχολή τους ή με την ανύπαρκτη επαγγελματική αποκατάσταση και έχω μπερδευτεί.
πχ μου αρέσουν οι μηχανολόγοι. Αν γράψω τι μου λένε οι απόφοιτοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Παντού είναι χάλια τα πράγματα. Στην επαρχία οι μηχανικοί πεινάνε (δεν ξέρω τι γίνεται Αθήνα), πολλά παιδιά πηγαίνουν άμισθα σε γραφεία και δουλεύουν απλά για την εμπειρία. Αλλά είναι γενικό το κακό, ό,τι κι αν κάνεις θα έχεις πρόβλημα, γι'άυτό αν δεν έχετε γονείς που μπορούν να σας εξασφαλίσουν τη δουλειά σας, τουλάχιστον βρείτε αυτό που αγαπάτε πιο πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Λογιστικά και χρηματοοκονομικά λογικά πρέπει να ανέβουν αφού με τέτοια κρίση τους χρειαζόμαστε πιο πολύ. Η πληφορική πάλι είναι πάντα ιν επιστήμη. Καλύτερα να σκεφτείς η ίδια τι σου αρέσει πιο πολύ. Προσωπικά θα βαριόμουν απίστευτα να κάνω ισολογισμούς σε εταιρείες, εσένα μπορεί να σε εξιτάρει το να καθορίζεις τα οικονομικά και το μέλλον κάποιας επιχείρησης. Ο,τι σας αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
ποσο θα παει η λογιστικη περιπου?

ποσο θα παει η λογιστικη περιπου?
στα ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
ποσο θα παει η λογιστικη περιπου?


στα ΤΕΙ.
Κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά.Για ποια πόλη ενδιαφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά.Για ποια πόλη ενδιαφέρεσαι;
ΣΤΟ ηρακλειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

Θεωρητική κατεύθυνση και το παιδί έχει βγάλει 13.000.

η καλυτερη σχολη ειναι το τει λαρισσας για πληροφορικη

lilitu εννοείς το ΤΕΙ τεχνολογίας Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Είναι πολύ άκυρο απο θεωρητική να περάσω μαθηματικό?
Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει..!Πάντα αγαπούσα τα μαθηματικά και είμαι αρκετά καλή..Αλλά από την στιγμή που δεν τα διδάχθηκα είναι δυνατόν να μπορέσω να ανταποκριθώ στα μαθήματα..??
Αν μπορεί να μου πει κάποιος που να έχει εμπειρία και άποψη πάνω στο θέμα θα με βοηθήσει πάρα πολύ..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.


σιγουρα αφου λενε οτι τα μορια θα πεσουν. Τι στο καλο σε σενα τετοια γκαντεμια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Θεωρητική κατεύθυνση και το παιδί έχει βγάλει 13.000.

Mπορεί Θεολογία, Ποιμαντική και κοινωνική θεολογία, Γλώσσα, φιλολογία και πολιτισμού παρευξείνιων χωρών (ΑΕΙ)
Βιβλιοθηκονομίας και συστημάτων πληροφόρησης, Μουσειολογία, μουσειογραφία και σχεδιασμού εκθέσεων (ΤΕΙ)
Αυτά έχω υπόψιν, υπάρχουν και άλλα, όμως δεν ξέρω ποιό άλλο πεδίο έχει ανοιχτό, αυτές είναι οι επιλογές που πιάνει απλά άνετα. Οι βάσεις φέτος θα πέσουν αρκετά σύμφωνα με εκτιμήσεις, να δοκιμάσει σχολή της αρεσκείας του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Είναι πολύ άκυρο απο θεωρητική να περάσω μαθηματικό?
Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει..!Πάντα αγαπούσα τα μαθηματικά και είμαι αρκετά καλή..Αλλά από την στιγμή που δεν τα διδάχθηκα είναι δυνατόν να μπορέσω να ανταποκριθώ στα μαθήματα..??
Αν μπορεί να μου πει κάποιος που να έχει εμπειρία και άποψη πάνω στο θέμα θα με βοηθήσει πάρα πολύ..!

Αν είσαι αρκετά καλή στα μαθηματικά και έχεις όρεξη δεν νομίζω πως είναι άκυρο.Σίγουρα θα έχεις μειονέκτημα όσον αφορά τους θετικούς-τεχνολογικούς αλλά και πάλι με προσωπικό διάβασμα μπορείς σίγουρα να τους φτάσεις.Έχω την εντύπωση άλλωστε πως το πρώτο εξάμηνο κάνουν βασικά πράγματα για να φτάσουν όλοι στο ίδιο επίπεδο.Άρα με λίγη περισσότερη προσπάθεια εκ μέρους σου πιστεύω πως μπορείς να ανταπεξέλθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos_92

Νεοφερμένος

Ο kyriakos_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
σιγουρα αφου λενε οτι τα μορια θα πεσουν. Τι στο καλο σε σενα τετοια γκαντεμια!

Ναι, κι εγώ άκουσα ότι θα πέσουν οι βάσεις! 15681 ήταν πέρυσι... Λέτε να πιάνω και Φιλολογία σε κάποιο άλλο μέρος; Πάντως, δε με χαλάει η Κομοτηνή, αν και είμαι από Δωδεκάνησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia...

Νεοφερμένος

Η vasia... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Βρίσκομαι σε δίλημμα...Έχω βγάλει 18.912 και δεν μπορώ να αποφασίσω τι να δηλώσω... Είμαι ανάμεσα σε πολιτικός μηχανικός και μαθηματικός.

Τα μαθηματικά μου αρέσουν πολύ και γι΄αυτό εστιάζω στο μαθηματικό, ενώ παράλληλα έχω ακούσει ότι έχεις τη δυνατότητα να κάνεις πολύ καλά μεταπτυχιακά πάνω στα οικονομικά,την πληροφορική,την μετεωρολογία,κ.α. ....με λίγα λόγια μου έχει δοθεί η εντύπωση ότι ειναι ενα επάγγελμα με αρκετές επαγγελματικές διεξόδους. Αμφιβάλω πάντως για το ποσο εφικτό ειναι να ασχοληθείς στην Ελλάδα ως μαθηματικός σε μία επιχείρηση καθως δεν είμαστε Αμερικη όπου σχεδον κάθε επιχείρηση έχει το δικό της μαθηματικό team!
Απο την άλλη πλευρά με μαγεύει ο τίτλος του πολιτικού μηχανικού. Όλοι μιλάν για κύρος, μοναδικές εμπειρείες, γνωριμίες, γνώσεις και ενδεχομένως πιο σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση(αν λάβουμε υπ'οψιν ότι πρόκειται για ένα ''βαρύ'' πτυχίο)...... Ωστόσο μήπως είναι ενα επάγγελμα αρκετά δύσκολο για γυναίκα και ποσο μαλλον όταν δεν με ''ακολουθεί'' στον χώρο αυτο καμία οικογενειακή παραδοση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top