kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Μην απελπιζεσαι θα την βρεις την ακρη...αξιωματικων αν πας ειναι πολυ καλα λογω επαγγελματικης αποκαταστασης και σιγουρων χρηματων...αλλα σκεψου και τα οικονομικα γτ και το λοχρη ειναι πολυ καλο τμημα.Απο εκει και περα η απο πρεπει να δεις τι σου αρεσει περισσοτερο απ τα δυο και ποιες θυσιες απαιτει το καθενα και αν εσυ μπορεις να τις κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Βρε παιδια υπαρχει και η ΣΑΣΣ - Οικονομικα. Δεν ξερω φιλε αν σε ενδιαφερει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Βρε παιδια υπαρχει και η ΣΑΣΣ - Οικονομικα. Δεν ξερω φιλε αν σε ενδιαφερει :)

Εχω την εντυπωση οτι ειναι αρκετα πανω απο 19000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ετσι νομιζω και εγω [με καθε επιφυλαξη]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evma

Νεοφερμένος

Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν την πιανω.Αλλα ποτε δεν με ενδιεφερε.Αν προκειται να ειμαι ενστολος ΜΟΝΟ αστυνομια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adler

Νεοφερμένος

Ο Adler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ!!
Δήλωσα τις σχολές ως εξής:
Πληροφορικής Θεσσαλονίκη
Εφαρμοσμένης Πληροφορικής Μακεδονίας
Επιστήμης Υπολογιστών Ηρακλείου
Πληροφορικής Ιωαννίνων
Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών Τρίπολης
ΤΕΙ Πληροφορικής Θεσσαλονίκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Πολύ καλή σείρα!Καλά αποτελέσματα!Αλήθεια πως και έβαλες την ιωαννίνων κάτω απο το ηράκλειο?(Κατ'εμε είναι ισότιμες,αλλά δε στράβωσε κανείς-βλ. γονείς:P- που βάζεις την πιο υψηλόβαθμη μετά?:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adler

Νεοφερμένος

Ο Adler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πολύ καλή σείρα!Καλά αποτελέσματα!Αλήθεια πως και έβαλες την ιωαννίνων κάτω απο το ηράκλειο?(Κατ'εμε είναι ισότιμες,αλλά δε στράβωσε κανείς-βλ. γονείς:P- που βάζεις την πιο υψηλόβαθμη μετά?:P)
Ο κυριότερος λόγος που έβαλα πρώτα το Ηράκλειο είναι το Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας που συνεργάζεται στενά με το πανεπιστήμιο καθώς και το γεγογονός της καλής επαγγελματικής αποκατάστασης των αποφοίτων αυτού του τμήματος στην αγορά εργασίας του Ηρακλείου από διάφορες εταιρίες όπως και από το ίδιο το Ι.Τ.Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Και πολύ καλά έκανες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Ο κυριότερος λόγος που έβαλα πρώτα το Ηράκλειο είναι το Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας που συνεργάζεται στενά με το πανεπιστήμιο καθώς και το γεγογονός της καλής επαγγελματικής αποκατάστασης των αποφοίτων αυτού του τμήματος στην αγορά εργασίας του Ηρακλείου από διάφορες εταιρίες όπως και από το ίδιο το Ι.Τ.Ε.

Και πρώτη επιλογή να το έβαζες ακόμα καλύτερα θα ήταν! Έχω ακούσει τα καλύτερα γι αυτή τη σχολή!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μ'αρέσει το σκεπτικό σου...;)
Καλη αποτελέσματα να χεις!
-----------------------------------------
Και επειδή έχει και σχετικά χαμηλή βάση,θα χεις ένα μεγάλο πλεονέκτημα έναντι του γενικότερου επιπέδου των φοιτητών.Αυτό είναι το αντίτιμο των "καμένων μορίων",και πίστεψε καλύτερα να καψεις μόρια και να τελιώσεις μια σχολη με 5,5μ.ο. αποφοιτησης και 6 μ.ο. πτυχιου,στα 4 χρόνια με 8 πτυχιο,παρα να σαι ο μέσος όρος σε μια "καλή" σχολή.Στους πολλούς η εξαίρεση είναι η μαγκιά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adler

Νεοφερμένος

Ο Adler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Την Θεσσαλονίκη δεν την πιάνω έτσι κι αλλιώς...
Μακάρι να μπω Ηράκλειο, είμαι 1000 μόρια πάνω και ελπίζω όλα να πάνε καλά!
Το 2008 έπεσε αυτό το τμήμα 1600 μόρια, ελπίζω η αναμενόμενη άνοδός του φέτος να μην με αφήσει έξω....
Εσείς λέτε να ανέβει τόσο πολύ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Την Θεσσαλονίκη δεν την πιάνω έτσι κι αλλιώς...
Μακάρι να μπω Ηράκλειο, είμαι 1000 μόρια πάνω και ελπίζω όλα να πάνε καλά!
Το 2008 έπεσε αυτό το τμήμα 1600 μόρια, ελπίζω η αναμενόμενη άνοδός του φέτος να μην με αφήσει έξω....
Εσείς λέτε να ανέβει τόσο πολύ;;

Μπααααααααα, λίγο δύσκολο. Λόγω του ότι η σχολή είναι στο Ηράκλειο και πολλοί λόγω απόστασης το αποφεύγουν δεν νομίζω να ανέβει πάνω από χίλια μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σερβιετα

Νεοφερμένος

Η σερβιετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μετα τη Α.Σ.Κ.Τ. και με μεγαλη διαφορα βεβαια (η μια εχει ως βασικο της αντικειμενο το σχεδιο ενω ολες οι αλλες σχολες το εχουν ως υποβοηθημα) ερχεται η αρχιτεκτονικη και μετα η γραφιστικη. Σκεψου απλα ποιος χρειαζεται περισσοτερο το σχεδιο. Ενας ο οποιος πρεπει να δωσει σχημα σ'ενα ογκο ή ενας που θα στησει μια σελιδα; Γραφιστικη εχω σπουδασει και με το ελευθερο σχεδιο ασχολεισαι ελαχιστα σε αντιθεση με εναν φοιτητη αρχιτεκτονικης που δουλευει παρα πολυ το χερι του μεχρι να τελειωσει. Δεν υπερβαλω για να δημιουργησω εντυπωσεις, ετσι ειναι.


ανεφερες οτι πηγες στο,κατα τη γνωμη σου, καλυτερο εργαστηρι για προετοιμασια για την ανωτατη σχολη καλων τεχνων.μπορεις να μου δωσεις καποιες εξτρα πληροφοριες??σε δυο μηνες ξεκιναω και δεν εχω αποφασισει ακομα.μου ειχαν προτεινει τον τσιγκρη και τον πλακα τον οποιο πλακα απεκλεισα με τη μια λογω του ογκου του και του γεγονοτος οτι εχει τοσα πολλα παιδια.ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Τα τει του τριτου πεδιου ειναι παρα πολυ καλα και εχουν παρα πολυ καλες επαγγελματικες προοπτικες στο μελλον ειδικα η νοσηλευτικη που εχει 100% επαγγελματικη αποκατασταση λογω ελλειψης νοσηλευτων.Επισης παρα πολυ καλα τμηματα ειναι και της φυσικοθεραπειας και της διαιτολογιας.Και μην ακους καποιους κομπλεξικους που θεωρουν τα τει κατωτερα απο τα αει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pharmacist

Νεοφερμένος

Η pharmacist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ειδικα στο 3ο πεδιο αρκετα ΤΕΙ ειναι αρκετα εξειδικευμενα και αρα με αξιοπρεπεις επαγγελματικες προοπτικες. Εγω ψηφιζω οπτικα, καθως επισης και φυσικοθεραπειας- οκ και διαιτολογιας καλο ειναι! Και συμφωνω οτι δε θαπρεπε να ακουτε κομπλεξικους που θεωρουν τα ΤΕΙ υποδεεστερα, ειδικα σ'αυτο το πεδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Πανε εκει που σου αρεσει περισσοτερο και κανε επαγγελμα αυτο που αγαπας.Παντως αν το θεμα που σε απασχολει ειναι η επαγγελματικη αποκατασταση το μονο που μπορω να σου πω ειναι πως στις ιατρικες και οδοντιατρικες σχολες υπαρχει κορεσμος και ιδιαιτερα στην ιατρικη.Απ' οτι εχω ακουσει παρα πολυ καλες σχολες με μελλον ειναι η διατροφη και διαιτολογια, η φυσικοθεραπεια καθως επισης και η νοσηλευτικη που εχει 100% επαγγελματικη αποκατασταση.Μπορεις μα ψαξεις στις ιστοσελιδες των τμηματων για να δεις και τα μαθηματα.Παντως το μονο που μπορω να σου πω ειναι να διαλεξεις το επαγγελμα σου μενοντας ανεπηρεαστος απο κομπλεξικες προκαταληψεις που αφορουν τα αει και τα τει[σιγουρα θα εχεις ακουσει οτι συμφωνα με καποιους που θεωρουνται εξυπνοι οτι τα τει ειναι κατωτερα απο τα αει] και μην μπαινεις στο τρυπακι οτι οι υψηλοβαθμες σχολες ειναι οι καλυτερες.Αυτα ειχα να σου πω, ελπιζω να σε βοηθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky

Νεοφερμένος

Η lucky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
είναι καλύτερη η σχολή που θα σου αρέσει περισσότερο....αν αγαπάς αυτό που κάνεις θα βρεις δρόμους ΄γιατί έτσι όπως τα λένε τίποτα δενέχει δουλεά πλέον κ σε όλα είναι δύσκολο να βρεις!!!!και ειδικά πληροφ κ μμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Καλησπερα.Απο την αρχη της χρονιας ελεγα.."τι να δηλωσω? που να παω? τι να κανω στη ζωη μου?" και η απαντηση που επαιρνα ηταν ..διαβασε εσυ και θα σου ερθει απο μονο του..
Να ομως που τελειωσαμε και δεν εχω αποφασισει.Βγαζω 18100 στο 2ο και 4ο (με εριξαν τα μαθ κ με 13.8..) και 18700 στο 5ο.Προφανως εχω επιλογες.Σκεφτομαι ΚΑΙ τα οικονομικα και αν προκειται να παω, μονο ΟΠΑ εχω ηδη σπιτι εκει.
Δεν βρισκω ιδιαιτερες διαφορες στα τμηματα ομως.Μου αρεσουν τα οικονομικα οπως τα ειδα απο το ΑΟΘ αλλα και η διοικηση ως εννοια (επισης οπως το ειδα απο την ΑΟΔΕ).Ολα τα εβρισκα ενδιαφεροντα και ωραια αλλα δεν μου αρεσε το "παπαγαλιζειν".Στην τελικη καλα τα πηγα.Με 19.5 και τα 2..Θεωρια εχασα...
Ακουω καλα λογια για το Λογ/χρη και προσωπικα μου γυαλλιζει το ματι το ΔΕΤ.Πιστευω πως δουλεια μετα θα βρω αν ασχοληθω με κατι τετοιο.Το μετα δεν το φοβαμαι.Ομως θελει πολυ "παπαγαλια" μεσα στη σχολη?Οπως με βλεπετε εσεις απο αλλη οπτικη γωνια θα τα καταφερω?

Αν επροκειτο να βαλω σε σειρα τα μαθηματα που διναμε παν/ες θα ηταν απο το μεγαλυτερο στο μικροτερο (απο αποψη ενδιαφεροντος)..
Φυσικη > Προγραμματισμος > Μαθηματικα > ΑΟΘ > ΑΟΔΕ

Ασχετο για το 5ο πεδιο που postαρω αλλα μαρεσουν επισης τα μαθηματα των πολ/κων σχολων λογο φυσικης και μαθηματικω.Αλλα δεν ενθουσιαζομαι με την ιδεα να δουλευω σε βιομηχανια ή να "σηκωνω" κτιρια.Βοηθεια παιδια γτ μουρχεται να παω Αξιωματικων (κατι ουδεταιρου ενδιαφεροντος για να ξεμπλεκω)

ΑΟΘ ειπες εγραψες 19.5.Ηταν σχετικα δυσκολο?Και επρεπε να μαθεις την θεωρια κατα λεξη οπως στην οργανωση,και αντιστοιχα να λυσεις τεραστια γκαμα και ποσοτητα ασκησεων για εναν τετοιο βαθμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
ΑΟΘ ειπες εγραψες 19.5.Ηταν σχετικα δυσκολο?Και επρεπε να μαθεις την θεωρια κατα λεξη οπως στην οργανωση,και αντιστοιχα να λυσεις τεραστια γκαμα και ποσοτητα ασκησεων για εναν τετοιο βαθμο?

ποπο αγχος...:P:P:Pφιλε μου το αοθ ειναι σχετικα ευκολο μαθημα αρκει να μην το υπτιμησεις...πρεπει να το διαβαζεις οπως τα αλλα...εχει συγκεκριμενα στυλα ασκησεων χωρις μεγαλες δυσκολιες και αρκετα ευκολη θεωρια..πολυ λιγοτερη και πολυ ευκολοτερη θεωρια απ το αοδε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top