Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
πραγματι κ εγω θα συμφωνησω με τα παιδια,η επιλογη ειναι δικη σου.
εχεις αρκετες επιλογες και δεν υπαρχει λογος να πιεστεις για να κανεις κατι που δεν σου αρεσει μονο και μονο επειδη ειχες τα μορια.
θυμαμαι και ο αδερφος μου με τα μορια που ειχε βγαλει περνουσε ανετα ιατρικη αλλα δεν το επελεξε γιατι δεν τον ενδιεφερε,κατι που φυσικα προκαλεσε αντιδρασεις. τελικα ομως κερδισμενος βγηκε γιατι κανει αυτο που του αρεσει,οποτε και εγω αυτο σου προτεινω..:)
μπορεις να κοιταξεις και τα φορουμ σχετικα με τις σχολες αν θελεις,θα σε βοηθησουν πιστευω..:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
κι εγω με τη σειρα μου θα συμφωνησω...ψαξε να βρεις τι σου αρεσει πραγματικα...πως φανταζεσαι τον εαυτο σου σε λιγα χρονια..τι σε γεμιζει...ασε τα μορια γιατι απλα σε μπερδευουν και μπορει να σε οδηγησουν σε σχολη που δε θα θες απλα κ μονο για να μην "πανε τζαμπα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Giannhs~

Νεοφερμένος

Ο ~Giannhs~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
1) ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ ή
2) ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΑΘΗΝΑΣ

Δέν ξέρω πια από τις δύο αυτές σχολές να δηλώσω πρώτη στο μηχανογραφικό μου. Με ενδιαφέρει ο προγραμματισμός, και πιστεύω πως σε συνδυασμό με οικονομικά ειναι μια καλη επιλογή ( ασοεε ). Επίσης , έχω ακούσει πως το μάθημα στο τμήμα πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Αθήνας παρα-είναι θεωρητικό. Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω να με διαφωτίσει ; Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=47174#7


Κάντε και ένα search πριν ποστάρετε...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Giannhs~

Νεοφερμένος

Ο ~Giannhs~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ για το link, ούτε που είδα ότι υπάρχει τέτοιο thread. Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Ειμαι σιγουρος οτι και η βιολογια θα σου αρεσει γιατι δεν ειναι του στυλ παπαγαλια-να μη ξεχασεις το και- αλλα μαθαινεις πολυ ενδιαφεροντα,καινουργια πραγματα που μπορεις να τα εφαρμοζεις και για σενα ,στη ζωη σου.Ετσι φροντιζεις καλυτερα τον εαυτο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εγω με αυτα που λες θα προτεινα να πας Ιατρικη και ειμαι σιγουρος οτι θα σου αρεσει ποσο μαλλον αμα εχεις και το οικογενειακο backup
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

showtime171

Νεοφερμένος

Ο showtime171 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θα ηθελα να ακουσω τη γνωμη σας....
Εβγαλα περιπου 18840 στις πανελλαδικες και σκεφτομαι κυριως το 4ο πεδιο
Ειναι καλυτερα να δηλωσω πρωτα για ΗΜΜΥ θεσσαλονικης 'η πατρας 'η μηπως ναυπηγων στο ΕΜΠ
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fok

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εβγαλα σχεδον τα ιδια μορια με εσενα 18841!
Οι σχολες ΗΜΜΥ με ενδiεφεραν και εμενα αλλα επειδη θελω να ασχωληθω με προγραμματισμο θα επιλεξω Πληροφορικη και Τηλεπικοινωνιες στο ΕΚΠΑ
Εχω εναν γνωστο που τελειωσε το πρωτο ετος ΗΜΤΥ στην Πατρα και γενικα ειναι ευχαριστημενος
Οσο για την ΗΜΜΥ στην Θεσσαλονικη νομιζω οτι πρεπει να βγαλουν το μηχανικος υπολογιστον απο τον τιτλο γιατι δεν εχει κανενα σχετικο μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogo1k

Νεοφερμένος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ειμαι απο λαρισα.και η σχολη που πραγματικα θελω ειναι η δασολογια,αλλα επισης το ονειρο μου ηταν να περασω στη θεσσαλονικη,δυστυχως περναω η δασολογια αγρινιου η ορεστιαδας μονο.τι να κανω?να παω εκει?η να περασω σε καποιο τει της θεσσαλονικης.και επισης αν περασω στο τει εκει,ποσο απεχει απο το κεντρο??ουφφφφ δεν μπορω εχω αγχωθει παρα πολυ.αα και κατι τελευταιο κ σορι που σας επρηξα,το αγορι μου μενει θεσσαλονικη και αν παω τοσο μακρια θα χωρισουμε!HELP!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Σορρυ που στο λεω αλλα αν το ονειρο σου ειναι να περασεις δασολογια τοτε καλο ειναι να αφησεις το αγορι σου οσο εποδυνο κι αν ειναι
Αλλιως μπορει να το μετανιωσεις πικρα στο μελλον
Βεβαια αυτη ειναι αποψη μου .. σκεψου το και πραξε οπως νομιζεις καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον sosat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ειμαι απο λαρισα.και η σχολη που πραγματικα θελω ειναι η δασολογια,αλλα επισης το ονειρο μου ηταν να περασω στη θεσσαλονικη,δυστυχως περναω η δασολογια αγρινιου η ορεστιαδας μονο.τι να κανω?να παω εκει?η να περασω σε καποιο τει της θεσσαλονικης.και επισης αν περασω στο τει εκει,ποσο απεχει απο το κεντρο??ουφφφφ δεν μπορω εχω αγχωθει παρα πολυ.αα και κατι τελευταιο κ σορι που σας επρηξα,το αγορι μου μενει θεσσαλονικη και αν παω τοσο μακρια θα χωρισουμε!HELP!
Κοίτα, οκ με το αγόρι σου, αλλά νομίζω ότι προέχει το μέλλον σου, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7DIMITRIS7

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,εδω και μερικες μερες παρακολουθω με τεραστιο ενδιαφεερον διαφορες συζητησεις στο σαιτ με στοχο να μπορεσω να κατασταλαξω ποια σχολη να δηλωσω.Ξερω οτι η αποφαση που πρεπει να παρω ειναι με βαση το τι αρεσει εμενα αλλα εχω βομβαρδιστει τις τελευταιες μερες με απειρες γνωμες και πραγματικα εχω βρεθει σε αδιεξοδο και ελπιζω να μπορεσετε να με βοηθησετε εστω και λιγο.Λοιπον,ειμαι απο θετικη κατευθυνση και στις πανελληνιες φετος εχω βγαλει 19330 στο 3πεδιο.Αρχικα σκεφτομουν φαρμακευτικη ομως λιγο το ειδος των μαθηματων(πολυ χημεια) αλλα και η επαγγελματικη αποκατασταση με εχουν απομακρυνει απο την επιλογη αυτη.Ετσι σκεφτομαιμαι να δηλωσω μια εκ των ιατρικη και οδοντιατρικη, με την ιατρικη να ειναι πολυ πιο κοντα στα ενδιαφεροντα μου.Παρολα αυτα τα ατελειωτα χρονια αλλα και η εντυπωση που υπαρχει οτι η ιατρικη ειναι ατελειωτη και χρειαζεται απειρες ωρες στο πανεπστημιο αλλα και χρονια αναμονης για ειδικοτητα με προβληματιζουν πολυ.Σαν να μην φτανουν αυτα εχω και τους γονεις μου οι οποιοι κυριως λογω επαγγελματος(δημ.υπαλληλοι) με ωθουν προς τις ακαδημιες(δασκαλος).Δεν ξερω τι να κανω,το θετικο ειναι οτι εχω 2 εβδομαδες να το σκεφτω και να δηλωσω.Please...αν μπορειτε διαφωτιστε με για τις παραπανω σχολες και για το τι θα δηλωνατε αν βρισκοσασταν στη θεση μου.Η αποψη σας ειναι πολυ σημαντικη γιατι δεν εχω ειδιαιτερα διαμορφωμενη αποψη για το τι παιζει(μου ηρθαν και λιγο ξαφνικα τοσα μορια γιατι υπολογιζα αρκετα χαμηλοτερα).Thanks εκ των πρωτερων.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Έπρεπε ήδη να έχεις αποφασίσει ... Δηλαδή τόσο καιρό πορευόσουν χωρίς στόχο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν δεν σου αρεσει η ιατρικη ως επαγγελμα δε θα στο συνιστουσα τοσο, εχει οντως πολλα χρονια και πρεπει να το θες πολυ για να το κανεις κατα τη γνωμη μου. Η ιατρικη και η οδοντιατρικη btw δεν ειναι και τοσο καλυτερες σε επαγγελματικη αποκατασταση απο τη φαρμακευτικη, περιπου στα ιδια ειναι. Εσενα τι σου αρεσει περισσοτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Αν η ιδέα και μόνο ότι στην Ιατρική χρειάζονται "ατελείωτα" χρόνια σε προβληματίζει, τότε καλύτερα να μην την επιλέξεις. Συνήθως, ιατρική πάνε όσοι το γουστάρουν πολύ όλο αυτό. Αν δεν έχει δηλαδή ιδιαίτερη κάψα, μην το πολυσκέφτεσαι. Όσον αφορά την οδοντιατρική, τα χρόνια είναι λίγα (4-5 δε θυμάμαι ακριβώς)... Για την αποκατάσταση δε γνωρίζω πολλά, ούτε για φαρμακευτική. Ποιό μάθημα αρέσει εσένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΥΓΕΙΑΣ: Όσο και αν φαίνεται παράξενο, προβλήματα ανεργίας ήδη αποτυπώνονται και στα επαγγέλματα στα οποία παραπέμπουν οι σπουδές του 3ου Πεδίου, που η «κοινή γνώμη» μέχρι και σήμερα τα «στεφανώνει» με κύρος και γόητρο.

Νέοι πτυχιούχοι Ιατρικής, Φαρμακευτικής, Οδοντιατρικής αντιμετωπίζουν προβλήματα και καταγράφονται ήδη στις στατιστικές της ανεργίας. Το 2009 αναμένεται ότι πάνω από 17.000 γιατροί, οδοντίατροι, φαρμακοποιοί, πτυχιούχοι των ΤΕΙ Υγείας θα έχουν πρόβλημα επαγγελματικής αποκατάστασης.

Τα επίσημα στοιχεία του Ιατρικού Συλλόγου της Αθήνας καταλήγουν στο συμπέρασμα ότι το 13% των μελών του υποαπασχολείται. Σύμφωνα πάλι με τα στοιχεία της Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας, ένας στους τέσσερις νέους Έλληνες οδοντιάτρους έχει προβλήματα απασχόλησης. Στην περίπτωση των διαιτολόγων (ΑΕΙ-ΤΕΙ), φυσιοθεραπευτών (ΤΕΙ) διαφαίνεται σταθερότητα. Επίσης καλές είναι οι προοπτικές και για τους πτυχιούχους των τμημάτων ΤΕΙ Φυσικοθεραπείας, Εργοθεραπείας, Διαιτολογίας κ.λπ.

Από την έρευνα των Γραφείων Διασύνδεσης προκύπτει ότι η Διαιτολογία, η Νοσηλευτική, η Ιατρική, η Οδοντιατρική είναι κλάδοι με περιορισμένη ετεροαπασχόληση.


https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11460&subid=2&tag=8667&pubid=2520896#


βεβαια μεχρι να βγεις στην αγορα εργασιας απο την Ιατρικη μπορει να εχει αλλαξει το σκηνικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Και βέβαια όσοι γονείς των υποψήφιων έχουν ήδη ιατρεία, τότε η επαγγελματική αποκατάσταση μάλλον θα είναι πιο εύκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
καλα αυτο νταξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top