mariavrdf

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ΤΕΙ Λογιστικης IMO ειναι η καλύτερη δυνατή επιλογή.
αυτο το ιμο τι ειναι ,σε ποια περιοχη βρισκεται η σχολη
-----------------------------------------
εσυ σε ποια σχολη εισαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Γεια σας. Σήμερα πήρα και εγώ τα αποτελέσματα των πανελληνίων και έβγαλα 14441 μόρια στο 1ο επιστημονικό πεδίο. Επειδή δεν ξέρω και πολλά πράγματα για τις σχολές και την επαγγελματική αποκατάσταση που προσφέρει η καθεμια, θα παρακαλούσα όποιος μπορεί να μου πει τις σχολές που έχουν καλή επαγγελματική αποκατάσταση και δυνατότητες ανέλιξης, πάντα σε σχέση με τη βαθμολογία που έβγαλα. Ενδιαφέρομαι μόνο για σχολές στην Αθήνα.Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Γεια σας. Σήμερα πήρα και εγώ τα αποτελέσματα των πανελληνίων και έβγαλα 13891 μόρια στο 3ο επιστημονικό πεδίο. Επειδή δεν ξέρω και πολλά πράγματα για τις σχολές και την επαγγελματική αποκατάσταση που προσφέρει η καθεμια, θα παρακαλούσα όποιος μπορεί να μου πει τις σχολές που έχουν καλή επαγγελματική αποκατάσταση και δυνατότητες ανέλιξης, πάντα σε σχέση με τη βαθμολογία που έβγαλα. Ενδιαφέρομαι μόνο για σχολές στην Αθήνα. Σας ευχαριστώ πολύ!
-----------------------------------------
κανείς?:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Καλή επαγγελματική αποκατάσταση και πρώτο πεδίο είναι λίγο δύσκολο πάντως.Ιστορία Ιονιου θα σου πρότεινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Καλή επαγγελματική αποκατάσταση και πρώτο πεδίο είναι λίγο δύσκολο πάντως.Ιστορία Ιονιου θα σου πρότεινα.

συγγνώμη αλλά ξέχασα να το διευκρινήσω, ενδιαφέρομαι μόνο για σχολές στην Αθήνα.
-----------------------------------------
κανείς?:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stam

Νεοφερμένος

Ο Stam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ε... παιδια χρειαζομαι λιγη βοηθεια!!!
Εβγαλα 19304(:D) μορια και δεν ξερω πως να τα αξιοποιησω!!!
Επιλογες (μοναδικες)
1. Μηχανολογος Μηχανικος εμπ
2.Ηλεκτρολογος ...κτλ... Μηχανικος εμπ
3.Πολιτικος Μηχανικος εμπ

Δωστε ενα χερακι ;)!!!
Βασικα αυτο που ψαχνω ειναι και επαγγελματικη αποκατασταση...
Δεν μου αρκει να ειναι κορυφαια η σχολη...
Θελω να με πεισετε σε αυτο που θα μου πειτε...!!!
Ευχαριστω πολυ !!!!!:D


Λοιπον παιδια εχετε δικιο!!
Γουσταρω πραγματικα φυσικη, μαθηματικα (και οι τρεις τα εχουν ,πιστευω)
και εκτος αυτου, δεν ξερω αλλα εχω μια κλιση προς μηχανολογους!
Οχι μονο επειδη αποκλειω μια μια τις αλλες δυο γιατι :
1. Εχω φιλη στο 4ο ετος Πολιτικων και μου ελεγε οτι υπαρχει μαθημα μετον 1 , μπετον 2 , ... , μπετον 5 και δεν ξερω ποσα αλλα και λιγα πραγματα απο φυσικη - μαθηματικα...
2. Ηλεκτρολογοι , καλη σχολη αλλα πολυ - πολυ δυσκολη.
Παλυ απο γνωστο που βρεθηκε σε δειλλημα μηχανολογος η ηλεκτρολογος και τελικα διαλεξε ηλεκτρολογος ειχε φτασει σε τετοιο σημειο να θελει να τα παρατησει ...
Επιπροσθετα ο θειος μου ειχε τελειωσει ηλεκτρολογος στην Πατρα και , ενταξη δεν μπορω να πω δουλευε για καιρο στην Ιντρακομ, αλλα τωρα δουευει καθηγητης γυμνασιου, πληροφορικη!!!
Ισως ειναι μεμονωμενη περιπτωση αλλα ολα μου λενε 'Μηχανολος να πας' !!! (χαχα)
Και αφηνω το καλυτερο για το τελος ...
Ο πατερας μου ειναι υδραυλικος (και ειμαι υπερηφανος) και εχει αμεση συνεργασια με μηχανολογους αφου ο υδραυλικος σε μια οικοδομη απλως εκτελει τις εντολες του μηχανολογου.
Θελω να πω οτι εχω περισσοτερες πιθανοτητες συγκριτικα να αποκατασταθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Να φανταστω δεν εχεις δει καθολου το προγραμμα σπουδων απο τις σχολες,ε;

Δες το πρωτα, δες ΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ελα πες μας, και μετα οι πιο εμπειροι, με γνωμονα τις προσωπικες σου προτιμησεις θα σου πουν τι σου προτινουν.

Δεν παιζει φαση να σου αρεσουν και οι 3 γιατι εχουν διαφορετικο αντικειμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Θα κάνω μια πρώτη εκτίμηση. Μην πας στους Πολιτικούς Μηχανικούς, είναι ξενέρωτοι. Όλοι μέρα μπετά θα ρίχνεις. Ούτε στους Ηλεκτρολόγους, είναι θεοί (το ξέρεις το ανέκδοτο; Τι διαφορά έχει ο θεός από τους ηλεκτρολόγους; Ο θεός δε νομίζει ότι είναι ηλεκτρολόγος). Μονόδρομος οι μηχανολόγοι, που είμαστε και γαμώ τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναύτης.

Νεοφερμένος

Ο Ναύτης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Θα κάνω μια πρώτη εκτίμηση. Μην πας στους Πολιτικούς Μηχανικούς, είναι ξενέρωτοι. Όλοι μέρα μπετά θα ρίχνεις. Ούτε στους Ηλεκτρολόγους, είναι θεοί (το ξέρεις το ανέκδοτο; Τι διαφορά έχει ο θεός από τους ηλεκτρολόγους; Ο θεός δε νομίζει ότι είναι ηλεκτρολόγος). Μονόδρομος οι μηχανολόγοι, που είμαστε και γαμώ τα παιδιά.
Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει.:PΠολύ αντικειμενικές οι συμβουλές σου.
Η αποψή μου είναι να διαλέξεις αυτό που σου αρέσει πραγματικά να κάνεις έτσι ώστε να μην κάνεις μια δουλεία αλλά μια εργασία.Να παράγεις έργο και να νιώθεις ωφέλιμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hearts_alive

Νεοφερμένος

Ο hearts_alive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Όπως είπε και ο 1337 version λιωμένος :P το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επισκεφθείς τις σελίδες των σχολών ώστε να δεις αναλυτικά το πρόγραμμα σπουδών τους. Βλέποντας τι μαθήματα έχει η κάθε σχολή σε όλα τα έτη (μην ξεγελαστείς αν παρατηρήσεις ομοιότητες στα πρώτα εξάμηνα γιατί όλοι λίγο πολύ τα ίδια κάνουν αρχικά) όλο και κάτι θα σου αρέσει περισσότερο σε κάποια από αυτές.

Αν δεν κατασταλάξεις κάπου το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλήσεις με άτομα που βρίσκονται ήδη μέσα στις σχολές ή απόφοιτους (συνήθως όμως ο καθένας παινεύει τη σχολή του... πρόβλημα αυτό :P).

Ούτε στο ελάχιστον δεν βρίσκεις κάτι που να σ'αρέσει λίγο παραπάνω σε μία απ'τις σχολές;

Μήπως δεν κάνεις καλά που συγκεντρώνεσαι μόνο σ'αυτές και θα'ταν καλό να κοιτάξεις κι άλλες;

Δεν πιστεύω να θες να μπεις σώνει και καλά ΕΜΠ επειδή έβγαλες τόσα μόρια... αυτό είναι μακράν ό,τι χειρότερο μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου. Αυτή την εντύπωση μου δίνει το ότι έχεις υπόψιν σου τόσο διαφορετικές μεταξύ τους σχολές που όμως είναι όλες του ΕΜΠ. Σκέψου ξανά τι θα σου άρεσε να κάνεις πραγματικά και προς το παρόν βάλε στην άκρη την επαγγελματική αποκατάσταση γιατί στο προπτυχιακό επίπεδο ελάχιστη σημασία θα'πρεπε να της δώσεις. Επίλεξε τη σχολή με βάση τις προτιμήσεις σου καλύτερα.

Τώρα αν είναι να μιλήσει ο fanboyισμός, καλοί οι μηχανολόγοι, καλοί και οι πολιτικοί μηχανικοί, ΑΛΛΑ... :P (μην το πάρεις στα σοβαρά αυτό ;p)


edit - ps: η έκφραση "δεν ξέρω πώς να τα αξιοποιήσω" σε πρόδωσε dude. Πραγματικά μην σκέφτεσαι ότι πρέπει να τα "αξιοποιήσεις" τα μόρια. Τιμή σου και καμάρι σου που έχεις βγάλει τόσα (και μπράβο σου) αλλά αν μπεις σε σχολή που δεν σε ερεθίζει πραγματικά να ασχοληθείς μαζί της το πιθανότερο είναι να τα παρατήσεις. Σκέψου το καλά λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DK1991

Νεοφερμένος

Ο DK1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Αν σε νοιαζει μονο η επαγγελματικη αποκατασταση Πολιτικους θα ελεγα..Και αυτο διοτι ο μεσος Πολιτικος Μηχανικος βρισκεται σε καλυτερη θεση απο τον αντιστοιχο Ηλ. ή Μηχ. Βεβαια απο ΕΜΠ μπορεις μετα ανετα να το γυρισεις σε Οικονομικα αν ενδιαφερεσαι που ειναι ακομη και προτιμοτερο απο προπτυχιακο σε Οικονομικα διοτι ετσι εχεις καλλυτερο background σε μαθηματικα κλπ..Ασφαλως οπου και να πας αν δουλεψεις σκληρα και διακριθεις σε οποιοδηποτε τομεα ανατρεπονται τα παντα! Ελπιζω να σε βοηθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
ΑΕΙ 1ου πεδιου στην Αθηνα με κατω απο 16-17 χλωμο το κοβω....Καμια παντειο ισως(κοινωνικη ανθρωπολογια κτλ)....Η καμια ξενη φιλολογια αλλα με ειδικο μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Εμενα παιδια...???Εγω εβγαλα στο 5ο=15967 και στο 4ο=14965!!!εχω και δικαιωμα μεταγραφης!!!!(οικονομικες και σχολεσ πληροφορικης ειναι οι προτιμησεις μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Καταρχήν,συγχαρητήρια σε όλους.
Δεύτερον,υπάρχουν πολύ ωραίες και ενδιαφέρουσες σχολές στο 5ο πεδίο οπότε κάποια θα βρείτε που να σας κινεί περισσότερο το ενδιαφέρον,ό,τι και να διαλέξετε πάντως μπείτε στο αντίστοιχο ΑΕΙ-ΑΤΕΙ να δείτε και τα μαθήματα και τον οδηγό σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
ΑΕΙ 1ου πεδιου στην Αθηνα με κατω απο 16-17 χλωμο το κοβω....Καμια παντειο ισως(κοινωνικη ανθρωπολογια κτλ)....Η καμια ξενη φιλολογια αλλα με ειδικο μαθημα

ειδικό μάθημα δίνω μόνο αγγλικά. Θεωρείς ότι η κοινωνική ανθρωπολογία έχει καλή αποκατάσταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Όπως είπαν και παραπάνω, από πρώτο πεδίο τα πράγματα είναι χλωμά (παθούσα) και μιλάμε ακόμη και για νομικές, φιλολογίες, κλπ, και ρωτάς για κοινωνική ανθρωπολογία; Προσωπικά για 'μένα, δεν έχει, και δεν βλέπω τη μετέπειτα εξέλιξη. Εγώ καμιά κοινωνιολογία θα σου πρότεινα -που φυσικά έχει επαγγελματική αποκατάσταση.....αν έχεις τύχη- αλλιώς από εκεί και πέρα, να ξανα δώσεις, γιατί προβλέπεται οι βάσεις θεωρητικής ν' αυξηθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agxwmenos

Νεοφερμένος

Ο agxwmenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γεια σασ!εβγαλα στο 5ο πεδιο 16767 ποιεσ καλεσ οικονομικεσ σχολεσ μπορω να δηλωσω?οικονομικων επιστημων βρισκεται στο ιδιο επιπεδο με την ασσοε?και ποια τμηματα τησ θεσσαλονικησ αξιζουν με βαση τα μορια μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
και απο το τμημα οικονομικης και περιφερειακης αναπτυξης οικονομολογος βγαινεις και χρειαζεται και λιγοτερα μορια για να μπεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agxwmenos

Νεοφερμένος

Ο agxwmenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
:bye:στο 1ο πεδιο εβγαλα 17018!ενω πηγαινα για νομικη στη λογοτεχνια το γραπτο μου πηγε αναβαθμολογηση γιατι ο ενασ μου εβαλε 90 και ο αλλοσ 58!και ο τριτοσ 65!οποτε καταστραφηκα και σε συνδυασμο με την εκθεση εμεινα ξεκρεμαστοσ!ευτυχωσ που ειχα παρει οικονομια!θα ηθελα να μου προτεινετε σχολεσ πρωτου πεδιου με βαση τα μορια μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agxwmenos

Νεοφερμένος

Ο agxwmenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
κατι αλλο?γιατι και εγω το ειδα αλλα με ενθουσιαζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top