Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αλλά θα ήταν καλύτερα αθήνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannisED

Νεοφερμένος

Ο GiannisED αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
μαθηματικων αθηνας
φυσικη αθηνας
πληροφορικης αθηνας
μηχανολογων μηχανικων εμπ
αν και υψηλες βασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ενδιαφέρον, ειδικά φυσικό και πολυτεχνείο!
ο μηχανολόγος μηχανικός τι προοπτικές έχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannisED

Νεοφερμένος

Ο GiannisED αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ενδιαφέρον, ειδικά φυσικό και πολυτεχνείο!
ο μηχανολόγος μηχανικός τι προοπτικές έχει?
κοιτα βασικα δεν ξερω ακριβως αλλα
ειχα διαβασει σε καποιο οικονομικο σαιτ πως εχεις θετικες προοπτικες για το μελλον!
ψαξτο αν σου αρεσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
οκ πάω τώρα ευχαριστώ!

εν το μεταξύ όποια άλλη πρόταση δεκτή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julietini

Νεοφερμένος

Η julietini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Αν εισαι απο θετικη να δηλωσεις και σχολες 3ου πεδιου π.χ ιατρικη .Οι σχολες αυτες εχουν ενδιαφερον και επαγγελματικη αποκατασταση νομιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Αν εισαι απο θετικη να δηλωσεις και σχολες 3ου πεδιου π.χ ιατρικη .Οι σχολες αυτες εχουν ενδιαφερον και επαγγελματικη αποκατασταση νομιζω!


Kaι πολυ μουρη:P:P

Οι Μηχανολογοι Μηχανικοι πιστευω ειναι φοβερη σχολη.Τρελα.Τα εχει ολα.:clapup:
Επισης what about χημικους μηχανικους? Ή ακομα και βιολογικο. Ακομα και στο γεωπονικο πανεπιστημιο υπαρχει ενα τμημα (το υψηλοτερο νομιζω) που οταν αποφοιτησεις θα ασχολησε με τα μεταλλαγμενα τροφιμα.Νομιχω ειναι πολυ μπροστα.Δεν ξερω πως λεγεται αλλα ο θειος μου ειναι καθηγητης στο πανεπιστημιο αυτο και την προτεινει.

Θα σου ελεγα και για Μοριακη Βιολογια στην Αλεξανδρουπολη αλλα ειπες θελεις μοναχα Αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
ποιες στρατιοτικες σου αρεσουν? πες μας να σου πουμε αν αξιζουν αν και πρεπει να ψαχτεις για στρατο γιατι ξερεις αμα μπεις μετα απο 10 χρονια εχεις το δικαιωμα να φυγεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Αν εισαι απο θετικη να δηλωσεις και σχολες 3ου πεδιου π.χ ιατρικη .Οι σχολες αυτες εχουν ενδιαφερον και επαγγελματικη αποκατασταση νομιζω!
δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα ιατρικά!

Kaι πολυ μουρη:P:P

Οι Μηχανολογοι Μηχανικοι πιστευω ειναι φοβερη σχολη.Τρελα.Τα εχει ολα.:clapup:
Επισης what about χημικους μηχανικους? Ή ακομα και βιολογικο. Ακομα και στο γεωπονικο πανεπιστημιο υπαρχει ενα τμημα (το υψηλοτερο νομιζω) που οταν αποφοιτησεις θα ασχολησε με τα μεταλλαγμενα τροφιμα.Νομιχω ειναι πολυ μπροστα.Δεν ξερω πως λεγεται αλλα ο θειος μου ειναι καθηγητης στο πανεπιστημιο αυτο και την προτεινει.

Θα σου ελεγα και για Μοριακη Βιολογια στην Αλεξανδρουπολη αλλα ειπες θελεις μοναχα Αθηνα.
γιατί τόσο ενθουσιασμός για τους μηχανολόγους μηχανικούς;; μπορείς να μου πεις γενικά τι παίζει εκεί;;
γεωπονικό βιολογία όχι και τόσο... :hmm:
ποιες στρατιοτικες σου αρεσουν? πες μας να σου πουμε αν αξιζουν αν και πρεπει να ψαχτεις για στρατο γιατι ξερεις αμα μπεις μετα απο 10 χρονια εχεις το δικαιωμα να φυγεις
σκέφτομαι ΣΜΑ και ευελπίδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
ειναι καλες σχολες η σμα ειναι λιγο στον θεο για να μπεις η ευελπιδων ειναι εξαιρετικη!! προχωρα κατα την γνωμη μου (αρκει να σου αρεσουν οι στρατιοτικες ΠΡΟΣΟΧΗ μεγαλη) ξερω ατομα που την πατησαν ασχημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
πρεπει να ψαχτεις για στρατο γιατι ξερεις αμα μπεις μετα απο 10 χρονια εχεις το δικαιωμα να φυγεις
Δεν νομίζω να είναι 10 τα χρόνια (σύνταξη στα 32?), έχω την εντύπωση ότι είναι 20. Αν και, όπως λέγεται αυτό το προνόμιο να φεύγουν οι στρατιωτικοί τόσο νωρίς με σύνταξη, σύντομα θα καταργηθεί. (Και κατά τη γνώμη μου πολύ σωστά).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
τα 10 χρονια (8 η 9 ειναι) ειναι τα χρονια που πρεπει να μενεις στον στρατο η αστυνομια υποχρεωτικα,χωρις να εχεις το δικαιωμα να παραιτηθεις.δεν λεω 10 χρονια για συνταξη χεχεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
τα 10 χρονια (8 η 9 ειναι) ειναι τα χρονια που πρεπει να μενεις στον στρατο η αστυνομια υποχρεωτικα,χωρις να εχεις το δικαιωμα να παραιτηθεις.δεν λεω 10 χρονια για συνταξη χεχεχε
Και άμα φύγει στα 30 του, τι θα κάνει? Θα ξαναδώσει πανελλήνιες? χοχοχο

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pikapa

Νεοφερμένος

Ο pikapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
καλησπέρα, λοιπόν ήμουν σχεδόν αποφασισμένος ότι θέλω στρατιωτικές σχολές και μάλιστα είχα καταλήξει και στο ποιέες είναι αυτές.... ένας καθηγητής μου σήμερα όμως μου έβαλε αμφιβολίες για το αν είναι πραγματικά αυτό που θέλω!

όποτε θα ήθελα να μου προτείνεται μερικές σχολές!
να σας πω ότι είμαι θετική, μου αρέσει πολύ η φυσική η χημεία κ μαθηματικα, θα μου άρεσε κάτι σε μηχανολογία ίσος γενικά κάτι που έχει σχέση με τεχνολογία και φυσικοχημεία! ίσοσ φαίνεται λίγο ανευθυνο αλλά απλά θέλω να ακούσω απόψεις για να το ψάξω μετα περισσότερο! ευχαριστώ! ααα και μην τσιγκουνευτήτε τα μόρια στις σχολές! ευελπιστώ ότι θα γράψω καλα... :)
Αμα γουστάρεις την επιστήμη και θες να κάνεις κατι μεγάλο στη ζωή σου μην πας στρατό. Είναι κρίμα να κόψεις τα φτερά σου πριν ακόμα πετάξεις. Ο στρατός περα απο την σίγουρη (?) αποκατάσταση δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω. Η πλειονότητα αυτών που πανε στο στρατό δεν έχει στόχους και όνειρα - και σε διαβεβαιώνω γι'αυτο.

Τα παιδιά που δίνουν πανελλήνιες για να περάσουν σε κάποια στρατιώτικη σχολή είτε έχουν υποστεί μια σφοδρή πλύση εγκεφάλου απο τους συγγενείς (Κάτι σου θυμίζει?) είτε τις επιλέγουν αναγκαστικά επειδή η οικογένειά τους δεν μπορει να τους υποστηρίξει. Γνώριζω αρκετές περιπτώσεις παιδιών που ενώ ήθελαν σχολές όπως το Μαθηματικό ή το Φυσικό επέλεξαν ΣΣΑΣ Ιατρικό, ΣΜΑ κλπ γιατί με τα μόρια που ειχαν βγάλει έπιαναν τις βάσεις αυτών των σχολών.

Α, και κάτι ακόμα. Οταν ειχαν έρθει στο σχολέιο μας να μας κάνουν μια ενημέρωση για τις στρατιωτικές, απο τα πρώτα πράγματα που ειπώθηκαν - πρότου μας μιλήσουν για τις συνθήκες στη σχολή, το πρόγραμμα, τα μαθήματα, τις εγκαταστάσεις - ήταν: "Μόλις τελειώσετε την Χ στρατιωτική ο πρώτος σας μισθός θα είναι 1433,59 €."

Τα συμπεράσματα δικά σου.

Όταν τελείωσεις την Χ στρατιωτική σχολή είσαι υποχρεωμένος να παραμείνεις 3ν χρόνια. Δήλαδη αν η φοίτηση στη σχολή ειναι 4 χρόνια θα παραμείνεις 12 χρόνια στο στρατό. Διαφορετικά πληρώνεις πρόστιμο, το οποίο απ'οτι εχω ακούσει είναι 5ψήφιο.

[...] μου αρέσει πολύ η φυσική η χημεία κ μαθηματικα, θα μου άρεσε κάτι σε μηχανολογία ίσος γενικά κάτι που έχει σχέση με τεχνολογία και φυσικοχημεία [...]
Εχεις σκεφτεί να γίνεις Χημικός Μηχανικός; Περιλαμβάνει τα περισσότερα απο αυτά που ανέφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,848 μηνύματα.
Kaι πολυ μουρη:P:P

Οι Μηχανολογοι Μηχανικοι πιστευω ειναι φοβερη σχολη.Τρελα.Τα εχει ολα.:clapup:
Επισης what about χημικους μηχανικους? Ή ακομα και βιολογικο. Ακομα και στο γεωπονικο πανεπιστημιο υπαρχει ενα τμημα (το υψηλοτερο νομιζω) που οταν αποφοιτησεις θα ασχολησε με τα μεταλλαγμενα τροφιμα.Νομιχω ειναι πολυ μπροστα.Δεν ξερω πως λεγεται αλλα ο θειος μου ειναι καθηγητης στο πανεπιστημιο αυτο και την προτεινει.

Θα σου ελεγα και για Μοριακη Βιολογια στην Αλεξανδρουπολη αλλα ειπες θελεις μοναχα Αθηνα.

Πρόσεχε μην σπάσει το λάστιχο από το πολύ φούσκωμα...;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
Διαιτολογία στο Χαροκόπειο
ΗΜΜΥ ΕΜΠ
φαρμακευτική
χημεία
γεωλογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αν ήθελες στρατό πιθανότατα θα το ήξερες ήδη. Αν δεν καυλώνεις στην ιδέα της στρατιωτικής ζωής μην πας. Η αποκατάσταση δεν μπορεί να είναι αποκλειστικό κριτήριο. Και έχει καταντήσει και καραμέλα πια. Να πάμε όλοι στρατό για τα λεφτάκια να δούμε τι θα καταλάβουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Και άμα φύγει στα 30 του, τι θα κάνει? Θα ξαναδώσει πανελλήνιες? χοχοχο

Η συλλογή πτυχίων είναι της μόδας. Υπάρχουν και αξιωματικοί του στρατού που παράλληλα σπουδάζουν σε ΑΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δώσε κάποια παραπάνω στοιχεία όσον αφορά το τι θες να ασχοληθείς, μαθηματικά, φυσικά, χημεία έχουν πόσες επιστήμες. Αν σου αρέσει η ιδέα της μηχανολογίας σκέψου για μηχανολόγους. Μπες στο site τους και δες τίτλους μαθημάτων να πάρεις μια ιδέα. Σκέψου με τι θα σου άρεσε να ασχοληθείς στο μέλλον σαν αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madclocker

Νεοφερμένος

Ο Madclocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Αμα γουστάρεις την επιστήμη και θες να κάνεις κατι μεγάλο στη ζωή σου μην πας στρατό. Είναι κρίμα να κόψεις τα φτερά σου πριν ακόμα πετάξεις. Ο στρατός περα απο την σίγουρη (?) αποκατάσταση δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω. Η πλειονότητα αυτών που πανε στο στρατό δεν έχει στόχους και όνειρα - και σε διαβεβαιώνω γι'αυτο.

Τα παιδιά που δίνουν πανελλήνιες για να περάσουν σε κάποια στρατιώτικη σχολή είτε έχουν υποστεί μια σφοδρή πλύση εγκεφάλου απο τους συγγενείς (Κάτι σου θυμίζει?)

Εχεις σκεφτεί να γίνεις Χημικός Μηχανικός; Περιλαμβάνει τα περισσότερα απο αυτά που ανέφερες.
κοίτα γουστάρω την επιστήμη αλλά δεν μπορώ να μην ασχοληθώ καθόλου με την επαγγελματική αποκατάσταση αν μπορούσα να τα συνδιάσω και τα δύο θα ήταν το καλύτερο! κοίτα δεν με έχει πιέσει κανένας για να παω σε στρατιωτικές απλά τα ερεθίσματα απ το περιβάλλον μου είναι τέτοια..
γενικά θέλω να κάνω κάτι που να συνδιάζει επιστήμη και αποκατάσταση, δεν σημαίνει ότι έχω την απαίτηση να βρω δουλειά χωρίς να κουραστώ αλλά να μην είμαι και άνεργος! κάτι ενδιάμεσο :P!
δηλαδή;; τι προοπτικές έχει;

Αν ήθελες στρατό πιθανότατα θα το ήξερες ήδη. Αν δεν καυλώνεις στην ιδέα της στρατιωτικής ζωής μην πας. Η αποκατάσταση δεν μπορεί να είναι αποκλειστικό κριτήριο. Και έχει καταντήσει και καραμέλα πια. Να πάμε όλοι στρατό για τα λεφτάκια να δούμε τι θα καταλάβουμε.
Αυτό είναι το πρόβλημα, οτι με ενδιαφέρει αρκετά! και το γουστάρω απλά δεν είμαι σίγουρος το κατά πόσο ισχύει ή είναι ιδέα μου

Δώσε κάποια παραπάνω στοιχεία όσον αφορά το τι θες να ασχοληθείς, μαθηματικά, φυσικά, χημεία έχουν πόσες επιστήμες. Αν σου αρέσει η ιδέα της μηχανολογίας σκέψου για μηχανολόγους. Μπες στο site τους και δες τίτλους μαθημάτων να πάρεις μια ιδέα. Σκέψου με τι θα σου άρεσε να ασχοληθείς στο μέλλον σαν αντικείμενο.
θα μου άρεσε η δουλειά του καθηγητή, του μηχανικού (σε κάτι πολύπλοκο μεγάλο :P ) , αυτά, δυστυχώς δεν μπορώ να γίνω πιο συγκεκριμένος!




ποιά η γνώμη σας για την εφαρμοσμένων μαθηματικών και φυσικών επιστημών στο εμπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top