Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Εσένα τι σου αρέσει περισσότερο Γιώργο από αυτά τα δυο που λες. Λοιπόν μπορείς αν θες να βγάλεις ένα πολύ καλό απολυτήριο (θα το έχεις σίγουρα είσαι Αρίστος μαθητής ) και να φυγής για το εξωτερικό γιατί σίγουρα θα βρεις πολλές ευκαιρίες.
Οσο για το πάνω σχόλιο , δεν νομίζω να κάνει κάποιος μια δουλειά που να μην του αρέσει για να βρει γυναίκα oh mon dieu.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GiorgosXen

Νεοφερμένος

Ο GiorgosXen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παλι τα ιδια για φυσικη μεσω ΗΜΜΥ.

Αυριο λεω να παω Αθηνα απο Λαρισα μεσω Σερρων, τι λετε καλη ιδεα;

Αν θελεις ακαδημαϊκη καριερα στην Ελλαδα σε θεωρητικη φυσικη πχ, καλυτερα μπες Ναυτικων Δοκιμων, χωρις πλακα. Τα ιδια λεφτα θα παιρνεις και θα τα παιρνεις και απο τα 22, οχι στα 35. Θα δεις και τσαμπα τη Μεσογειο και θα βρεις και ευκολα γυναικα.

Φίλε δεν ξέρω αν έχεις κάποια σχέση με ΗΜΜΥ/Φυσικό, πάντως από τα λεγόμενά σου δείχνεις παντελώς άσχετος. Ενδεικτικά παραθέτω μαθήματα που προσφέρονται στο ΗΜΜΥ και είναι φυσική
ΦΥΣΙΚΗ 1
ΜΗΧΑΝΙΚΗ(ΚΙΝΗΜΑΤΙΚΗ/ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΣΤΕΡΕΟΥ)
ΤΕΧΝΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ
ΑΝΑΛΥΣΗ ΓΡΑΜΜΙΚΩΝ ΚΥΚΛΩΜΑΤΩΝ
ΔΟΜΗ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΥΛΙΚΩΝ
ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ
ΚΥΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΦΥΣΙΚΗ
ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ Α
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ 1
ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ Β
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ 2
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ 3
ΜΙΚΡΟΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ
ΝΑΝΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ
ΟΠΤΙΚΗ
ΘΕΜΑΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΥ
ΦΩΤΟΝΙΚΗ
ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΘΕΡΜΟΔΥΝΑΜΙΚΗ
ΦΥΣΙΚΗ ΣΥΜΠΥΚΝΩΜΕΝΗΣ ΥΛΗΣ
ΦΥΣΙΚΗ/ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΛΕΙΖΕΡ
ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ
ΟΠΤΟΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ
ΚΒΑΝΤΟΜΗΧΑΝΙΚΗ 2
ΠΥΡΗΝΙΚΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΣΩΜΑΤΙΑ
ΔΙΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ/ΟΠΤΙΚΕΣ/ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΕΡΕΩΝ
ΦΥΣΙΚΗ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗΣ ΘΕΡΜΟΠΥΡΗΝΙΚΗΣ ΣΥΝΤΗΞΗΣ
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ=Όλοι οι κλάδοι του φυσικού πλην αστροφυσικής
Τώρα το πως εσύ έβγαλες συμπέρασμα πως φυσική από ΗΜΜΥ δεν γίνεται δεν το κατανοώ :P :D ;)
Εγώ λοιπόν δεν αρκούμαι στα παραπάνω αλλά ενδεικτικά σου παραθέτω 2 περιπτώσεις καθηγητών στο φυσικό εκπα όπου πριν λίγο έψαξα και είναι απόφοιτοι ΗΜΜΥ.
Σταμόπουλος Δημοσθένης: ΗΜΜΥ ΕΜΠ, Μεταπτυχιακό στην Εφαρμοσμένη Φυσική, Διδακτορικό στη Φυσική
Φασουλιώτης Δημήτριος: ΗΜΜΥ ΕΜΠ, Μεταπτυχιακό στη Φυσική, Διδακτορικό στη Φυσική Υψηλών Ενεργειών
Αν δε σου φτάνουν αυτά τα στοιχεία για να καταλάβεις πως ένας ηλεκτρολόγος μπορεί να ασχοληθεί με τη φυσική έχω κάθε καλή διάθεση να σου βρω κι άλλα ;)

Υ/Γ. Όταν θέλεις να απαντήσεις σε κάτι φρόντιζε να διαβάζεις ολόκληρο το post πρώτα. Λες για καριέρα στην Ελλάδα ενώ ρητά δήλωσα κάτι προηγουμένως :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας για κάποιες σχολές.Τελειώνω την Α' Λυκείου και έχω αποφασίσει να παρακουλουθήσω την Ομάδα των Ανθρωπιστικών Σπουδών:

1.Ιστορίας και Αρχαιολογίας(το μεγάλο μου όνειρο!)
2.Γαλλικής Φιλολογίας
3.Φιλολογίας
4.Σλαβικών Σπουδών
5.Βαλκανικών Σπουδών
6.Φ.Π.Ψ
7.Νομική(έχω αρχίσει να την σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό επειδή μου την προτείνουν πολυ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ψυχολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Έχει ενδιαφέρον. Εγώ όταν τελειώσω τη σχολή που είμαι θέλω να δώσω κατατακτηριες εκεί. Από Το ιστορικο φιλόλογος βγαίνεις και υπάρχουν ήδη πολλοί τέτοιοι. Η γαλλική φιλολογία μου φαίνεται καλυτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας για κάποιες σχολές.Τελειώνω την Α' Λυκείου και έχω αποφασίσει να παρακουλουθήσω την Ομάδα των Ανθρωπιστικών Σπουδών:

1.Ιστορίας και Αρχαιολογίας(το μεγάλο μου όνειρο!)
2.Γαλλικής Φιλολογίας
3.Φιλολογίας
4.Σλαβικών Σπουδών
5.Βαλκανικών Σπουδών
6.Φ.Π.Ψ
7.Νομική(έχω αρχίσει να την σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό επειδή μου την προτείνουν πολυ.)

Εγώ μια ιδέα να πω. Ως θεωρητική και Γ Λυκείου με στόχο (μαλλον) την αγγλική φιλολογία, νομίζω από μια ξένη γλώσσα με μεταπτυχιακό σε τουριστικά η ναυτιλία αν σου αρέσουν, ίσως είναι καλό. Από την άλλη η νομική είναι μια ζόρικη αλλά καλή σχολή και ακόμα και χωρίς μεταπτυχιακό βρίσκεις απλά δουλειά σε ένα δικηγορικό γραφείο και είσαι μια χαρά. Αλλά νομική άμα δεν ξέρεις αν σ αρέσει, καλύτερα να μην πας.

Ίσως να σε βοηθούσε να κάνεις ένα τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού ή να μιλήσεις τέλος πάντων με κάποιον σύμβουλο Ε.Π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Μην σκέφτεσαι τι σου προτείνουν.. ακολούθησε το όνειρό σου...!! :) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Έχει ενδιαφέρον. Εγώ όταν τελειώσω τη σχολή που είμαι θέλω να δώσω κατατακτηριες εκεί. Από Το ιστορικο φιλόλογος βγαίνεις και υπάρχουν ήδη πολλοί τέτοιοι. Η γαλλική φιλολογία μου φαίνεται καλυτερη

Ο μεγάλος μου στόχος είναι να μπω στο ιστορικό αρχαιολογικό.Θα το παλέψω ακόμη και αν δεν έχει επαγγελματική αποκατάσταση.Βασικά θέλω να γίνω αρχαιολόγος αλλά και φιλόλογος δεν με πειράζει.Όσο για την ψυχολογία,θα κοιτάξω το πρόγραμμα σπουδών και την επαγγελματική αποκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Εσένα τι σου αρέσει περισσότερο Γιώργο από αυτά τα δυο που λες. Λοιπόν μπορείς αν θες να βγάλεις ένα πολύ καλό απολυτήριο (θα το έχεις σίγουρα είσαι Αρίστος μαθητής ) και να φυγής για το εξωτερικό γιατί σίγουρα θα βρεις πολλές ευκαιρίες.
Οσο για το πάνω σχόλιο , δεν νομίζω να κάνει κάποιος μια δουλειά που να μην του αρέσει για να βρει γυναίκα oh mon dieu.

Δεν είναι τόσο απλό να φύγεις έξω.
Και εγώ που έχω κάνει αιτήσεις σε διάφορα γαλλικά πανεπιστήμια, δεν χρειάζεται να έχω μόνο καλό απολυτήριο. Επίσης, ένας σημαντικός παράγοντας είναι ο οικονομικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ο μεγάλος μου στόχος είναι να μπω στο ιστορικό αρχαιολογικό.Θα το παλέψω ακόμη και αν δεν έχει επαγγελματική αποκατάσταση.Βασικά θέλω να γίνω αρχαιολόγος αλλά και φιλόλογος δεν με πειράζει.Όσο για την ψυχολογία,θα κοιτάξω το πρόγραμμα σπουδών και την επαγγελματική αποκατάσταση.

Τι ψάχνεσαι τότε αφού έχεις αποφασίσει ότι θα το παλέψεις στο ιστορικό; πάντως γνώμη μου είναι και από το ιστορικό κάνε κάτι με τουρισμό μετά, γενικά ψαξου πολύ για μεταπτυχιακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Μην σκέφτεσαι τι σου προτείνουν.. ακολούθησε το όνειρό σου...!! :) :clapup:

Σε ευχαριστώ πολύ.Αυτό σκέφτομαι να κάνω απλώς θέλω και μερικές απόψεις.Καλή Ανάσταση!:)

Τι ψάχνεσαι τότε αφού έχεις αποφασίσει ότι θα το παλέψεις στο ιστορικό; πάντως γνώμη μου είναι και από το ιστορικό κάνε κάτι με τουρισμό μετά, γενικά ψαξου πολύ για μεταπτυχιακά.

Ψάχνομαι γιατί μου λένε να μην σκέφτομαι μόνο αυτή τη σχολή επειδή δεν έχει και τις καλύτερες προοπτικές.Μεταπτυχιακά είναι τέλεια ιδέα.Σε ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία για φέτος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μην πας ιστορικό είναι φουλ στην ανεργία. Ή ακόμα καλύτερα, διάλεξε τεχνολογική ή θετική κατεύθυνση μιας και μπορείς να το κάνεις και κάτσε διάβασε μαθηματικά το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Μην πας ιστορικό είναι φουλ στην ανεργία. Ή ακόμα καλύτερα, διάλεξε τεχνολογική ή θετική κατεύθυνση μιας και μπορείς να το κάνεις και κάτσε διάβασε μαθηματικά το καλοκαίρι.
Αυτή τη μαλακια όσες φορές και να την ακούσω θα κοπαναω το κεφάλι μου κάθε φορά. Και έστω ότι διαβάζουμε μαθηματικα ρε Τζόνι. Και μπαίνουμε σε θετική σχολή. Νομίζεις θα τη βγάλουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Μην πας ιστορικό είναι φουλ στην ανεργία. Ή ακόμα καλύτερα, διάλεξε τεχνολογική ή θετική κατεύθυνση μιας και μπορείς να το κάνεις και κάτσε διάβασε μαθηματικά το καλοκαίρι.

Δυστυχώς,τα πάντα έχουν ανεργία σήμερα.Άμα σου αρέσει κάτι μπορείς να τα καταφέρεις παρά τις δυσκολίες.Πάντως,ενώ είμαι καλός στα θετικά μαθήματα δεν μου αρέσουν και δεν με φαντάζομαι να τα διαβάζω με πάθος για τις Πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δυστυχώς,τα πάντα έχουν ανεργία σήμερα.Άμα σου αρέσει κάτι μπορείς να τα καταφέρεις παρά τις δυσκολίες.Πάντως,ενώ είμαι καλός στα θετικά μαθήματα δεν μου αρέσουν και δεν με φαντάζομαι να τα διαβάζω με πάθος για τις Πανελλήνιες.

Εγώ σου είπα την άποψη μου. Από θετική/τεχνολογική έχεις πολύ περισσότερες επιλογές. Το ιστορικό-αρχαιολογικό είναι μέτρια ως κακή επιλογή η οποία μάλιστα μπορεί να μην σου αρέσει καν σε 2 χρόνια.

Αυτή τη μαλακια όσες φορές και να την ακούσω θα κοπαναω το κεφάλι μου κάθε φορά. Και έστω ότι διαβάζουμε μαθηματικα ρε Τζόνι. Και μπαίνουμε σε θετική σχολή. Νομίζεις θα τη βγάλουμε;

Θα έλεγα μια κακία τώρα αλλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Μην πας ιστορικό είναι φουλ στην ανεργία. Ή ακόμα καλύτερα, διάλεξε τεχνολογική ή θετική κατεύθυνση μιας και μπορείς να το κάνεις και κάτσε διάβασε μαθηματικά το καλοκαίρι.

Με τη λογική αυτή, θα πάνε όλοι θετική ή οικονομικών σπουδών ( δεν υπάρχει τεχνολογική :p ) και θα χαθούν οι θεωρητικές επιστήμες; Ή θα περιμένουμε πότε θα έχουμε ισχυρή οικονομία για να αναπτύξουμε τις θεωρητικές επιστήμες;
Στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή, όλα τα επαγγέλματα περνάνε κρίση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Εγώ σου είπα την άποψη μου. Από θετική/τεχνολογική έχεις πολύ περισσότερες επιλογές. Το ιστορικό-αρχαιολογικό είναι μέτρια ως κακή επιλογή η οποία μάλιστα μπορεί να μην σου αρέσει καν σε 2 χρόνια.



Θα έλεγα μια κακία τώρα αλλά...

Ας έχει περισσότερες επιλογές.Εμένα δεν μου αρέσουν.Και δεν πρόκειται να μην μου αρέσει σε 2 χρόνια το τμήμα των ονείρων μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ας έχει περισσότερες επιλογές.Εμένα δεν μου αρέσουν.Και δεν πρόκειται να μην μου αρέσει σε 2 χρόνια το τμήμα των ονείρων μου.

Και εγώ ήθελα να γίνω ποδοσφαιριστής μικρός αλλά έκατσα και διάβασα γιατί τώρα δε θα έπαιζα ούτε τοπικό. Αυτό με το να ακολουθήσεις το "όνειρο" σου είναι πολύ χαζό πιστεύω. Αλλά από ότι φαίνεται έχεις ήδη κάνει την επιλογή σου, δεν έχει νόημα να το συζητάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παιδια, ολα τα επαγγελματα περνανε κριση στις μερες μας, τουλαχιστον προσπαθηστε να διαλεξετε κατι που σας αρεσει. Εκμεταλευτείτε τα φοιτητικά σας χρόνια, παρακολουθηστε συνέδρια, βοηθήστε εθελοντικά κτλ. για να εμπλουτισετε το βιογραφικό σας και απο εκεί και πέρα ψαχτείτε με μεταπτυχιακά. Δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλη λύση πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top