chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
ένα έχω να πω...λυπάμαι πάρα πολύ που δεν ήξερα πέρυσι αυτή τη σελίδα...Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο αναποφάσιστη ήμουν...Ανάμεσα σε φιλολογία και ψυχολογία...αλλά τελικά δήλωσα νομική
Δεν υπηρχε περυσι τετοιο καιρο το ischool ετσι κι αλλιως :P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soulhunter21

Νεοφερμένος

Ο soulhunter21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
είμαι μαθητής της 2ας λυκείου....
το πρόβλημα μου όμως είναι πως δεν έχω κατασταλάξει στο ποια θα είναι η σχολή την οποία θα θέσω ως στοχο....
γενικα αγαπω τους Η/Υ ....
σε λιγες μερες δινω και την τελευταια ενοτητα του ECDL (εχω παρει τα διπλωματα word,access,powerpoint,windows,βασικες εννοιες,ιντερνετ, outlook και μου μενει το excell.

θα ηθελα οπως καταλαβαινετε λοιπον να βρω μια σχολη που ασχολειται με Η/Υ

βεβαια αγαπω και την μουσικη...
παιζω μουζουκι, πιανο, κιθαρα (αλλα δεν φοιτω σε μουσικο λυκειο)
και θα ηθελα να εχω σαν δευτερη επιλογη μια σχολη με θεμα την μουσικη

ειμαι σε τεχνολογικη κατευθυνση...

καθε προταση δεκτη...Ελπιζω να κατασταλαξω συντομα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Eνημερωτικα μονο, αν πας σε σχολη για Η/Υ ολα αυτα του ECDL θα σου ειναι αχρηστα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
1) Σ'αρέσει ο προγραμματισμός, δίκτυα, hardware κλπ? Γιατί το word και το excell είναι το τελευταίο πράμα με το οποίο ασχολούνται σε σχολές υπολογιστών!
2) Τι βαθμό βγάζεις περίπου?

Εφόσον δεν πας σε μουσικό σχολείο, δεν νομίζω ότι μπορείς να δεις την μουσική επαγγελματικά, αλλά μόνο σαν χόμπυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μπορει να περασει σε σχολη Μουσικων Σπουδων δινοντας ειδικες εξετασεις.
Παντως επαγγελματικα η μουσικη δεν εινα και ο,τι καλυτερο...θα σου προτεινα να πηγαινες σε καποια σχολη πληροφορικης και να εχεις ως χομπι τη μουσικη, εξαλλου μουσικος δε θεωρειται μονο καποιος που το σπουδαζει σε πανεπιστημιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki_dada

Νεοφερμένος

Η papaki_dada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Θα σε συμβούλευα να πας στην βιβλιοθήκη της ιστοσελίδας και να πατήσεις στο πανελλήνιες εκεί θα μπορέσεις να βρεις πληροφορίες για όλες τις σχολές και θα δεις σε ποια ταιριάζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν ξερεις καλη αρμονια (ειναι υλη που βγαινει σε μια 4ετια νομιζω) μπορεις να το δωσεις ως ειδικο μαθημα και να περασεις σε σχολη μουσικης (ειτε την κλασικης/παραδοσιακης ειτε στην κερκιρα που ειναι μοντερνα, η και εκκλησιαστικης αν γουσταρεις)
Τωρα καταποσων θα σου προσφερει κατι παραπανω το πτυχιο (εκτος αν θες να διδαξεις σε σχολειο η σε ωδειο) δεν ειναι καθολου σιγουρο...
Τωρα για Η/Υ, δεν ξερω... Δεν εχω ασχολιθει... Μπορει να τους αγαπω και εγω αλλα δεν με ενδιαφερει επαγκελματικα, ιδικα απο την στιγμη που η μιση γενια μας μπαινει σε τετιες σχολες. Αλλα υπαρχουν αλλοι εδω μεσα που μπορουν να σου δωσουν πληροφοριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanoskarras92

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Χαιρετώ όλους τους "βασανισμένους" του λυκείου μαθητές και μαθήτριες... Είμαι νέος στα Forum και πραγματικά είμαι παρα πολύ ενθουσιασμένος διότι έχω βρεί παρα πολλές συμβουλές αλλα και θέματα με πολλές ασκήσεις και έτσι θα ήθελα μια μικρή βοήθεια αν γίνεται. Εδώ και πολύ καίρο είμαι αναποφάσιστος με το τι σχολή θα ήθελα να ακολουθήσω και επειδή στο σχολείο το μάθημα του ΣΕΠ έχει φτάσει σε σημείο να μη χρησιμεύει σε τίποτα και θα ήθελα κάποιος να μου δίξει κάποια ιστοσελίδα η κάποιο pdf αρχείο με το τι σχολές υπάρχουν στο 2ο και 4ο πεδιο με τα μόρια που χρειάζονται κτλ, και κυρίως σχολές πολυτεχνίου επειδή είναι και της προτίμησης μου... Βέβαια εψάξα και μόνος μου στο Ίντερνετ αλλά δεν βρήκα κατι ενθουσιαστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
www.mixanografiko.gr επίσης έχω ένα ενδιαφέρον site του Ypepth;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanoskarras92

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ φίλε :no1: , οποιοδήποτε καλό site ξέρεις κάνε το link.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
https://195.251.20.34/studies.asp το 2ο που σου έλεγα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SONIA14

Νεοφερμένος

Η ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Και τα παιδαγωγικά και η πληροφορική είναι επαγγέλματα που μπορείς εύκολα να αποκατασταθείς επαγγελματικά.Αν σου αρέσει να ασχολείσαι με παιδιά και έχεις υπομονή,καλύτερα να ασχοληθείς με τα παιδαγωγικά.Αν σου αρέσουν τα μαθηματικά και γενικότερα οτι έχει σχέση με τη τεχνολογική κατεύθυνση,διάλεξε τη Πληροφορική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Εγω αλλαζω γνωμη καθε πεντε λεπτα!! Πριν λιγο καιρο το σκεφτομουνα για ιατρικη φαρμακευτικη κ ερευνα ενω προσφατα μου εχει καρφωθει φιλοσοφια και γλωσολογια:(.... παντως εχω διαλεξει θετικη κατευθυνση αν και εχω περιθωριο να αλλαξω γιατι ειμαι το ιδιο καλη σε ολα τα μαθηματα.ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω κ οσο βλεπω ολους τους φιλους μου να εχουν κατασταλαξει απο τωρα τρελαινομαι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anast

Νεοφερμένος

Η anast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
κ εγώ δεν έχω ιδέα τι θέλω να κανω και όλοι μου λένε ότι έχω καιρό. η αλήθεια είναι ότι πηγαίνω α λυκείου ακόμα αλλά έχω αγχωθέί πολύ. γι 'αυτό μπήκα γράφτηκα και στ φόρουμ...για να λυθούν όλες μου οι απορίες και να δω τι θα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arisar

Νεοφερμένος

Ο arisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Αθανάσιος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Γεια σας!!! Είμαι από τη Θεσσαλονίκη και θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με το θέμα μου.... Μου αρέσουν πάρα πολύ οι θετικές επιστήμες (μαθηματικά φυσική, you know :D) και θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε εάν υπάρχει κάποια σχολή που να διδάσκονται αυτά σε μεγάλο βαθμό ( πέραν του δοξασμένου επαγγέλματος του καθηγητού διότι δεν έχω υπομονή με τα παιδιά :P) και να μπορέσω μετά να τα εφαρμόσω... Δεν μου πολυαρέσουν τα πιο εφαρμοσμένα θέματα μόνο τα πιο θεωρητικά !!!! Προς στιγμήν με ενδιέφερε η σχολή Χημικών Μηχανικών γιατί τα 2 πρώτα χρόνια έχει αρκετά θέματα που με ενδιαφέρουν αλλά μετά έχει θέματα όπως μεταφορά μάζας ή αντοχή υλικών που δεν νομίζω πως θα με πολυενδιαφέρουν :'(:'(:'( Τι λέτε εσείς??? Τι θα μου προτείνατε???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
δύσκολα θα βρεις μια σχολή που θα σε καλύψει εξ ολοκλήρου οπότε μην άγχεσαι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arisar

Νεοφερμένος

Ο arisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Αθανάσιος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Άρα ποιο είναι το συμπερασμα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ε δεν νομίζω να μην υπάρχει πολυτεχνική που να μην τα διδάσκει σε μεγάλο βαθμό:)(εφόσον είπες ότι δεν έχεις υπομονή με τα παιδιά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arisar

Νεοφερμένος

Ο arisar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Αθανάσιος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Πολυτεχνική εννοώντας :boom:????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ΗΜΜΥ, πολιτικών μηχανικών κτλ... βέβαια αν δεν θες κάτι τέτοιο υπάρχει και το ΣΕΜΦΕ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top