Επιλογή επαγγέλματος

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
η κοπέλα είναι ξεκάθαρα τρολ, τι ασχολείστε;
 

Kaiti.07

Νεοφερμένος

Η Kaiti.07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
η κοπέλα είναι ξεκάθαρα τρολ, τι ασχολείστε;
Δεν ειμαι τρολ απλα πολυ μπερδεμένη, αφηστε το θα το ψαξω και θα βρω τι θα κανω
Εχω ακομη εναν χρόνο απλα με το να μην εχω καποιο ενδιαφερον με δυσκολευει το να βρω επάγγελμα.Αυτο ειναι ολο
Συγγνώμη που σας ταλαιπώρησα
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.
Δεν ειμαι τρολ απλα πολυ μπερδεμένη, αφηστε το θα το ψαξω και θα βρω τι θα κανω
Εχω ακομη εναν χρόνο απλα με το να μην εχω καποιο ενδιαφερον με δυσκολευει το να βρω επάγγελμα.Αυτο ειναι ολο
Συγγνώμη που σας ταλαιπώρησα
Δεν ταλαιπωρείς κανέναν, όποιος δε θέλει απλά δεν απαντά στο θρεντ σου.
Αυτό που δεν έχεις είναι πλάνο, και χωρίς πλάνο πας εντελώς στα τυφλά. Φυσικό είναι να μπερδεύεσαι τότε. Τη μια λες θέλω αυτό, την άλλη λες και αυτό καλό μου φαίνεται. Δουλειά έτσι δε γίνεται.
Για αρχή κάτσε και δες τις σχολές του πεδίου σου. Τι σου προσφέρει η κάθε επιλογή, ποιο το πρόγραμμα σπουδών κλπ. Δες τι σου αρέσει, τι δε σου αρέσει, τι θα σου ταίριαζε και τι όχι κ.ο.κ.
Γενικά κάτσε και βάλ' τα όλα κάτω, και σκέψου μεθοδικά. Οι πολλές και άναρχες σκέψεις όπως είδες δε βοηθούν πουθενά.
 

Kaiti.07

Νεοφερμένος

Η Kaiti.07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δεν ταλαιπωρείς κανέναν, όποιος δε θέλει απλά δεν απαντά στο θρεντ σου.
Αυτό που δεν έχεις είναι πλάνο, και χωρίς πλάνο πας εντελώς στα τυφλά. Φυσικό είναι να μπερδεύεσαι τότε. Τη μια λες θέλω αυτό, την άλλη λες και αυτό καλό μου φαίνεται. Δουλειά έτσι δε γίνεται.
Για αρχή κάτσε και δες τις σχολές του πεδίου σου. Τι σου προσφέρει η κάθε επιλογή, ποιο το πρόγραμμα σπουδών κλπ. Δες τι σου αρέσει, τι δε σου αρέσει, τι θα σου ταίριαζε και τι όχι κ.ο.κ.
Γενικά κάτσε και βάλ' τα όλα κάτω, και σκέψου μεθοδικά. Οι πολλές και άναρχες σκέψεις όπως είδες δε βοηθούν πουθενά.
Συμφωνω απολύτως, απλα με το να κοιταω τα χρηματα εχω χάσει την μπάλα, πρεπει να σκεφτω λογικά απλα ειναι ονειρο μου να παρω ενα δικο μου σπιτι και προσπαθώ να βρω επάγγελμα που να με βοηθησει σαυτο.
 

BatGuin

Νεοφερμένος

Ο BatGuin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Κοίτα...έχεις αλλάξει 15 επαγγέλματα μέσα σε μία μέρα..Είσαι αβέβαιη για το τι θέλεις να ακολουθήσεις στο μέλλον και προσπαθείς να το βρεις με έναν και μόνον παρονομαστή : το χρήμα. Για μένα η προσέγγιση θα έπρεπε να γινόταν αντίστροφα, πρώτα να έψαχνες αυτό που σου ταιριάζει και όχι αυτό που θα σε κάνει πλούσια ταριάζοντάς το επάνω σου.

Σταμάτα να ακούς τι πιστεύει ο καθένας πως είναι το επάγγελμα του μέλλοντος και να σου το επιβάλλεις με την ψευδαίσθηση πως θα σου άρεσε , αφού ...έχει χρήμα.

Επίσης, δε χρειάζεται να βιάζεσαι τόσο, σε κυνηγάει κανείς? Από τότε που δημιούργησες το ποστ είναι λες και άναψες από μόνη σου το φυτίλι μιας χρονικής βόμβας που ανά πάσα στιγμή θα ανατιναχτεί και τα όνειρά σου για το μέλλον θα εξαφανιστούν. Ηρέμησε... Έχεις ΜΠΟΛΙΚΟ χρόνο να σκεφτείς τι σου αρέσει. Αξιοποίησέ τον ΟΛΟ, μην βάζεις τρικλοποδίες στον ευατό σου και μην τοποθετείς επαγγελματικά καλούπια. Όπως είπε η Kate, εξερεύνησε το πεδίο σου ή και άλλα άμα θες . Ποτέ δεν είναι αργά να αλλάξεις γνώμη και να προσπαθήσεις για κάτι που σου ταιριάζει περισσότερο. Μη βίαζεσαι, όμως...
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.
Συμφωνω απολύτως, απλα με το να κοιταω τα χρηματα εχω χάσει την μπάλα, πρεπει να σκεφτω λογικά απλα ειναι ονειρο μου να παρω ενα δικο μου σπιτι και προσπαθώ να βρω επάγγελμα που να με βοηθησει σαυτο.
Όπως το είπες, επειδή εστιάζεις εκεί, μάλλον κάπου στην πορεία το χάνεις.
Κοίταξε να δεις, εγώ νομίζω πως αν κάνεις κάτι που σε γεμίζει, ακόμη και αν δεν παίρνεις τα τρελά λεφτά, κάποια στιγμή θα το εκπληρώσεις αυτό το όνειρό σου. Να σκέφτεσαι ότι η ζωή σου δεν είναι απλά να πάρεις ένα σπίτι - είναι και άλλα πράγματα. Και αφού έχεις που έχεις σκοπό να δουλέψεις, τουλάχιστον κάνε κάτι που να σ' αρέσει.
Χρόνο έχεις άπειρο να εξερευνήσεις τις επιλογές σου. Μη βιάζεσαι και κυρίως μην αγχώνεσαι τόσο πολύ χωρίς λόγο. Όπως είπαμε, κάνε ένα υποτυπώδες έστω σχέδιο και σκέψου όλες τις παραμέτρους.
 

Kaiti.07

Νεοφερμένος

Η Kaiti.07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εχετε δικιο απλα αγχωνομαι γιατι θελω να βρω επιτελους ενα επάγγελμα για να κανω και επειδη δεν παω φροντιστηριο σε κανενα μαθημα θελω να δω αν ειναι υψηλες οι βασεις για το επάγγελμα για να παω αν χρειαζεται.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,714 μηνύματα.
Εχω μπερδευτεί ,δεν ξερω να γινω ή οχι;;
😄
Να γινεις οτι θες ... αλλα το επαγγελμα δεν ειναι μονο αποδοση χρηματων ειναι η ιδια η ζωη σου.
Για να αποδώσεις και για να σε αποδεχθουν και αυτοι που θα σε πληρωσουν πρεπει να το αγαπας τρελλα.
Τωρα απο τεχνικης πλευρας του ψυχολογου...μπορεις να γραψεις τα 17000 μορια που ζητα?
Ο ψυχολογος θεραπειας δεν χρησιμοποιει φαρμακα..μονο λογο.
Πρεπει να εισαι τερας καλοσυνης και υπομονης για να σου ανοιξει την ψυχη του ο ασθενης. Σταζεις μελι?
Καταλαβες..ε? ..μπατσος και ψυχολογος δεν δενουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.
Εχετε δικιο απλα αγχωνομαι γιατι θελω να βρω επιτελους ενα επάγγελμα για να κανω και επειδη δεν παω φροντιστηριο σε κανενα μαθημα θελω να δω αν ειναι υψηλες οι βασεις για το επάγγελμα για να παω αν χρειαζεται.
Πάντως εδώ το θέτεις λιγάκι λανθασμένα. Αν αποφασίσεις να σπουδάσεις τελικά, θα σπουδάσεις σε μια σχολή, άρα ένα αντικείμενο, μια επιστήμη, και όχι ένα επάγγελμα. Είναι πολύ διαφορετικά αυτά ως έννοιες, και ορισμένες φορές το ένα δεν συνεπάγεται το άλλο.
Αναγνωρίζω ότι αυτό ίσως να μην προσφέρει πολλά στον ρου της συζήτησης, αλλά νομίζω είναι σημαντικό να το αντιληφθείς.
Και σταμάτα να βιάζεσαι τόσο πολύ. Έχεις επικεντρωθεί τόσο πολύ στον στόχο που έχεις θέσει, που έχεις φορέσει παρωπίδες και βλέπεις μόνο αυτό, προσπερνώντας πάρα πολλά στάδια (τρίτη λυκείου, πανελλήνιες αν δώσεις, σχολή/ΙΕΚ/ό,τι επιλέξεις τελικά) έως την εύρεση επαγγέλματος.
 

Kaiti.07

Νεοφερμένος

Η Kaiti.07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Λοιπον σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας θα το μελετησω και μονη μου και θα δω.Καλη σας συνέχεια!
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
πιστεύω πως στις κλειστές κοινωνίες είναι ακόμα ταμπού το θέμα του ψυχολόγου
Πίστεψε με δεν είναι. Μέχρι πρόσφατα ζούσα επαρχία σε μικρή πόλη, δεν είναι. Οι περισσότεροι πλέον πηγαίνουν σε ψυχολόγο.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 307 μηνύματα.
Πίστεψε με δεν είναι. Μέχρι πρόσφατα ζούσα επαρχία σε μικρή πόλη, δεν είναι. Οι περισσότεροι πλέον πηγαίνουν σε ψυχολόγο.
ειναι ανάλογα και με τη περιοχή , στο μέρος που ζω δεν είναι διαδεδομένες οι επισκέψεις σε ψυχολόγο
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
γεια μαμμυ.
ο πολιτικος μηχανικος στην αθηνα υποφερει ...μονο ανακαινησεις και καταστημα και που να τις βρεις?
Αλλα εδω μιλαμε για επαρχια ..εκει ολο και κατι κατασκευαζουν ..μπορει οχι πολυκατοικιες αλλα να αναστηλωσουμε το σπιτι στο χωριο , κανενα δωματιο να νοικιαζουμε ,κανενα βαψιμο ,καμια γεωτρηση.. ενεργειακα χαρτια... ε βεβαια αναλογα και ποσοι ειναι στο νησι.
Αλλα οκ το κοριτσι δεν εχει σχεση με αυτα.
Παντως οικοδομιση θα ξαναδουμε δεν ξερω ποτε( αν και την θελουμε) ...οταν θα το αποφασισουν τα funds θα εχουμε... προς το παρον ρουφανε χρημα και αιμα απο την ενεργεια ,τα καυσιμα, τα τροφιμα, τα φαρμακα και αλλα πολλα πολλα.
Λίγο οφφ τοπικ αλλά σορρυ παιδιά, σε άλλο κόσμο ζω εγώ; Στο γραφειο που δουλεύω τρέχουμε και δεν φτάνουμε, μας έρχονται συνέχεια νέες δουλειές κυρίως στα νησιά, δεν θα μείνει εκατοστό που δεν θα έχει χτιστεί. Ειδικά αν είσαι καμία Παρο-Αντιπαρο και έχεις καλές συνεργασίες και είσαι πολιτικος μηχανικός, μια χαρά δουλειά έχεις. Και στην επαρχία, πλέον μετά τον κορονοιο,
στην Θεσσαλία πχ από όπου κατάγομαι, έχει πάρει μπρος για τα καλά η ανοικοδόμηση. Δεν είναι τόσο χαλια, καμία σχέση με το 2015 πχ που έψαχνες δουλειά και δεν έβρισκες αν ησουν πολιτικός μηχανικός ή αρχιτέκτονας.

Οποτε, στο θέμα μας, εμενα μου φαίνεται ξεκάθαρα υπερβολικό που προσπαθεις να προβλέψεις ακόμα και το πόσους πελάτες θα έχεις την ημέρα! Δεν είναι ρεαλιστικό αυτό. Δεν ξέρεις τι θα συμβεί μέχρι τότε! Μπορεί κάτι να αλλάξει στη ζωή σου, η ζωή η ίδια αλλάζει. Κανε κάτι να σου αρέσει και κοιτα και περα από το νησί σου. Στις μεγαλύτερες πόλεις συνήθως είναι διαφορετικα τα πραγματα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,384 μηνύματα.
Το να πλουτίσεις δεν είναι κάτι που το κανονίζεις εκ των προτέρων. Είναι ένα αποτέλεσμα που προκύπτει συνήθως μέσω τριών παραγόντων : α) Όραμα/σχέδιο/Knowing the market, β)Σκληρή δουλειά, γ) Τύχη. Τεράστια συζήτηση...αλλά τέλος πάντων, ας σκεφτούμε πιο ρεαλιστικά.

With that being said, τα επαγγέλματα που έχουν growth στην χώρα μας είναι αυτά που αφορούν κυρίως την υγεία. Εαν για τον α ή β λόγο η ψυχολογία δεν φαίνεται καλή λύση, θα μπορούσε πάντα η θεματοθέτρια να σκεφτεί και άλλες σχολές στον χώρο της υγείας, όπως βιοϊατρικών επιστημών, που έχουν άμεση και καλή αποκατάσταση και είναι αναγκαίοι οι απόφοιτοι, ιδίως σε νησιά. Γιατί μπορεί ο άλλος να έχει την πολυτέλεια να μην πάει στον ψυχολόγο εαν δεν γουστάρει για τον οποιονδήποτε λόγο, αλλά στο νοσοκομείο θα πάει(πλην πολύ ακραίων περιπτώσεων).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kaiti.07

Νεοφερμένος

Η Kaiti.07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το να πλουτίσεις δεν είναι κάτι που το κανονίζεις εκ των προτέρων. Είναι ένα αποτέλεσμα που προκύπτει συνήθως μέσω τριών παραγόντων : α) Όραμα/σχέδιο/Knowing the market, β)Σκληρή δουλειά, γ) Τύχη. Τεράστια συζήτηση...αλλά τέλος πάντων, ας σκεφτούμε πιο ρεαλιστικά.

With that being said, τα επαγγέλματα που έχουν growth στην χώρα μας είναι αυτά που αφορούν κυρίως την υγεία. Εαν για τον α ή β λόγο η ψυχολογία δεν φαίνεται καλή λύση, θα μπορούσε πάντα η θεματοθέτρια να σκεφτεί και άλλες σχολές στον χώρο της υγείας, όπως βιοϊατρικών επιστημών, που έχουν άμεση και καλή αποκατάσταση και είναι αναγκαίοι οι απόφοιτοι, ιδίως σε νησιά. Γιατί μπορεί ο άλλος να έχει την πολυτέλεια να μην πάει στον ψυχολόγο εαν δεν γουστάρει για τον οποιονδήποτε λόγο, αλλά στο νοσοκομείο θα πάει(πλην πολύ ακραίων περιπτώσεων).
Συμφωνω αλλα ειμαι στην θεωρητική που δεν εχει σχέση με τα επαγγέλματα υγείας
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,714 μηνύματα.
ενταξει υγειας πας και απο ιεκ
Ολα τα παραπανω καλα ειναι ....το θεμα μας ομως ειναι πιο ειναι εκεινο το επαγγελμα που μπορεις και να σε γεμιζει ...αλλα και σταθερα να δινει και 3000€ το μηνα ωστε να παρεις δανειο σπιτιου και να δινεις το ενα χιλιαρικο στο δανειο.
Δυσκολη εξισωση..παραμετρικη
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,384 μηνύματα.
Συμφωνω αλλα ειμαι στην θεωρητική που δεν εχει σχέση με τα επαγγέλματα υγείας
Άλλαξε κατεύθυνση. Εφόσον δεν ψήνεσαι τόσο για κάποιο αντικείμενο ακόμα και το οικονομικό σε ανησυχεί ιδιαίτερα, θα τα βρεις πολύ σκούρα απο το 1ο πεδίο διότι έχει λιγότερες σχολές που μπορούν να οδηγήσουν σε άμεση επαγγελματική αποκατάσταση και ακόμα και αυτές που μπορούν χρειάζονται πολύ κόπο, γνωριμίες και βύσμα.
 

Kaiti.07

Νεοφερμένος

Η Kaiti.07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Άλλαξε κατεύθυνση. Εφόσον δεν ψήνεσαι τόσο για κάποιο αντικείμενο ακόμα και το οικονομικό σε ανησυχεί ιδιαίτερα, θα τα βρεις πολύ σκούρα απο το 1ο πεδίο διότι έχει λιγότερες σχολές που μπορούν να οδηγήσουν σε άμεση επαγγελματική αποκατάσταση και ακόμα και αυτές που μπορούν χρειάζονται πολύ κόπο, γνωριμίες και βύσμα.
Δεν γινεται να αλλαξω κατεύθυνση ετσι μας εχουν πει και στα αλλα μαθηματα μαθηματικα φυσικη κ.α ειμαι χαλια οποτε και να πήγαινα δεν θα εγραφα καλα στο τελος
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.
Άλλαξε κατεύθυνση. Εφόσον δεν ψήνεσαι τόσο για κάποιο αντικείμενο ακόμα και το οικονομικό σε ανησυχεί ιδιαίτερα, θα τα βρεις πολύ σκούρα απο το 1ο πεδίο διότι έχει λιγότερες σχολές που μπορούν να οδηγήσουν σε άμεση επαγγελματική αποκατάσταση και ακόμα και αυτές που μπορούν χρειάζονται πολύ κόπο, γνωριμίες και βύσμα.
Δεν είναι τόσο εύκολο. Πώς θα περάσει σε ιατρικά/παραϊατρικά αν έως τώρα δεν είχε ασχοληθεί με φυσική, χημεία κλπ; Μπορεί να έχει πολλά κενά, και ανέφερε κιόλας ότι δεν πήγε φροντιστήριο ώστε να βοηθηθεί :/:.
Δεν τα λέω για να την αποθαρρύνω, τουναντίον, αλλά πρέπει να σκεφτεί ρεαλιστικά. Θα πρέπει να το πάρει εντελώς από την αρχή αν το αποφασίσει.
Δεν γινεται να αλλαξω κατεύθυνση ετσι μας εχουν πει
Σόρι για το αισχρό λεξιλόγιο, αλλά μαλακίες σας είπαν. Μια χαρά γίνεται να αλλάξεις. Είχα συμμαθητές που πήγαν θεωρητική στη Β' λυκείου και μετά από εκεί οικονομικά.
Τώρα αν άλλαξαν τόσο πολύ τα πράγματα σε σχέση με όταν έδωσα εγώ, τότε τι να πω, πάω πάσο.
 

Kaiti.07

Νεοφερμένος

Η Kaiti.07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο εύκολο. Πώς θα περάσει σε ιατρικά/παραϊατρικά αν έως τώρα δεν είχε ασχοληθεί με φυσική, χημεία κλπ; Μπορεί να έχει πολλά κενά, και ανέφερε κιόλας ότι δεν πήγε φροντιστήριο ώστε να βοηθηθεί :/:.
Δεν τα λέω για να την αποθαρρύνω, τουναντίον, αλλά πρέπει να σκεφτεί ρεαλιστικά. Θα πρέπει να το πάρει εντελώς από την αρχή αν το αποφασίσει.

Σόρι για το αισχρό λεξιλόγιο, αλλά μαλακίες σας είπαν. Μια χαρά γίνεται να αλλάξεις. Είχα συμμαθητές που πήγαν θεωρητική στη Β' λυκείου και μετά από εκεί οικονομικά.
Τώρα αν άλλαξαν τόσο πολύ τα πράγματα σε σχέση με όταν έδωσα εγώ, τότε τι να πω, πάω πάσο.
Ναι δεν ειναι ευκολο να αλλαζω κατευθυνσεις, και δεν θελω κιολας, θα βρω καποια στιγμη το σωστο επάγγελμα για μενα θα το συζητήσω με την οικογένεια μου και βλεπουμε στο μελλον τι θα γίνει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ενταξει υγειας πας και απο ιεκ
Ολα τα παραπανω καλα ειναι ....το θεμα μας ομως ειναι πιο ειναι εκεινο το επαγγελμα που μπορεις και να σε γεμιζει ...αλλα και σταθερα να δινει και 3000€ το μηνα ωστε να παρεις δανειο σπιτιου και να δινεις το ενα χιλιαρικο στο δανειο.
Δυσκολη εξισωση..παραμετρικη
Αυτο ακριβως
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top