Επαγγελματική αποκατάσταση παιδαγωγικών

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Γιαυτο φωναζουν ολοι 'δηλωστε αυτο που σας αρεσει'.Δεν σε βαζει κανενας να σκασεις απο το διαβασμα.Μονος σου το επιλεγεις.
Ηταν δεδομενο οτι καποια στιγμη θα συνεβαινε αυτο με τα παιδαγωγικα.:)

Να σου προτινω κατι;Δωσε 2η χρονια πανελληνιες με ΑΟΘ και πηγαινε για μπατσος.Εκει θα εχεις βρεξει χιονισει μονιμη δουλεια και σιγουρη αφου μονο αυτο σε νοιαζει...Εκτος αν αλλαξες γνωμη για τα κριτηρια που πρεπει να θεσεις.:P


Το θέμα είναι ότι θέλω παιδαγωγικό γιατί μ'αρέσει αυτή η σχολή, την γουστάρω.Μου άρεσε από μικρό παιδάκι.Και υπολογίζοντας και όσα λέγανε περί αποκατάστασης το ήθελα ακόμα πιο πολύ...Κρίμα είναι:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι θέλω παιδαγωγικό γιατί μ'αρέσει αυτή η σχολή, την γουστάρω.Μου άρεσε από μικρό παιδάκι.Και υπολογίζοντας και όσα λέγανε περί αποκατάστασης το ήθελα ακόμα πιο πολύ...Κρίμα είναι:(
Γιατι ειναι κριμα;Και εμενα μου αρεσουν τα μαθηματικα και γιαυτο παω ΣΕΜΦΕ αν και δεν εχει αποκατασταση στην ελλαδα.Δεν γκρινιαζω ομως.Αν οντως ειναι αυτο που σου αρεσει τοτε πολυ,τοτε μη γκρινιαζεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι θέλω παιδαγωγικό γιατί μ'αρέσει αυτή η σχολή, την γουστάρω.Μου άρεσε από μικρό παιδάκι.Και υπολογίζοντας και όσα λέγανε περί αποκατάστασης το ήθελα ακόμα πιο πολύ...Κρίμα είναι:(
Εφ'οσον θα περασεις παιδαγωγικά εφέτος μην ανησυχεις θα απορροφηθεις αμεσως ,αυτο το ξερω απο πραγματικα εγκυρη πηγη
-----------------------------------------
Πιστεύεις ότι αυτοί που βγαίνουν είναι σε ίδια αναλογία με τους αποφοίτους ΠΤΔΕ;
Οχι βεβαια π.χ. εφετος θα φυγουν 3000 με συνταξη και απο τις σχολές θα βγουν χοντρικα 1800-2000 ατομα,σκεψου βεβαια οτι ολα τα ιδιωτικα σχολεια εχουν αδειασει απο δασκαλους οποτε και απο εκει μπορει καποιος αρχικα να βρει μια λυση μεχρι τον μονιμο διορισμο του σε δημοσιο σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Γιατι ειναι κριμα;Και εμενα μου αρεσουν τα μαθηματικα και γιαυτο παω ΣΕΜΦΕ αν και δεν εχει αποκατασταση στην ελλαδα.Δεν γκρινιαζω ομως.Αν οντως ειναι αυτο που σου αρεσει τοτε πολυ,τοτε μη γκρινιαζεις.:)

Δεν γκρινιάζω, μια κουβέντα είπα. Στενοχωριέμαι τι να κάνω?:(

Εφ'οσον θα περασεις παιδαγωγικά εφέτος μην ανησυχεις θα απορροφηθεις αμεσως ,αυτο το ξερω απο πραγματικα εγκυρη πηγη

Ναι? Από πού? Μακάρι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Κανείς δεν είπε ότι στάνταρ θα συμβεί κάτι τέτοιο ή ότι δε θα συμβεί. Όλα είναι ανοικτά απλά κατά τη γνώμη μου είναι ένας φαύλος κύκλος που οσονούπω θα κλείσει...
π.χ. εφετος θα φυγουν 3000 με συνταξη
Ο αριθμός αυτός από ποια στοιχεία προκύπτει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Κανείς δεν είπε ότι στάνταρ θα συμβεί κάτι τέτοιο ή ότι δε θα συμβεί. Όλα είναι ανοικτά απλά κατά τη γνώμη μου είναι ένας φαύλος κύκλος που οσονούπω θα κλείσει...

Ο αριθμός αυτός από ποια στοιχεία προκύπτει;
Απο εγκυρη πηγη (χωρις πλακα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
τα παιδαγωγικά τα τρώνε σιγά σιγά τα ψωμιά τους.
αυτό μας έλεγαν και στο φροντηστήριο. σε 5-6 χρόνια το πολύ απο τώρα θα σταματήσουν οι άμεσοι διορισμοί και θα αρχίσει να δημιουργήται στένωση.
φυσικά μέσω ασέπ θα περνάνε ακόμα αρκετά άτομα, αλλα όχι όλοι όπως τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
λοιπον παιδια το κακο σε αυτη την υποθεση ειναι οτι αντι ο καθενας να επιλεγει αυτο που του αρεσει και αυτο που πραγματικα θελει να κανει, συγχυζεται απο τα σημερινα δεδομενα της αγορας με αποτελεσμα να οδηγειται σε επαγγελματα που δεν του αρεσουν. ειμαι σιγουρη πως το 80 % για να μην πω το90% των παιδιων που μπαινουν σε παιδαγωγικα η νομικες το κανουν αποκαθαρα θεμα κυρους και αποκαταστασης. κανεις δεν ξερει τι θα γινει στο μελλον για αυτο ακολουθειστε αυτο που σας λεει η καρδια σας και δεν προκειται ποτε μα ποτε να μεινετε ανεργοι. αυτο ειναι εγγυηση. οταν αγαπας κατι το κυνηγας. να σας πω την αληθεια λυπαμαι τα μελλοντικα παιδακια που θα διδασκονται απο δασκαλους που το μονο κινητρο τους ηταν η εξασφαλιση τους και οχι η αγαπη τους για τα παιδια. αυτο βεβαια ισχυει για τις υπολοιπες γενιες φοιτητων και οχι για εμας που τωρα πια εχουμε συπληρωσει τα μηχανογραφικα. μην ακουτε τους γυρω σας, μονο τον εαυτο σας. τελος θελω να πω συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που πετυχαν αλλα και καλη δυναμη σε αυτους που ξαναπροσπαθουν.ιδιαιτερα για τα παιδια που αριστεσαν ευχομαι να ακουσαν την καρδια τους στην επιλογη σχολης γιατι ηταν πραγματικα μεγαλο διλλημα. ελπιζω να κανατε τη σωστη επιλογη. εγω πιστευω πως την εκανα. καλη επιτυχια και καλη σταδιοδρομια!!!:):no1::D αληθεια φοιτητες με τα 19000 μορια για σκεφτειτε, αν τα παιδαγωγικα δεν ειχαν τοσο υψηλες βασεις και τετοια αποκατασταση θα τα επιλεγατε?? :thanks:(ελπιζω να μην παρεξηγηθω... καθε αλλο);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

student91

Νεοφερμένος

Ο student91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
τα παιδαγωγικα τα δηλωνουν για την αποκατασταση,οχι για το κυρος!μην τρελαθουμε κιολας!(σε περιπτωση που η ανθουλα εννοουσε κατι τετοιο!:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Στην ίδια ακριβώς κατάσταση είμαι και εγώ,οι γονείς μου με πιέζουν για νομική,αλλά μετά από πολύ σκέψη τελικά θα επιλέξω παιδαγωγικό!

κ εμενα με πιεζανε ολοι για νομικη..τι πια?μελι εχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι έχει "κύρος" και ωραία μαθήματα για κάποιον που του αρέσουν και είναι φυσικά παπαγάλος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Σε 4-5 χρονακια θα γεμισει ο τοπος απο δασκαλους, οι οποιοι θα περιμενουν απεγνωσμενα μια θεση στο πολυποθητο δημοσιο....
Βεβαια το μονο σιγουρο ειναι πως δεν μπορουν να εργαστουν στον ιδιωτικο τομεα κι αυτο γιατι κατεχουν πτυχιο που δεν εχει "ψωμι" στον ιδιωτικο τομεα ( μονο σε ιδιωτικα εκπαιδευτηρια, κι αμα....)
Οποτε ωσ συμπερασμα προκυπτει οτι ο σημερινος υποψηφιος δεν εχει "μυριστει" οτι δεν παιζει να διωριστει κατευθυαν μολις τελειωσει κατι που γινεται τωρα.... γιατι απλα θα "φρακαρουν" !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ετσι θα εχουμε μετα τους λεγομενους "πτυχιουχους ανεργους ", και θα αρχησει ολη η σχετικη γκρινια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni999

Νεοφερμένος

Η eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
και εγω αυτο πιστευω !Κατα παασα πιθανοτητα αυτοι που σκοτωνονται τωρα να γραψουν ενα 19 για να μπουνε σε σχετικα ευκολο παναπιστημια με αμεση επαγγελματικη αποκατασταση δεν θα βρουν δουλεια.Διοριστικαν οσοι ηταν να διοριστουν ,απο παλια,καποιοι που αποφοιτησαν τα τελευτια χρονια .ποσοι ακομα?Και καθηγητες συνταξιοοτουνται καθε χρονο αλλα καλυπτεται ευκολα το κενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
τα παιδαγωγικα τα δηλωνουν για την αποκατασταση,οχι για το κυρος!μην τρελαθουμε κιολας!(σε περιπτωση που η ανθουλα εννοουσε κατι τετοιο!:))
καλε δεν με λενε ανθουλα, αν εννοεις εμενα. αθηνα με λενε. τελοσπαντων εγω απλα εννοουσα οτι ειναι πολυ καλη σαν σχολη και γι'αυτο ενας αριστος μαθητης βρισκεται σε διλλημα για το ποια σχολη θα επιλεξει.επιπλεον ειπα πως το κινητρο που τους ωθει στο να επιλεξουν μια τετοια σχολη ειναι η αποκατασταση και οχι επειδη τους αρεσει. αυτο εγω προσωπικα δεν το θεωρω καλο για την μελλοντικη παιδεια και διδασκαλια.ενα επαγγελμα ειναι πολυ ευκολο να το βαρεθεις οταν δεν το αγαπας με αποτελεσμα να μην το ασκεις και σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

student91

Νεοφερμένος

Ο student91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
καλε δεν με λενε ανθουλα, αν εννοεις εμενα. αθηνα με λενε. τελοσπαντων εγω απλα εννοουσα οτι ειναι πολυ καλη σαν σχολη και γι'αυτο ενας αριστος μαθητης βρισκεται σε διλλημα για το ποια σχολη θα επιλεξει.επιπλεον ειπα πως το κινητρο που τους ωθει στο να επιλεξουν μια τετοια σχολη ειναι η αποκατασταση και οχι επειδη τους αρεσει. αυτο εγω προσωπικα δεν το θεωρω καλο για την μελλοντικη παιδεια και διδασκαλια.ενα επαγγελμα ειναι πολυ ευκολο να το βαρεθεις οταν δεν το αγαπας με αποτελεσμα να μην το ασκεις και σωστα.
ωχ sorry ρε!και το ειχα αγχος αν τ ειχα θυμηθει σωστα!!!:sorry: συμφωνω σ οσα λεσ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Παροτι δεν ειμαι του επαγγελματος, τυγχανει να ξερω ανθρωπους που ειναι μεσα στο συστημα και με εχουν πληροφορησει επαρκεστατα για την ολη κατασταση με τα παιδαγωγικα :)

Ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη:

Το κυριο ερωτημα ειναι το εξης:

Γιατι απο το 2005 εχουμε τετοια εκρηξη στους διορισμους δασκαλων; Θελω να πω, ολο αυτο εγινε απο την μια χρονια στην αλλη. Αν συγκρινει κανεις τους διορισμους απο το 2004 και πριν με αυτους απο το 2005 και μετα, ειναι η μερα με τη νυχτα.

Μαθετε λοιπον οτι το 2005 αλλαξε το ασφαλιστικο συστημα των δασκαλων. Πολλοι παλιοι δασκαλοι ειδαν πως τους συμφερει να βγουν στην συνταξη εκεινη την περιοδο, πραγμα που φυσικα εκαναν. Και αφησαν πισω τους κατι κενα να, με το συμπαθειο.

Οποτε, οι αποφοιτοι των παιδαγωγικων τις χρονιες 2005, 2006, 2007 και 2008, ειδαν το εκπαιδευτικο συστημα να τους ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ για διορισμο. Για αναλογιστειτε ποτε ξεκινησαν οι βασεις να εκτινασσονται; Οταν τα παιδια της Γ' Λυκειου, ειδαν αυτο το φαινομενο, πλην ομως ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΑΣΗΣ 4 ΕΤΩΝ. Γιατι το παιδι που εβλεπε τους διορισμους αβερτα το 2006 και το 2007, και ξεσκιζοταν στο διαβασμα για να περασει παιδαγωγικο, δεν υπολογιζε οτι θα τελειωνε την χρονια 2010, 2011. Αν μιλαμε δε για τα αγορια, υπαρχει και κατι που λεγεται στρατος, για να μην ξεχνιομαστε.

Δηλωναν λοιπον ολοι παιδαγωγικα τμηματα, επειδη προσεφεραν ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ επαγγελματικη αποκατασταση. Και οντως, η κατασταση με τους δασκαλους ηταν πολυ ελκυστικη.

Για να μην πολυλογω, θεωρω πως τις χρονιες 2005, 2006, 2007 και 2008 [για το 2009 δεν μπορουμε να ξερουμε] καλυφθηκαν πολλες θεσεις δασκαλων. Αν αναλογιστουμε πως τα παιδαγωγικα βγαζουν περι τις 2000 αποφοιτους καθε χρονο, μπορουμε με ευκολια να διαπιστωσουμε οτι ολα αυτα τα χρονια διοριστηκαν περιπου 8000 ΝΕΟΙ δασκαλοι, συν φυσικα τους παλιους που περιμεναν τον διορισμο τους.

Προσωπικη μου εκτιμηση, ειναι πως τα παιδια που δηλωσαν παιδαγωγικο το 2006 και θα βγουν απο την σχολη τον Ιουνιο που μας ερχεται, θα τα βρουν σκουρα τα πραγματα. Γιατι θα διαπιστωσουν πως παρα πολλες θεσεις εχουν καταληφθει απο δασκαλους που θα βγουν στην συνταξη σε 30 χρονια. Και φυσικα, θα εχουν μεινει κενες οι θεσεις που ειναι στου διαολου το κερατο. Και τοτε τα παιδαγωγικα θα αρχισουν να ξεφουσκωνουν, απο την αποψη των βασεων.

Και θα βλεπεις αριστουχους, που εσκισαν τον κωλο τους για να βγαλουν τα μορια που απαιτουνται να τρεχουν στις Οινουσσες ή ξερω 'γω που αλλου. Φυσικα, κανεις δεν ξερει με ποση ενταση ή ακριβως ποτε θα γινει ολο αυτο. Το σιγουρο παντως ειναι οτι θα γινει. Τωρα θα ειναι σε 1 χρονο, σε 2, σε 3, κανεις δεν ξερει.

Και πολλοι απο αυτους θα χτυπανε το κεφαλι τους στον τοιχο γιατι εκαναν το μηχανογραφικο τους "για την επαγγελματικη αποκατασταση". Γιατι ο σωστος τροπος για να κανεις το μηχανογραφικο ειναι ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ. Γιατι ετσι, ακομη και ανεργος να εισαι, εχεις τουλαχιστον την ευχαριστηση οτι σπουδασες αυτο που γουσταρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

krysta

Νεοφερμένος

Η krysta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ακομη και ανεργος να εισαι, εχεις τουλαχιστον την ευχαριστηση οτι σπουδασες αυτο που γουσταρες.

Μεγάλη κουβέντα.........Συμφωνώ και επαυξάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzina

Νεοφερμένος

Η tzwrtzina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παιδια οντως...τα παιδαγωγικα μετα απο 4-5 χρονια τελος!!!ποσουσ δασκαλους να παρουν πια????ελεοςςςςς!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
οι υπεύθυνοι πάντως στο παιδαγωγικό λένε ότι μετά 6 χρόνια θα αρχίσου να μειώνονται οι διοριμσοί,δεν θα κλείσει αμέσως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzina

Νεοφερμένος

Η tzwrtzina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ηδη αρχισαν απο φετοσ\ς...εχω αρκετους γνωστους και το λεω........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top