Επαγγελματική αποκατάσταση Ψυχολογίας

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
οκ...κ εγω εννοειται πιστευω οτι ειναι δυσκολο να βρω δουλεια...κ πλεον καμια δουλεια δεν ειναι σιγουρη..ουτε παιδαγωγικο,ουτε νομικη ηθελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ακριβως οποτε μην βαζουμε τα θελω μας κατω απο σκεψεις του τυπου '' αν ακολουθησω αυτο δεν θα κανω τιποτα!!'' γιατι δεν ξερουμε ποια θα ειναι η κατασταση οταν βγουμε στην αγορα εργασιας !! οσο αλλαζει η κοινωνια και οι αναγκες της θα αλλαζουν και τα επαγγελματικα δρωμενα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
ετσι!!αχ χαιρομαι που βρηκα καποιον να συμφωνω...:D
δηλαδη αν σε μερικα χρονια η ψυχολογια γινει σαν το τωρινο παιδαγωγικο κ μετανιωνω που δε το διαλεξα καποτε επειδη δεν ηθελα να ζοριστω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
:) βασικα σε υπερασπιζομαι γιατι εχω και εγω σκοπο να περασω ψυχολογια και επειδη το εχω ψαξει το θεμα δεν μπορω να ακουω να τα παρουσιαζουν εδω στην Ελλαδα ολα τραγικα και να εξυψωνουν μονο σχολες οπως η νομικη και η ιατρικη επειδη πριν 30 χρονια ειχαν τρομερο κυρος μεσα στην κοινωνια!!! και φυσικα δεν εχω τιποτα με τις συγκεκριμενες σχολες καθως ειναι πολυ ενδιαφερουσες!! με εκνευριζει ομως που οι περισσοτεροι τις επιλεγουν οχι γιατι τους αρεσε πραγματικα σαν επαγγελμα αλλα επειδη πιπιλησαν μια καραμελα που τους πουλησαν του τυπου ''νομικη=λεφτα'', ''νομικη=κυρος'' ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
ακριβως....κ εγω γ αυτο τσατιζομαι...εγω απο σεπτεμβριο περναω ψυχολογια....θα σ πω την ατακα που τα εδειξε ολα..μ την ειπε ο θειος μ οταν εμαθε οτι εβγαλα καλο βαθμο κ παω ψυχολογια..:"ε ρε δες που πηγε κ τα χαραμισε..πανε νομικη η παιδαγωγικο" ΟΧΙ ΡΕ !ΔΕ ΠΑΩ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
χα!! ακριβως !! εκει ειναι η πραγματικη μαγκια !! να επιλεγεις αυτο που εσυ πιστευεις οτι ειναι το καλυτερο για ΣΕΝΑ και οχι για τους αλλους!!!

Υ.Γ. : Ψυχολογια Παντειου θα πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
οχι...απο θεσσαλονικη ειμαι κ περασα εδω...
ε,μα πια με το παιδαγωγικο μασ εχουν πρηξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

con!

Νεοφερμένος

Η constantina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλά τα λες φίλε! τι να πω..εγώ οταν λεω ότι ειναι το ονειρο μου να σπουδασω ψυχολογια ολοι μου λενε...εε το σκέφτηκες καλά??
:mad: έλεος δηλαδή! πέρα μου λένε απο την ανεργία που αδιαμφισβίτητα θα αντιμετοπίσεις θα πρέπει να κάνεις μεταπτυχιακό και θέλει πολύ κόπο!! και ποιος είπε οτι δεν είμαι διατεθιμένη να τον κανω τον κόπο?δηλαδή άμα δήλωνα φιλολογία τι? πιο λαμπρο μελλον θα είχα?και η αδερφή μου νομική αθήνας τελειωσε! εε και?? μεσα στην απαισιοδοξία είναι!και ένας χρήστης που λεει ότι στερείσε τον καφέ και τετοια(δν το πε ακριβώς έτσι) δν ολή μερα η αδερφή μου έξω ήταν σχεδον δλδ...και τελείωσε στα 4 χρονια!δν ξέρω είμαι σε απόγνωση...ενας που τελειώνει κοινωνιολογία τι κανει ρε παιδια?????αυτοι πρεπει να ανησυχούν για το μέλλον τους και όχι όσοι ενδιαφέρονται για ψυχολογια!(οχι τόσο τουλαχιστον) :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
κατα την γνωμη μ να κανεις αυτο που θελεις γιατι οσο κ να δυσκολευτεις τον πρωτο(η κ παραπανω) καιρο,θα ειναι επιλογη σου..κ οχι επιλογη αλλων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ναι οντως ! το ιδιο θα τραβανε φανταζομαι τα παιδια των αλλων κατευθυνσεων με την ιατρικη και το πολυτεχνιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Όλα στη θεωρία καλά είναι στην πράξη χωλαίνουν.
"con!" χειρότερο της αμάθειας η ημιμάθεια. Γι' αυτό πρώτα δες τι γράφηκε και μετά σχολίασέ το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Δυστυχώς, υπάρχει ανεργία σε πολύ μεγάλο βαθμό και έχω ακούσει για φιλολόγους και ψυχολόγους που βάζουν μέσο για να βρουν μια απασχόληση έστω και με τα προγράμματα stage (φουλ οκτάωρο για 500Ε περίπου, ανασφάλιστοι!). Το κύριο πρόβλημα είναι πιστεύω ο τεράστιος αριθμός ατόμων που παίρνουν οι σχολές κάθε χρόνο, οι οποίοι είναι αδύνατον να απορροφηθούν από την αγορά εργασίας. Δυστυχώς, δεν υπάρχει πρόβλεψη επί του θέματος...και έτσι έχουμε γεμίσει με φιλολόγους, δικηγόρους, ψυχολόγους κτλ. Δεν έχω κατασταλάξει στο αν ένας νέος πρέπει να ακολουθεί τα όνειρά του με κάθε κόστος ή να βολεύεται με κάτι που μπορεί να μην του αρέσει πολύ, αλλά θα του εξασφαλίσει έναν καλό μισθό......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
και κατα την γνωμη σου ποια ειναι αυτη η σχολη? γιατι μονο οι στρατιωτικες σου εξασφαλιζουν ενα μισθο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Δυστυχώς, υπάρχει ανεργία σε πολύ μεγάλο βαθμό και έχω ακούσει για φιλολόγους και ψυχολόγους που βάζουν μέσο για να βρουν μια απασχόληση έστω και με τα προγράμματα stage (φουλ οκτάωρο για 500Ε περίπου, ανασφάλιστοι!). Το κύριο πρόβλημα είναι πιστεύω ο τεράστιος αριθμός ατόμων που παίρνουν οι σχολές κάθε χρόνο, οι οποίοι είναι αδύνατον να απορροφηθούν από την αγορά εργασίας. Δυστυχώς, δεν υπάρχει πρόβλεψη επί του θέματος...και έτσι έχουμε γεμίσει με φιλολόγους, δικηγόρους, ψυχολόγους κτλ. Δεν έχω κατασταλάξει στο αν ένας νέος πρέπει να ακολουθεί τα όνειρά του με κάθε κόστος ή να βολεύεται με κάτι που μπορεί να μην του αρέσει πολύ, αλλά θα του εξασφαλίσει έναν καλό μισθό......:hmm:
+1
και κατα την γνωμη σου ποια ειναι αυτη η σχολη? γιατι μονο οι στρατιωτικες σου εξασφαλιζουν ενα μισθο...
Πάντως αυτός που ΔΕΝ εξασφαλίζουν τη σήμερον ημέρα, είναι λίγο πολύ γνωστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
παιδαγωγικά, αγγλική φιλολογία, αστυνομία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
παιδαγωγικο?ναι,γ 4 ακομη χρονια θα ειναι καλα...αστυνομια?εγω παντως κοβομαι λογω υψους.ας πανε οι ψηλοι εκει.αγγλικη,γ οσους αρεσουν καλα ειναι.δηλαδη αν εχει 100 σχολες το 1ο πεδιο,ολοι θα παμε στισ 3 αυτες?στις αλλες δε θα παμε?αλλοι που εχουν ονειρο να γινουν ψυχολογοι η φιλολογοι,δε θα πανε?γ να μην ζοριστουν?αν αγαπας κατι,θα πας...κ μιλαω μονο γ αυτους που πραγματικα θελουν την ψυχολογια κ ακουνε διαφορα γ την επιλογη τουσ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opeth

Νεοφερμένος

Ο opeth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ακουω συνεχεια για σπουδες στο εξωτερικο και μεταπτυχιακα...εχετε ρωτησει το κοστος για αυτα?εκτος αν εχετε γονεις που ειναι διατεθημενοι να σας συντηρουν μεχρι τα 30 σας...οταν εισαι ανεργος και παλευεις για να εχεις τα βασικα το εξωτερικο και τα μεταπτυχιακα ακουγονται σαν ταινια επιστημονικης φαντασιας.λυπαμαι που σας απογοητευω απλα ειμαι ρεαλιστης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
εγω προσωπικα οταν εψαχνα την ψυχολογια,ελεγε οτι θεωρειται απαραιτητο το μεταπτυχιακο.οποτε,πιγαινοντας εκει,εχω στο μυαλο μ οτι εχω κατι πολυ δυσκολο μπροστα μ.κ οι ογνεις μ δεν μπορουν να με συντηρησουν.το μεταπτυχιακο δε θα το κανω στα 30 αλλα αφου μ αρεσει,ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα γ να πετυχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
εγω προσωπικα οταν εψαχνα την ψυχολογια,ελεγε οτι θεωρειται απαραιτητο το μεταπτυχιακο.οποτε,πιγαινοντας εκει,εχω στο μυαλο μ οτι εχω κατι πολυ δυσκολο μπροστα μ.κ οι ογνεις μ δεν μπορουν να με συντηρησουν.το μεταπτυχιακο δε θα το κανω στα 30 αλλα αφου μ αρεσει,ειμαι διατεθειμενη να κανω τα παντα γ να πετυχω

:no1: Μπράβο, σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
:thanks::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top