Εξεταστική

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατάλαβα...

Μέχρι Σεπτέμβρη τα μαθήματα που πρέπει να έχεις περάσει είναι κατά σειρά προτεραιότητας Βιοχημεία 2, Φυσιολογία, Ανατομία, Βιολογία 1, Βιολογία 2, Βιοχημεία 1 και μετά τα υπόλοιπα. Όταν μαζεύονται πολλά καλό είναι να έχουμε στο νου μας τι πρέπει να φύγει άμεσα από τα χρωστούμενα ;) Καλό είναι να έχεις περάσει τα 3 σίγουρα και ίσως ακόμα και τα 4 πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Η βιοχημεία γενικά είναι ένα μάθημα που δε θα χρειαστεί και πολύ (sorry PeterTheGreat) και για αυτό μένει εύκολα χρωστούμενο για πολλά χρόνια, ακόμα και για πτυχίο.

Λίγα λόγια για τον έρωτα. :P Πάντως η βιοχημεία μου φαίνεται απείρως πιο χρήσιμη από την ανατομία του ΚΝΣ σε αυτή τη φάση, και ζηλεύω τους Αμερικάνους που δεν την μαθαίνουν αναλυτικά. Ποιος νοιάζεται για τα τοιχώματα της πλάγιας κοιλίας? :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
7/6 αστροφυσικη
8/6 θεωρια ειδικης σχετικοτητας
14/6 μαθηματικες μεθδοι 2
17/6 καταστασεις και ιδιοτητες της υλης
24/6 φυσικη 4
28/6 μηχανικη 2

αντε καλο διαβασμα να 'χουμε

Ειμαστε καπου στη μεση. Με τα ως τωρα δεδομενα το πρωτο δεν ξυπνησα ποτε(δε ξερω ποτε θα το περασω :P), το δευτερο λογικα περαστηκε αν και εγινε ενα ψιλοβατερλο γενικα με τα θεματα που επεσαν και το τριτο σημερα περαστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λίγα λόγια για τον έρωτα. :P Πάντως η βιοχημεία μου φαίνεται απείρως πιο χρήσιμη από την ανατομία του ΚΝΣ σε αυτή τη φάση, και ζηλεύω τους Αμερικάνους που δεν την μαθαίνουν αναλυτικά. Ποιος νοιάζεται για τα τοιχώματα της πλάγιας κοιλίας? :mad:

Αν ξέρεις καλά νευροανατομία, η νευρολογία σου φαίνεται παιχνιδάκι. Επίσης, το βασικότερο είναι ότι με βάση το σύμπτωμα μπορείς να υπολογίσεις ακριβώς πού βρίσκεται η βλάβη σε ένα αγγειακό εγκεφαλικό επεισόδιο, να ξεχωρίσεις αν μια βλάβη είναι κεντρικής ή περιφερικής αιτιολογίας κτλ. Εντάξει, διάφορες λεπτομέρειες μπορεί να μην είναι και τόσο απαραίτητες γενικά, όμως αν πηγαίνεις για 10 αυτά πρέπει να τα μαθαίνεις. :P

ΥΓ: Ας μας ρωτήσουν για παθήσεις του νευρικού αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ειμαστε καπου στη μεση. Με τα ως τωρα δεδομενα το πρωτο δεν ξυπνησα ποτε(δε ξερω ποτε θα το περασω :P), το δευτερο λογικα περαστηκε αν και εγινε ενα ψιλοβατερλο γενικα με τα θεματα που επεσαν και το τριτο σημερα περαστηκε.
Α δεν ήρθες άστρο κρίμα έχασες τα ολόκληρωματα στο 3ο θέμα :P
Εγώ νομίζω έχω ένα 2 στα 2 και συνεχίζουμε άντε να δούμε ....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Συμφοιτήτρια λοιπόν! Φυσιολογία εγώ πρέπει να πέρασα, δεν έβαλαν πολύ δύσκολα αλλά αν δεν διάβασες καρδιαγγειακό κόπηκες εθελοντικά :P
Αναπνευστικό έβαλε ακριβώς ότι σοσ είχε πει στο επαναληπτικό μάθημα. Στα υπόλοιπα είχε κάποιες παγιδούλες αλλά γενικά δεν είχαν εκπλήξεις, ότι είχαν τονίσει σοσ στα αμφιθέατρα και ότι έβαζαν σε προηγούμενα έτη έβαλαν. Ανατομία ήταν που έπεσε ξύλο...
Τώρα για βιολογία έχουμε 10 μέρες, πάρα πολλές... βέβαια δεν έχω ανοίξει βιβλίο όλο το εξάμηνο στην βιολογία, μόνο βιοχημεία, ανατομία και φυσιολογία κοίταγα. Λένε πάντως ότι η βιολογία περνιέται, ειδικά αν δεις το στυλ των παλιών θεμάτων.
Με αγχώνει αρκετά ιστολογία-εμβρυολογία που έχουμε μετά με 6 μέρες περιθώριο και ακόμα περισσότερο η βιοχημεία 2 με 2 μέρες περιθώριο!! όποιος έδωσε 10 μέρες για βιολογία και 2 για βιοχημεία είναι ανώμαλος.
Έχω σπάσει τώρα τις μέρες για την βιολογία και θα διαβάσω 3-4 μέρες βιοχημεία και 6-7 μέρες βιολογία. Δεν θέλω με τίποτα να μείνει για σεπτέμβρη η βιοχημεία γιατί έχω ακούσει ότι βάζουν πολύ πιο δύσκολα το σεπτέμβρη. Όπως και να χει πάντως βλέπω να πηγαίνει άκλαφτη για σεπτέμβρη η βιοχημεία με τέτοιο πρόγραμμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Συμφοιτήτρια λοιπόν! Φυσιολογία εγώ πρέπει να πέρασα, δεν έβαλαν πολύ δύσκολα αλλά αν δεν διάβασες καρδιαγγειακό κόπηκες εθελοντικά :P
Αναπνευστικό έβαλε ακριβώς ότι σοσ είχε πει στο επαναληπτικό μάθημα. Στα υπόλοιπα είχε κάποιες παγιδούλες αλλά γενικά δεν είχαν εκπλήξεις, ότι είχαν τονίσει σοσ στα αμφιθέατρα και ότι έβαζαν σε προηγούμενα έτη έβαλαν. Ανατομία ήταν που έπεσε ξύλο...
Τώρα για βιολογία έχουμε 10 μέρες, πάρα πολλές... βέβαια δεν έχω ανοίξει βιβλίο όλο το εξάμηνο στην βιολογία, μόνο βιοχημεία, ανατομία και φυσιολογία κοίταγα. Λένε πάντως ότι η βιολογία περνιέται, ειδικά αν δεις το στυλ των παλιών θεμάτων.
Με αγχώνει αρκετά ιστολογία-εμβρυολογία που έχουμε μετά με 6 μέρες περιθώριο και ακόμα περισσότερο η βιοχημεία 2 με 2 μέρες περιθώριο!! όποιος έδωσε 10 μέρες για βιολογία και 2 για βιοχημεία είναι ανώμαλος.
Έχω σπάσει τώρα τις μέρες για την βιολογία και θα διαβάσω 3-4 μέρες βιοχημεία και 6-7 μέρες βιολογία. Δεν θέλω με τίποτα να μείνει για σεπτέμβρη η βιοχημεία γιατί έχω ακούσει ότι βάζουν πολύ πιο δύσκολα το σεπτέμβρη. Όπως και να χει πάντως βλέπω να πηγαίνει άκλαφτη για σεπτέμβρη η βιοχημεία με τέτοιο πρόγραμμα :P
Κοίτα αυτή τη βδομάδα και εγώ σκέφτηκα να κάνω τη βιοχημεία άκουσα πως η ύλη για βιολογία βγαίνει εύκολα σχετικά.. Πολλοί σκέφτονται αν θα δώσουν βιοχημεία εμένα προσωπικά δεν με παίρνει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλύτερα να πιστολιάσετε βιολογία παρά βιοχημεία σε περίπτωση που δεν προλαβαίνετε (αν και δεν ξέρω τι βάζουν βιολογία το Σεπτέμβρη). Εάν έχετε πάει στις παραδόσεις και έχετε καταλάβει τη λογική της βιολογίας 2, 3-4 μέρες eclass αρκούν για βαθμό 8-9 (10 δε βάζουν έτσι κι αλλιώς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Παιδιατρική πήρα 7! :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Α δεν ήρθες άστρο κρίμα έχασες τα ολόκληρωματα στο 3ο θέμα :P
Εγώ νομίζω έχω ένα 2 στα 2 και συνεχίζουμε άντε να δούμε ....:redface:

Δεν ειδα καθολου τι θεματα επεσαν αστρο. Αλλα αυτο το μαθημα με τους καθηγητες που εχει δε με πειθει καθολου να το δωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Είδες τα οφέλη του μητρικού γάλακτος που δεν σου άρεσαν; :upside:

Hahahaha δεν μου άρεσαν αλλά τα έγραψα όλα σε κάθε περίπτωση :P Άλλη ερώτηση ήταν η εκτός ύλης αλλά την έγραψα κι αυτήν! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
το 1ο μαθημα βγηκε και ειναι 10, ελπιζω ομοιως και τα υπολοιπα, ωστοσο λιγο δυσκολο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Βρε συναδέλφια,:P έλεος!:P Τι ήταν αυτό σήμερα; Μας επιτηρούσαν στην αίθουσα 5 καθηγητές λες και είμαστε μεγαλοκακούργοι στο τμήμα μεταγωγών. Αν είναι δυνατόν,35+ είμαστε στην πλειοψηφία μας. Δεν πάμε στην εξεταστική για να αντιγράψουμε ούτε σπουδάζουμε γιατί μας πιέζει η μαμά μας και ο μπαμπάς μας. Είναι αυτόνομη και ενσυνείδητη η απόφαση μας να συνεχίσουμε τις σπουδές μας.:eek: Πάντως σε γενικές γραμμές τα πήγα καλά δεδομένου ότι δεν μπορούσα να είμαι όσο συνεπής θα ήθελα λόγω σοβαρών προβλημάτων υγείας των γονέων μου.

Συγχαρητήρια, Kosti-Palama, για το 10αρι. Εύχομαι να έχεις τον ίδιο βαθμό και στα υπόλοιπα. Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε όλους/ες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βγήκε το πρώτο μάθημα: Χειρουργική 9 :D :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Βρε συναδέλφια,:P έλεος!:P Τι ήταν αυτό σήμερα; Μας επιτηρούσαν στην αίθουσα 5 καθηγητές λες και είμαστε μεγαλοκακούργοι στο τμήμα μεταγωγών. Αν είναι δυνατόν,35+ είμαστε στην πλειοψηφία μας. Δεν πάμε στην εξεταστική για να αντιγράψουμε ούτε σπουδάζουμε γιατί μας πιέζει η μαμά μας και ο μπαμπάς μας. Είναι αυτόνομη και ενσυνείδητη η απόφαση μας να συνεχίσουμε τις σπουδές μας.:eek: Πάντως σε γενικές γραμμές τα πήγα καλά δεδομένου ότι δεν μπορούσα να είμαι όσο συνεπής θα ήθελα λόγω σοβαρών προβλημάτων υγείας των γονέων μου.

Συγχαρητήρια, Kosti-Palama, για το 10αρι. Εύχομαι να έχεις τον ίδιο βαθμό και στα υπόλοιπα. Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε όλους/ες!
Σε ευχαριστω πολυ BLUE SEA! Και σε σενα καλα αποτελεσματα ευχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Αυτό το θέμα είναι εξεταστική... "Γενικά" ή εξεταστική Ιατρικής; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αυτό το θέμα είναι εξεταστική... "Γενικά" ή εξεταστική Ιατρικής; :P

Εξεταστική... "Γενικά". Απλώς τυγχάνει να συμμετέχουν στη συζήτηση πολλοί/ες φοιτητές/τριες ιατρικής.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Αυτό το θέμα είναι εξεταστική... "Γενικά" ή εξεταστική Ιατρικής; :P

ε το φορουμ ειναι γενικα "φυτωριο" ,τι περιμενες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top