Εξεταστική

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ανατομία σήμερα... κάναμε 6 εργαστήρια και κάμποσα μαθήματα για άνω κάτω άκρο και αποφάσισε να βάλει το 80% των θεμάτων από εισαγωγή ράχης-κοιλιάς-κορμού-θώρακα-λεμφαγγείων που είχαμε κάνει 3 μαθήματα συνολικά... πόσο πιο αντισοσ πια?? Είχα διαβάσει το πάσχα και μια βδομάδα πριν αλλά 2 μέρες αφιέρωσα συνολικά στις εισαγωγές και ότι διάβαζα τις υπόλοιπες ήταν σχεδόν άσκοπο... Και με αρνητική βαθμολόγηση στα ΣΛ, ελπίζω να έχω πιάσει 5αρακι τουλάχιστον :P
Πέρυσι με το ζόρι τις είχε αγγίξει τις εισαγωγές, όλο εικόνες από τα άκρα είχε βάλει και φέτος το αντίθετο...

Όταν έδινα εγώ ανατομία τα ίδια μας είχαν κάνει. Αυτή η έδρα δε θα αποφασίσει ποτέ να κάνει σοβαρό μάθημα.
Το χειρότερο ήταν που (δεν ξέρω αν το έκαναν και σε εσάς) όταν κάναμε το εργαστήριο, απαιτούσαν να έχουμε διαβάσει ύλη την οποία δεν είχαμε διδαχτεί ποτέ. Σου λέει, κάτσε διάβασε ανατομία από το μηδέν, χωρίς κανένας να σου δείξει τη λογική της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Βρε δεν λέτε καλά που έχετε Σ/Λ στην ανατομία? Εμάς όλα τα θέματα είναι περιγραφικά/ανάπτυξης. Η Νευροανατομία μου έχει βγάλει την πίστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Βρε δεν λέτε καλά που έχετε Σ/Λ στην ανατομία? Εμάς όλα τα θέματα είναι περιγραφικά/ανάπτυξης. Η Νευροανατομία μου έχει βγάλει την πίστη.

Ναι αλλά μπορείς να πας με παλιά θέματα και για βαθμό.
(Που δεν είναι αυτός ο στόχος προφανώς, αλλά θέλω να πω ότι δεν είναι τόσο αχανές όσο φαίνεται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εμάς είναι κλινική ανατομία γι αυτό δεν έχει τόσα θέματα περιγραφής. Και πάλι βέβαια κάποια περιγραφής όπως για την πορεία των επι πολής φλεβών του άνω άκρου έπεσαν. Αλλά περισσότερες μονάδες πιστεύω θα έπαιρνα από περιγραφικές ερωτήσεις, 0,5 θα το πάρεις από την κάθε μια άμα τα ξέρεις στο περίπου, ενώ με τα ΣΛ που είχαν αρνητική μπορεί να βγεις και στο μείον αν ρισκάρεις :P . Και τα πολλαπλής ακόμα τα ίδια χάλια ήταν, να έχει επιλογες α,β,γ,δ και μετά α+β, β+δ κτλ.
Στα εργαστήρια ντάξει ρωτούσαν πολλά αλλά από αυτά που είχαμε κάνει στα προηγούμενα εργαστήρια. Απλά ότι μας έλεγαν σαν σοσ στα εργαστήρια ήταν σαν παραπλάνηση :P . Ειδικά κλινικά θέματα είχαμε κάνει ένα σωρό, είχε επιμείνει πολύ και έπεσαν ελάχιστα και αυτά σε μορφή πολλαπλής επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμάς είναι κλινική ανατομία γι αυτό δεν έχει τόσα θέματα περιγραφής. Και πάλι βέβαια κάποια περιγραφής όπως για την πορεία των επι πολής φλεβών του άνω άκρου έπεσαν. Αλλά περισσότερες μονάδες πιστεύω θα έπαιρνα από περιγραφικές ερωτήσεις, 0,5 θα το πάρεις από την κάθε μια άμα τα ξέρεις στο περίπου, ενώ με τα ΣΛ που είχαν αρνητική μπορεί να βγεις και στο μείον αν ρισκάρεις :P . Και τα πολλαπλής ακόμα τα ίδια χάλια ήταν, να έχει επιλογες α,β,γ,δ και μετά α+β, β+δ κτλ.
Στα εργαστήρια ντάξει ρωτούσαν πολλά αλλά από αυτά που είχαμε κάνει στα προηγούμενα εργαστήρια. Απλά ότι μας έλεγαν σαν σοσ στα εργαστήρια ήταν σαν παραπλάνηση :P . Ειδικά κλινικά θέματα είχαμε κάνει ένα σωρό, είχε επιμείνει πολύ και έπεσαν ελάχιστα και αυτά σε μορφή πολλαπλής επιλογής.

Επειδή ξερω γω οι επιπολής φλέβες έχουν σταθερή πορεία και δεν υπάρχουν άπειρες παραλλαγές. Nice. Άντε πες η βασιλική και η κεφαλική κτλ είναι πολύ βασικές φλέβες, η ερώτηση όμως είναι πολύ γενική. Αυτό με τα σος το είχαν κάνει και παλιά σε εμάς.

Η Νευροανατομία είναι ΓΑΜΑΤΗ. Πέρσι ήμουν βοηθός στο εργαστήριο :redface: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Με οτιδήποτε έχει να κάνει με ανατομία βγάζω σπυριά. Δεν τα αντέχω, πολύ περιγραφή ρε παιδί μου. Αγαπάω βιοχημεία και φυσιολογία. :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οπότε η χειρουργική αποκλείεται για σένα :P
Θα διαπρέψεις στη φαρμακολογία τότε :D Εάν σου αρέσει η βιολογία και τα μοριακά, να σκεφτείς σοβαρά αιματολογία ή ογκολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Αιματολογία, ενδοκρινολογία ή ανοσολογία σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αλλά σε καμία περίπτωση χειρουργικές ειδικότητες. Άσε που είμαι και ατσούμπαλος, ότι πιάνω το καταστρέφω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.


Σήμερα έδωσα Πολιτική Οικονομία με τον μεγάλο μαρξιστή Κουντούρη. Μοναδικό θέμα, εναλλακτικές προτάσεις αντιμετώπισης της Ελληνικής κρίσης από αυτές που επιβλήθηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.

Σήμερα έδωσα Πολιτική Οικονομία με τον μεγάλο μαρξιστή Κουντούρη. Μοναδικό θέμα, εναλλακτικές προτάσεις αντιμετώπισης της Ελληνικής κρίσης από αυτές που επιβλήθηκαν.

Nobody cares bro... gtfo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αιματολογία, ενδοκρινολογία ή ανοσολογία σκέφτομαι πολύ σοβαρά, αλλά σε καμία περίπτωση χειρουργικές ειδικότητες. Άσε που είμαι και ατσούμπαλος, ότι πιάνω το καταστρέφω. :P

Μια χαρά, μην πτοείσαι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
3/3 λογικά μέχρι στιγμής, στα 2 πρέπει να είμαι στο 7-8... Ένα θα πάει για Σεπτέμβρη και στα άλλα (Γεωτεχνική μηχανική, χαρτογραφία ΙΙ, Αγγλικά) πάμε -θέλω να πιστεύω- και για βαθμό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω αν η κατάσταση μου είναι για γέλια ή για κλάματα... So far έχω για το Σεπτέμβριο σίγουρα έξι μαθήματα λόγω του ότι έχασα το πρώτο εξάμηνο εξαιτίας της μετεγγραφής. Αυτή η εξεταστική είναι και η πρώτη μου και μέχρι στιγμής πάνε όλα κατά διαόλου η ανατομία έχει φύγει για Σεπτέμβρη και η φυσιολογία παίζεται να της κάνει παρέα.... Ωραίο καλοκαίρι φέτος :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω αν η κατάσταση μου είναι για γέλια ή για κλάματα... So far έχω για το Σεπτέμβριο σίγουρα έξι μαθήματα λόγω του ότι έχασα το πρώτο εξάμηνο εξαιτίας της μετεγγραφής. Αυτή η εξεταστική είναι και η πρώτη μου και μέχρι στιγμής πάνε όλα κατά διαόλου η ανατομία έχει φύγει για Σεπτέμβρη και η φυσιολογία παίζεται να της κάνει παρέα.... Ωραίο καλοκαίρι φέτος :-P

Σε ποια σχολή πήρες μεταγραφή? Αν μιλάς για Α.Π.Θ., τότε η Γενική Φυσιολογία είναι πολύ εύκολη και βγαίνει άνετα στις μέρες που σας δίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Πήρα για Πάτρα... Κοίτα είχαμε μια βδομάδα για φυσιολογία αλλά δεν είχα βγάλει όλο το καρδιαγγειακό και 38 μονάδες ήταν από εκεί άστα να πάνε! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Πήρα για Πάτρα... Κοίτα είχαμε μια βδομάδα για φυσιολογία αλλά δεν είχα βγάλει όλο το καρδιαγγειακό και 38 μονάδες ήταν από εκεί άστα να πάνε! :'(

Α άκυρο, δεν ξέρω πως δουλεύουν στην Πάτρα. Εδώ η Φυσιολογία β' εξαμήνου έχει μόνο τα γενικά (δυναμικά μεμβράνης κλπ.) και αίμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ξεκινάω (μαλλον την παρασκευη) με πολιτικη 2



Σήμερα έδωσα Πολιτική Οικονομία με τον μεγάλο μαρξιστή Κουντούρη. Μοναδικό θέμα, εναλλακτικές προτάσεις αντιμετώπισης της Ελληνικής κρίσης από αυτές που επιβλήθηκαν.

Επειδη με εχει εξετάσει προφορικά σε αυτο το μαθημα πήγαινε γι 8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Α άκυρο, δεν ξέρω πως δουλεύουν στην Πάτρα. Εδώ η Φυσιολογία β' εξαμήνου έχει μόνο τα γενικά (δυναμικά μεμβράνης κλπ.) και αίμα. :P
Είχαμε αναπνευστικό καρδιαγγειακό ηλεκτοφυσιολογια μεμβράνης φυσιολογία μυός και αίμα οπότε είστε τυχεροί στη Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην Πάτρα για να περάσει μαθήματα κάποιος και να πάρει βαθμό θέλει παλιά θέματα. Επίσης, το καρδιαγγειακό βρήκες να μη διαβάσεις; :P Σχεδόν όλο το εξάμηνο με καρδιά είχε να κάνει.
Λιώσε τώρα να περάσεις βιοχημεία γιατί είναι ένα μάθημα που μένει εύκολα. Όσα έμειναν, ασ' τα τώρα. Η βιολογία 2 περνιέται σχετικά εύκολα, εστίασε στη βιοχημεία. Η βιοχημεία γενικά είναι ένα μάθημα που δε θα χρειαστεί και πολύ (sorry PeterTheGreat) και για αυτό μένει εύκολα χρωστούμενο για πολλά χρόνια, ακόμα και για πτυχίο.

Ερώτηση: στην προηγούμενη σχολή γιατί δεν έδωσες μαθήματα; Θα μπορούσες να είχες αναγνωρίσει πχ βιολογία που όλες οι ιατρικές κάνουν στο πρώτο εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Στην Πάτρα για να περάσει μαθήματα κάποιος και να πάρει βαθμό θέλει παλιά θέματα. Επίσης, το καρδιαγγειακό βρήκες να μη διαβάσεις; :P Σχεδόν όλο το εξάμηνο με καρδιά είχε να κάνει.
Λιώσε τώρα να περάσεις βιοχημεία γιατί είναι ένα μάθημα που μένει εύκολα. Όσα έμειναν, ασ' τα τώρα. Η βιολογία 2 περνιέται σχετικά εύκολα, εστίασε στη βιοχημεία. Η βιοχημεία γενικά είναι ένα μάθημα που δε θα χρειαστεί και πολύ (sorry PeterTheGreat) και για αυτό μένει εύκολα χρωστούμενο για πολλά χρόνια, ακόμα και για πτυχίο.

Ερώτηση: στην προηγούμενη σχολή γιατί δεν έδωσες μαθήματα; Θα μπορούσες να είχες αναγνωρίσει πχ βιολογία που όλες οι ιατρικές κάνουν στο πρώτο εξάμηνο.

Πρώτο εξάμηνο δεν παρακολουθήσα λόγω οικονομικών περίμενα μετεγγραφή και πίστευα ότι είχα πιθανότητες για Αθήνα αλλά που... Βιοχημεία έχω ακούσει ότι τη χρωστούν πολλοί από μεγαλύτερα έτη οπότε θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top