Εξεταστική

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Αρχίζω εξεταστική 31 Μαϊου (σε 10 μέρες) και τελειώνω 17 Ιουνίου. Σε αυτές τις 3 εβδομάδες δίνω 7 μαθήματα, όχι και λίγα. Το θέμα είναι ότι σε αυτό το εξάμηνο είχαμε εργασίες σε όλα σχεδόν τα μαθήματα ,και θέματα εξαμήνου που παραδίδω την επόμενη εβδομάδα. Επομένως μέχρι τις τελευταίες μέρες θα έχω εργασίες και δεν ξέρω κάτα πόσο θα μπορέσω να διαβάσω όσο θα ήθελα για την οδοποιία Ι.
p.s. Μετά την εξεταστική, από 20 Ιουνίου μέχρι 5 Ιουλίου έχω θερινές ασκήσεις και θα πρέπει να ανεβαίνω στο εμπ κάθε πρωί στις 7 η ώρα :kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:) Δεν έχω εξεταστική πρώτη φορά μετά από 10 χρόνια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Και ναι βγηκε επιτελους το προγραμμα!
7/6 Τεχνικη Μηχανικη 1
9/6 Πιθανοτητες-Στατιστικη
14/6 Φυσικη 2
17/6 Απειροστικος Λογισμος 2
23/6 Δομικα Υλικα
Θα μπορουσε να τελειωναμε νωριτερα,αλλα δεν πειραζει.Αντε να δουμε πως θα ειναι η πρωτη εαρινη εξεταστικη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Την ερχόμενη Δευτέρα δίνω το πρώτο μου μάθημα.
Βέβαια όταν αρχίζει η εξεταστική αρχίζει και το άγχος.
Όχι γιατί δεν έχω διαβάσει -πάντα ανταποκρίνομαι τουλάχιστον τόσο όσο και το ενδιαφέρον του εκάστοτε μαθήματος - αλλά διότι φοβάμαι και δεν μου αρέσει καθόλου να φοβάμαι. Τώρα το τι ακριβώς φοβάμαι δεν είναι της παρούσης.

Ο λιγότερος επιθυμητός στόχος για αυτό το εξάμηνο είναι Μ.Ο > 7,5 στα 3/4 μαθήματα και προφανώς να περάσω 5/5.
Δύσκολο με αυτά τα μαθήματα που έχω αλλά για τα δύσκολα είμαστε. Άλλωστε αν θες να διεκδικείς και να απαιτείς κάτι καλύτερο πρέπει να θέτεις υψηλούς στόχους και φυσικά να τους εκπληρώνεις.

Καλή επιτυχία σε όλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
1/7 τελειωνουμε! Ναι περσυ ηταν 2.Ειναι μια προοδος.Παω να κλαψω..να αρχισω καμια σειρα..να καθαρισω λιγο το σπιτι...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
7/6 αστροφυσικη
8/6 θεωρια ειδικης σχετικοτητας
14/6 μαθηματικες μεθδοι 2
17/6 καταστασεις και ιδιοτητες της υλης
24/6 φυσικη 4
28/6 μηχανικη 2

αντε καλο διαβασμα να 'χουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

uncensored

Νεοφερμένος

Η uncensored αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Έχει βγει και σε εμάς :p

07/06 Κειμενικά είδη
13/06 Εξελικτική Ψυχοπαθολογία
15/06 Αμερικανική Ποίηση
23/06 Θεωρία και Κριτική της Λογοτεχνίας
24/06 Αραβολογία

καλό διάβασμα :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
7 /6 Αστροφυσική
13/6ανάλυση 2
23/6διαφορικες Και γραμμική
24/6 φυσική 4
28/6 μηχανική 2

Εγώ φταίω που πέρσυ τα έκοβα όλα για βαθμό :p Άντε και καλό μ κουράγιο
UNπαικτable 2ο και συ ε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
7 /6 Αστροφυσική
13/6ανάλυση 2
23/6διαφορικες Και γραμμική
24/6 φυσική 4
28/6 μηχανική 2

Εγώ φταίω που πέρσυ τα έκοβα όλα για βαθμό :p Άντε και καλό μ κουράγιο
UNπαικτable 2ο και συ ε ?

Ναι 2ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μετά τις τελευταίες αλλαγές που προτείναμε στην συνέλευση τμήματος, το πρόγραμμα διαμορφώθηκε κάπως έτσι:

31/05: Παιδιατρική
06/06: Ιατροδικαστική
13/06: Βιοχημεία 1 (πτυχίο θα φτάσω και ακόμα θα την δίνω :P )
14/06: Γυναικολογία
21/06: Παθολογική Ογκολογία
22/06: Ανοσολογία & Νευροχειρουργική
24/06: Α' Βοήθειες
01/07: Παιδοχειρουργική

Στόχος είναι να τα περάσω όλα με εξαίρεση την Βιοχημεία 1 που δεν ξέρω αν θα την δώσω τώρα ή τον Σεπτέμβρη. Αν και την έχω διαβασμένη, δεν ξέρω αν αξίζει να κόψω ώρες από την γυναικολογία που είναι την επομένη.
Τα έγραψα και κουράστηκα ήδη... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Μετά τις τελευταίες αλλαγές που προτείναμε στην συνέλευση τμήματος, το πρόγραμμα διαμορφώθηκε κάπως έτσι:

31/05: Παιδιατρική
06/06: Ιατροδικαστική
13/06: Βιοχημεία 1 (πτυχίο θα φτάσω και ακόμα θα την δίνω :P )
14/06: Γυναικολογία
21/06: Παθολογική Ογκολογία
22/06: Ανοσολογία & Νευροχειρουργική
24/06: Α' Βοήθειες
01/07: Παιδοχειρουργική

Στόχος είναι να τα περάσω όλα με εξαίρεση την Βιοχημεία 1 που δεν ξέρω αν θα την δώσω τώρα ή τον Σεπτέμβρη. Αν και την έχω διαβασμένη, δεν ξέρω αν αξίζει να κόψω ώρες από την γυναικολογία που είναι την επομένη.
Τα έγραψα και κουράστηκα ήδη... :P

Γούτσου ρε η καημένη η Βιοχημεία, τι σου έφταιξε. :P Μακάρι να έδινα Βιοχημεία Ι και όχι νευροανατομία (τα έμβρυα έφαγαν ήδη πάσα για σεπτέμβρη, ο ψυχισμός μου δεν αντέχει άλλη περιγραφή). Αν δεν έχεις πολύ χρόνο, μπορείς να δεις το αγγλικό BRS Biochemistry, είχα κάνει επανάληψη από εκεί και είναι εξαιρετικό. Η φιλοσοφία του και οι εικόνες είναι από το νέο βιβλίο που μας δίνουν.

Κατά τα άλλα άφησα τα έμβρυα, οπότε έχω ακριβώς 3 βδομάδες για να μάθω τέλεια την Ανατομία ΙΙΙ και την Φυσιολογία ΙΙ. Easy peasy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γούτσου ρε η καημένη η Βιοχημεία, τι σου έφταιξε. :P Μακάρι να έδινα Βιοχημεία Ι και όχι νευροανατομία (τα έμβρυα έφαγαν ήδη πάσα για σεπτέμβρη, ο ψυχισμός μου δεν αντέχει άλλη περιγραφή). Αν δεν έχεις πολύ χρόνο, μπορείς να δεις το αγγλικό BRS Biochemistry, είχα κάνει επανάληψη από εκεί και είναι εξαιρετικό. Η φιλοσοφία του και οι εικόνες είναι από το νέο βιβλίο που μας δίνουν.

Κατά τα άλλα άφησα τα έμβρυα, οπότε έχω ακριβώς 3 βδομάδες για να μάθω τέλεια την Ανατομία ΙΙΙ και την Φυσιολογία ΙΙ. Easy peasy.

Άσε με με την Βιοχημεία, 3 φορές να 'χεις κοπεί με 4 και φοβάσαι ότι θα μπεις 7ο έτος μόνο για πάρτη της. -.-
Ευχαριστώ, μήπως έχεις λινκ εύκαιρο; :happy:

Έχετε εύκολο εξάμηνο πάντως σχετικά, να ξέρετε. :P

https://ischool.e-steki.gr//www.pinterest.com/pin/create/extension/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μετά τις τελευταίες αλλαγές που προτείναμε στην συνέλευση τμήματος, το πρόγραμμα διαμορφώθηκε κάπως έτσι:
01/07: Παιδοχειρουργική

Καλά χειρουργική μες στην πύρα του Ιούλη σας έβαλαν;:P Υπομονή, μαζί θα ψηθούμε.:P Εγώ δίνω 03/07 "Διαστάσεις των πολιτισμικών φαινομένων".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλά είναι το 01/07 φέτος, πέρσι τελειώσαμε 10 και πρόπερσι 11!
Να 'ταν έτσι κάθε χρόνο θα ας δίναμε παλούκι στο τέλος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Eμεις εχουμε ακομα μια εβδομαδα μαθηματα και μια εβδομαδα κενη με αναπληρωσεις που ουσιαστικα δεν θα μας αφησουν χρονο να κανουμε και πολλα. Ξεκιναμε 13/6 και τελειωνουμε 1/7.Αυτα ξερουμε μονο. Α δωσαμε και αγγλικα καπου αναμεσα στα μαθηματα :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πάει το πρώτο μάθημα, Εφαρμοσμένα Μαθηματικά για μηχανικούς(Σήματα & Συστήματα).
Πήγε πολύ καλύτερα απ' ότι περίμενα. Κόλλησα μερικές φορές αλλά βρήκα τον δρόμο μου...
...Εκτός από ένα θέμα το οποίο κυριολεκτικά το σκότωσα. Ο τρόπος μου ήταν ολόσωστος, με μια μικρή λεπτομέρεια.
Αντί να δουλέψω στον χώρο του Fourier ή στον χώρο του Laplace και να το γυρίσω μετά στον πρώτο(όπου s = j2πf) το δούλεψα στον χώρο του Fourier αλλά με τον τρόπο του Laplace(όπου s = f).
Με αποτέλεσμα φυσικά να μην μπορώ να λύσω καθόλου ένα υπό-ερώτημα γιατί δεν έβγαζε νόημα.

Είναι ή δεν είναι να παθαίνεις εγκεφαλικά μετά από κάτι τέτοιο; :P
Δε μου έκοψε εκείνη τη στιγμή η πατάτα που έκανα κι είναι κρίμα.
Πέραν αυτού έκανα και κάποια αριθμητικά λόγω λάθος προσήμου αλλά δε νομίζω να μου κόψει τίποτα από κει.
Είχε και bonus ερώτημα οπότε ανάλογα με το τι θα πάρω στο "σκοτωμένο" θέμα θα εξαρτηθεί και το αν θα πάρω 10ρι.
Δεν φτάνουν οι ασκήσεις μιας και δεν τις έχω κάνει όλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Πάει το πρώτο μάθημα, Εφαρμοσμένα Μαθηματικά για μηχανικούς(Σήματα & Συστήματα).
Πήγε πολύ καλύτερα απ' ότι περίμενα. Κόλλησα μερικές φορές αλλά βρήκα τον δρόμο μου...
...Εκτός από ένα θέμα το οποίο κυριολεκτικά το σκότωσα. Ο τρόπος μου ήταν ολόσωστος, με μια μικρή λεπτομέρεια.
Αντί να δουλέψω στον χώρο του Fourier ή στον χώρο του Laplace και να το γυρίσω μετά στον πρώτο(όπου s = j2πf) το δούλεψα στον χώρο του Fourier αλλά με τον τρόπο του Laplace(όπου s = f).
Με αποτέλεσμα φυσικά να μην μπορώ να λύσω καθόλου ένα υπό-ερώτημα γιατί δεν έβγαζε νόημα.

Είναι ή δεν είναι να παθαίνεις εγκεφαλικά μετά από κάτι τέτοιο; :P
Δε μου έκοψε εκείνη τη στιγμή η πατάτα που έκανα κι είναι κρίμα.
Πέραν αυτού έκανα και κάποια αριθμητικά λόγω λάθος προσήμου αλλά δε νομίζω να μου κόψει τίποτα από κει.
Είχε και bonus ερώτημα οπότε ανάλογα με το τι θα πάρω στο "σκοτωμένο" θέμα θα εξαρτηθεί και το αν θα πάρω 10ρι.
Δεν φτάνουν οι ασκήσεις μιας και δεν τις έχω κάνει όλες.

μηπως εννοεις μετασχηματισμο fourier/laplace και οχι χωρο;

Καλα αποτελεσματα να εχεις. Πρεπει να εισαι απο τους πρωτους που ξεκινανε εξεταστικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μόλις 2 μαθήματα έμειναν :clapup:

μηπως εννοεις μετασχηματισμο fourier/laplace και οχι χωρο;

Δεν νομίζω πως έχουν κάποια ουσιώδης διαφορά οι όροι. Τουλάχιστον όχι στη συγκεκριμένη περίπτωση.
(Να βρω το σήμα που περιέγραφε μια διαφορική εξίσωση έπρεπε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πάνε τα 2, έμειναν άλλα 6. Πολύ καλά πήγα και Παιδιατρική και Ιατροδικαστική.
Την άλλη Τρίτη Γυναικολογία τώρα. Να πάει 24/06 να πάρω μια ανάσα γιατί θα μου 'χει μείνει 1!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Ανατομία σήμερα... κάναμε 6 εργαστήρια και κάμποσα μαθήματα για άνω κάτω άκρο και αποφάσισε να βάλει το 80% των θεμάτων από εισαγωγή ράχης-κοιλιάς-κορμού-θώρακα-λεμφαγγείων που είχαμε κάνει 3 μαθήματα συνολικά... πόσο πιο αντισοσ πια?? Είχα διαβάσει το πάσχα και μια βδομάδα πριν αλλά 2 μέρες αφιέρωσα συνολικά στις εισαγωγές και ότι διάβαζα τις υπόλοιπες ήταν σχεδόν άσκοπο... Και με αρνητική βαθμολόγηση στα ΣΛ, ελπίζω να έχω πιάσει 5αρακι τουλάχιστον :P
Πέρυσι με το ζόρι τις είχε αγγίξει τις εισαγωγές, όλο εικόνες από τα άκρα είχε βάλει και φέτος το αντίθετο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top