Εξεταστική

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Εντάξει, είναι λίγο ντροπή να λες δημοσίως κάτι τέτοιο, αν πράγματι το εννοείς.
Μπορείς κάλλιστα να το κρατήσεις για το μέλλον, ίσως σου χρειαστεί να ξανακοιτάξεις κάτι. Ιατρική σπουδάζεις άλλωστε.
Εναλλακτικά, σίγουρα θα υπάρχουν φοιτητές που ενδιαφέρονται για συγγράμματα επόμενων μαθημάτων. Υπάρχει και η εναλλακτική της βιβλιοθήκη.

Πλάκα κάνω βρε, φυσικά θα το κρατήσω. :P Είναι ωραίο βιβλίο αντικειμενικά, απλά η ύλη είναι τεράστια και δεν μας δίνουν πολλές μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
E,εντάξει τώρα,δεν νομίζω να το εννοεί (σωστά?) :P Όλοι λίγο πολύ νιώθουμε έτσι όταν έχουμε ξεπατωθεί στο διάβασμα.

Την Παρασκευή παρέδωσαμε εργασία-τεύχος με σχέδια,3d,σκίτσα κτλ- για ένα σπίτι που δουλεύαμε οοολο το εξάμηνο και είχαμε πεθάνει από την πολλή δουλειά καιιιι πήραμε δεκαράκι :D Ακούσαμε πολύ καλά λόγια,αν και στην αρχή δεν τα πηγαίναμε καθόλου καλά με τον συγκεκριμένο καθηγητή...
Anyway, αυριο δινουν στατική την οποία δεν θα δώσω, γιατί είχαμε να παραδώσουμε και εργασία μαζί για μια κατασκευή,και τελευταία στιγμή είδαμε ότι δεν μας έβγαιναν οι υπολογισμοί και όσο και να τα υπολογίζαμε ξανά,δεν βρίσκαμε άκρη :confused: Και επειδή δεν προλάβαινα να δουλέψω και την εργασία και να διαβάσω μαζί, θα πάει για Σεπτέμβριο... μου έφυγε ενα τεράστιο βάρος. Έχω αφήσει ένα ακομα μάθημα,ενα 3d μοντέλο στον υπολογιστή, που επειδή έχω κάνει πολλά παρόμοια μέσα στο εξάμηνο,πιστεύω θα βγει γρήγορα το καλοκαίρι.
Την Τρίτη δίνω εικαστικά, και την Πέμπτη σύνθεση. Αντε να τελειώσουμε επιτελους :(
Συγχαρητηρια για το δεκαρακι Βασια!Τελος καλο ολα καλα με το σπιτι δηλαδη.:P
Ποτε ξεκινατε παλι μαθηματα;Μετα τις 15 να φανταστω.
Εμας ανακοινωθηκε η φυσικη και αλγεβρα &απειροστικος λογισμος 1.Πήρα 8 και 6,5 αντιστοιχα!Μενει να ανακοινωθουν τα αποτελεσματα της χημειας και της γεωμετριας.Ενα απο τα δυο πρεπει να τα εχω περασει.Για να δουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Συγχαρητηρια για το δεκαρακι Βασια!Τελος καλο ολα καλα με το σπιτι δηλαδη.:P
Ποτε ξεκινατε παλι μαθηματα;Μετα τις 15 να φανταστω.
Εμας ανακοινωθηκε η φυσικη και αλγεβρα &απειροστικος λογισμος 1.Πήρα 8 και 6,5 αντιστοιχα!Μενει να ανακοινωθουν τα αποτελεσματα της χημειας και της γεωμετριας.Ενα απο τα δυο πρεπει να τα εχω περασει.Για να δουμε.


Συγχαρητηρια και σε εσενα :D Ακομα δεν εχει ανακοινωθεί κατι αλλά φαντάζομαι στις 15,με το που τελειωσουμε θα ξεκινησουμε,οπως παντα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και μετά άμα κοπεί, σε περίπτωση 4ου έτους, να περάσει άλλο ένα εξάμηνο ή και έτος στη σχολή :P

Όντως είναι καλύτερο αυτό? :/:

Θέλω να κάνω αναβαθμολόγηση σε 2 μαθήματα του εαρινού και δεν ξέρω αν είναι καλύτερα φέτος ή του χρόνου στο 4ο έτος. Τα έχω κατανοήσει καλύτερα και τα 2 μέσα από εργαστήρια του περασμένου εξαμήνου οπότε τα έχω πρόσφατα. Αλλά το εξάμηνο είναι ήδη πολύ γεμάτο με 3 εργαστήρια και μια βιοχημεία με άγριες διαθέσεις. Αλλά αν αλλάξει του χρόνου καθηγητής προς το χειρότερο πολύ αμφιβάλλω αν θα κόψω μάθημα στο τελευταίο εξάμηνο. :hmm:

Ο μόνος λόγος που κάποιος ζητάει επανεξέταση ή βάζει ρήτρα ή ενώ ξέρει ότι μπορεί να πάρει ένα 5αράκι σε κάποιο μάθημα δίνει λευκή κόλλα και φεύγει, είναι για να βγάλει μεγαλύτερο βαθμό σε ένα μάθημα βαρύνουσας σημασίας και συνεπώς και μεγαλύτερο βαθμό πτυχίου. Επειδή οι διδακτικές μονάδες άρα και οι συντελεστές ποικίλλουν ανάλογα το μάθημα και επειδή η επανεξέταση γίνεται σε συγκεκριμένο αριθμό μαθημάτων, η προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι καλύτερα στο τέλος που έχεις ολοκληρωμένη εικόνα των βαθμών σου και αποφασίζεις ποια μαθήματα σε συμφέρει να ξαναδώσεις.΄Οταν ζητάς επανεξέταση είναι ευνόητο ότι πας τέλεια προετοιμασμένος με σκοπό να αριστεύσεις. Δεν πας να μετατρέψεις το 5άρι σε 6άρι γιατί τότε δεν έχει νόημα. Και σίγουρα παίρνεις τα ρίσκα σου για την σπάνια ομολογουμένως περίπτωση που αναφέρει ο Vold. Εμένα πάντως δεν αισθάνομαι να με κυνηγάει κανένας ούτε και νομίζω ότι θα χαλάσει ο κόσμος αν κάποιος αντί για τα 22 του τελειώσει στα 23 του προκειμένου να έχει το αποτέλεσμα που τον αντιπροσωπεύει και να είναι καλά με τον εαυτό του.΄Οποιος θέλει το κάνει, όποιος θέλει δεν το κάνει. Απλά τα πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Γράφω δευτέρα, τρίτη πέμπτη (βλέπω να περνάω την δευτέρα και την πέμπτη αλλά οχι την τρίτη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γραφω Τριτη(1),Τεταρτη(1)και Παρασκευη(2)=σφαγη:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Βγήκε η βαθμολογία σε ακόμη ένα μάθημα. Μένει ακόμη ένα και περιμένω να σκάσει η ... βόμβα.
Δυστυχώς ποτέ δεν πάνε όλα καλά, κάτι θα βγει εκτός .. τροχιάς. Ελπίζω να μην είναι το τελευταίο μάθημα και να πάρω έναν καλό βαθμό μιας και η συνεισφορά του θα είναι ιδιαίτερα βοηθητική για την συνέχεια.

Σε λίγες ώρες ξεκινάει το 4ο εξάμηνο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ωραία, προφανώς μόνο εμείς έχουμε τελειώσει εδώ και 2-3 μέρες και δεν έχει ανακοινωθεί κανέναν μάθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ωραία, προφανώς μόνο εμείς έχουμε τελειώσει εδώ και 2-3 μέρες και δεν έχει ανακοινωθεί κανέναν μάθημα :P

Και σε εμάς έχει βγει 1 και μας έσκασε μέχρι να βγει :P

https://ischool.e-steki.gr//www.pinterest.com/pin/create/extension/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Βγηκε γεωμετρια το μαθημα που φοβομουν οτι θα κοπω.Τελικα το περασα με 5.:DΜεγαλη χαρα εννοειται μενει η χημεια τωρα που λογικα την εχω περασει και με καλο βαθμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Βαριεμαι πραγματικα να διαβασω την γραμμικη αλγεβρα..δεν εχω ουτε ορεξη ουτε κουραγιο
Στο δευτερο εξαμηνο θα διαβαζω περισσοτερο μεσα στο εξαμηνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βαριεμαι πραγματικα να διαβασω την γραμμικη αλγεβρα..δεν εχω ουτε ορεξη ουτε κουραγιο
Στο δευτερο εξαμηνο θα διαβαζω περισσοτερο μεσα στο εξαμηνο
χαχαχαχαχαχαχα αυτό λέμε όλοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ (1789-1914) 7
ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΕΖΟΓΡΑΦΙΑ (1789-1914) 8

:clapup: πολυ ευχαρηστημενη προς το παρων δεδομενου οτι σκοπος μου ειναι να μην πεφτω κατω απο 7 :)
τώρα περιμενω να βγουν άλλα 4 εκ των οποιων στο ενα ξερω οτι εχω κοπει και στην γενικη συγκριτικη γλωσσολογια φοβαμαι για χαμηλη βαθμολογια .
τώρα τελειωνουμε με αρχαι την παρασκευηηη και μετα τελος :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχα αυτό λέμε όλοι!

Αυτό ακριβώς ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα.
Και τελικά ακόμη στο .... θα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χα, μην το λέτε, εγώ το κατάφερα σ' αυτό το εξάμηνο να διαβάζω από την πρώτη βδομάδα! Ήμουν πολύ περήφανη! :D
Βέβαια μετά στην εξεταστική τα βιβλία και γω ήμασταν σε απόσταση 2 μέτρων... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Πρώτο μάθημα πρώτη εξεταστική = 10αράκι :D
1/5 και αναμένουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Στα εικαστικά τα πήγα πολύ καλά πιστεύω γιατί άρεσαν τα σχέδια και οι εργασίες γενικα στους καθηγητές.
Αλλο ένα αύριο, το οποίο θα είναι ουσιαστικά διόρθωση (πάλι!!) και η παράδοση θα γίνει την άλλη εβδομάδα,αφού έχουμε κάνει τις διορθώσεις και αφού έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα του άλλου εξαμήνου :eek: Ένα σαββατοκύριακο λέγαμε ότι θα έχουμε ελεύθερο και τώρα πάει και αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Τελος και για μενα η εξεταστικη. Κλεισαμε με μιγαδικη αναλυση. Απο αποτελεσματα προφανως δεν εχει βγει ουτε ενα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εξεταστικη για μενα τελος:clapup:
επιτελους!
8 μαθηματα με εξαντλησαν.
αναμενουμε αποτελεσματα τωρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
10αράκι (ευελπιστώ) στην Αριθμητική Ανάλυση για να τελειώσει και αυτή η εξεταστική! Προσδοκούμε τα αποτελέσματα για καθαρότερη εικόνα του τοπίου.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top