Εξεταστική

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ανάλογα τον καθηγητή. Εγώ πολλά από αυτά που λέγονται ας πούμε δε τα βλέπω στη σχολή μου. Πιστεύω πάντως πως οι καθηγητές πιο πολύ έχουν κόμπλεξ σχετικά με το να βάλουν ένα 9 πχ παρά ένα 5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Όπα! Τι γενίκευση ήταν τούτη;; :eek:
Εσύ να υποθέσω δεν υπάρχει στιγμή που να βαριέσαι να διαβάζεις εν καιρώ εξεταστικής έτσι;;
Τι να πω ρε παιδιά;; Μόνο εγώ είμαι η ανώμαλη που μπροστά σε επικείμενες εξετάσεις, το άγχος μου με ξεθεώνει και αδυνατώ ακόμα και να ανοίξω το βιβλίο, βγάζοντας προς τα έξω μία απίστευτη βαρεμάρα/κόπωση? ...
Τελικά είμαι μεγάλο κορόιδο και δε σέβομαι καθόλου τον εαυτό μου.:(

Ο ορος <<γενικα>> χρησιμοποιηθηκε για να αποφευχθουν οι παρεξηγησεις...Προφανως δεν αναφερομουν σε εσενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να θέλεις να διαβάσεις, και να μην μπορείς...

Να θέλεις να διαβάσεις, και να μην μπορείς επειδή είσαι άρρωστος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Να θέλεις να διαβάσεις, και να μην μπορείς επειδή είσαι άρρωστος..
Εγώ μέσα στις διακοπές με το βιβλίο και τα χαρτομάντιλα. Δράμα. :P :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Την Πέμπτη κλειστά όλα, και οι εξεταστικές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Σήμερα τσιμπήσαμε ένα ωραιότατο 9αρι στο αγαπημένο μου εργαστήριο και ένα ακόμα πιο ωραίο 8,5 στη βιοχημεία. Είναι ωραία μέρα σήμερα. :clapup::P:jumpy::slourp::strong::vroum::vroum::clapping::thumbsup::yahoo:8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μόλις βγήκε η βαθμολογία σε ακόμη ένα μάθημα...
Ομολογώ ότι δεν το περίμενα. Δεν τα πήγα καλά στο τελικό, φοβόμουν ότι μπορεί να μην έπιασα καν την ρήτρα(έχουμε και τέτοια υποχρεωτικά :P). Δεν ξέρω αν εν τέλη στο τελικό όσα έγραψα ήταν σωστά ή η καθηγήτρια βοήθησε, αλλά πιστεύω το δεύτερο. Είναι μεγάλο το χάσμα από τον τελικό βαθμό και αυτό που πίστευα. Είχα και ένα καλό project οπότε ίσως να έπαιξε ρόλο κι αυτό.

Όπως και να έχει είμαι πολύ χαρούμενος, ήμουν αρκετά απογοητευμένος και μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος. Αν τα πήγαινα και καλύτερα στο τελευταίο μάθημα, στο οποίο πραγματικά τα σκάτωσα και δεν υπάρχει σωτηρία, θα πήγαιναν όλα ρολόι. Στο χέρι μου είναι όμως να διορθώσω την όποια "ατέλεια" προκύψει.

Καλά αποτελέσματα σε όλους μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
9 στη 2η εργασία. Ο πολιτιστικός τουρισμός μου έκατσε τελικά. Πάντοτε τα πηγαίνω καλύτερα στις εργασίες που πέφτουν μέσα στις γιορτές, γιατί έχω περισσότερο χρόνο για διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Άλλα 2 και τέλος την Τετάρτη.
Τον ατέλειωτο έχει αυτή η εξεταστική. :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Άλλα 2 και τέλος την Τετάρτη.
Τον ατέλειωτο έχει αυτή η εξεταστική. :no:

Άλλα 3 + 1 παράδοση εργασίας και τέλος την Παρασκευή...
Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω!!

Και φυσικά στις 15/2 ξεκινάμε μαθήματα και στις 22/2 την πρακτική... ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Άλλα 3 + 1 παράδοση εργασίας και τέλος την Παρασκευή...
Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω!!

Και φυσικά στις 15/2 ξεκινάμε μαθήματα και στις 22/2 την πρακτική... ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!

Πρακτική μέσα στο εξάμηνο ; Πως θα την παλέψεις ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Πρακτική μέσα στο εξάμηνο ; Πως θα την παλέψεις ; :P

Έτσι γίνεται στα Παιδαγωγικά Τμήματα. Η Πρακτική Άσκηση είναι υποχρεωτική για τη λήψη πτυχίου και πραγματοποιείται μέσα στα εξάμηνα. Να σου πω την αλήθεια δε με προβληματίζει ιδιαίτερα αυτό. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι δε θα 'χω καθόλου χρόνο να ξεκουραστώ μετά την εξεταστική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Καλησπερα,
Θα ηθελα να ρωτησω αν θελω να βελτιωσω το βαθμο ενος μαθηματος που εχω περασει πρεπει να κανω καποια διαδικασια αμεσα η μπορω οποιαδηποτρ στιγμη να γραφτω και να το ξαναδωσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Σήμερα τελείωσε με την βούλα η εξεταστική και ίσως ήταν από τις χειρότερες κυρίως επειδή δεν μου πήγαν τα πράγματα όπως θα ήθελα να μου πάνε.
Αρχικά υποχρεώθηκα να δώσω μόνο 3 μαθήματα,διότι τα μαθήματα που προσφέρονταν από την κατεύθυνση μου έπεφταν πάνω σε ώρες αυτών των 3 υποχρεωτικών(Συγχαρητήρια κύριοι που διαμορφώνετε τα προγράμματα)
18/01 ξεκίνησα με Βιομηχανική Οργάνωση και τα πήγα εξαιρετικά,εκτός απροόπτου έχω γράψει άριστα,αν οχι 10,τουλάχιστον 9
25/01 Συνεχίζω με Δημόσια Οικονομική Ι,το μάθημα που είχα ασχοληθεί περισσότερο από κάθε άλλο όλο το εξάμηνο και μου άρεσε πραγματικά,διάβασα πολύ και απλά πήρα τα *** μου,πείτε το κακή τύχη,συγκυρία της στιγμής,μπλόκαρα,και πραγματικά έγραψα πολύ άσχημα,γι'αυτό και έβαλα πολύ υψηλή ρήτρα έτσι ώστε να κοπώ με βεβαιότητα και να το προσπαθήσω ξανά τον Σεπτέμβρη.
05/02 Σήμερα λοιπόν τελείωσα με Οικονομετρία Ι,το οποίο είναι το πιο δύσκολο μάθημα που έχω συναντήσει μέχρι τώρα στο Πανεπιστήμιο και δεν πιστεύω θα ξανασυναντήσω κάτι δυσκολότερο,normal θέματα αλλά πάρα πολλά,θεωρώ πως έγραψα 8 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αναφορικά με την δυσκολία και το πόσο είχα διαβάσει.

Το επόμενο εξάμηνο συνεχίζουμε λοιπόν με 6 μαθήματα για να καλύψουμε τα κενά και ηδη 2 για Σεπτέμβρη(Δημόσια Οικονομική,Λογιστική)

Καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα σε όλους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Πρακτική μέσα στο εξάμηνο ; Πως θα την παλέψεις ; :P

Εγω παντως με πρακτικη σχολη και ξενη γλωσσα επαθα υπερκοπωση, εδωσα ενα μαθημα που εβαλα ρητρα να κοπω ελπιζω να εχω περασει το 2ο και στο 3ο δεν πηγα καν να το δωσω και ερχονται αλλα 3 και εχω 1,5 βδομαδα να παω στη πρακτικη και δεν ξερω τι θα μου πουν την δευτερα που θα παω. ελπιζω να μη μου πουν τπτ γιατι αλλιως τσαμπα εχασα 2 μηνες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα,
Θα ηθελα να ρωτησω αν θελω να βελτιωσω το βαθμο ενος μαθηματος που εχω περασει πρεπει να κανω καποια διαδικασια αμεσα η μπορω οποιαδηποτρ στιγμη να γραφτω και να το ξαναδωσω?

Υπάρχει το δικαίωμα της επανεξέτασης συγκεκριμένου αριθμού μαθημάτων. Το θέμα είναι ότι αυτό δεν ισχύει σε όλες τις σχολές. Σε άλλες δεν ισχύει καθόλου και σε άλλες ισχύει αλλά ποικίλλει ο αριθμός των μαθημάτων που δικαιούσαι να επανεξεταστείς. Αυτό που πρέπει να κάνεις αρχικά είναι να ρωτήσεις αν ισχύει στη σχολή σου και αν ναι για πόσα μαθήματα. Αν ισχύει πρέπει να κάνεις μια σχετική αίτηση στη γραμματεία για να σου ακυρώσει το μάθημα. Αφού γίνει αυτό μπορείς να το ξαναδώσεις στο αντίστοιχο επόμενο εξάμηνο, στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου ή στο τέλος των σπουδών σου. Μου φαίνεται ότι το καλύτερο είναι στο τέλος των σπουδών σου γιατί τότε μπορείς να έχεις μια γενική εικόνα της βαθμολογίας όλων των μαθημάτων σου και να κρίνεις σε ποια σε συμφέρει περισσότερο να επανεξεταστείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Τελευταίο μάθημα την τρίτη και δεν είμαι καλά. :crazy: Σε λίγο θα βάλω φωτιά στο βιβλίο και θα αρχίσω να χορεύω τελετουργικά γύρω του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μου φαίνεται ότι το καλύτερο είναι στο τέλος των σπουδών σου γιατί τότε μπορείς να έχεις μια γενική εικόνα της βαθμολογίας όλων των μαθημάτων σου και να κρίνεις σε ποια σε συμφέρει περισσότερο να επανεξεταστείς.

Και μετά άμα κοπεί, σε περίπτωση 4ου έτους, να περάσει άλλο ένα εξάμηνο ή και έτος στη σχολή :P

Τελευταίο μάθημα την τρίτη και δεν είμαι καλά. :crazy: Σε λίγο θα βάλω φωτιά στο βιβλίο και θα αρχίσω να χορεύω τελετουργικά γύρω του.

Εντάξει, είναι λίγο ντροπή να λες δημοσίως κάτι τέτοιο, αν πράγματι το εννοείς.
Μπορείς κάλλιστα να το κρατήσεις για το μέλλον, ίσως σου χρειαστεί να ξανακοιτάξεις κάτι. Ιατρική σπουδάζεις άλλωστε.
Εναλλακτικά, σίγουρα θα υπάρχουν φοιτητές που ενδιαφέρονται για συγγράμματα επόμενων μαθημάτων. Υπάρχει και η εναλλακτική της βιβλιοθήκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εντάξει, είναι λίγο ντροπή να λες δημοσίως κάτι τέτοιο, αν πράγματι το εννοείς.
Μπορείς κάλλιστα να το κρατήσεις για το μέλλον, ίσως σου χρειαστεί να ξανακοιτάξεις κάτι. Ιατρική σπουδάζεις άλλωστε.
Εναλλακτικά, σίγουρα θα υπάρχουν φοιτητές που ενδιαφέρονται για συγγράμματα επόμενων μαθημάτων. Υπάρχει και η εναλλακτική της βιβλιοθήκη.

E,εντάξει τώρα,δεν νομίζω να το εννοεί (σωστά?) :P Όλοι λίγο πολύ νιώθουμε έτσι όταν έχουμε ξεπατωθεί στο διάβασμα.

Την Παρασκευή παρέδωσαμε εργασία-τεύχος με σχέδια,3d,σκίτσα κτλ- για ένα σπίτι που δουλεύαμε οοολο το εξάμηνο και είχαμε πεθάνει από την πολλή δουλειά καιιιι πήραμε δεκαράκι :D Ακούσαμε πολύ καλά λόγια,αν και στην αρχή δεν τα πηγαίναμε καθόλου καλά με τον συγκεκριμένο καθηγητή...
Anyway, αυριο δινουν στατική την οποία δεν θα δώσω, γιατί είχαμε να παραδώσουμε και εργασία μαζί για μια κατασκευή,και τελευταία στιγμή είδαμε ότι δεν μας έβγαιναν οι υπολογισμοί και όσο και να τα υπολογίζαμε ξανά,δεν βρίσκαμε άκρη :confused: Και επειδή δεν προλάβαινα να δουλέψω και την εργασία και να διαβάσω μαζί, θα πάει για Σεπτέμβριο... μου έφυγε ενα τεράστιο βάρος. Έχω αφήσει ένα ακομα μάθημα,ενα 3d μοντέλο στον υπολογιστή, που επειδή έχω κάνει πολλά παρόμοια μέσα στο εξάμηνο,πιστεύω θα βγει γρήγορα το καλοκαίρι.
Την Τρίτη δίνω εικαστικά, και την Πέμπτη σύνθεση. Αντε να τελειώσουμε επιτελους :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Υπάρχει το δικαίωμα της επανεξέτασης συγκεκριμένου αριθμού μαθημάτων. Το θέμα είναι ότι αυτό δεν ισχύει σε όλες τις σχολές. Σε άλλες δεν ισχύει καθόλου και σε άλλες ισχύει αλλά ποικίλλει ο αριθμός των μαθημάτων που δικαιούσαι να επανεξεταστείς. Αυτό που πρέπει να κάνεις αρχικά είναι να ρωτήσεις αν ισχύει στη σχολή σου και αν ναι για πόσα μαθήματα. Αν ισχύει πρέπει να κάνεις μια σχετική αίτηση στη γραμματεία για να σου ακυρώσει το μάθημα. Αφού γίνει αυτό μπορείς να το ξαναδώσεις στο αντίστοιχο επόμενο εξάμηνο, στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου ή στο τέλος των σπουδών σου. Μου φαίνεται ότι το καλύτερο είναι στο τέλος των σπουδών σου γιατί τότε μπορείς να έχεις μια γενική εικόνα της βαθμολογίας όλων των μαθημάτων σου και να κρίνεις σε ποια σε συμφέρει περισσότερο να επανεξεταστείς.

Όντως είναι καλύτερο αυτό? :/:

Θέλω να κάνω αναβαθμολόγηση σε 2 μαθήματα του εαρινού και δεν ξέρω αν είναι καλύτερα φέτος ή του χρόνου στο 4ο έτος. Τα έχω κατανοήσει καλύτερα και τα 2 μέσα από εργαστήρια του περασμένου εξαμήνου οπότε τα έχω πρόσφατα. Αλλά το εξάμηνο είναι ήδη πολύ γεμάτο με 3 εργαστήρια και μια βιοχημεία με άγριες διαθέσεις. Αλλά αν αλλάξει του χρόνου καθηγητής προς το χειρότερο πολύ αμφιβάλλω αν θα κόψω μάθημα στο τελευταίο εξάμηνο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top