Εξεταστική

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Με λίγη τύχη πέρασα το σημερινό..
Αύριο πάλι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΡΜΕΛΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΚΑΡΜΕΛΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 9 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδιά,καλησπέρα σε όλους.κι εγώ πρωτάκι είμαι...αυτό το εξάμηνο δε συνειδητοποίησα πως πέρασε...λίγο η προσαρμογή,οι παρέες,λίγο η προσπάθεια να μπω στο κλίμα της σχολής...για να μην μακρηγορώ,δεν έχω ανοίξει βιβλίο και η εξεταστική είναι προ των πυλών...τι θα συνιστούσατε ως πιο έμπειροι?(έκτος από ψυχραιμία...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
παιδιά,καλησπέρα σε όλους.κι εγώ πρωτάκι είμαι...αυτό το εξάμηνο δε συνειδητοποίησα πως πέρασε...λίγο η προσαρμογή,οι παρέες,λίγο η προσπάθεια να μπω στο κλίμα της σχολής...για να μην μακρηγορώ,δεν έχω ανοίξει βιβλίο και η εξεταστική είναι προ των πυλών...τι θα συνιστούσατε ως πιο έμπειροι?(έκτος από ψυχραιμία...)

βρες καμια σημειωσουλα των μαθηματων και δες ποια μαθηματα προλαβαινεις να δωσεις και ποια οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΚΑΡΜΕΛΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΚΑΡΜΕΛΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 9 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ευχαριστώ για τη συμβουλή...με τις σημειώσεις έχω κάποιες επιφυλάξεις βέβαια...εννοείται ότι δε θα κατέβω σε όλα τα μαθήματα...τουλάχιστον όμως τα βασικά δε Θέλω να τα δω καθαρά επιφανειακά,επειδή θα τα χρειαστώ και στο μέλλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
ευχαριστώ για τη συμβουλή...με τις σημειώσεις έχω κάποιες επιφυλάξεις βέβαια...εννοείται ότι δε θα κατέβω σε όλα τα μαθήματα...τουλάχιστον όμως τα βασικά δε Θέλω να τα δω καθαρά επιφανειακά,επειδή θα τα χρειαστώ και στο μέλλον...

Χρόνος υπάρχει, πολύς μάλιστα. Ειδικά αν έκανες προετοιμασία, έστω και με τα βασικά, καθ' όλο το εξάμηνο.
Από κει και πέρα, ως άκυρο, θα σε συμβούλευα να γράφεις με πεζά γράμματα. Οι λόγοι προφανείς αλλά το e-steki έχει και τους δικούς του αλλά σημαντικούς. Φιλικά :)


"Παράλληλα απαγορεύεται και η γραφή του μεγαλύτερου τμήματος των μηνυμάτων/τίτλων με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γιατί "υποδηλώνουν" υψηλό τόνο φωνής και είναι δυσανάγνωστα και αισθητικά δυσάρεστα."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Κατ'αρχάς θα σου έλεγα να πας να γράψεις σε όλα. Στη χειρότερη περίπτωση θα ξέρεις πως είναι τα θέματα για να ξαναδώσεις.
Ανάμεσα στα μαθήματα πόσες μέρες κενό έχεις? Αν δεις ότι δε σε φτάνει ο χρόνος (αυτό μόνο εσύ μπορείς να το κρίνεις), διάβασε μόνο για κάποια μαθήματα όπως λες. Αν μπορείς ρώτα και κανέναν από τη σχολή σου αν υπάρχουν τίποτα θέματα που επισημάνθηκαν στο αμφιθέατρο, ή ρώτα παιδιά από μεγαλύτερα έτη ποια μαθήματα περνιούνται μόνο με τις σημειώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Παλαιοντολογία ασπονδύλων 9 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΡΜΕΛΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΚΑΡΜΕΛΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 9 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Eυχαριστώ για την επισήμανση...Η δύναμη της συνηθείας...Μακάρι να έχεις δίκιο όσον αφορά στο χρόνο...Σε κάθε περίπτωση,εύχομαι επιτυχία σε όλους όσοι δίνουν και με το καλό να τελειώσουμε...Αφού βγήκα αλώβητη από τις πανελλήνιες,πλέον δε φοβάμαι τίποτε...

Κατ'αρχάς θα σου έλεγα να πας να γράψεις σε όλα. Στη χειρότερη περίπτωση θα ξέρεις πως είναι τα θέματα για να ξαναδώσεις.
Ανάμεσα στα μαθήματα πόσες μέρες κενό έχεις? Αν δεις ότι δε σε φτάνει ο χρόνος (αυτό μόνο εσύ μπορείς να το κρίνεις), διάβασε μόνο για κάποια μαθήματα όπως λες. Αν μπορείς ρώτα και κανέναν από τη σχολή σου αν υπάρχουν τίποτα θέματα που επισημάνθηκαν στο αμφιθέατρο, ή ρώτα παιδιά από μεγαλύτερα έτη ποια μαθήματα περνιούνται μόνο με τις σημειώσεις.

Τα μαθήματα απέχουν χρονικά 5-7 ημέρες μεταξύ τους...Δε λέω ότι δεν είναι επαρκές το διάστημα,απλώς δε θα ήθελα να χάσω χρόνο διαβάζοντας δευτερεύοντα μαθήματα που δεν άγγιξα όλο το εξάμηνο...Ούτως ή άλλως,αν τα περάσω,θα τα περάσω οριακά...Με αυτή τη λογική σκέφτομαι να δώσω βαρύτητα στα βασικά και τα υπόλοιπα να τα δώσω το Σεπτέμβρη,οπότε θα έχω μεγαλύτερες πιθανότητες να γράψω και έναν αξιοπρεπή βαθμό...Αυτό,βέβαια,προϋποθέτει ότι στο επόμενο εξάμηνο δε θα χάσω κανένα μάθημα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ημερα εκπλήξεων η σημερινή.
19/1 έδωσα JAVA, 21/1 βγήκε ο βαθμός.
Αν και στο τελικό έχασα βαθμούς από λάθη που ... δεν είδα, ο βαθμός, 9 στο σύνολο, με ικανοποιησε απόλυτα. Και σαφώς τον άξιζα με βαση την δουλεια που έριξα. Μονο μου παράπονο το ότι πήγα στην πρόοδο ψευτοδιαβασμενος, όπου φυσικά το πλήρωσα.
Το άλλο καλό είναι ότι βγήκε το πρόγραμμα του εαρινού. Όλα τα μαθήματα είναι συνεχόμενα και, αν εξαιρέσεις το γεγονός πως κάποιες μέρες είναι άδειες ενώ άλλες γεμάτες για τα καλά, είναι ιδανικό. Για πρώτη φορά στα 2 μου έτη. Ενα επίσης εξίσου σημαντικό είναι πως πήρε ένα δύσκολο μάθημα μαθηματικών ενας γαμάτος καθηγητής. Αν και ήταν κοινό μυστικό ότι θα το έπαιρνε.

ΟΚ το έριξα στο πολύ «Αν» ε; :P
Το επόμενο μάθημα είναι το πιο ζόρικο. Πρέπει να το περάσω ο κόσμος να χαλάσει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Αυριο γραφω απει1
Επειδη ειναι πρωτο μαθημα και να κοπω δεν στενοχωρηθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πωπω...μετά από 4 χρόνια γεμάτο με εξεταστικές, ήρθε το εξάμηνο χωρίς εξεταστική ^_^
Καλή επιτυχία παιδιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Πρωτο μαθημα για αυτη την εξεταστικη. Λογικα εχει περαστει και με βαθμο.
Την επομενη βδομαδα φευγουν τα 4/6 που θα δωσω. Για να δουμε.
Καλη δυναμη και καλα αποτελεσματα να εχουμε ολοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Πωπω...μετά από 4 χρόνια γεμάτο με εξεταστικές, ήρθε το εξάμηνο χωρίς εξεταστική ^_^
Καλή επιτυχία παιδιά!!!
Τωρα που τελειωσες με τι ασχολεισαι?:hmm:

2/6 μεχρι στιγμης ,καλα παει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τωρα που τελειωσες με τι ασχολεισαι?:hmm:

2/6 μεχρι στιγμης ,καλα παει

Με ότι δεν θα ασχοληθείς εσύ. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εχω δωσει 6 απο τα 8 (ναι 8 :wall: ) και δυο ακομα και τελος :clapup:
υπολογιζω σε ολα μεχρι στιγμης να τα εχω παει καλα (δηλαδη 7 και πανω ) αλλα μεχρι να βγουν τα αποτελσματα δεν θελω να λεω πολλα.
Τωρα γραφω λατινικα στα οποια με τον συγκεκριμενο και με την υλη των 1.000 στιχων θα ειμαι ευχαριστημενη και με ενα 5(αν το περασω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Τελειωσαμε σημερα με φυσικη 1!Yeah!:P:D:clapup:
Χτες βγηκαν τα αποτελεσματα του σχεδιου.Το περασα με 8 τελικα!
Για να δουμε με τα άλλα 5 τι θα γινει.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και εκεί που λέγαμε τελειώνουμε νωρίς και μέχρι τις 15 έχουμε κενό όοοοοχι μαλακισμένα 9 αρζίζει το εξάμηνο! :mad: Και μέσα σε όλα κάτι ακούσαμε για απεργία του οάσθ την τελευταία μέρα που δίνουμε οπότε δεν το κόβω να γίνεται. Πάνε και οι 5 μερούλες που λέγαμε ότι θα έχουμε. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
εγώ έγραφα χτες το 1ο μάθημα παίζει να το πέρασα (ΜΠΡΑΒΟ μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Εμεις τελικα εχουμε κενο μια εβδομαδα και αρχιζουμε λογικα στις 8 Φλεβαρη!
Edit:Βγηκαν και τα αποτελεσματα προγραμματισμου.10 τελικα!:clapup:
Μου ειχαν βγει τα ματια να γραφω κωδικα(ξερω δεν ειναι σαν τα τμηματα πληροφορικης αλλα για μενα που δεν ειχα ιδεα ηταν καλος στοχος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
πολύ νωρίς αρχίζετε ρε παιδιά, εμείς 10 φλεβάρη τελειώνουμε, και απ'ότι λένε θα αρχίσουμε γύρω στις 17.
Έχουμε γράψει βιολογία και βιοχημεία μέχρι τώρα και πρέπει να τα έχω περάσει και τα δυο :D . Για την βιοχημεία πραγματικά δεν το περίμενα, είναι από τα μαθήματα που σε πολλούς μένει για επί πτυχίω.
Τώρα έμεινε ιατρική φυσική (είναι λίγο ζόρικη και έχω 4 μέρες), πληροφορική (με 2 μέρες διάβασμα λένε ότι βγαίνει), εισαγωγή στην κλινική ιατρική (και αυτή το ίδιο) και αγγλικά (αυτά με 1 ώρα διάβασμα βγαίνουν :P, κάναμε επανάληψη τη γραμματική ουσιαστικά σε όλο το εξάμηνο)
Αν φύγει και η φυσική πέρασαν τα δύσκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top