Εξεταστική

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Επειδή κρατάω αρχείο, στο 2ο έτος έδωσα συνολικά 36 φορές (ΙΑΝ 15/ ΙΟΥ 15/ ΣΕΠ 6) 32 μαθήματα, εκ των οποίων τα 3 έκοψα με ρήτρα, και πέρασα τα 31. Ο λόγος είναι η σχολή μου είχε έτσι κι αλλιώς αμέτρητα μαθήματα για Πτυχίο με το παλιό πρόραμμα σπουδών (90) και πολλοί καθηγητές θα έλειπαν το επόμενο ακαδημαϊκό έτος. Δυστυχώς τα 30 ήταν εξετάσεις και μόνο δύο από αυτά ήταν εργασίες. Γενικά τα πέρασα επειδή αφενός δεν έχανα ποτέ παράδοση, αφετέρου διάβαζα φουλ μες στο εξάμηνο (π.χ. καθαροέγραφα πάντοτε όλες τις σημειώσεις ακόμα κι αν δεν χρειαζόταν) και στην εξεταστική εννοείται. Μ.Ο. έτους 8,59[FONT=Calibri, sans-serif]. :)

Παρ' όλα αυτά δεν το συνιστώ σε κανέναν. :P
[/FONT]

λελ εμεις εχουμε 32 μαθηματα(πλην εργαστηριων) ΣΥΝΟΛΙΚΑ ,και για να τα περασεις σου βγαινει το λαδι .Αναρωτιεμαι σε σχολες που εχουν τοσα πολλα μαθηματα ,τι μενει στον φοιτητη απο αποψη γνωσης στο τελος :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
περασα στατιστικη δυο με 7 :D
και ερχεται και η ένα μαζί με το 5....αμα στειλω μνμ στον καθηγητη να με κοψει λετε να με λυπηθει ή θα μου πει ας εβαζες ρητρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Με συγχωρείς, πρώτ' απ' όλα, αλλά όταν σε μια σχολή γίνονται τόσα πολλά μαθήματα καταλαβαίνει, εύκολα, κανείς, τι σόι μάθημα γίνεται. :sorry:

Ωπ, έλα ρε φίλε για πες μου τι σόι μάθημα γίνεται στο Τμήμα απ' το οποίο αποφοίτησα, γιατί δεν ξέρω.

λελ εμεις εχουμε 32 μαθηματα(πλην εργαστηριων) ΣΥΝΟΛΙΚΑ ,και για να τα περασεις σου βγαινει το λαδι .Αναρωτιεμαι σε σχολες που εχουν τοσα πολλα μαθηματα ,τι μενει στον φοιτητη απο αποψη γνωσης στο τελος :/

Το τι σου μένει δεν πάει με τον όγκο, πάει με το πόσο διάβασες και τα ενδιαφέροντά σου. Όσα μαθήματα και να έχει ένα Τμήμα θα πάρεις μια άτυπη κατεύθυνση στην οποία θα εντρυφήσεις. Η αντίληψη πάντως πως στις σπουδές πρέπει να "μάθεις" πράγματα, να "βγάλεις" ύλη, είναι κάπως σχολική. Το Πανεπιστήμιο δεν είναι μόνο ύλη. Το θέμα είναι να μάθεις πού βρίσκεται και πώς χειρίζεσαι τη γνώση. Κι αν κρίνω απ' το εμπόριο πτυχιακών και διπλωματικών εργασιών και το γεγονός πως 9 στους 10 φοιτητές δεν ξέρουν να συντάξουν σωστά μια παραπομπή ή ένα βασικό βιβλιογραφικό πρότυπο, κλάφτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Νίκο νομίζω ότι είσαι λίγο απόλυτος ως προς τη σημασία των βαθμών κλπ.

Την μισώ αυτή τη λέξη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Μολις χθες τελειωσα. Το ενα σχεδον σιγουρα εχει χαθει, το χθεσινο μαλλον περασμενο αλλα παιζεται.
Καλη ακαδημαικη χρονια να εχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σεπτέμβριο έδωσα, Νοέμβρη βλέπω να βγαίνουν οι βαθμολογίες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Νοέμβρη είναι καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Οσοι ειστε Εκπα παντως, το mystudies απο οσο μας ειπαν κλεινει 18 του μήνα και μετά δεν μπορούν να βάλουν άλλους βαθμούς. Υποθέτω ισχύει για όλο το Εκπα το ίδιο οπότε αναμένετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Οσοι ειστε Εκπα παντως, το mystudies απο οσο μας ειπαν κλεινει 18 του μήνα και μετά δεν μπορούν να βάλουν άλλους βαθμούς. Υποθέτω ισχύει για όλο το Εκπα το ίδιο οπότε αναμένετε :)

wut :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εμάς οι δηλώσεις ανοίγουν 1 μήνα πριν την εξεταστική τι θα πει κλείνει; κλείχνουν το server για οικονομία; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Ρε παιδιά προφανώς δεν "κλείνει" το σύστημα. Απλώς οι καθηγητές έχουν συγκεκριμένες προθεσμίες μέσα στις οποίες έχουν πρόσβαση οι ίδιοι με τους κωδικούς τους στην Ηλ. Γραμματεία και μπορούν να καταχωρήσουν βαθμούς. Από μια ημερομηνία και μετά τους βαθμούς τους περνάει αποκλειστικά η Γραμματεία. Και το λέω με σιγουριά γιατι παλιότερα έχω δώσει μάθημα Ιούνιο και μου περάστηκε Οκτώβρη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Νόμιζα πως έτσι κι αλλιώς τους βαθμούς τους περνά αποκλειστικά η γραμματεία, και οι καθηγητές απλά τους δίνουν τις λίστες. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Α δεν ξέρω αν είναι θέμα Πανεπιστημίου, σε εμάς πάντως πάρα πολλοί τους περνάνε μόνοι τους και η Γραμματεία απλά κάνει τον έλεγχο. Μου χει βγει βαθμός και δώδεκα τα μεσάνυχτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolos

Νεοφερμένος

Ο lolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Είπα να ξανά μπω στο φόρουμ να γράψω μετά απο την πρώτη μου χρονιά στο πανεπιστήμιο...απολογισμός πρώτου χρόνου (Φεβρουάριος,Ιούνιος,Σεπτέμβριος)

9/13 με Μ.Ο 5.98 απο την μια πλευρά μου αρέσει το 9 στα 13 απο την άλλη μου τα χαλάει ο μέσος όρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Είπα να ξανά μπω στο φόρουμ να γράψω μετά απο την πρώτη μου χρονιά στο πανεπιστήμιο...απολογισμός πρώτου χρόνου (Φεβρουάριος,Ιούνιος,Σεπτέμβριος)

9/13 με Μ.Ο 5.98 απο την μια πλευρά μου αρέσει το 9 στα 13 απο την άλλη μου τα χαλάει ο μέσος όρος

Και τα δύο θα έπρεπε να σε χαλάνε, χωρίς παρεξήγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
@lolos εχει δικιο ο απο πανω...τουλαχιστον ειναι ακομα νωρις...κοιταξε να βελτιωθεις

Με τη σειρα μου 2/3 στην εξεταστικη του σεπτεμβριου ( 8,5 και στα δυο) με Μ.Ο=7...4ο ετος τωρα και κοιταω να φτασω το 7,5-7,7 να την κανω για εξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foithths1985

Νεοφερμένος

Ο foithths1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Και τα δύο θα έπρεπε να σε χαλάνε, χωρίς παρεξήγηση.

μια χαρα ειναι φιλε.εγω στο πρωτο ετος τα χρωσταγα ολα και τελικα πηρα πτυχιο.οποτε σιγα τα ωα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Είπα να ξανά μπω στο φόρουμ να γράψω μετά απο την πρώτη μου χρονιά στο πανεπιστήμιο...απολογισμός πρώτου χρόνου (Φεβρουάριος,Ιούνιος,Σεπτέμβριος)

9/13 με Μ.Ο 5.98 απο την μια πλευρά μου αρέσει το 9 στα 13 απο την άλλη μου τα χαλάει ο μέσος όρος
Για το μο συμφωνω για τα μαθηματα για α ετος δεν ειναι και τοσο κακο το 9/13.σε τι τμημα εισαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top