Εξεταστική

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
wtff Κανονικά δεν γίνεται αυτό
Μια χαρά γίνεται. Κάποιοι γράφουν και 1 μάθημα. Βασικά είπε η γραμματεία ότι επειδή δεν θα γίνουν τα εργαστήρια που είναι απόγευμα τα βάλαν εκεί τα μαθήματα που χάθηκαν λόγω εκλογών για να μη τα στριμώξουν πριν ανάμεσα σε άλλα. Απλά η μαλακία είναι ότι δεν έχουμε κενό ανάμεσα σε εξεταστική και αυτό το εξάμηνο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
9 στη διπλωματική!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

geoll

Νεοφερμένος

Η geoll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ειμαι στο μαθηματικων!
στο μαθημα, Θεμελια των μαθηματικων, να προτιμησω εξεταση με ερωτησεις επιλογης ή αναπτυξης?
[/SIZE][/SIZE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τέλεια Τέσα μου!!!!!!!
Πτυχιάρααααα ;) ;)

Ναι, επιτέλους, απίστευτο! Συνεχίζω με διοικηση πολιτισμικών μονάδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ποιος είναι ο μέγιστος αριθμός μαθημάτων που έχετε καταφέρει να περάσετε σε μια εξεταστική; Ακούω κάτι τρελά νούμερα στην σχολή μου από τους επί πτυχίω ( 20 μαθήματα) και δεν ξέρω τί να πιστέψω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όταν είναι να πάρεις το πτυχίο γίνονται και θαύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Ποιος είναι ο μέγιστος αριθμός μαθημάτων που έχετε καταφέρει να περάσετε σε μια εξεταστική; Ακούω κάτι τρελά νούμερα στην σχολή μου από τους επί πτυχίω ( 20 μαθήματα) και δεν ξέρω τί να πιστέψω!

περσι στο εαρινο γραφαμε μερα παρα μερα και καταφερα να περασω 5/7 :)
Σε αυτη την εξεταστικη μαλλον 2/3 .Περιμενω ακομα ενα μαθημα που πιστευω οτι τα πηγα καλα :D
Δεν νομιζω να γινεται να περασεις 20 μαθηματα.Εκτος αν τα εχεις διαβασμενα.τι να πω..δεν ξερω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Μα, πραγματικά. Και είσαι και φιλολογικό, επομένως καταλαβαίνεις την έκπληξή μου. Κι εγώ το ανώτερο που έχω περάσει είναι 8 μαθήματα.
Τί να πω... Αν τα χεις διαβάσει όλα μέσα στο εξάμηνο τόσο καλά κι είσαι έτοιμος και δεν χρειάζεται να διαβάσεις στο ενδιάμεσο κι είσαι όλη μέρα σχολή και δίνεις σερί 20 μαθήματα... πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιος είναι ο μέγιστος αριθμός μαθημάτων που έχετε καταφέρει να περάσετε σε μια εξεταστική; Ακούω κάτι τρελά νούμερα στην σχολή μου από τους επί πτυχίω ( 20 μαθήματα) και δεν ξέρω τί να πιστέψω!

Αν βρίσκεται ανάμεσά μας κάποιος που το έκανε αυτό, πραγματικά έχω μεγάλη περιέργεια να μάθω ποιους τρόπους χρησιμοποίησε και τι βαθμούς πήρε τόσο στα μαθήματα αυτά όσο και στο πτυχίο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Διάβασμα τα sos, βαθμοί από 5-7 μου είπαν κάποιοι από αυτούς. Κάποιοι και σκονάκια. Μιλάμε για μαθήματα από Α' εξάμηνο ως Ζ'. Ανάμεικτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διάβασμα τα sos, βαθμοί από 5-7 μου είπαν κάποιοι από αυτούς. Κάποιοι και σκονάκια. Μιλάμε για μαθήματα από Α' εξάμηνο ως Ζ'. Ανάμεικτα.

Στην περίπτωση που ισχύει, κάτι τέτοιο φαντάστηκα και ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Δεν μου αρέσει να κοροϊδεύω τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Same here. Τις προάλλες έδινα λογοτεχνία και βγαίνοντας από την αίθουσα είδα μια κοπέλα να έχει ανοιχτές τις σημειώσεις όλες στα πόδια της και να αντιγράφει. Κοντοστάθηκα και την κοίταξα. Άσπρισε μήπως την μαρτυρήσω. Δεν ξέρω αν νευρίασα ή την λυπήθηκα. Μάλλον το δεύτερο. Τους λυπάμαι όσους πάνε με σκονάκια και περνάνε δεκάδες μαθήματα. Και τους λυπάμαι περισσότερο αν είναι μελλοντικοί καθηγητές.

Anyway. Ήθελα απλά να δω αν όντως τα έχει καταφέρει κάποιος με τόσο μεγάλο αριθμό μαθημάτων έντιμα και σωστά. Αλλά τελικά καταλήγω στην αρχική μου διαπίστωση - ότι 20 είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πολλά μαθήματα για να τα διαβάσει κανείς όπως πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Εγω ειχα γνωστο που περασε 14 μαθηματα σε μια εξεταστικη. Αμα πας με παλια θεματα που ο καθηγητης δεν τα πολυαλλαζει, επικαλυπτονται καπως οι υλες των μαθηματων, παρεις σε ολα 5-6, ειναι απο τα ευκολα μαθηματα της σχολης ας πουμε και εισαι και τυχερος γινεται. Αλλα δεν νομιζω οτι σου μενει κατι απο τα μαθηματα, και ο μεσος ορος του πτυχιου κατεβαινει επικινδυνα. Αν δεν βιαζεσαι για καποιο λογο να παρεις πτυχιο δεν νομιζω οτι αξιζει να το περασεις ολο αυτο και να εχεις ενα τετοιο αποτελεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Ποιος είναι ο μέγιστος αριθμός μαθημάτων που έχετε καταφέρει να περάσετε σε μια εξεταστική; Ακούω κάτι τρελά νούμερα στην σχολή μου από τους επί πτυχίω ( 20 μαθήματα) και δεν ξέρω τί να πιστέψω!

Αν βρίσκεται ανάμεσά μας κάποιος που το έκανε αυτό, πραγματικά έχω μεγάλη περιέργεια να μάθω ποιους τρόπους χρησιμοποίησε και τι βαθμούς πήρε τόσο στα μαθήματα αυτά όσο και στο πτυχίο του.

Επειδή κρατάω αρχείο, στο 2ο έτος έδωσα συνολικά 36 φορές (ΙΑΝ 15/ ΙΟΥ 15/ ΣΕΠ 6) 32 μαθήματα, εκ των οποίων τα 3 έκοψα με ρήτρα, και πέρασα τα 31. Ο λόγος είναι η σχολή μου είχε έτσι κι αλλιώς αμέτρητα μαθήματα για Πτυχίο με το παλιό πρόραμμα σπουδών (90) και πολλοί καθηγητές θα έλειπαν το επόμενο ακαδημαϊκό έτος. Δυστυχώς τα 30 ήταν εξετάσεις και μόνο δύο από αυτά ήταν εργασίες. Γενικά τα πέρασα επειδή αφενός δεν έχανα ποτέ παράδοση, αφετέρου διάβαζα φουλ μες στο εξάμηνο (π.χ. καθαροέγραφα πάντοτε όλες τις σημειώσεις ακόμα κι αν δεν χρειαζόταν) και στην εξεταστική εννοείται. Μ.Ο. έτους 8,59[FONT=Calibri, sans-serif]. :)

Παρ' όλα αυτά δεν το συνιστώ σε κανέναν. :P
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εμας στην σχολη μας δεν παιζουν καν βαθοι ετσι ευκολα (οχι οτι και σε καμια σχολη περα του παιδαγωγικου απο οτι ακουω μπαινουν ευκολα)
Και το 6 διαβασμα θελει:P
φετος ενας καθηγητης το σεπτεμβρη απο τους 27 περασε τους 5 και απο αυτους ο ψηλοτερος βαθμος ηταν 7..αρα δεν μπορω να φανταστω να δινω 20 μαθηματα (βασικα ελπιζω να φτασω στο σημειο να μην τα χρωσταω:confused:)
Αυτο που εχω δει να κανουν ειναι να μπιανουν στο ιντερνετ και να βρισκουν τις απαντησεις.:eek:
και δεν μπορω να καταλαβω πως το κανουν ετσι ανετα γιατι εχουμε τρελη επιτηρηση.
Anyway αυτοι δεν θα βγουν κερδισμενοι στο τελος...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Konstantinab έχω καταλάβει ότι στο θέμα των βαθμών υπάρχει μεγάλη διαφοροποίηση μεταξύ Τμημάτων στην ίδια επιστήμη πόσο μάλλον σε γενικές συγκρίσεις μεταξύ Τμημάτων διαφορετικών επιστημών (π.χ. HMMY VS Φυσική). Σημαντικό ρόλο παίζει η φιλοσοφία του Τμήματος στο θέμα των βαθμών όσο και η ηλικιακή βάση των καθηγητών. Δηλαδή, σε Τμήματα όπου υπάρχουν αρκετοί καθηγητές της «παλιάς σχολής» εκεί τα πράγματα στο κομμάτι των θεμάτων εξέτασης όσο και των βαθμών δεν είναι συζητήσιμα πόσο μάλλον ευέλικτα. Υπάρχουν πολλά Τμήματα, όπου το άριστα σε κάποια μαθήματα ξεκινάει στον βαθμό 5. Άρα θεωρείται κάπως "προκλητικό" και αντισυναδελφικό, να ανοίγονται θέματα σε φόρουμ με επιδείξεις βαθμολογίες φοιτητών σε Τμήματα που ενδεχόμενα μπαίνουν εύκολα βαθμοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Konstantinab έχω καταλάβει ότι στο θέμα των βαθμών υπάρχει μεγάλη διαφοροποίηση μεταξύ Τμημάτων στην ίδια επιστήμη πόσο μάλλον σε γενικές συγκρίσεις μεταξύ Τμημάτων διαφορετικών επιστημών (π.χ. HMMY VS Φυσική). Σημαντικό ρόλο παίζει η φιλοσοφία του Τμήματος στο θέμα των βαθμών όσο και η ηλικιακή βάση των καθηγητών. Δηλαδή, σε Τμήματα όπου υπάρχουν αρκετοί καθηγητές της «παλιάς σχολής» εκεί τα πράγματα στο κομμάτι των θεμάτων εξέτασης όσο και των βαθμών δεν είναι συζητήσιμα πόσο μάλλον ευέλικτα. Υπάρχουν πολλά Τμήματα, όπου το άριστα σε κάποια μαθήματα ξεκινάει στον βαθμό 5. Άρα θεωρείται κάπως "προκλητικό" και αντισυναδελφικό, να ανοίγονται θέματα σε φόρουμ με επιδείξεις βαθμολογίες φοιτητών σε Τμήματα που ενδεχόμενα μπαίνουν εύκολα βαθμοί.

Συγνωμη ,το διατυπωσα λαθος.Δεν μπαινουν "ευκολα" βαθμοι δεν τους χαριζεται κατι αλλα η φυση του τμηματος ειναι τετοια που δεν ειναι ιδιαιτερα απαιτητικο.Φυσικα δεν στηριζεται απο προσωπικη μου εμπειρια αυτη η αποψη αλλά απο ο,τι ακουω απο φιλες μου που σπουδαζουν στο συγκεκριμενο τμημα και απο τους..παντες .Φυσικα και στα παιδαγωγικα μαλλον(σιγουρα) θα υπαρχει και κανας περιεργος που τους κοβει για πλακα :D
Δεν υποτιμω ομως καμια σχολη και απεχθανομαι τα αστεια που κυκλοφορουν για το παιδαγωγικο ιδιαιτερα στην περιοδο της εξεταστικης.Αυτο ηθελαν αυτο διαλεξαν..και σαν επαγγελμα ειναι πολυ δυσκολο.
Οσον αφορα τη σχολη μου υπαρχουν πολλοι της παλιας σχολης που λες και εσυ που ειναι πολυ φειδωλοί στους βαθμους αλλα και οσον αφορα την υλη χρειαζεται ιδιαιτερη προσπαθεια και κατα την διαρκεια του εξαμηνου για να περασεις τα μαθηματα.
Βεβαια δεν ειναι και φυσικο η μαθηματικο που ακους τα τερατα:worry: (αν και ειναι λαθος να συγκρινω τοσο διαφορετικες επιστημες)
Αυτα.Συγνωμη και παλι για την διατυπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ίσως και να ζω σε άλλο σύμπαν, όπου τα πράγματα είναι πιο ρόδινα αλλά θα δείξει, ακόμη το 2ο έτος διανύω.

Ποιος είναι ο μέγιστος αριθμός μαθημάτων που έχετε καταφέρει να περάσετε σε μια εξεταστική; Ακούω κάτι τρελά νούμερα στην σχολή μου από τους επί πτυχίω ( 20 μαθήματα) και δεν ξέρω τί να πιστέψω!
Αμφιβάλλω αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό, αλλά κι αν είναι είναι ανούσιο. Το να περάσεις μαθήματα με έναν κάκιστο βαθμό δεν έχει νόημα.
Προφανώς ο βαθμός μπορεί να μην μετράει ιδιαίτερα και πάντα, αλλά δείχνει, πολλές φορές, το επίπεδο κάθε φοιτητή. Όταν ο άλλος πέρασε έτσι τα μαθήματα, οι γνώσεις του, αν υπάρχουν, είναι ελάχιστες έως μηδαμινές.
Αν δεν βιαζεσαι για καποιο λογο να παρεις πτυχιο δεν νομιζω οτι αξιζει να το περασεις ολο αυτο και να εχεις ενα τετοιο αποτελεσμα.
Μιλάμε ήδη για επί πτυχίω φοιτητές. Όταν περάσεις τα βασικά έτη σπουδών στη σχολή σου, χωρίς επιτυχία, δεν βιάζεσαι, τρέχεις ! Αν θες πτυχίω κατά την συνταξιοδότηση σου, δώσε πανελλήνιες στα 50, όχι στα 18.
η σχολή μου είχε έτσι κι αλλιώς αμέτρητα μαθήματα για Πτυχίο
Με συγχωρείς, πρώτ' απ' όλα, αλλά όταν σε μια σχολή γίνονται τόσα πολλά μαθήματα καταλαβαίνει, εύκολα, κανείς, τι σόι μάθημα γίνεται. :sorry:
Υπάρχουν πολλά Τμήματα, όπου το άριστα σε κάποια μαθήματα ξεκινάει στον βαθμό 5.
Το 1 καλός, το 3 λίαν καλώς, και το 4,9 παρά λίγο άριστα ; Αφού και στις τρεις περιπτώσεις κόβεσαι... :hmm:
Το 10ρι δλδ τι σημαίνει; Νομίζω ότι η δυσκολία κάθε μαθήματος είναι αντικειμενική. Δεν συμπεριφερόμαστε όλοι με τον ίδιο τρόπο σε κάτι, δεν είμαστε εξίσου καλοί στα ίδια πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Νίκο νομίζω ότι είσαι λίγο απόλυτος ως προς τη σημασία των βαθμών κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top