Εξεταστική

lina95

Νεοφερμένος

Η λινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
σας εκνευριζει τοσο πολυ και εσα οσο εμενα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Στην εξεταστική του Σεπτέμβρη έπιασα 2/3...4,8,7 :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
5/5 μέχρι τώρα ( 10,10,9,8.5,8 )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
5/5 μέχρι τώρα ( 10,10,9,8.5,8 )

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanahtIstratis

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Με την Α.Δ.Ε.(3αράκι) που βγήκε σήμερα είμαι και επισήμως στο 3/5. Μόνο 2 δεν έχουν βγει ακόμα αλλά και στα δύο ξέρω πάνω κάτω τι να περιμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
5/5 μέχρι τώρα ( 10,10,9,8.5,8 )

Ή εχετε ευκολα μαθηματα, ή λιωνεις 24/7 στα βιβλια. Τουλαχιστον για να γραψουμε τετοια εμεις ,ουτε το δευτερο δεν φτανει
Μπραβο ,anyway
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
4/4 μέχρι στιγμής και περιμένω να βγει αλλο ένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ή εχετε ευκολα μαθηματα, ή λιωνεις 24/7 στα βιβλια. Τουλαχιστον για να γραψουμε τετοια εμεις ,ουτε το δευτερο δεν φτανει
Μπραβο ,anyway

Δεν ισχύει κανένα από τα 2 :)
Danke!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν ισχύει κανένα από τα 2 :)
Danke!

Κάποιο από τα 2 θα ισχύει. Τώρα φαίνεσαι σαν τα παιδιά που λένε ότι έγραψαν 19,8 στις πανελλήνιες χωρίς διάβασμα.

Εκτός και αν έχεις... τέλειες σημειώσεις και πέφτουν αυτά. Μου έχει συμβεί να διαβάζω αρκετές μέρες και κάποιος που διάβασε 2-3 sos (που τα βρήκε?) να έγραψε παραπάνω. Από τότε απλώς κατάλαβα ότι ο βαθμός στο πανεπιστήμιο είναι πολύ situational πράγμα.

Ή όταν βλέπω κάποια παιδιά να μην πατάνε ποτέ στο μάθημα και να έχουν 2-3 βαθμούς μεγαλύτερους από εμας τους βλάκες... Oh wait, αυτοί είναι της ΔΑΠ, της ΠΑΣΠ, η απλά γλύφτες μερικών καθηγητών.

Εννοείται ότι δεν αναφέρομαι σε εσένα, απλώς γενικά γράφω πως οι βαθμοί στο πανεπιστήμιο μου έχουν δώσει μια μεγάλη δόση διεφθαρμένου συστήματος. Σε εμάς υπάρχουν αυτοί που γράφουν σχεδόν παντού 10 με την αξία τους, αλλά δεν λένε ότι δεν διαβάζουν κιόλας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πάντως οι σημειώσεις είναι πολύ ύπουλο θέμα. Σε ένα μάθημα είχα διαβάσει όλο το βιβλίο να πάω να δώσω συν τις σημειώσεις που είχα πατήσει σχεδόν σε όλες τις διαλέξεις και τί έτυχε να πέσει? Τίποτα απολύτως από το βιβλίο συν ένα ερώτημα για το οποίο δεν είχα κρατήσει καθόλου σημειώσεις, ούτε μια μνεία έστω :P Το αποτέλεσμα, 3 >.< Εντάξει θα μπορούσαν τα θέματα να είχαν μεγαλύτερη διαβάθμιση γιατί έτσι 1 βδομάδα διαβάσματος πήγε στράφι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κάποιο από τα 2 θα ισχύει. Τώρα φαίνεσαι σαν τα παιδιά που λένε ότι έγραψαν 19,8 στις πανελλήνιες χωρίς διάβασμα.

Εκτός και αν έχεις... τέλειες σημειώσεις και πέφτουν αυτά. Μου έχει συμβεί να διαβάζω αρκετές μέρες και κάποιος που διάβασε 2-3 sos (που τα βρήκε?) να έγραψε παραπάνω. Από τότε απλώς κατάλαβα ότι ο βαθμός στο πανεπιστήμιο είναι πολύ situational πράγμα.

Ή όταν βλέπω κάποια παιδιά να μην πατάνε ποτέ στο μάθημα και να έχουν 2-3 βαθμούς μεγαλύτερους από εμας τους βλάκες... Oh wait, αυτοί είναι της ΔΑΠ, της ΠΑΣΠ, η απλά γλύφτες μερικών καθηγητών.

Εννοείται ότι δεν αναφέρομαι σε εσένα, απλώς γενικά γράφω πως οι βαθμοί στο πανεπιστήμιο μου έχουν δώσει μια μεγάλη δόση διεφθαρμένου συστήματος. Σε εμάς υπάρχουν αυτοί που γράφουν σχεδόν παντού 10 με την αξία τους, αλλά δεν λένε ότι δεν διαβάζουν κιόλας :)
Έβγαλα 17.5 στις Πανελληνιες χωρις διαβασμα αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας. Κοιτα πολυτεχνικη σχολη δεν ειμαστε αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ειναι ευκολα τα μαθηματα. Ποικιλει η δυσκολια
(απο ευκολα σε αρκετα δυσκολα μαθηματα). Απλα ειναι και το ενδιαφερον σου, γιαυτο ειναι και κατι υποκειμενικο. Απλα παρακολουθουσα και εκανα επαναληψη στο τελος. Μπαα εχω τετοιους συμφοιτητες που γλυφουν κτλπ...εγω ουτε καν! Επισης σημειωσεις δεν κραταω ιδιαιτερα γιατι δεν μπορω να συγκεντρωθω στην παρακολουθηση. Ολα αποθηκευονται στο κεφαλι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όσο να ναι θα έκανες το διαβασματάκι σου. Και εγώ τόσο έβγαλα πανελλήνιες. Μπορεί να μην διάβαζα όσο έπρεπε, αλλά ένα γεμάτο πρόγραμμα και με αρκετά μαθηματικά τα είχα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Έβγαλα 17.5 στις Πανελληνιες χωρις διαβασμα αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας. Κοιτα πολυτεχνικη σχολη δεν ειμαστε αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ειναι ευκολα τα μαθηματα. Ποικιλει η δυσκολια
troll στο μεγιστο βαθμο και καποιοι τα πιστευουν κιολας.μετα μην λεμε βεβαια γιατι ψηφιζουμε τους ιδιους και τους ιδιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Έβγαλα 17.5 στις Πανελληνιες χωρις διαβασμα αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας. Κοιτα πολυτεχνικη σχολη δεν ειμαστε αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ειναι ευκολα τα μαθηματα. Ποικιλει η δυσκολια
troll στο μεγιστο βαθμο και καποιοι τα πιστευουν κιολας.μετα μην λεμε βεβαια γιατι ψηφιζουμε τους ιδιους και τους ιδιους.

Ξέρεις από πότε είμαι στο forum? Από τον Ιανουάριο του 2009! Για μέτρα!
Οι παλιοί με ξέρουν και μπορείς να τους ρωτήσεις αν είμαι troll η όχι.
Δεν έχω,βέβαια, να αποδείξω σε κανέναν τίποτα και το κοντινό μου περιβάλλον ξέρει την αλήθεια οπότε δεν θα δώσω σημασία στην δική σου αμφισβήτηση!

Όσο να ναι θα έκανες το διαβασματάκι σου. Και εγώ τόσο έβγαλα πανελλήνιες. Μπορεί να μην διάβαζα όσο έπρεπε, αλλά ένα γεμάτο πρόγραμμα και με αρκετά μαθηματικά τα είχα :)

2 ώρες την εβδομάδα διάβαζα περίπου.
Μόνο 10 μέρες το Πάσχα για να βγάλω το ΑΟΔΕ διάβαζα αρκετά.
Τίποτα παραπάνω, τίποτα παρακάτω.

Και τώρα στη σχολή μια επαναληψούλα μόνο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Ρε Chris πραγματικά είσαι αξιέπαινος για τους βαθμούς που λες ότι πετυχαίνεις. Όμως πώς γίνεται να γράφεις τόσο καλά όταν γνωρίζουμε ότι σε πολλά μαθήματα είναι αντικειμενικά δύσκολο να γράψεις με τα θέματα που εξετάζουν; Το λέω επειδή διαβάζω, λύνω πολλές ασκήσεις, ψάχνω από πολλά βιβλία και δεν είχα ποτέ τη δική σου άνεση. Θέλω να πω, ότι πάντα συνάντησα αναντιστοιχία διδακτέας ύλης με εξεταζόμενα θέματα. Το αστείο δε, είναι / ήταν ότι στην προετοιμασία τα πάω πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ρε Chris πραγματικά είσαι αξιέπαινος για τους βαθμούς που λες ότι πετυχαίνεις. Όμως πώς γίνεται να γράφεις τόσο καλά όταν γνωρίζουμε ότι σε πολλά μαθήματα είναι αντικειμενικά δύσκολο να γράψεις με τα θέματα που εξετάζουν; Το λέω επειδή διαβάζω, λύνω πολλές ασκήσεις, ψάχνω από πολλά βιβλία και δεν είχα ποτέ τη δική σου άνεση. Θέλω να πω, ότι πάντα συνάντησα αναντιστοιχία διδακτέας ύλης με εξεταζόμενα θέματα. Το αστείο δε, είναι / ήταν ότι στην προετοιμασία τα πάω πολύ καλά.

Δεν ειναι οτι απλα λεω, ανεβασα και εικονα printscreen απο τη γραμματεια. Οσο για τις πανελληνιες σαφως και υπαρχει αντικειμενικη δυσκολια, αλλα τι να σου πω....το'χω.Δεν χρειαζομουν 2000 ασκησεις σε ενα υποκεφαλαιο, ασε που οταν μου δειχνει πχ ο καθηγητης την επιλυση ενος προβληματος, την καταλαβαινω και την θυμαμαι. Εχω μαθει να σκεφτομαι! Και δεν ειναι κατι που ειναι μονο στις Πανελληνιες να πεις οτι σου κατσαν...συνεχιζεται και στο πανεπιστημιο που εχω πανω απο 8 μ.ο χωρις ιδιαιτερο διαβασμα/προσπαθεια παρα μονο με παρακολουθηση και μια επαναληψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Είναι 10 μέρες που τέλειωσε η εξεταστική και ακόμα νιώθω κουρασμένος.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εμάς η εξεταστική τέλειωσε Παρασκευή, Δευτέρα πρωτομπήκαμε κλινικές, και ευτυχώς Πέμπτη ξανακλείσαμε λόγω Κ. Δευτέρας και απλά κάθομαι και πηγαίνω από τον καναπέ στο κρεβάτι και τούμπαλιν, τόση κούραση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Εμάς η εξεταστική τέλειωσε Παρασκευή, Δευτέρα πρωτομπήκαμε κλινικές, και ευτυχώς Πέμπτη ξανακλείσαμε λόγω Κ. Δευτέρας και απλά κάθομαι και πηγαίνω από τον καναπέ στο κρεβάτι και τούμπαλιν, τόση κούραση. :P

Εν τω μεταξύ το σπαστικό είναι ότι κάθε μέρα ξυπνάω 7:30 χωρίς ξυπνητήρι επειδή συνήθισα τόσες μέρες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top