Εξεταστική

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Βλέπω αυτό το βιβλίο εδώ και καιρό στη βιβλιοθήκη και με ιντριγκάρει. Μόνο ο τίτλος βέβαια, το πάχος και το εξώφυλλο: ούτε που έκατσα να το ανοίξω :P

Ετσι κ μένα με ιντριγκαρε στην αρχή το άτιμο! Να ηταν το λιλα το χρωματακι,στο εξώφυλλο ? Να ηταν το "Ιατρικη Γενετική " που μου έκανε κατι ψαρωτικο? Να ηταν οι συγγραφείς Τομσον και Τομσον που μου έκανε κατι σε εκφυλο δίδυμο με βιτσια?:redface:
Ομολογώ οτι έπεσα θύμα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Aυτη η εξεταστικη ειναι ενα μεγαλο ερωτηματικο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Aυτη η εξεταστικη ειναι ενα μεγαλο ερωτηματικο. :P

Εσύ να διαβάζεις σπίτι σου και να μην τρέχεις στα αναγνωστήρια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εξεταστική: ΜΟΝΟ αναγνωστήριο... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εσύ να διαβάζεις σπίτι σου και να μην τρέχεις στα αναγνωστήρια! :P
Δεν γινεται σπιτι, μου θυμιζει ακομη πανελληνιες, εξαλλου εχω βολευτει να διαβαζω με παρεα πλεον.:P Που με ειδες παρεμπιπτοντως?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δεν γινεται σπιτι, μου θυμιζει ακομη πανελληνιες, εξαλλου εχω βολευτει να διαβαζω με παρεα πλεον.:P Που με ειδες παρεμπιπτοντως?:P

Δε θα μάθεις ποτέ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Βλέπω αυτό το βιβλίο εδώ και καιρό στη βιβλιοθήκη και με ιντριγκάρει. Μόνο ο τίτλος βέβαια, το πάχος και το εξώφυλλο: ούτε που έκατσα να το ανοίξω :P

Το να κάνετε εσείς απο την Θεσσαλονίκη βιβλια που έχουν κάνει επιμέλεια δικοί,μας καθηγητές σημαίνει πολλα,για το τμημα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.




Σας βαρέθηκα λίγο Τομσον και Τομσον(όχι πια δάκρυα ? ) ...Άντε να ξεμπερδευουμε και με σας!:/:

Παρέα με αυτό το βιβλίο είμαι κι εγώ! Σε σύγκριση με τη Βιολογία Ι, αυτή μου φαίνεται πιο εύκολη και μ' αρέσει περισσότερο. :D

Το να κάνετε εσείς απο την Θεσσαλονίκη βιβλια που έχουν κάνει επιμέλεια δικοί,μας καθηγητές σημαίνει πολλα,για το τμημα μου

Εντάξει, τη μετάφραση έκαναν, δεν το έγραψαν κι όλας :redface:
Είναι πλήρες πάντως, με πολλές λεπτομέρειες. Ειδικά το κομμάτι με τις μπλε σελίδες, που περιγράφει πολλές γενετικές ασθένειες (μόνο αυτή που είχα για εργασία στο προηγούμενο εξάμηνο δεν έχει :mad: :P ) είναι πραγματικά πολύ καλό και χρήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Παρέα με αυτό το βιβλίο είμαι κι εγώ! Σε σύγκριση με τη Βιολογία Ι, αυτή μου φαίνεται πιο εύκολη και μ' αρέσει περισσότερο. :D



Εντάξει, τη μετάφραση έκαναν, δεν το έγραψαν κι όλας :redface:
Είναι πλήρες πάντως, με πολλές λεπτομέρειες. Ειδικά το κομμάτι με τις μπλε σελίδες, που περιγράφει πολλές γενετικές ασθένειες (μόνο αυτή που είχα για εργασία στο προηγούμενο εξάμηνο δεν έχει :mad: :P ) είναι πραγματικά πολύ καλό και χρήσιμο.


:D Κάνανε επιμέλεια μετάφρασης κιόλας και πέρνουνε ποσοστά οποτε ειναι πολύ μεγάλο πράγμα η Θεσσαλονινη να παίρνει τα βιβλία μας.
Επίσης οι καθηγητές μας της ΠΑΘΑΝ κάνανε επιμέλεια στο :D βιβλίο του robbins (και ίσως είμαστε η μονη ιατρική σχολή που κάνουμε με βάση αυτο το βιβλίο)


Eγώ τότε για βιολογία 2 (που δικαιωμουνα βιβλία) είχα πάρει άλλο βιβλίο (το 2ο προτεινόμενο ) που λεγοταν igenetics https://www.academicbooks.gr/products/igenetics-a-mendelian-approach.html οποιος το έχει σαν επιλογη το συνιστώ να το πάρει ακόμα και ας μην το βγάλει να το διαβάσει για τις εξετάσει. Εχει και 2 cd με animation.

ίναι με διαφορά από τα καλύτερα βιβλία γενετικής που υπάρχουν . Πιστευα ότι θα μου αναγνωριστει αλλά τελικά δεν αναγνωρίστηκε (:( ) και έχω + 1 μάθημα επιπλέον :( βαριέμαι να το διαβάσω :( :(


Επίσης το βιβλίο του thoπmσον από τις εκδόσεις Κρήτης κάνει 42 ευρώ (υπάρχει και έκπτωση) 10% και μου πήγε κάτω από 40 https://www.cup.gr/ΙΑΤΡΙΚΗ-ΓΕΝΕΤΙΚΗ_p-264580.aspx?LangId=1 και στο Πασχαλίδη είναι πανάκριβο
https://www.e-shop.gr/product?id=BKS.0634353
ίδια βιβλία τέτοια διαφορά στην τιμή δε τα καταλαβαινω.

Kαι οι καθηγητές γιατί κάθονται και προτείνουνε του Πασχαλίδη (δηλαδή αν μας κλείσουν τα Παενπσιτημια οπως κάνανε στην ΕΡΤ) θα φταίει το κράτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
υπομονή μέχρι την άλλη δευτέρα 3 μαθήματα έμειναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επιχειρησιακή έρευνα,επιτέλους ένα μάθημα να γουστάρουμε και πάμε για πάνω από 8 :D :clapup:

Είδα αρκετούς να φεύγουν με ύφος "δεν έχω ιδέα τι έγραψα". Δύσκολα έβαλε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Είδα αρκετούς να φεύγουν με ύφος "δεν έχω ιδέα τι έγραψα". Δύσκολα έβαλε?
Όχι ιδιαίτερα,τα μισά ήταν πολύ βατά και τα άλλα μισά ψιλοτσιμπημένα...Απλά ήταν πάρα πολύ για το χρόνο που είχαμε :/
Περιμένω κάπου στο 7μιση-8....Εσύ ήσουν matlab;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι ιδιαίτερα,τα μισά ήταν πολύ βατά και τα άλλα μισά ψιλοτσιμπημένα...Απλά ήταν πάρα πολύ για το χρόνο που είχαμε :/
Περιμένω κάπου στο 7μιση-8....Εσύ ήσουν matlab;

Yeap.

Πέρασα μάλλον, τώρα για βαθμό δεν ξέρω. Επίσης το 30% είναι η εργασία που μας έβαλε, ούτε εκεί ξέρω τι θα πάρουμε (μην πω τίποτα παραπάνω)

Αλλά μάλλον πέρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επίσης οι καθηγητές μας της ΠΑΘΑΝ κάνανε επιμέλεια στο :D βιβλίο του robbins (και ίσως είμαστε η μονη ιατρική σχολή που κάνουμε με βάση αυτο το βιβλίο)

αυτό είναι καλό ή κακό; :P
στην ιστολογία πάντως, που παίρνουμε ross, έχει τέλειες εικόνες αλλά καθόλου καλή δομή (δε νομίζω να κάνει κανένας ιστολογία από το βιβλίο αυτό, οι καθηγητές μας το έχουν επιμεληθεί)

Επίσης το βιβλίο του thoπmσον από τις εκδόσεις Κρήτης κάνει 42 ευρώ (υπάρχει και έκπτωση) 10% και μου πήγε κάτω από 40 https://www.cup.gr/ΙΑΤΡΙΚΗ-ΓΕΝΕΤΙΚΗ_p-264580.aspx?LangId=1 και στο Πασχαλίδη είναι πανάκριβο
https://www.e-shop.gr/product?id=BKS.0634353
ίδια βιβλία τέτοια διαφορά στην τιμή δε τα καταλαβαινω.

Kαι οι καθηγητές γιατί κάθονται και προτείνουνε του Πασχαλίδη (δηλαδή αν μας κλείσουν τα Παενπσιτημια οπως κάνανε στην ΕΡΤ) θα φταίει το κράτος;

μόνο που η μια έκδοση είναι του '91 και η άλλη του '07
έχει άπειρα βιβλία από τις εκδόσεις του '91 στη βιβλιοθήκη πάντως
ο πασχαλίδης χρησιμοποιεί κόλλα-χαρτί-μπογιά-δεν ξέρω τι ακριβώς υλικό που το βιβλίο μυρίζει λες και είναι σκονισμένο, χωρίς να είναι :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Yeap.

Πέρασα μάλλον, τώρα για βαθμό δεν ξέρω. Επίσης το 30% είναι η εργασία που μας έβαλε, ούτε εκεί ξέρω τι θα πάρουμε (μην πω τίποτα παραπάνω)

Αλλά μάλλον πέρασα.

Nice.Άκουσα δυσκολεύτηκαν οι περισσότεροι σ' εσάς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει [σχεδόν] τίποτα για το αποψινό. I'm so fucked :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
αυτό είναι καλό ή κακό; :P
στην ιστολογία πάντως, που παίρνουμε ross, έχει τέλειες εικόνες αλλά καθόλου καλή δομή (δε νομίζω να κάνει κανένας ιστολογία από το βιβλίο αυτό, οι καθηγητές μας το έχουν επιμεληθεί)



μόνο που η μια έκδοση είναι του '91 και η άλλη του '07
έχει άπειρα βιβλία από τις εκδόσεις του '91 στη βιβλιοθήκη πάντως
ο πασχαλίδης χρησιμοποιεί κόλλα-χαρτί-μπογιά-δεν ξέρω τι ακριβώς υλικό που το βιβλίο μυρίζει λες και είναι σκονισμένο, χωρίς να είναι :confused:
Tου 01 γραφει το δικο μου ειναι η 5η έκδοση εσείς που έχετε του πασχαλιδη τι έκδοση έχετε. Αν έχετε την πεμπτη τοτε πρέπει να ειναι ακριβώς τα ίδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Όχι ιδιαίτερα,τα μισά ήταν πολύ βατά και τα άλλα μισά ψιλοτσιμπημένα...Απλά ήταν πάρα πολύ για το χρόνο που είχαμε :/
Περιμένω κάπου στο 7μιση-8....Εσύ ήσουν matlab;
H αλήθεια είναι οτι για μαθημα επιλογής τα περίμενα λίγο πιο εύκολα....ήθελε σε αρκετά σημεία να προσέξεις και να πάρεις πρωτοβουλία...
Και τώρα Φυσική ΙΙ με το τέλειο καλογραμμένο(#not) βιβλίο του Υάκινθου... :mpliaks::book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Στο προηγουμενο εξαμηνο περασα 1 + Αγγλικα.

Σε αυτο παιζει να περασω 2 + Αγγλικα. Μπορει και κανενα βεβαια αν δεν πιασει η αντιγραφη στα Αγγλικα και αν κοπω απο τις ρητρες στα αλλα δυο. Τελεια, βελτιωνομαστε σιγα σιγα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top