Εξεταστική

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
:D θσ σας πω για ενα πράγμα που συμβαίνει στην εξεταστική και με εκνευρίζει λιγο :D
:) Οι φοιτητές που δε χάνουν θεωρία με θεωρία και μετά την θεωρία κάθονται και κάνουν επανάληψη. Στο τέλος όταν τελειώνει ένα μάθημα της εξεταστικής και εμείς οι μέσοι φοιτητές συζητάμε για το αν μας βάλανε 4 ή 5 βγαίνουν και λένε δεν έγραψα..........

εεε πείτε ότι δε γράψατε για 10 αλλά 9 μη λετε δεν έγραψα.

Για να τους θαυμάζεις μετά, πως δεν έγραψαν αλλά στο τέλος πήρανε 10 τα σαινια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Υπάρχουν τέτοιοι φοιτητές; Σε ποιά χώρα μαν; Δώσε πηγή.:confused:
Στην δική μου σχολη, οι φοιτητές αυτοί είναι <10. Και κατά έναν περίεργο λόγο οι 2-3 από αυτούς μόνο τα πηγαινουν καλά στην εξεταστική:/: Δεν ξέρω ίσως να φταίει ότι απλά είναι στο αμφιθεάτρο απλω΄ς για να είναι, είτε κάτι άλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:D θσ σας πω για ενα πράγμα που συμβαίνει στην εξεταστική και με εκνευρίζει λιγο :D
:) Οι φοιτητές που δε χάνουν θεωρία με θεωρία και μετά την θεωρία κάθονται και κάνουν επανάληψη. Στο τέλος όταν τελειώνει ένα μάθημα της εξεταστικής και εμείς οι μέσοι φοιτητές συζητάμε για το αν μας βάλανε 4 ή 5 βγαίνουν και λένε δεν έγραψα..........

εεε πείτε ότι δε γράψατε για 10 αλλά 9 μη λετε δεν έγραψα.

:thumbup:

Πόσο συμφωνώ!! Αυτό γίνεται κάθε φορά που τελειώνουμε ένα μάθημα. Είμαι πχ κάπως έτσι: :D επειδή πιστεύω πως πέρασα, και βλέπω κάποιους άλλους έτσι :( επειδή δεν έχουν πάρει υψηλό βαθμό (9 ή 10)

Το παράξενο είναι πως περιμένουν να έχω γράψει 10, επειδή είμαι χαρούμενη. :confused: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Μολις τελειωσατε και απο Δευτερα,ξεκιναει το αλλο εξαμηνο;;; :eek:

Εμεις τελειωνουμε στις 22 και θα κατσουμε 10 μερες,μεχρι να αρχισει το επομενο... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
:thumbup:

Πόσο συμφωνώ!! Αυτό γίνεται κάθε φορά που τελειώνουμε ένα μάθημα. Είμαι πχ κάπως έτσι: :D επειδή πιστεύω πως πέρασα, και βλέπω κάποιους άλλους έτσι :( επειδή δεν έχουν πάρει υψηλό βαθμό (9 ή 10)
Αυτο που περιγραφεις το θυμαμαι σε περιστετικο του δημοτικου ακομα. ΛΟΛ
Αν καποιο παιδι δεν πιανει τον στοχο που θελει ή το βαθμο που πιστευει οτι αξιζει τοτε διακαιολογημενα ειναι ετσι :(. Ανεξαρτητα απο το βαθμο, ειτε προκειται για6, ειτε για 9.5 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
:thumbup:

Πόσο συμφωνώ!! Αυτό γίνεται κάθε φορά που τελειώνουμε ένα μάθημα. Είμαι πχ κάπως έτσι: :D επειδή πιστεύω πως πέρασα, και βλέπω κάποιους άλλους έτσι :( επειδή δεν έχουν πάρει υψηλό βαθμό (9 ή 10)

Το παράξενο είναι πως περιμένουν να έχω γράψει 10, επειδή είμαι χαρούμενη. :confused: :P
Εδώ κόβουν μάθημα με 9, τι μου λες τώρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο που περιγραφεις το θυμαμαι σε περιστετικο του δημοτικου ακομα. ΛΟΛ
Αν καποιο παιδι δεν πιανει τον στοχο που θελει ή το βαθμο που πιστευει οτι αξιζει τοτε διακαιολογημενα ειναι ετσι :(. Ανεξαρτητα απο το βαθμο, ειτε προκειται για6, ειτε για 9.5 .

Δίκιο έχεις! Όμως και πάλι... Ειδικά τους συμφοιτητές μου δεν τους καταλαβαίνω... Τι, επειδή στο λύκειο είχαμε 5 γραμμές όλες κι όλες στην ύλη και γράφαμε εύκολα 20, πάει να πει πως ισχύει το ίδιο και εδώ; Πώς έχουν απαίτηση να γράψουν βαθμό, απ' τη στιγμή που δεν ξέρουν καν πώς μπαίνουν τα θέματα και πώς γίνεται η βαθμολόγηση;

Εδώ κόβουν μάθημα με 9, τι μου λες τώρα!!

:confused::eek: εντάξει, αυτό είναι υπερβολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Δίκιο έχεις! Όμως και πάλι... Ειδικά τους συμφοιτητές μου δεν τους καταλαβαίνω... Τι, επειδή στο λύκειο είχαμε 5 γραμμές όλες κι όλες στην ύλη και γράφαμε εύκολα 20, πάει να πει πως ισχύει το ίδιο και εδώ; Πώς έχουν απαίτηση να γράψουν βαθμό, απ' τη στιγμή που δεν ξέρουν καν πώς μπαίνουν τα θέματα και πώς γίνεται η βαθμολόγηση;

Απαιτηση απο τον εαυτο του μπορει να εχει ο οποιοσδηποτε . Συμφωνω με εσενα για τις ακραιες περιπτωσεις. Πεντε γραμμες φαινονται τωρα εχω την εντυπωση.

Γενικα ειμαι της αποψης οτι εαν καποιος εχει βαλει στοχο το 9.5 τοτε ναι , θα απογοητευθει με το 8.5 . Δεν επιασε το στοχο του και ειναι αναμενωμενη η στενοχωρια. Μην το κοιταμε παιδια οτι παιρναει το μαθημα και θα επρεπε να ειναι ΟΚ . Ο στοχος του ηταν αλλος και με κατι λιγοτερο ενδεχεται να μη νοιωθει δικαιωμενος- ευχαριστημενος. Τεσπα αποψεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Προσωπικά, τήν φοβάμαι κάπως τη ρήτρα. Είμαι ακόμη Α' εξάμηνο, και τα μαθήματά μας δεν είναι εύκολα, ούτε έχω αποκτήσει τεράστια εξοικείωση με το αντικείμενο, για να επιδιώκω τέτοιες βαθμάρες. Ακούω κι εγώ για διάφορες ρήτρες, 8 πχ. Μού φαίνεται κάπως υπερβολικό από τώρα, εφόσον δε γνωρίζουμε καν πώς βαθμολογούμαστε στο Πανεπιστήμιο.

Αναγκαίος κι ο βαθμός, αλλά εγώ θα παλέψω για αυτόν από το ερχόμενο εξάμηνο, αφού τώρα άρχισα να συνειδητοποιώ πώς κινούνται τα πράγματα. Σε πρώτη φάση είμαι ευχαριστημένος, αρκεί να τά έχω περάσει όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Για να τους θαυμάζεις μετά, πως δεν έγραψαν αλλά στο τέλος πήρανε 10 τα σαινια! :P

Έτσι είναι, όπως το λες.:)

Το πιο παράδοξο -βέβαια- είναι ότι κάποιοι/ες που παίρνουν μεγάλους βαθμούς λένε ότι δεν διάβασαν σχεδόν καθόλου. Προφανώς το κάνουν για να εξάρουν την εξυπνάδα τους θέλοντας να δείξουν ότι όσοι/ες παίρνουμε μεγάλο βαθμό με πολύ διάβασμα είμαστε βλάκες.:/:

Δεν θέλω να το παίξω υπεράνω. Με ενδιαφέρουν οι μεγάλοι βαθμοί. Αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς, όλους/ες -λίγο πολύ- μας ενδιαφέρουν γιατί τους έχουμε συνεξαρτήσει με την επίτευξη κάποιων στόχων. Ωστόσο, παράλληλα με την απόκτηση μεγάλων βαθμών πρέπει να επιδιώκουμε και την απόκτηση γνώσεων σε ό,τι κι αν σπουδάζει ο/η καθένας/μία. Επιπλέον, η επιθυμία για απόκτηση βαθμού δεν πρέπει να καλλιεργεί ανταγωνιστικές συμπεριφορές. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Επιπλέον, η επιθυμία για απόκτηση βαθμού δεν πρέπει να καλλιεργεί ανταγωνιστικές συμπεριφορές. ;)

Ευκολο να το λεμε και συμφωνω μαζι σου. Ωστοσο οι υψηλοι βαθμοι αποτελουν συνηθως κριτηριο σε βραβεια, επομενως ειναι δυσκολο να μην αναπτυχθει ανταγωνισμος.

Καλη τυχη σε οσους δινουν ακομα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!!
Ξερετε εαν θα ισχυσει εκτακτη εξεταστικη το Μαρτιο για τους επι πτυχίο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!!
Ξερετε εαν θα ισχυσει εκτακτη εξεταστικη το Μαρτιο για τους επι πτυχίο?

Στη σχολη μας θα γινει κανονικα:)...

Ρε παιδια, εσεις που εχετε μαθει τους βαθμους σας, πειτε μας αν περασατε κανενα μαθημα και ποσο γραψατε (αν θελετε το δευτερο:P), γιατι αν περιμενουμε απο εμας:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πόσο γελοία μου φαίνεται η Σχετικότητα σε σχέση με την Κβαντομηχανική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Πόσο γελοία μου φαίνεται η Σχετικότητα σε σχέση με την Κβαντομηχανική...

Γιατί έτσι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πόσο γελοία μου φαίνεται η Σχετικότητα σε σχέση με την Κβαντομηχανική...
Κι όμως, τις πάντρεψαν και έχουν και παιδάκια (υπερχορδές).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Κι όμως, τις πάντρεψαν και έχουν και παιδάκια (υπερχορδές).

Άσε με βρε Δία. Που αν ξανακούσω για Planck και Lorentz αυτές τις μέρες, θα κάψω κανένα σπιτάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Άσε με βρε Δία. Που αν ξανακούσω για Planck και Lorentz αυτές τις μέρες, θα κάψω κανένα σπιτάκι.
Έχετε Σχετικότητα και Κβαντομηχανική στο 3ο εξάμηνο, ε? Στο U.O.A. στo 3o έχουμε (κλασική) Μηχανική Ι (με αυτήν κάνω τα ....προκαταρκτικά τώρα). Στο 4ο το μαγαζί έχει: (κλασική) Μηχανική ΙΙ, Σύγχρονη Φυσική και Ειδική Σχετικότητα. Κβάντο Ι και Κβάντο ΙΙ είναι στο 5ο και 6ο αντίστοιχα. Αν δεν σου αρέσουν αυτά που διαβάζεις, ακολούθησε την (γαλλική) παροιμία που λέει: "Αν δεν μπορείτε να αποφύγετε έναν βιασμό, τότε απολαύστε τον".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Έχετε Σχετικότητα και Κβαντομηχανική στο 3ο εξάμηνο, ε? Στο U.O.A. στo 3o έχουμε (κλασική) Μηχανική Ι (με αυτήν κάνω τα ....προκαταρκτικά τώρα). Στο 4ο το μαγαζί έχει: (κλασική) Μηχανική ΙΙ, Σύγχρονη Φυσική και Ειδική Σχετικότητα. Κβάντο Ι και Κβάντο ΙΙ είναι στο 5ο και 6ο αντίστοιχα. Αν δεν σου αρέσουν αυτά που διαβάζεις, ακολούθησε την (γαλλική) παροιμία που λέει: "Αν δεν μπορείτε να αποφύγετε έναν βιασμό, τότε απολαύστε τον".

Έχουμε Κλασσική Ι και Σύγχρονη Ι (Σχετικότητα, Κ/Μ). Στο 4ο έχουμε Κλασσική ΙΙ και Σύγχρονη ΙΙ. Μωρέ μου αρέσουν αυτά που διαβάζω, είναι ενδιαφέροντα, αλλά τον βιασμό τον νιώθω να έρχεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top