Εξεταστική

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
πώς το λένε ρε παιδι μου.....ΤΕΛΟΣ

ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

Σημερινό μάθημα....."Εισαγωγή στην επιστημη των υπολογιστων" μάθημα 800 σελίδων ΜΟΝΟ θεωρια!!
Πιστευω οτι το εχω περασει και λογω της +1 μοναδας απο την εργασια εργαστηριου περιμενω καλο βαθμο...
Πάντως δν θελω με τίποτα να το ξαναδιαβασω για Σεπτεμβρη(γιατι φοβαμαι και τον τροπο βαθμολογησης) με καμία κυβερνηση!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ε ποιον άλλον?:P

Ευτυχώς εμενα μου αναγνωρίστηκε από την νοσηλευτική η βιοχημεια 2 και δε χρειάστηκε να την δώσω έχω μόνο την 3 η οποία είναι η πιο εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ευτυχώς εμενα μου αναγνωρίστηκε από την νοσηλευτική η βιοχημεια 2 και δε χρειάστηκε να την δώσω έχω μόνο την 3 η οποία είναι η πιο εύκολα
3? πόσες βιοχημείες κάνετε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
3? πόσες βιοχημείες κάνετε?:P
ναι
βιοχημεία 1 κάνουμε σάκχαρα, αμινοξέα, ένζυμα , λιπίδια , νουκλεικά οξέα και κάτι αλλα
βιοχημεία 2 κάνουνε (γιατι εγω δε το διάβασα ούτε θα το διαβάσω) βιοχημικούς κύκλους (krebs, Ουρίας,...) και κάτι αλλα
Bιοχημεία 3 κάνουνε διαδικασίες αντιγραφης, μεταγραφής, μετάφρασης (ουσιαστικά το δεύτερο τόμο του stryel)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δίνω τη βιοχημεία 1 την Πέμπτη και τέλος! (τα "κάτι άλλα" είναι κάτι βλακείες οργανικής που ουσιαστικά δεν κάνουμε ποτέ και μερικά βασικά θέματα ανόργανης χημείας)

πώς βαθμολογούν; :worry: είναι επιεικείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
δίνω τη βιοχημεία 1 την Πέμπτη και τέλος! (τα "κάτι άλλα" είναι κάτι βλακείες οργανικής που ουσιαστικά δεν κάνουμε ποτέ και μερικά βασικά θέματα ανόργανης χημείας)

πώς βαθμολογούν; :worry: είναι επιεικείς;

H πιο δύσκολη βιοχημεία είναι η 2

στην 1 από οργανική τους αρέσει η ισομέρεια, κετοενονολοισομέρια
από ανοργανη δε ξέρω :) (ηλεκτροχημεία μου φαινεται τραβηγμένο να βάλουν)
λένε και για ένα θέμα που βάζει ο χοντρός από μια τράπεζα που επιλέγουν οι ιδιοι οι φοιτητές. :/

Βιοχημεία τους αρέσουν τα ένζυμα (κάτι διαγραμματα και έναν τύπο), το ρόλο του atp , αμινοξέα (γενικες ερωτήσεις ) π.χ. αναφέρετε τα ήδη αμινοξέων και από ένα παράδειγμα στο καθένα.

γενικά οι βιοχημειες ειναι δυσκολο μάθημα και με αυτστηρή βαθμολογία αλλά νομίζω εύκολα περνιέται με διάβασμα φυσικά (από το εξάμηνο πάντως ειναι το πιο δύσκολο μάθημα) και πολλοι την χρωστούν στο πτυχίο :( πάντως μην περιμένεις βαθμούς :( ειναι τρελοι οι βιοχημικοι και κακοι και γενικά όλοι οι καθηγητές στην ιατρική Πάτρας έχει πολλους κακούς και δε βάζουν πάνω από 7 εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
H πιο δύσκολη βιοχημεία είναι η 2

στην 1 από οργανική τους αρέσει η ισομέρεια, κετοενονολοισομέρια
από ανοργανη δε ξέρω :) (ηλεκτροχημεία μου φαινεται τραβηγμένο να βάλουν)

Βιοχημεία τους αρέσουν τα ένζυμα (κάτι διαγραμματα και έναν τύπο), το ρόλο του atp , αμινοξέα (γενικες ερωτήσεις ) π.χ. αναφέρετε τα ήδη αμινοξέων και από ένα παράδειγμα στο καθένα.

γενικά οι βιοχημειες ειναι δυσκολο μάθημα και με αυτστηρή βαθμολογία αλλά νομίζω εύκολα περνιέτε η 1

ευχαριστώ!! Έχω διαβάσει πάρα πολύ τα ένζυμα από όταν τα κάναμε στο αμφιθέατρο :D .
Περιμένω να πέσει ερώτηση με το ATP.
Αααα ναι δίκιο έχεις για τα αμινοξέα, θυμάμαι μας είχε πει ο ένας καθηγητής πως "καλό είναι" να ξέρουμε ένα αμινοξύ από κάθε είδος! Μπράβο, το είχα ξεχάσει :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Mήπως ξέρει κανείς και τι θέματα "αγαπάνε" στην Σύγχρονη Φυσική; Η ύλη μου είναι η Σχετικότητα και η Κβαντομηχανική και όπως καταλαβαίνετε o κλαυσίγελος έχει ήδη αρχίσει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Μετά τη σημερινή «τεράστια επιτυχία», μετρώ ακόμη ένα ως το τέλος της εξεταστικής... Και τι ένα;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Διαβαζοντας Ιστορια του Δικαιου απλα αναρωτιομουν για πολλα πραγματα... κυριως ειχαν να κανουν με το σαδισμο του συγγραφεα που εχει χωρεσει 10 ημερομηνιες σε 2 σειρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αμα περάω Μικροβιολογία, Βιοχημεία κερνάω...ο Σουπερχιουμαν βασικά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
1 μάθημα ακόμα... Που διάθεση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Από το βιβλίο μόνο 2-3 μαθήματα διάβασα,και πάλι εξ αυτών μεμονωμένες σελίδες. Όλα τα υπόλοιπα από σημειώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ερχεται μια βδομαδα με 4 μαθηματα -.-

βιοτεχνολογια φυτων την δευτερα

βιοχημεια της ασκησης την τεταρτη

Γενετικη + Διδακτικη την παρασκευη

τουλαχιστον τελειωνουμε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ερχεται μια βδομαδα με 4 μαθηματα -.-

βιοτεχνολογια φυτων την δευτερα

βιοχημεια της ασκησης την τεταρτη

Γενετικη + Διδακτικη την παρασκευη

τουλαχιστον τελειωνουμε :clapup:
έχεις τίποτα από γενετική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
έχεις τίποτα από γενετική?

περα απο τα σπασμενα μου νευρα?? -.-


εχω ενα φροντηστηριο που μας ειχε κανει τοτε με ασκησεις αλλα δεν ξερω αν το εχει κανει και σε σας.


κατα τα αλλα ειναι στανταρακια τα θεματα π βαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
περα απο τα σπασμενα μου νευρα?? -.-


εχω ενα φροντηστηριο που μας ειχε κανει τοτε με ασκησεις αλλα δεν ξερω αν το εχει κανει και σε σας.


κατα τα αλλα ειναι στανταρακια τα θεματα π βαζει
ε ασκήσεις!! αύριο λέω να ξεκινήσω, αλλά δεν έχω τίποτα..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Το χειρότερο είναι όταν νομίζεις οτι έχεις περάσει το μάθημα και μάλιστα με βαθμό,ενώ στην πραγματικότητα έχεις κοπεί.:eek:
γκρρρ:wall:

Πέρσυ σε ένα μάθημα νόμιζα ότι πήρα 7 και τελικά πήρα 1 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ε ασκήσεις!! αύριο λέω να ξεκινήσω, αλλά δεν έχω τίποτα..:/:

θα σ δωσω τις ασκησουλες αυτες (απαντησεις δεν εχω :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top