Εξεταστική

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
12 ωρα στη βιβλιοθηκη και τα μυαλα μας πολτος :clapup: Παμε δυναμικα για βιολογια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Dias 8 μαθηματα δεν είναι πολλά.
Δώσε 16 υποχρεωτικά μέσα σε 15 μέρες και μετά ελα να τα πούμε.
p.s. Εργασίες και παρακολούθηση έχουν κι εδώ σχολές.
Κρίνω από τη δική μου σχολή που έχω να δώσω στην εξεταστική όλα κι όλα 5 μαθήματα, που η παρακολούθηση δεν είναι υποχρεωτική και που 1-2 εργασίες που μου ζητήθηκαν ως τώρα ήταν 10 σελίδες της πλάκας η κάθε μία. Συγκρίνω με τις εργασίες του συγγενή μου στο Εδιμβούργο που ήταν υποχρεωτικές 2-3 σε κάθε μάθημα, δηλαδή 2-3 κάθε βδομάδα και μεγέθους 80-100 σελίδων. Μάλιστα, έπρεπε να είναι εντελώς πρωτότυπες και όχι συρραφή copy-paste καθώς περνούσαν από ειδικό πρόγραμμα και αν είχαν αντιγραφές κόβονταν. Να αναφέρω ότι στις παραδόσεις έπαιρναν απουσίες όπως στο λύκειο? Να πω ότι έδιναν πολύ τακτικά προόδους σε όλα τα μαθήματα? Ότι τα εργαστήρια είχαν και αυτά τις δικές τους εξετάσεις? Ότι αν δεν περάσει κάποιος ένα μάθημα δεν υπάρχει άλλη ευκαιρία? Τέλος πάντων, καλή μας επιτυχία.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Νομίζω ότι γκρινιάζουμε και αγχωνόμαστε για την εξεταστική μας, επειδή θέλουμε όλο τον καιρό πριν να είμαστε αραχτοί και να διαβάζουμε μόνο τις μέρες που δίνουμε μαθήματα.

Απλώς είπες αυτό που είναι εκτός πραγματικότητας για μερικούς. Δεν λειτουργούν όλοι έτσι. Και εδώ παίρνουμε παρουσίες όπως στο λύκειο, υπάρχει καθηγητής που δεν αφήνει είσοδο στην αίθουσα μετά τη δική του, εργαζόμαστε 8 και 10 ώρες εβδομαδιαίως για τις εργασίες μας οι οποίες ελέγχονται για λογοκλοπή και άλλα τέτοια όμορφα. Θυμάμαι έναν που είχε επιστρέψει τις εργασίες σε μερικούς επειδή είχαν λάθος γραμμένα references και δεν μπορούσε να τα ελέγξει.

Στο ότι δεν είναι αυτός ο κανόνας μάλλον θα συμφωνήσω, αλλά μην είμαστε ισοπεδωτικοί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Δεν υπερβάλλετε λίγο???Σημασία δεν έχει άλλωστε ο αριθμός των μαθημάτων.Μπορεί να έχεις 5 όπως λες εσύ Δια(Νίκο) αλλά να έχουν ύλη 10 τόμους.Στο εξωτερικό μπορεί την ύλη να την σπάνε σε περισσότερα μαθήματα.Και επίσης σημασία δεν έχει τόσο να τα περνάς, όσο να τα κατανοείς και εκεί θα φανεί στο μέλλον ποιος γνωρίζει το αντικείμενο του και ποιος όχι........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κρίνω από τη δική μου σχολή που έχω να δώσω στην εξεταστική όλα κι όλα 5 μαθήματα, που η παρακολούθηση δεν είναι υποχρεωτική και που 1-2 εργασίες που μου ζητήθηκαν ως τώρα ήταν 10 σελίδες της πλάκας η κάθε μία. Συγκρίνω με τις εργασίες του συγγενή μου στο Εδιμβούργο που ήταν υποχρεωτικές 2-3 σε κάθε μάθημα, δηλαδή 2-3 κάθε βδομάδα και μεγέθους 80-100 σελίδων. Μάλιστα, έπρεπε να είναι εντελώς πρωτότυπες και όχι συρραφή copy-paste καθώς περνούσαν από ειδικό πρόγραμμα και αν είχαν αντιγραφές κόβονταν. Να αναφέρω ότι στις παραδόσεις έπαιρναν απουσίες όπως στο λύκειο? Να πω ότι έδιναν πολύ τακτικά προόδους σε όλα τα μαθήματα? Ότι τα εργαστήρια είχαν και αυτά τις δικές τους εξετάσεις? Ότι αν δεν περάσει κάποιος ένα μάθημα δεν υπάρχει άλλη ευκαιρία? Τέλος πάντων, καλή μας επιτυχία.

Ε κι εγώ είχα όλο το εξάμηνο επί 3 μέρες από 8 ώρες μάθημα (συχνά σερί) και τις υπόλοιπες από 4. Επίσης υπάρχουν καθηγητές που ζητάνε σε κάθε μάθημα ατομική εργασία ενώ άλλοι παίρνουν άτυπα παρουσίες, επειδή απλά ξέρουν ποιος είσαι. Τα περί plagiarism δεν ξέρω καν γιατί τα αναφέρεις, είναι αυτονόητα. Επίσης κάθε εξάμηνο έχουμε minimum 13-15 μαθηματα και στην εξεταστική δίνουμε κάθε μέρα, πολλές φορές 2 μέσα σε μια ημέρα.

Εντάξει; Μπορώ να γκρινιαξω τώρα με την ησυχία μου επειδή δεν προλαβαίνω να διαβάσω όσο και όπως θα ήθελα μέσα στην εξεταστική, της οποίας το πρόγραμμα δεν έχει ΚΑΝ ανακοινωθεί;

Μη κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bamias123

Νεοφερμένος

Ο bamias123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
φανταζομαι η εξεταστικη θα ειναι πολυ ωραια περιοδος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
12 ωρα στη βιβλιοθηκη και τα μυαλα μας πολτος :clapup: Παμε δυναμικα για βιολογια!

A είσαι χαζό άκου εκεί 12ωρα βιολογία :P

Στη φυσιολογία θα φτιάξεις μέρα με 30 ώρες που είναι η βιολογία x 3πλάσια ύλη x 5πλασια δυσκολία x 10πλάσιες λεπτομέρειες x 20πλάσια δυσκολία στις εξετάσεις;

:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
A είσαι χαζό άκου εκεί 12ωρα βιολογία :P

Στη φυσιολογία θα φτιάξεις μέρα με 30 ώρες που είναι η βιολογία x 3πλάσια ύλη x 5πλασια δυσκολία x 10πλάσιες λεπτομέρειες x 20πλάσια δυσκολία στις εξετάσεις;

:P:P
:O δηλαδη Φυσιολογια=3000Βιολογια?? 1 χρονο θελω αμα παει ετσι τι μερα με 30 ωρες μου λες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
:O δηλαδη Φυσιολογια=3000Βιολογια?? 1 χρονο θελω αμα παει ετσι τι μερα με 30 ωρες μου λες :P


το συνειδητοποιείς ότι είσαι σε μια σχολή που πρέπει να μάθεις τι συμβαίνει και πώς ακριβώς συμβαίνει στον ανθρώπινο οργανισμό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μη το φοβίζεις βρε το παίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Ε προφανως και το χω καταλαβει αλλιως δεν θα χε νοημα να καθομαι κ να λιωνω στο διαβασμα... Απλα χαβαλε κανω οσο για τη φυσιολογια oι αντιστοιχες προφανως ωρες θα αφιερωθουν και εκει αλλωστε δεν εχει περισσοτερες η μερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
12 ωρα στη βιβλιοθηκη και τα μυαλα μας πολτος !
Tα ίδια κάνει και ο ξάδερφός μου!! Εγώ μου λέτε γιατί κάθομαι ακόμα και χαζολογώ στο ischool αντί να πάρω παράδειγμα από το φωτεινό αστέρι της σχολής(τον ξάδερφο) που μόνιμη κατοικία του είναι πλέον η βιβλιοθήκη; Εκεί πας εδώ πας, άμα ψάχνεις τον ξάδερφό μου, στη βιβλιοθήκη να ξες είναι σίγουρα...Αφού κ εγώ μια μέρα που τον έψαχνα λέω στάνταρ στη βιβλιοθήκη θα είναι και τον πέτυχα να βγάζει φωτοτυπίες!!! Καμένος...αλλά εγώ θα καώ μου φαίνεται στην εξεταστική:D:P:mad::mad::mad:

4 μαθηματα δινω...το πρωτο 24/1 και το τελευταιο 12/2...δινω 3 ουσιστικα γτ το 1 λεω να μην παω καν να τ δωσω

Κάνεις πλάκα;; Εμείς γιατί δίνουμε 5; Ουσιαστικά 7 μαζί με εργαστήρια...:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Μη το φοβίζεις βρε το παίδι!

συναδέλφισα θα σου πω μόνο δύο λέξεις...

δράσεις ορμονών

σε κάλυψα;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με κάλυψες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Με κάλυψες :P

Έτσι. Καταλαβαινόμαστε. :P
Ετοιμάζω κάρτες με μια ορμόνη στη μια άκρη και τη δράση της στην άλλη για να τις παίρνω μαζί μου παντού και πάντα.:P

Εμείς είμαστε παιδιά ενός κατώτερου θεού!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Στη φυσιολογία θα φτιάξεις μέρα με 30 ώρες που είναι η βιολογία x 3πλάσια ύλη x 5πλασια δυσκολία x 10πλάσιες λεπτομέρειες x 20πλάσια δυσκολία στις εξετάσεις;

:P:P

Lol man, σε πόσα εξάμηνα κάνετε φυσιολογία και τρώτε τέτοιο αγγούρι??:worry:
Δεν έχω ζοριστεί τόσο πολύ όσο ζορίστηκα με τα αγγεία-νεύρα που έδινα σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Tα ίδια κάνει και ο ξάδερφός μου!! Εγώ μου λέτε γιατί κάθομαι ακόμα και χαζολογώ στο ischool αντί να πάρω παράδειγμα από το φωτεινό αστέρι της σχολής(τον ξάδερφο) που μόνιμη κατοικία του είναι πλέον η βιβλιοθήκη; Εκεί πας εδώ πας, άμα ψάχνεις τον ξάδερφό μου, στη βιβλιοθήκη να ξες είναι σίγουρα...Αφού κ εγώ μια μέρα που τον έψαχνα λέω στάνταρ στη βιβλιοθήκη θα είναι και τον πέτυχα να βγάζει φωτοτυπίες!!! Καμένος...αλλά εγώ θα καώ μου φαίνεται στην εξεταστική:D:P:mad::mad::mad:
Μέσα στην καρδιά σου πρέπει να τον έχεις τον ξάδερφο.

Εμπορικό...........και ο θεός βοηθός.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Μέσα στην καρδιά σου πρέπει να τον έχεις τον ξάδερφο.

Εμπορικό...........και ο θεός βοηθός.:D

Για το πρώτο ναι:P δεν φαίνεται; :whistle::whistle::whistle:
Για το δεύτερο που κολλάει το εμπορικό και ο θεός βοηθός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Για το δεύτερο που κολλάει το εμπορικό και ο θεός βοηθός;

Δίνουμε Εμπορικό Δίκαιο μεθαύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Αφου κλαιγεστε ολοι, ας πω κι εγω τον πονο μου.

Εχω να διαβασω για την ιστορια των παιδαγωγικων συστηματων και των παιδαγωγικων μεταρρυθμισεων απο το 1821 μεχρι και τον Αρσενη.
Φυσικα η υλη ειναι τεραστια, οι λεπτομερειες φτανουν και περισσευουν και ειναι αδυνατο ενας φυσιολογικος ανθρωπος να συγκρατησει ολες αυτες τις ημερομηνιες, τα ονοματα και τους νομους.

Δεν παραπονιεμαι ομως, οσο σκεφτομαι πως ειναι η προτελευταια μου εξεταστικη, το βουλωνω και συνεχιζω:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top