Εξεταστική

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Είπα να επαναφέρω το θέμα,μια και οι περισσότεροι (?) ετοιμαζόμαστε πυρετωδως(:P) για την εξεταστικη...

Πώς πάει το δίαβασμα παιδία?Πώς οργανώνετε τον χρόνο σας λίγες ημέρες πρίν την εξεταστική και κατά τη διάρκεια της?

Βάζετε στόχους?Να περάσετε συγκεκριμένο αριθμό μαθημάτων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Μόνο ένα κ@λ@φαρδο άτομο που του έχουν κάτσει τα πάντα σε αυτή τη $%^%εξεταστική θα μπορούσε να ξεθάψει τέτοιο thread.Oι υπόλοιποι θνητοί απαξιούμε:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεύτερη φορά έβαλα στόχο να περάσω συγκεκριμένο αριθμό μαθημάτων αλλά αναγκάστηκα τελικά να αναθεωρήσω τον αριθμό για διάφορους λόγους.
Κρίμα, γιατί είναι από τις λίγες τελευταίες διπλές εξεταστικές που θα'χω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mc08071

Νεοφερμένος

Ο 22160717181518 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
ξυνομαι ακομα...
θελω να περασω 4 απο τα παλουκια αυτου του 6μηνου αλλα... καμια ορεξη ακομα...
ευτυχως που μου ανοιξε και μενα το σεπτεμβρη και δε χρωστω πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αύριο ξεκινώ επισήμως το διάβασμα για την εξεταστική και δεν έχω καμία διάθεση(μετά απο 15 μέρες διακοπών δυσκολεύομαι να προσαρμοστώ στους απαιτητικούς ρυθμούς):(
Όσον αφορά τους στόχους θέλω να περάσω τα περισσότερα και να ''στείλω''μόνο ένα μάθημα απο αυτό το εξάμηνο για Σεπτέμβρη...Μακάρι να τα καταφέρω......

Καλή επιτυχία και καλό κουράγιο σε όλους!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Θέλω να περάσω και τα έξι μαθήματα που θα δώσω με βαθμό πάνω από 7.
Ειδικά δε αν δε γράψω 8-9 σε τρία συγκεκριμένα μαθήματα εκ των οποίων τα δύο έχουν πολύ μεγάλη σημασία για το μεταπτυχιακό και στα οποία έχω σκιστεί, από μέσα Φεβρουαρίου θα σας γράφω από την Α' Ψυχιατρική κλινική του Αιγηνίτειου νοσοκομείου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Θέλω να περάσω και τα έξι μαθήματα που θα δώσω με βαθμό πάνω από 7.
Ειδικά δε αν δε γράψω 8-9 σε τρία συγκεκριμένα μαθήματα εκ των οποίων τα δύο έχουν πολύ μεγάλη σημασία για το μεταπτυχιακό και στα οποία έχω σκιστεί, από μέσα Φεβρουαρίου θα σας γράφω από την Α' Ψυχιατρική κλινική του Αιγηνίτειου νοσοκομείου...:P

στείλε και τον αντι-exc να γράψει...
να μην γράψεις μόνο εσύ και κουραστείς :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Βάζετε στόχους?Να περάσετε συγκεκριμένο αριθμό μαθημάτων?
Ε, δύο μαθήματα λέω εγώ....... γιατί τόσα μου έχουν μείνει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Στόχος μου είναι να περάσω 4 μαθήματα στην πρώτη εξεταστική και 1-2 να αφήσω για τη δεύτερη.

Πάντα έτσι κάνω,μοιράζω τα μαθήματα (συνήθως στοχεύω να περάσω 2 απαιτητικά και 2 μέτριας δυσκολίας στην πρώτη και τα υπόλοιπα στη δεύτερη).

Άν δεν τα καταφέρω δεν εκενυρίζομαι,βλέπω τι θέματα βάζουν περίπου και με περισσότερο διάβασμα γράφω πάρα πολύ καλό βαθμό στη δεύτερη εξεταστική.

Δεδομένου οτι είναι η τελευταία φορά που έχουμε διπλή εξεταστική στο χειμερινό εξάμηνο,προσπαθώ όσο το δυνατότερο να επωφεληθώ και έτσι θέλω να τα περάσω όλα.


Μόνο ένα κ@λ@φαρδο άτομο που του έχουν κάτσει τα πάντα σε αυτή τη $%^%εξεταστική θα μπορούσε να ξεθάψει τέτοιο thread.Oι υπόλοιποι θνητοί απαξιούμε:pfff:

Σε όλες τις εξεταστικές:P


Γίωργο καλό πτυχίο και καλή σταδιοδρομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στόχος είναι 6/6. Κανονικά έπρεπε να δώσω 7 αλλά θα τα φτύσω και είναι και δύσκολο άρα πάει για Σεπτέμβρη.
Άντε, καλή μας επιτυχία! :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
στόχος είναι 4+/7...
γενική φυσική 1..λογικά το έχω , παρόλο που είναι δύσκολο μάθημα , το διαβάζω....
ανάλυση 1...και αυτό λογικά το έχω και παίζει να βγάλω και βαθμό
εργαστήριο πληροφορικής : το έχω στάνταρ....
αναλυτική γεωμετρία :50-50 ...θα διαβάσω τις 5 τελευταίες μέρες και ότι κάτσει....
ιστορία της φυσικής :δε θα πάω καν να το δώσω....:P
γενική χημεία:μάλλον το έχω...πιστεύω με ένα διάβασμα τις τελευταίες μέρες θα το περάσω...
αγγλικά:θα διαβάσω τις 3 τελευταίες μέρες και ότι κάτσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
4/5 ή 5/5
fiction ελπίζω πώς θα το περάσω, έχοντας ήδη κομμάτι του τελικού βαθμού.
drama ελπίζω πώς θα το περάσω , έχοντας πάλι (μικρότερο απο το fiction, βέβαια) κομμάτι του τελικού βαθμού.
γλωσσική κατάρτιση ελπίζω πώς θα το περάσω,αν και μες στο μυαλό μου είναι ασαφές τι θα μας ζητηθεί O.o
γλωσσολογία 50-50...έχω χάσει πολλές παραδόσεις αλλά ελπίζω πώς με πολύ διάβασμα θα καταφέρω να καλύψω τα κενά
ιταλικά, ε, μία ώρα εξέταση είναι, τι μπορεί να βάλει; ελπίζω να μη στραβώσει το πράγμα :P

συμπέρασμα: η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, όσο ζω ελπίζω, κλπ
xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Θελω να βγαλω θεωρια Πληροφορικη μεχρι αυριο και μετα να την ξαναδιαβασω 1 βδομαδα πριν την εξεταστικη...
Τις ασκησεις εργαστηριου τις ειχα κανει ολες οποτε μια απλη επαναληψη χρειαζοντε

Τα υπολοιπα απο δευτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
4/5 ή 5/5
fiction ελπίζω πώς θα το περάσω, έχοντας ήδη κομμάτι του τελικού βαθμού.
drama ελπίζω πώς θα το περάσω , έχοντας πάλι (μικρότερο απο το fiction, βέβαια) κομμάτι του τελικού βαθμού.
γλωσσική κατάρτιση ελπίζω πώς θα το περάσω,αν και μες στο μυαλό μου είναι ασαφές τι θα μας ζητηθεί O.o
γλωσσολογία 50-50...έχω χάσει πολλές παραδόσεις αλλά ελπίζω πώς με πολύ διάβασμα θα καταφέρω να καλύψω τα κενά
ιταλικά, ε, μία ώρα εξέταση είναι, τι μπορεί να βάλει; ελπίζω να μη στραβώσει το πράγμα :P

συμπέρασμα: η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, όσο ζω ελπίζω, κλπ
xD
Τι ωραία μαθήματα είναι τούτα που 'χετε στις θεωρητικές σχολές. =Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Τι ωραία μαθήματα είναι τούτα που 'χετε στις θεωρητικές σχολές. =Ρ
*αγγλική φιλολογία συγκεκριμένα xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Παιδάκια πώς συγκεντρώνεστε;
Ποιες ώρες προτιμάτε να διαβάζετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Στόχος είναι 17/17:redface: και ο Θεός βοηθός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Παιδάκια πώς συγκεντρώνεστε;
Ποιες ώρες προτιμάτε να διαβάζετε;

Σταθερά πρωινές και μεσημεριανές ώρες. Όταν τα πράγματα είναι πολύ πιεσμένα 8-8. Μετά τις 8 δεν μπορώ με τίποτα...
Όσο για τη συγκέντρωση, πολλές φορές τη βγάζω στη Λέσχη.Το σπίτι έχει φασαρία ενώ στη Λέσχη το κλίμα σε εμπνέει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Λοιπόν, έχουμε 4/5 αυτού του εξαμήνου + 1 από προηγούμενο έτος + 1 επιλεγόμενο = συνολικά 6 μαθήματα (Αναισθησιολογία, Ορθοπαιδική, Ουρολογία, Φαρμακολογία ΙΙ, Μικροβιολογία Ι και Ανάνηψη-Θεραπευτική του Πόνου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top