Εξεταστική και διάβασμα

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
ποια σχολη εισαι?οι βαθμοι αυτοι να τους επαιρνες σε σχολη τυπου μαθηματικο να σε παραδεχτω.τι πολιτικη οικονομια και μαθηματικα 1 μου λες.προφανως ειναι αρκετα ευκολο να παρει βαθμο καποιος που διαβαζει

Οικονομικα στο παντειο είμαι.Ειπα εγώ ότι η δυσκολία είναι η ίδια με την ΑΣΟΕΕ η κάποια πολυτεχνική σχολή και δεν το θυμάμαι;;;Ίσα ίσα εγώ ειπα πάνω ότι δεν είναι το τμήμα μου τόσο δύσκολο όσο ένα τμήμα της ΑΣΟΕΕ.
Τώρα όμως το αρκετά εύκολο άστο να το ξέρω εγώ που σπουδάζω στο τμήμα.Σε όλα τα μαθήματα είχαμε πολύ μεγάλη ύλη (όπως στα περισσότερα πανεπιστήμια),επίσης δεν ήξερα ότι παραδεχόμαστε μεγάλους βαθμούς μόνο σε όσους σπουδάζουν μαθηματικό η Πολυτεχνείο γενικά.Πηγαινε πρώτα εσυ φίλε σε ένα οικονομικό τμήμα είτε αυτό είναι ΑΣΟΕΕ είτε αυτό είναι ΠΑΠΕΙ είτε Εκπα κτλ και δες τα μαθήματα πρώτα και μετά κρίνε.Ολα τα τμήματα έχουν την δυσκολία τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αρχικά γιατι στο εαρινό γράφει 2019 ενώ το εαρινό έγινε το 2020
Δεύτερον σε ποια σχολή βγαίνουν ετςι οι βαθμοί;
Είναι το έτος που μπήκα στο τμήμα για αυτό γράφει 2019.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@Volkswagen Fan να ξεκαθαρίσω ότι προσωπικά σε πιστευα, πριν δω και τη συγκεκριμένη φωτο😅
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Δεν υπάρχει θέμα 😂😂😂😂
Εντάξει όμως δεν είμαι και στο μαθηματικό όπως είπε ένας φίλος από πάνω άρα δεν έχουν αξία αυτοί οι βαθμοί 😂😂

Καλα εδω σήμερα εγω διάβασα μεσα στο φορουμ οτι ο καθένας μπορεί να διδαξει ιστορία και λατινικά σε σχολείο χωρίς να έχει βγάλει καμια σχολή.

Μη δινεις σημασία.
Πάντα ο καθενας θα θεωρεί τη σχολή του καλύτερη και πιο δύσκολη και θα προσπαθεί να υποτιμήσει οτιδήποτε .

Χωρις να σημαίνει οτι δεν υπάρχουν πιο δύσκολες σχολές απο αλλες , το 9.3 δεν βγαίνει πουθενα εύκολα !
Τουλάχιστον σίγουρα στη σχολή σου.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Καλα εδω σήμερα εγω διάβασα εδω μεσα οτι ο καθένας μπορεί να διδαξει ιστορία και λατινικά σε σχολείο χωρίς να έχει βγάλει καμια σχολή.

Μη δινεις σημασία.
Πάντα ο καθενας θα θεωρεί τη σχολή του καλύτερη και πιο δύσκολη και θα προσπαθεί να υποτιμήσει οτιδήποτε .

Χωρις να σημαίνει οτι δεν υπάρχουν πιο δύσκολες σχολές απο αλλες , το 9.3 δεν βγαίνει πουθενα εύκολα !
Τουλάχιστον σίγουρα στη σχολή σου.
Ευχαριστώ παρά πολύ για τα καλά σου λόγια!!!Ευχομαι καλή επιτυχία και σε εσένα!!
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
O Φώτης γενικά ειναι προσεκτικός και φαίνεται διαβαστερός. Και εγώ τον πίστευα πριν ανεβάσει τη φώτο. Αλλά και να μην την ανέβαζες φώτη, οι βαθμοί πλεον δεν παιζουν πουθενα ρολο. Για το γοητρο ειναι. Παρόλα αυτά πολλά συγχαρητήρια!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
O Φώτης γενικά ειναι προσεκτικός και φαίνεται διαβαστερός. Και εγώ τον πίστευα πριν ανεβάσει τη φώτο. Αλλά και να μην την ανέβαζες φώτη, οι βαθμοί πλεον δεν παιζουν πουθενα ρολο. Για το γοητρο ειναι. Παρόλα αυτά πολλά συγχαρητήρια!!

Ευχαριστω παρά πολύ φίλε!!!!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
μου θυμιζει εναν χρηστο που διαβαζα προσφατα στο τοπικ για εξεταστικη που ελεγε οτι επαιρνε 9 και 10 σε ολα.δεν ειπα οτι ειναι γελοιο να βγαλεις αλλα οχι και ακατορθωτο.κακα τα ψεματα αλλο να δινεις πραγματικη αναλυση,διακριτα μαθηματικα,γραμμικη αλγεβρα και αλλο να δινεις πολιτικη οικονομια που ναι καθαρα θεμα διαβασματος και αποστηθισης.στα μαθηματικα 1 απο περιεργεια τι θεματα σας ειχανε βαλει??ετσι για να δω περιπου το επιπεδο.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Δεν υπάρχει θέμα 😂😂😂😂
Εντάξει όμως δεν είμαι και στο μαθηματικό όπως είπε ένας φίλος από πάνω άρα δεν έχουν αξία αυτοί οι βαθμοί 😂😂
Ναι ειδικά στα μαθηματικά που οι βάσεις είναι και στα επουράνια πχ μαθηματικό Σάμου 6.000;;;;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Ναι ειδικά στα μαθηματικά που οι βάσεις είναι και στα επουράνια πχ μαθηματικό Σάμου 6.000;;;;
το οτι οι βασεις ειναι χαμηλα λογω της απεχθειας του μεσου καλομαθημενου ελληναρα στα μαθηματικα δεν σημαινει τιποτα περι δυσκολιας της σχολης.στα μαθηματικα αθηνας,πατρας,ιωαννινων το επιπεδο ειναι αρκετα υψηλο απο οτι γνωριζω
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ναι ειδικά στα μαθηματικά που οι βάσεις είναι και στα επουράνια πχ μαθηματικό Σάμου 6.000;;;;
Ε μα δε
το οτι οι βασεις ειναι χαμηλα λογω της απεχθειας του μεσου καλομαθημενου ελληναρα στα μαθηματικα δεν σημαινει τιποτα περι δυσκολιας της σχολης.στα μαθηματικα αθηνας,πατρας,ιωαννινων το επιπεδο ειναι αρκετα υψηλο απο οτι γνωριζω
Απορία, με εξαίρεση τις υψηλόβαθμες του 3ου, ιατρικές κλπ και τις νομικές άντε και ψυχολογίες του 1ου, τελικά ο ... Έλληνας που έχει έφεση πια, θλιβερό σε λίγες μέρες θα βγουν οι βάσεις και πλέον των μισών θα περάσουν σε ένα σωρό σχολές με κάτω από 10 ...
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
@Volkswagen Fan μπράβο για την ακαδημαϊκή σου επίδοση :) Ελπίζω να συνεχίσεις έτσι και ακόμα καλύτερα. Το να προσπαθεί κάποιος να μειώσει την αξία του βαθμού που έχεις είναι ανούσιο και αδύνατο. Μιλάνε από μόνοι τους οι αριθμοί τις περισσότερες φορές.

Οι ακαδημαϊκή επίδοση, εννοείται πως μετράει και έχει ρόλο σημαντικό, ειδικά στην συνέχεια των σπουδών σου ή στην μετέπειτα, κυρίως αρχική, επαγγελματική σου σταδιοδρομία. Να αναφέρουμε απλώς, ότι μοριοδοτείται το Άριστα, το Λίαν Καλώς κλπ. Δίνονται υποτροφίες για σπουδές ή ακόμα και χρηματικά ποσά για προσωπική χρήση, βάσει ακαδημαϊκής επίδοσης, γίνεσαι δεκτός σε πολύ ανταγωνιστικά προγράμματα βάσει βαθμολογίας, και σίγουρα βοηθάνε οι βαθμοί.
Σε περίπτωση που έχεις γραφείο οικογενειακό και το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να πάρεις το πτυχίο, ε εκεί δεν μετράει ο βαθμός.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
μου θυμιζει εναν χρηστο που διαβαζα προσφατα στο τοπικ για εξεταστικη που ελεγε οτι επαιρνε 9 και 10 σε ολα.δεν ειπα οτι ειναι γελοιο να βγαλεις αλλα οχι και ακατορθωτο.κακα τα ψεματα αλλο να δινεις πραγματικη αναλυση,διακριτα μαθηματικα,γραμμικη αλγεβρα και αλλο να δινεις πολιτικη οικονομια που ναι καθαρα θεμα διαβασματος και αποστηθισης.στα μαθηματικα 1 απο περιεργεια τι θεματα σας ειχανε βαλει??ετσι για να δω περιπου το επιπεδο.

Με την λογική αυτή φίλε και το μαθηματικό είναι γελοίο μπροστά στην ιατρική άρα δεν έχουν νόημα οι βαθμοί καθόλου.

Στο πρώτο έτος μαθηματικά 1,2 είχα τα εξής·
Σύστηματα,οριζουσες,παραγωγούς,διανυςματα,μερικοί παραγωγοί,εξισώσεις διαφόρων και διαφορικες εξισώσεις,ορισμένα ολοκληρώματα,αόριστα ολοκληρώματα,γενικευμένα ολοκληρώματα,κανόνας τραπεζιού,θεωρήματα Taylor και Maclurin,οριζουσες και τετραγωνικους πίνακες.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
@Volkswagen Fan μπράβο για την ακαδημαϊκή σου επίδοση :) Ελπίζω να συνεχίσεις έτσι και ακόμα καλύτερα. Το να προσπαθεί κάποιος να μειώσει την αξία του βαθμού που έχεις είναι ανούσιο και αδύνατο. Μιλάνε από μόνοι τους οι αριθμοί τις περισσότερες φορές.

Οι ακαδημαϊκή επίδοση, εννοείται πως μετράει και έχει ρόλο σημαντικό, ειδικά στην συνέχεια των σπουδών σου ή στην μετέπειτα, κυρίως αρχική, επαγγελματική σου σταδιοδρομία. Να αναφέρουμε απλώς, ότι μοριοδοτείται το Άριστα, το Λίαν Καλώς κλπ. Δίνονται υποτροφίες για σπουδές ή ακόμα και χρηματικά ποσά για προσωπική χρήση, βάσει ακαδημαϊκής επίδοσης, γίνεσαι δεκτός σε πολύ ανταγωνιστικά προγράμματα βάσει βαθμολογίας, και σίγουρα βοηθάνε οι βαθμοί.
Σε περίπτωση που έχεις γραφείο οικογενειακό και το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να πάρεις το πτυχίο, ε εκεί δεν μετράει ο βαθμός.
στην ιατρικη φιλε ο βαθμος δεν μετραει οτι και να λες.κανεις δεν θα σε απορριψει να καμεις ειδικοτητα λογω βαθμου.σε σχολες τυπου μαθηματικο ναι μετραει ο βαθμος
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
@Volkswagen Fan μπράβο για την ακαδημαϊκή σου επίδοση :) Ελπίζω να συνεχίσεις έτσι και ακόμα καλύτερα. Το να προσπαθεί κάποιος να μειώσει την αξία του βαθμού που έχεις είναι ανούσιο και αδύνατο. Μιλάνε από μόνοι τους οι αριθμοί τις περισσότερες φορές.

Οι ακαδημαϊκή επίδοση, εννοείται πως μετράει και έχει ρόλο σημαντικό, ειδικά στην συνέχεια των σπουδών σου ή στην μετέπειτα, κυρίως αρχική, επαγγελματική σου σταδιοδρομία. Να αναφέρουμε απλώς, ότι μοριοδοτείται το Άριστα, το Λίαν Καλώς κλπ. Δίνονται υποτροφίες για σπουδές ή ακόμα και χρηματικά ποσά για προσωπική χρήση, βάσει ακαδημαϊκής επίδοσης, γίνεσαι δεκτός σε πολύ ανταγωνιστικά προγράμματα βάσει βαθμολογίας, και σίγουρα βοηθάνε οι βαθμοί.
Σε περίπτωση που έχεις γραφείο οικογενειακό και το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να πάρεις το πτυχίο, ε εκεί δεν μετράει ο βαθμός.
Ευχαριστώ παρά πολύ!!!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Με την λογική αυτή φίλε και το μαθηματικό είναι γελοίο μπροστά στην ιατρική άρα δεν έχουν νόημα οι βαθμοί καθόλου.

Στο πρώτο έτος μαθηματικά 1,2 είχα τα εξής·
Σύστηματα,οριζουσες,παραγωγούς,διανυςματα,μερικοί παραγωγοί,εξισώσεις διαφόρων και διαφορικες εξισώσεις,ορισμένα ολοκληρώματα,αόριστα ολοκληρώματα,γενικευμένα ολοκληρώματα,κανόνας τραπεζιού,θεωρήματα Taylor και Maclurin,οριζουσες και τετραγωνικους πίνακες.
αυτα που λες να ξερεις σε ενα τμημα μαθηματικου γινεται σε ενα το πολυ 2 μαθηματα.ο κανονας τραπεζιου ειναι αριθμητικη αναλυση.κανατε και octave/matlab??Το αναπτυγμα maclaurin,taylor οκ ενας τυπος ειναι ευκολακι.Γενικευμενα ολοκληρωματα κανατε και για συγκλιση?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
αυτα που λες να ξερεις σε ενα τμημα μαθηματικου γινεται σε ενα το πολυ 2 μαθηματα.ο κανονας τραπεζιου ειναι αριθμητικη αναλυση.κανατε και octave/matlab??Το αναπτυγμα maclaurin,taylor οκ ενας τυπος ειναι ευκολακι.Γενικευμενα ολοκληρωματα κανατε και για συγκλιση?
Ναι γενικευμένα ολοκληρώματα κάναμε κανονικά σύγκληση.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
οκ ειναι αρκετα πραγματα αλλα δεν γινοντουσαν φανταζομαι με την ιδια δυσκολια οπως σε ενα τμημα μαθηματικων.
Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω.ΠΧ διαφορικες και εξισώσεις διαφόρων κάναμε μέχρι 3ου βαθμού σίγουρα σε ένα μαθηματικό τμήμα κάνετε για ν βαθμού.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω.ΠΧ διαφορικες και εξισώσεις διαφόρων κάναμε μέχρι 3ου βαθμού σίγουρα σε ένα μαθηματικό τμήμα κάνετε για ν βαθμού.
διαφορικες εξισωσεις κανατε ricati,bernouli,euler και χαρακτηριστικο πολυωνυμο??ή κανατε μονο πληρεις και χωριζομενων μεταβλητων?
 
Top