Εξετάσεις MSU

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Προσωπικά δεν πιστευω πως ηταν ιδιαιτερως δυσκολα.εαν καποιος μοιρασε το χρονο του σωστα στο reading,αν στο listening βρισκόταν λίγο πιο μπροστα διαβάζοντας την επόμενη ερωτηση και αν στο grammar ηταν λιγο συγκεντρωμενος νομιζω εβγαιναν ευκολα.:no1: Εγω δυσκολευτηκα στο τριτο μερος του listening στο πρωτο κομματι.Οσο αναφορα τα θεματα της εκθεσης το πρωτο ηταν παλουκακι (δεν το πολυκαταλαβα),και επελεξα το δευτερο σχετικα με τα μαθηματα και τις δραστηριοτητες που φορτώνονται οι μαθητες εκτος σχολειου ,και πως θα πρεπει να διαχειριστουν κατα την αποψη μας, τον χρονο τους....Αυτο που φοβαμαι ομως πιο πολυ ειναι το speaking....:(

συμφωνώ μόνο που θεωρώ πως και το τρίτο κείμενο στα Readings ήταν πολύ δύσκολο.;)

Ελπίζω να το πέρασα αν και δεν είμαι και πολύ σίγουρος...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
συμφωνώ μόνο που θεωρώ πως και το τρίτο κείμενο στα Readings ήταν πολύ δύσκολο.;)

Ελπίζω να το πέρασα αν και δεν είμαι και πολύ σίγουρος...:'(


Ναι,δεν εχεις αδικο. Μπορω να πω οτι ηταν πιο δυσκολο απο τα αλλα 3 κειμενα.

Θελω να σε ρωτησω οι εξεταστες στα προφορικα μπορει να γραφουν και σχολια εκτος απο την βαθμολογια???γιατι παρατηρησα οτι εκεινη που ηταν απλος παρατηρητης σημειωνε στα χαρτια που εχει πριν ολοκληρωσω την απαντηση μου σε αντιθεση με την κυρια που εξεταζε,που βαθμολογουσε αφου ολοκλήρωνα την απαντηση μου.Συνεβη κατι τετοιο και σε σενα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ναι,δεν εχεις αδικο. Μπορω να πω οτι ηταν πιο δυσκολο απο τα αλλα 3 κειμενα.

Θελω να σε ρωτησω οι εξεταστες στα προφορικα μπορει να γραφουν και σχολια εκτος απο την βαθμολογια???γιατι παρατηρησα οτι εκεινη που ηταν απλος παρατηρητης σημειωνε στα χαρτια που εχει πριν ολοκληρωσω την απαντηση μου σε αντιθεση με την κυρια που εξεταζε,που βαθμολογουσε αφου ολοκλήρωνα την απαντηση μου.Συνεβη κατι τετοιο και σε σενα??

Βασικά,εμένα αυτή που με ρωτούσε είχε τα χαρτιά της φανερά κι έβλεπα και τι μου έβαζε...Η άλλη όταν μιλούσα με έγραφε :P κοιτούσε στο άλλο τραπέζι...Και όχι δεν έγραφε κάτι.Απλά κύκλωνε όταν τελείωνα την απάντησή μου.Εγώ πάντως στα προφορικά δεν τα πήγα και πολύ καλά και αγχώνομαι λίγο..:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Βασικά,εμένα αυτή που με ρωτούσε είχε τα χαρτιά της φανερά κι έβλεπα και τι μου έβαζε...Η άλλη όταν μιλούσα με έγραφε :P κοιτούσε στο άλλο τραπέζι...Και όχι δεν έγραφε κάτι.Απλά κύκλωνε όταν τελείωνα την απάντησή μου.Εγώ πάντως στα προφορικά δεν τα πήγα και πολύ καλά και αγχώνομαι λίγο..:'(


Και εγω δεν τα πηγα καλα νομιζω.αυτη που σημειωνε φανερα τι βαθμους σου εβαλε???αν δεν κανω λαθος η κλιμακα ειναι απο 0-4.εγω απο οτι καταλαβα οπως τα μουτζουρωνε πρεπει να ηταν στο 2.εσυ γιατι λες οτι δεν τα πηγες καλα???κολλησες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδιά μην αγχωνεστε!Τελειωσε οτι ηταν να γινει.Καλα αποτελεσματα τωρα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Παιδιά μην αγχωνεστε!Τελειωσε οτι ηταν να γινει.Καλα αποτελεσματα τωρα!:no1:


Καλά σιγουρά.Οτι έγινε έγινε.Δεν παυει ομως να υπαρχει παλι το αγχος...Φαντασου να περασουμε τα υπολοιπα και να κοπουμε στα προφορικά...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα προφορικα συμψηφιζωνται ετσι και αλλιως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Πως συμψιφιζονται βρε teol????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν παρεις καπου μεχρι 12/25 και περασεις τα αλλα μερηπερνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ναι αλλα αν παρεις καπου 12/25 στις αλλες ενοτητες καπου θα πρεπει να εχεις πανω απο 15//25 ετσι ωστε το overall να ειναι 60%.Αν και εγω νομιζω οτι στα προφορικα εχω κατω απο 12....οποτε κοπηκα...θα δειξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Και εγω δεν τα πηγα καλα νομιζω.αυτη που σημειωνε φανερα τι βαθμους σου εβαλε???αν δεν κανω λαθος η κλιμακα ειναι απο 0-4.εγω απο οτι καταλαβα οπως τα μουτζουρωνε πρεπει να ηταν στο 2.εσυ γιατι λες οτι δεν τα πηγες καλα???κολλησες??

Είχα πολύ άγχος και μπερδεύτηκα σε κάποιες ερωτήσεις....

Αν και σε 2 μου είπε nice answer...

Και μου έβαλε 3/4 αλλά σε καποιες άλλες μου έβαλε 2/4 κι αγχώνομαι...Πρέπει να πήρα γύρω στα 12/25.
Ελπίζω να πήγα καλά στα υπόλοιπα.....:papas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
καλά δεν ξέρεις μπορει να έχεις πιασει και το 15/25.Υπαρχει και η αλλη βαθμολογητρια που ισως σου εβαλε παραπανω βαθμο!!!

Ειδες στο χαρτι της πως πηγαιναν οι βαθμοι???Σε εμενα οπως το βλεπαμε εμεις σημειωνε το 3ο απο την αρχη.αυτο αντιστοιχει στην κλιμακα 2??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
καλά δεν ξέρεις μπορει να έχεις πιασει και το 15/25.Υπαρχει και η αλλη βαθμολογητρια που ισως σου εβαλε παραπανω βαθμο!!!

Ειδες στο χαρτι της πως πηγαιναν οι βαθμοι???Σε εμενα οπως το βλεπαμε εμεις σημειωνε το 3ο απο την αρχη.αυτο αντιστοιχει στην κλιμακα 2??

Nαι.
Eιναι 0,1,2,3,4.
Ειναι 6 tasks επι 2 ειναι 12 και ενα σαν μπαλαντερ 13.
Αρα και σε ολα 2 να χατε(αν και δεν νομίζω)παλι με το μπαλαντερ μπορειτε να σωθείτε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korka

Νεοφερμένος

Ο korka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλημέρα,
Να σας πω και εγώ τις εντυπώσεις μου. Πρώτα απο όλα η δυσκολία γενικά του τεστ καμμία σχέση με αυτή του τεστ στο ιντερνετ αλλά και του βιβλίου(πιο δύσκολη στο κανονικό τεστ). Εκεί που ανυσηχώ αν και πάντα πήγαινα πολύ καλά και δεν είχα κοπεί είναι το Listening. Θα συμφωνήσω μαζί σας οτι το reading ήταν εύκολο εκτός απο το part 3! Προφορικά και εγώ απο όπτι έβλεπα σε κάποια είχα 2 και σε άλλα 3, τώρα ελπίζω και εγώ να έχω πάει καλά.
Πάντως παιδιά τώρα μην αγχώνεσται οτι γράψαμε γράψαμε υπομονή ένα μήνα και θα δούμε τι κάναμε. Επομένως σας εύχομαι να περάσετε καλές γιορτές και καλά αποτελέσματα σε όλους μας.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια πραγματι ευχομαι οτι καλύτερο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Παιδια πραγματι ευχομαι οτι καλύτερο!:no1:

thnx Teo!!!...

Παιδιά,πότε λέτε να βγουν τα αποτελέσματα;
Λέτε να τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα που έχουν δώσει για ένα μήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
thnx Teo!!!...

Παιδιά,πότε λέτε να βγουν τα αποτελέσματα;
Λέτε να τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα που έχουν δώσει για ένα μήνα;

Πέρσι πάντως το είχανε τηρήσει.
Σε 1 μηνα και 3 μερες ειχαν βγαλει τα αποτελεσματα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Πέρσι πάντως το είχανε τηρήσει.
Σε 1 μηνα και 3 μερες ειχαν βγαλει τα αποτελεσματα!;)
:nono:ηταν 1 μηνας και 1 μερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mιλαω ταχυδρομικά πότε τα ελαβαν οι υποψηφιοι.
Γιατι εδιναν απο γειτονικο φροντιστηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

treirini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η treirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Παιδια ξερετε αν ενημερωνουν για τα αποτελεσματα και μεσω e-mail??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top