Εξετάσεις MSU

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
φυσικά το πιστοποιητικό αυτό θα δίνει και επάρκεια ε?
αφού είναι από πανεπιστήμιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μεχρι στιγμης δεν δίνει επάρκεια πάντως...:D
Πηγες μου λενε πως συντομα θα δίνει.
Εχω επικοινωνησει με email με το Anatolia.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω που πηγα στα σεμιναρια μας ειπαν οτι συντομα η επαρκεια θα καταργηθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
ναι έτσι λένε από το Ανατόλια...
θα δούμε τι θα γίνει...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
H επάρκεια θεσμος απο το 1928 30 χρονια λένε πως θα την καταργήσουν αλλα δεν βλεπω φως στο τούνελ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω πιστευω πως θα την καταργησουν παντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korka

Νεοφερμένος

Ο korka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Επειδή σκέφτομαι να δώσω και εγώ για το CELP τον Δεκέμβρη μήπως θα μπορόυσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο βιβλίο γιατί πήρα τηλέφωνο στις εκδόσεις του Betsi και μου είπαν οτι μάλλον τέλη Οκτώβρη θα το βγάλουν. Μήπως υπάρχουν τίποτα σημειώσεις απο τα σεμινάρια που έγιναν?

Γενικά απο το test που υπάρχει στην σελίδα πως σας φάνηκε?

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω που εκανα το τεστ πριν καλα καλα κάνω το επιπεδο Γ2 μου φανηκε πολύ εύκολο.
Τωρα για τεστ αν δεν βρεις κανε και καποια τεστ απο Michigan ECPE γιατι ειναι παρομοια!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korka

Νεοφερμένος

Ο korka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Eγω που εκανα το τεστ πριν καλα καλα κάνω το επιπεδο Γ2 μου φανηκε πολύ εύκολο.
Τωρα για τεστ αν δεν βρεις κανε και καποια τεστ απο Michigan ECPE γιατι ειναι παρομοια!
:)

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου.
Να σου πω την αλήθεια μου και έγω τώρα άρχισα προετοιμασία αλλά επειδή μου φάνηκε και εμένα εύκολο λέω να προσπαθήσω τον Δεκέμβρη μήπως γίνει τίποτα. Βέβαια σε ένα μικρό βαθμό ελπίζω και στην επιοικια που θα έχουν λόγο πρώτης φοράς που θα θέλουν να δείξουν οτι υπήρξαν πολλές επιτυχίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eλα βρε μην σκας απο οτι ειδα τα πραγματα ειναι πολυ ευκολα.
Και στο Grammar και στο Reading εβγαλα γυρω στο 70% πριν καλα καλα κανω το course του Γ2.
Δεν εχεις και κατι να χασεις.Εσυ δοκίμασέ το.Το πολυ πολυ να χασεις και 160 ευρω αλλα απο την αλλη αν το πάρεις θα κερδίσεις διδακτρα σχεδον μισης και παραπανω χρονιάς!
Να σου ευχηθω καλη σου επιτυχία και για οτιδηποτε αλλο μήν διστάσεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Επειδή σκέφτομαι να δώσω και εγώ για το CELP τον Δεκέμβρη μήπως θα μπορόυσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο βιβλίο γιατί πήρα τηλέφωνο στις εκδόσεις του Betsi και μου είπαν οτι μάλλον τέλη Οκτώβρη θα το βγάλουν. Μήπως υπάρχουν τίποτα σημειώσεις απο τα σεμινάρια που έγιναν?

Γενικά απο το test που υπάρχει στην σελίδα πως σας φάνηκε?

Ευχαριστώ.
απο την εμπειρια μου στα σεμιναρια σου λεω οτι οι σημειωσεις ΟΛΕΣ βρισκονται στι site και δεν ειναι αμαν και τι. το μονο που δεν μπορεις να βρεις στο σαιτ ειναι διαφορα τιπς πχ 1 μηνα πριν τις εξετασεις να σταματησεις να ακους μουσιη απο τα ακουστικα για να σταθεροποιηθει η αισθηση της ακοης και να επιτυχουμε την καλυτερη βαθμολογια στο listening κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korka

Νεοφερμένος

Ο korka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σήμερα έκανα την κατάθεση των χρημάτων και αύριο θα στείλω και την αίτηση για το CELP!!!:D
Ελπίζω να πάνε όλα καλά και τέλος Ιανουαρίου να έιμαι μέσα στην τρελή χαρά όπως και όσοι δώσουν απο εδω μέσα!!!
Καλή επιτυχία σε όλους μας!!:jumpy:

Εγώ θα δηλώσω Γιάννενα είναι κάποιος απο το Forum που θα δηλώσει Γιάννενα και αυτός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλη επιτυχια σου ευχομαι!
Δεν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολο!
Θα τα καταφερεις!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korka

Νεοφερμένος

Ο korka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μακάρι φίλε μου!! Να είσαι καλά!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Kαλη επιτυχια σου ευχομαι!
Δεν ειναι και ιδιαιτερα δυσκολο!
Θα τα καταφερεις!:no1:
σαν φορματ ναι. σαν επιπεδο ειναι Γ2 μην ξεγελιεστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korka

Νεοφερμένος

Ο korka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
σαν φορματ ναι. σαν επιπεδο ειναι Γ2 μην ξεγελιεστε...


Γιατί πιστεύεις κάτι τέτοιο? Σύμφωνα με το τεστ που έκανα δεν μου φάνηκε και τόσο δύσκολο, το πέρασα με ευκολία θα έλεγα.
Πάντως επιφυλάσομαι λίγο, περιμένω την πέμπτη να μου έρθει το βιβλίο με τεστ για το CELP απο τον BETSI που μόλις κυκλοφόρισε για να μπορώ να συκγρίνω καλύτερα.
Αν και έχω την εντύπωση οτι η δυσκολία του τεστ τον Δεκέμβρη θα είναι πάνω κάτω ίδια με αυτή που υπάρχει στο site.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια οτι ειδατε στο sample paper απο πλευρας δυσκολιας ετσι ειναι και στη πραγματικοτητα πανω κατω.
Ειναι σαν το ECPE απλα δεν εχει Λεξιλογιο που να εξεταζεται αμεσα,καποιο Listening το ακους 2 φορες αλλα γενικα σαν φορματ και σαν επιπεδο ειναι στο Γ2.
Οποιος δηλαδη θα περασει το ECPE θα περασει και το CELP!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Γιατί πιστεύεις κάτι τέτοιο? Σύμφωνα με το τεστ που έκανα δεν μου φάνηκε και τόσο δύσκολο, το πέρασα με ευκολία θα έλεγα.
Πάντως επιφυλάσομαι λίγο, περιμένω την πέμπτη να μου έρθει το βιβλίο με τεστ για το CELP απο τον BETSI που μόλις κυκλοφόρισε για να μπορώ να συκγρίνω καλύτερα.
Αν και έχω την εντύπωση οτι η δυσκολία του τεστ τον Δεκέμβρη θα είναι πάνω κάτω ίδια με αυτή που υπάρχει στο site.
το λεω γιατι στα σεμιναρια μας προειδοποιησαν οτι δεν πρεπει να πιστευουμε οτι ειναι ευκολοτερο,γιαυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korka

Νεοφερμένος

Ο korka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μία ερώτηση ακόμα στην αίτηση λέει TRANSACTION NUMBER ποιος αριθμός είναι αυτός? Μήπως ο αριθμός οπου τους κατέθεσα τα χρήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν κατεθεσες τα χρηματα σε καποια τραπεζα πρεπει να βρεις καποιον αριθμο συναλλαγης.
Αυτο ειναι το TRANSACTION NUMBER.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top