Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Φιλε μου rainman14 και Γιωργο,
Με αυτά που είπατε αύριο θα πάω στην Τηνο και θα σας αναψω μια λαμπάδα ίσα με το μπόι σας!!!

Μου φτιαξατε την ημέρα!!!

Ειστε ΜΑΓΚΕΣ:xixi::xixi::xixi::xixi::xixi::xixi::xixi::D

ειμαι 1.88 δεν σε συμφερει!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ειμαι 1.88 δεν σε συμφερει!! :P

Δεν πειράζει...:P
Θα κανει ειδική παραγγελιά στην λαμπαδα.
Αλλα ρε σεις πολλοι δινετε ECPE,sto ecce μονο 3-4 ατομα ειμαστε?
Εσεις στο ecpe ειστε τουλαχιστον 7-8...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnakisss

Νεοφερμένος

Ο johnnakisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
τωρα αγχωθηκα πιο πολυ για eecpe και δεν 3ερω γιατι χαρηκα που αλλα3ε ο τροποσ βαθμολογιασ αλλα αγχοθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Και εγω ειμαι πολυ αγχωμενη αλλα ο νεος τροπος βαθμολογισης ειναι πολυ θετικος και πιο δικαιος...μην ανυσηχειται ολα καλα θα πανε...καλα αποτελεσματα να εχουμε ολοι μασ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
κι εγω του ecce ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
α ναι! στο κειμενο αυτο στην ερωτηση που λεει πως μπορει καποιος να καταλαβει οτι ειναι synesthetic βαλατε με το να μιλησει για τις αντιληψεις του στους αλλους ή για το τεστ π μπορει να κανει? και σε μια αλλη ερωτση επισης βαλατε οτι υπαρχουν πολλοι types of synesthesia??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
κι εγω του ecce ειμαι

Kαι γω του ecce ειμαι αλλα οι ecpeακηδες υπερεχουν μου φαίνεται!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
to grammar γελοίο...το v βατό και το reading μόνο το 3ο κείμενο με ψιλοδυσκόλεψε...παίδες πως σασ φάνηκε το listening??? εγώ επειδή έδινα στο καζίνο Λουτρακίου τα ηχεία ήταν εξαιρετικά και πιστεύω pass ή high pass ... :P
teol20 δεν είχες δώσει και πέρσι ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι εδωσα και περσι αλλα κοπηκα στο ecce με ενα BF στο ακουστικο και περασα το edexcel with merit!
Αλλα φετος εδωσα για την υποστηριξη ενος φίλου μου αφου αυτος μου πληρωσε και τα fees.
Εδωσα και ΚΠΓ Γ1 οπως και θα δωσω και Εντεξελ Γ1...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaroadrunner

Νεοφερμένος

Η annaroadrunner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
α ναι! στο κειμενο αυτο στην ερωτηση που λεει πως μπορει καποιος να καταλαβει οτι ειναι synesthetic βαλατε με το να μιλησει για τις αντιληψεις του στους αλλους ή για το τεστ π μπορει να κανει? και σε μια αλλη ερωτση επισης βαλατε οτι υπαρχουν πολλοι types of synesthesia??

δεν θυμαμαι παντως απο τισ κατσαριδεσ πιο καλο ηταν αυτο το κειμενο!!!!!εε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Εγώ έδωσα το ECCE και είχα FORM C.
Το Listening Part 1 ήταν πανεύκολο. Το 2 με τα model trains εε, δεν θα το ΄λεγα.
GVR πάλι εύκολο ήταν αν εξαιρέσεις το Reading που με μπέρδεψε, προσωπικά. Δεν ξέρω τι με είχε πιάσει κ δεν έδινα πολύ σημασία.
Writing... Τι να πω... Από τα παιδιά του φροντιστηρίου μου κανένα δεν τα πήγε καλά.

Αλλά γενικά ΚΑΛΑ μωρέ παιδί μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγώ έδωσα το ECCE και είχα FORM C.
Το Listening Part 1 ήταν πανεύκολο. Το 2 με τα model trains εε, δεν θα το ΄λεγα.
GVR πάλι εύκολο ήταν αν εξαιρέσεις το Reading που με μπέρδεψε, προσωπικά. Δεν ξέρω τι με είχε πιάσει κ δεν έδινα πολύ σημασία.
Writing... Τι να πω... Από τα παιδιά του φροντιστηρίου μου κανένα δεν τα πήγε καλά.

Αλλά γενικά ΚΑΛΑ μωρέ παιδί μου. :P

Στο Form C τι Writing σας ειχανε?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnakisss

Νεοφερμένος

Ο johnnakisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
καλημερααα κανενα νεο εχουμε σημερα? αν θυμηθητε κανενα κενο gcvr listening πειτε για ecpe μιλαω παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
στο λισενινγκ παρτ3 στο πρωτο κειμενο ρωτουσε καπου πως η κυβερνηση προωθει/προωθουσε την κατασκευη τετοιων κτηριων..τι βαλατε? νομιζω εβαλα το c
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πιλοτικό πρόγραμμα ηχογράφησης των νέων προφορικών εξετάσεων ECPE

19/05/2009
Το Ινστιτούτο Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Michigan (ELI-UM), στα πλαίσια της συνεχούς αναβάθμισης των εξετάσεων που αναπτύσσει και της εισαγωγής της νέας προφορικής εξέτασης, ζήτησε από την Ελληνοαμερικανική Ένωση να πραγματοποιήσει πιλοτικό πρόγραμμα ηχογράφησης των προφορικών εξετάσεων ECPE για την εξεταστική περίοδο Μαΐου/ Ιουνίου 2009. Η ηχογράφηση θα πραγματοποιηθεί από τις 9 έως τις 12 Ιουνίου 2009 και τα συμπεράσματα που θα προκύψουν από την εφαρμογή του πιλοτικού προγράμματος θα αξιοποιηθούν για τον ποιοτικό έλεγχο της εξεταστικής διαδικασίας και προς όφελος όλων των υποψηφίων.
Καλούνται τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών που επιθυμούν να συμμετέχουν στο πιλοτικό αυτό πρόγραμμα να δηλώσουν συμμετοχή στο Κέντρο Εξυπηρέτησης Φροντιστηριούχων μέχρι την Πέμπτη 21/5/2009. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας και η επιλογή των Κέντρων Ξένων Γλωσσών θα γίνει με κριτήρια που έχουν να κάνουν με την επιτυχή διεξαγωγή του πιλοτικού προγράμματος, χωρίς κανένα άλλο αξιολογικό κριτήριο. Η συμμετοχή στο πιλοτικό πρόγραμμα συνεπάγεται τη συναίνεση των υποψηφίων για την ηχογράφηση της εξέτασής τους.
Την πλήρη ευθύνη για την διεξαγωγή και ηχογράφηση των προφορικών εξετάσεων έχουν τα ακαδημαϊκά και διοικητικά στελέχη της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης.


ΠΗΓΗ:www.hau.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
oριστε? τι νι τουτο παλε? μας αφορα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω απο οτι καταλαβα καποιες απο τις συνεντευξεις θα καταγραφουν για further research απο το ELI...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
ααα! οοοσα κεντρα ξενων γλωσσων το επιθυμουν... ε καλα...και γιατι λεει απο 9-12 ιουνιου? αφου την κυριακη δεν δινουμε προφορικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mαλλον ισως οσα κεντρα εχουν υποψηφιους και θελουν οι συνομιλιες να record να εχουν special timetables...

Ρε παιδια...
Μονο για ecpe μιλαμε!Κανενας που να θελει να ανταλλαξουμε απαντησεις ecce?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Mαλλον ισως οσα κεντρα εχουν υποψηφιους και θελουν οι συνομιλιες να record να εχουν special timetables...

Ρε παιδια...
Μονο για ecpe μιλαμε!Κανενας που να θελει να ανταλλαξουμε απαντησεις ecce?
ελα στο τοπικ που ανοιξα να δεις εκει τι γινεται γιαυτο το ανοιξα χαχαχα
χαμος γινεται με το ecce https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=45742
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top