Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johnnakisss

Νεοφερμένος

Ο johnnakisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
κανονικα η βαση ειναι 33/50 αλλα οταν ειναι δυσκολα μπορουν να την κατεβασουν και μεχρι 30/50 που ειναι 60% παρακατω οχι και φετοσ πιστευω οτι θα την κατεβασουν γιατι ηταν πραγματικα δυσκολα τα ακουστικα κατα την γνωμη μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaroadrunner

Νεοφερμένος

Η annaroadrunner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
παιδια στη χειροτερη στο λισενινγκ πιστευω οτι πηρα 11/15 στο πρωτο 15/20 στο δευτερο και ενα 7/15 στα κειμενα....συνολο 33...σχεδον τα μισα τα εχω διασταυρωσει με πολλους και τα χω σωστα..στα δοκιμαστικα επιανα (ειδικα τις τελευταιες 15 μερες 40-44...) Τι πιστευετε οτι πιασατε σε καθε part του listening??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantin

Νεοφερμένος

Ο gavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
παιδια ξερετε αν οι απαντησεις του ecce βγαινουν στο internet??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Έδωσα το Σάββατο αγγλικά και μπορώ να πω ότι σε σχέση με τα tests του φροντηστηρίου ήταν πανεύκολα.Τόσο το listening και το JVR όσο η έκθεση και τα προφορικά.Στην έκθεση έπεσε το εξής θέμα:"Η καθηγητές των σχολείων στο εξωτερικό λένε ότι οι μαθητές του σχολείου θα πάρουν υψηλότερους βαθμούς αν το σχολείο αγοράσει laptop και σε κάθε μαθητή αλλά επειδή το κόστος θα είναι μεγαλό αν αγοράσει το σχολείο laptop σε κάθε μαθητή θα πρέπει να κλείσει η βιβλιοθήκη".Όσοι έκαναν το Letter έπρεπε να γράψουν το εξής:"Θα πρέπει να γράψετε τα υπέρ (+) και τα κατά (-) των laptops για τους μαθητές".Όσοι έκανα το Essay έπρεπε να γράψουν το εξής:"Σε μερικές χώρες ο Πρωθυπουργός κανονίζει τα έξοδα του κράτους.Σε άλλες χώρες τα έξοδα τα κανονίζουν οι υπουργοί (?) ή κάτι τέτοιο.Θα πρέπει να γράψετε ποιος πρέπει να διαχειρίζετε τα έξοδα του κράτους και γιατί".Εύκολα.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnakisss

Νεοφερμένος

Ο johnnakisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
λοιπον εγω πιστευω πολυ αισιοδο3α οτι στο ecpe που εδωσα εχω 33/50 listening,
80-85/120 gcvr, pass στην εκθεση και προφορικα θα δει3ει το σαββατο ωστοσο εχω ακομα ενδοιασμουσ για το listening δεν ειμαι πολυ σιγουροσ αν επιασα το πολυποθητο 33 αλλα δεν 3ερω παραμενω αισιοδο3οσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑ! δεν το πιστευω! το μαθατε το νεο συστημα βαθμολογησης? Αν περνας σε τρια μερη του ecpe και παρεις μονο σε ενα borderfail ΠΕΡΝΑΣ!!!!!!!!!! δηλαδη αν περασετε σε ολα αλλα listening εχετε borderfail ( Aπο 25-29 / 50 ) Π ε ρ ν Α ς!!!!!!!
ΤΙ ΑΔΙΚΙΑ! την προηγουμενη φορα θα περνουσα με αυτο το συστημα!
-----------------------------------------
ΘΕΕ ΜΟΥ!! μηπως ζω ονειρο??? επισης λεει οτι αν εχεις απαντησει σωστα σε μια δυσκολη απαντηση σου δινουν more credit! αυτο ισχυει σε λισενινγκ και gcvr! ΜΠΡΑΒΟ ΗΑU! ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αυτο με το more credit σε πιο δύσκολες ερωτήσεις ισχύει εδω και μερικα χρονια και στο ECCE και στο ECPE.Ειναι το σύστημα που ονομαζουν αυτοι IRT(Item Response Theory)
Τωρα για το οτι αν κοπείς με ενα BF σε ένα μέρος και σε ολα τα άλλα εχεις τουλαχιστον LP εγω το βρίσκω σωστό και δίκαιο.
Ετσι όπως και είπα πολλα παιδια που ιδιαιτερα εχουν καποια προβλήματα στο Listening τωρα θα ευνοηθούν και θα περάσουν...!:)
Πολύ καλή κινηση το ELI του University of Michigan.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
αχ τι καλα! ανακουφηστηκα λιγακι! αυτο με το οτι σε δυσκολες ερωτησεις αν τις κανεις σωστες παινρεις more credit τι εννοει ακριβως? αν παρεις δλδ 85/120 ? κ εχεις κανει σωστα τα πολυ δυσκολα? τι γινεται?:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
αυτο ομολογώ το αγνοουσα με το αν πιασεις borderfail σε καποιο part.πολυ καλή κίνηση όντως και άρα πιστεύω πως πολλοί θα έχουμε καλα αποτελέσματα-αφήστε που θα έχουμε 33 και πανω :P αλλα λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosta

Νεοφερμένος

Η sosta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πότε δίνετε προφορικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
MAKAΡΙΙΙΙ! (σχεδον σιγουρα δηλαδη!) ειδα το χαρτι που μου ειχαν στειλει και τελικα το μπορντερ φειλ ειναι απο 25 μεχρι 32 στα 50! δηλαδη με 33 περνουσες! ενω τωρα και 25-32 να χεις αν περασεις στα αλλα παρτς (που ταχω περασει στανταρ) περνας! αγαπω νεο συστημα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tina_bolt

Νεοφερμένος

Η Tina_bolt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδια 8ελω να πω κτ που σιγουρα 8α χαροποιησει αρκετους και που μολις το διαβασα στη σελιδα της Ελληνοαμερικανικης Ενωσης :P
Ισχυει για τις ε3τασεις ΕCPE μισιγκαν

Οσοι παρουν σε 3 ενοτητες LP (η περισσοτερο) και σε μια ενοτητα οχι λιγοτερο απο BF 8α παροθν το πτυχειο ΕCPE :jumpy: και αυτο ισχυει απο το μαϊο 2009 (απο τωρα δλδ)
-----------------------------------------
8υμαται κανεις το 8εμα του κλοζ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
παιδια ξερετε αν οι απαντησεις του ecce βγαινουν στο internet??
ναι αυτό είναι σίγουρο . . .:no1:
-----------------------------------------
ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑ! δεν το πιστευω! το μαθατε το νεο συστημα βαθμολογησης? Αν περνας σε τρια μερη του ecpe και παρεις μονο σε ενα borderfail ΠΕΡΝΑΣ!!!!!!!!!! δηλαδη αν περασετε σε ολα αλλα listening εχετε borderfail ( Aπο 25-29 / 50 ) Π ε ρ ν Α ς!!!!!!!
ΤΙ ΑΔΙΚΙΑ! την προηγουμενη φορα θα περνουσα με αυτο το συστημα!
-----------------------------------------
ΘΕΕ ΜΟΥ!! μηπως ζω ονειρο??? επισης λεει οτι αν εχεις απαντησει σωστα σε μια δυσκολη απαντηση σου δινουν more credit! αυτο ισχυει σε λισενινγκ και gcvr! ΜΠΡΑΒΟ ΗΑU! ! !
ΤΙ???????????????????
Τι αδικία και μάλιστα ΤΕΡΑΣΤΙΑ
έτσι όμως υποβιβάζουν το πτυχίο και επιπλέον είναι άδικο για εμάς που δώσαμε με το παλιό σύστημα . . .:'(:'(:'(
*και μετά σου λένε πως κάθε αλλαγή γίνεται για κακό . . .:'(
θυμάμαι τον καθηγητή μου που μας έλεγε ότι αν δν το περάσουμε θα γίνουν αλλαγές και πως όλα θα είναι πιο δύσκολα . . .:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tina_bolt

Νεοφερμένος

Η Tina_bolt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αααα μηπως 8υμαστε και το λιστενινγ παρτ 3 ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
ναι ηταν κατι με bees και φραουλες...που αντι να τις ψεκαζουν κανουν μια αλλη τεχνικη με μελισσες...κατι τετοιο....σαυτο το κειμενο υπολογιζω ναχω πιασει....3 με 4
-----------------------------------------
Παιδια πιστευετε οτι ηταν τοσο δυσκολο το λισενινγκ ωστε να μην εχετε πιασει ουτε ενα 26/50 ??? (υποθετοντας οτι περνατε στα αλλα 3)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos94

Νεοφερμένος

Ο miltos94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!Εδωσα κ εγω προχθες.Εχω ακομα μια απορια ομως.ποιες ειναι οι βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
εεμμ μπορείς να δώσεις και GCE A & O level εαν θες ποιο προχωριμένα Αγγλικά ..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Παιδια το borderline fail ειναι παντα 50-64% ??? στο δικο μου ετσι εγραφε αλλα ξερετε αν καθε χρονια το bf ειναι 50%-64%??? ή υπαρχει περιπτωση μια χρονια να ειναι 55%-64%? ή κατι διαφορετικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miltos94

Νεοφερμένος

Ο miltos94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Σας παρακαλω πειτε μου ποιες ειναι οι ελαχιστες βασεις για να περασεις στο michigan;:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top