Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Το part 2 ήταν δύσκολο άλλα πιστεύω τα πήγα καλά στο πρώτο με τις εικόνες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Εμένα μου φάνηκε εύκολο κ το 1 κ το 2.Εσάς?Στο 2ο κρατούσατε σημειώσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Εμένα μου φάνηκε εύκολο κ το 1 κ το 2.Εσάς?Στο 2ο κρατούσατε σημειώσεις?

Κρατούσα από δεξιά που είχε χώρο αλλά δεν βοήθησε και πολύ:(
-----------------------------------------
Ένα με model trains δεν είχατε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Εμένα πάντως με βοήθησαν οι σημειώσεις γιατί δεν μπορώ να θυμάμαι τα πάντα απ'έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια το παρτ 2 ηταν παλουκαρα...
Στο παρτ 1 τα πηγα παρα πολυ καλα.
GVR και εκθεση δεν ηταν σχετικα πολυ ευκολα?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
ρε παιδια στην εκθεση του Μίσιγκαν ( proficiency ) ποσες σελιδες γραψατε ?? το εχω ξαναποσταρει αλλα κοντευω να τρελαθω . Εγω μια σελιδα και 5 σειρες ποπο θα λιποθυμισω :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Παιδια το παρτ 2 ηταν παλουκαρα...
Στο παρτ 1 τα πηγα παρα πολυ καλα.
GVR και εκθεση δεν ηταν σχετικα πολυ ευκολα?:)

Ήταν, ειδικά το Reading του gvr. Έκθεση έγραψα το δεύτερο(essay).Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ήταν, ειδικά το Reading του gvr. Έκθεση έγραψα το δεύτερο(essay).Εσύ;

Kαι γω essay!
:xixi::xixi::xixi:
Kαι μου βγηκε και 210 λεξεις.Μου μειναν και 10 λεπτα να τσεκαρω την εκθεση.;)
-----------------------------------------
ρε παιδια στην εκθεση του Μίσιγκαν ( proficiency ) ποσες σελιδες γραψατε ?? το εχω ξαναποσταρει αλλα κοντευω να τρελαθω . Εγω μια σελιδα και 5 σειρες ποπο θα λιποθυμισω :S

Μην αγχωνεσαι!
Μια χαρα εγραψες!;)
250-300 θελουν να γραψεις και συ πιστεύω οτι μια χαρα τα πηγες.250-260 πρεπει να εγραψες αν υποθεσουμε οχι εγραψες 25 σειρες(20 προς και 5 πισω) 10-12 λεξεις/σειρα.

Αντε και καλα αποτελεσματα.
Παντως την εκθεση κατα 90% την πέρασες...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Για το michigan proficiency η αποψη μου ειναι πως το listening ηταν μετριας δυσκολιας οσον αφορα πως μας ειχαν τα ηχεια στο τερμα με αποτελεσμα να κανει distortion.plus πως ηταν και μερικα που δν καταλαβαινες καθολου τι ελεγε.πρωτη μου φορα δυσκολευτηκα σε listening προσωπικα.το part 3 μου φανηκε το πιο βατο απο τα αλλα.
να βαλει ο θεος το χερι του να χουμε πιασει το 32.

οσον αφορα GCVR το λεξιλογιο κατ εμε ηταν επιπεδου Lower.οταν τα ειδα αναρωτιομουν αν ειχα μπει στην σωστη αιθουσα.μερικα ηταν παγιδες και εξεταζε subjunctive με common distractors.εξυπνο.η γραμματικη ηταν χμμ 75% ευκολη , το close ηταν ευκολο θα λεγα με αποκορυφωση το reading που ηταν piece of cake.

και παλι το listening αισχος. αυτα.

αυγουστο αποτελεσματα-καλα αποτελεσματα σε ολους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aποτελεσματα να σε διορθωσω τελη Ιουλιου και οχι Αυγουστο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Λοιπόν, έδωσα χτες στις 13.30 στο Athens Acropol Hotel. Είχα το form F. Πιστεύω τα πήγα μέτρια. Στο writing διάλεξα το θέμα με το gap year. Δεν είναι και από τις καλύτερες εκθέσεις που έχω γράψει, αλλά πιστεύω το πέρασα. Listening το βρήκα σχετικά δύσκολο. Παίζει να κόπηκα. Στο 3ο part, στα segments μερικά ούτε που τα είχα ακούσει και τα έβαλα στην τύχη. Βέβαια στο φροντιστήριο πολλές φορές δεν άκουγα και τα έβαζα στην τύχη και περνούσα. Απλά φοβάμαι επειδή πολλά άτομα κόβονται στο ακουστικό χωρίς λόγο... Στο GCVR τα πήγα σχετικά καλά. Το 4ο reading ήταν λίγο δύσκολο. Και το cloze σε μερικά σημεία. Η γραμματική και το λεξιλόγιο μερικά ήταν πανεύκολα και μερικά άλλα δύσκολα. Low pass μάλλον θα έχω στην έκθεση και στο GCVR, ας ελπίσουμε και στο ακουστικό! Μας είπαν στο τέλος ότι θα μας στείλουν τα αποτελέσματα τον Αύγουστο. Τα προφορικά δεν τα φοβάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
rainman14 εδινες πρωτη φορα??? στα δοκιμαστικα λισενινγκ που εκανες ποσο επιανες?? εγω εδωσα 2η φορα (την πρωτη πηρα μπορντερφειλ) και δεν μπορω να πω οτι με δυσκολεψε πιο πολυ αποτι την πρωτη φορα π εδωσα μαλλον λιγοτερο θαλεγα....πιστευω το λοουπαςς το πιανω.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantin

Νεοφερμένος

Ο gavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
παιδια εδινα ecce κ το listening ηταν λιγο παλουκι...παιδια ξερετε αν τα οι απαντησεις βγαινουν στο internet..?εδωσε κανενας αλλος ecce?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
εγώ δίνω Advance
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Και εγω δινω....αλλα δεν το φοβαμαι καθολου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
γενικά δεν είναι και τόσο δύσκολα......μετά από το Advance τι δίνεις εσύ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
εδωσα χθες proficiency...πολυ βατο πτυχιο το advanced..δινεις καποιο αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riaro

Νεοφερμένος

Η riaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλημερα!!!:bye::bye::bye:αν ξερει καποιος ή αν δωσει αυτο το Σ/Κ να πας πει καμια πληροφορια για τα προφορικα!!!:thanks::thanks::thanks:
Καλη επιτυχια σε ολους!!!!:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Σε ενα στο part 1 που ελεγε Jeff hasnt come to work today...Jeff is not near the desk....και ενα αλλο που δν θυμαμαι....εγω εβαλα το πρωτο που σας ειπα! Εσεις ????????
-----------------------------------------
δν ειχε για 60 :/ και που ξερεις οτι ειναι 100% σωστο?
Σε αυτο ειμαι σιγουρος. Παει το jeff isnt near the desk. Ειχε ερθει στη δουλεια και αυτο το ειπε η κοπελια. Ι am sure that I saw him but I cannot find him:no1:
-----------------------------------------
Κι εγώ αυτό άκουσα και απάντησα έτσι.
ΤΟΥΤΟ :lol:ειναι το σωστο 101%
-----------------------------------------
εγω το if I'd had εβαλα...δεν νομιζω οτι ειχε κατι περιεργο για να ειναι mixed conditional...θυματε μηπως κανενας τι εβαλε σε ενα στο vocabulary που ειχε τα ρηματα cited,proposed καi stated?
Proposed
-----------------------------------------
ρε παιδια στην εκθεση του Μίσιγκαν ( proficiency ) ποσες σελιδες γραψατε ?? το εχω ξαναποσταρει αλλα κοντευω να τρελαθω . Εγω μια σελιδα και 5 σειρες ποπο θα λιποθυμισω :S
1 σελιδα και 10 γραμμες αλλα DOnt worry be happy. Το οριο ειναι 1 page
-----------------------------------------
Για το ECPE το listening ηταν δυσκολουΤΣΙΚΟ δλδ οχι ακατορθωτο με εξαιρεση το part 3. To GCVR δν ηταν τοσο ευκολο οσο μερικοι λενε ενω η εκθεση ηταν πανευκολη(η 1 ειδικα!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
rainman14 εδινες πρωτη φορα??? στα δοκιμαστικα λισενινγκ που εκανες ποσο επιανες?? εγω εδωσα 2η φορα (την πρωτη πηρα μπορντερφειλ) και δεν μπορω να πω οτι με δυσκολεψε πιο πολυ αποτι την πρωτη φορα π εδωσα μαλλον λιγοτερο θαλεγα....πιστευω το λοουπαςς το πιανω.......

στα δοκιμαστικα εκανα σταθερα απο 40 και πανω.για αυτο το λεω.το low pass ποιο ειναι?το 32/50?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top